Biciklizam

Pa vidi kad sam bio mladji i laganiji pedalirao sam do 100km po gasu prosek preko 30/h 26" bajs,a da sam ranije imao to iskustvo bilo bi i bolje,da sam isao dalje ture ne samo u tom krugu km,pa kad uzmes njihovu kilazu 10-20 manje,duplo lakse bajseve,profi treninge ,pripreme i ishranu eto na cemu su,pricao sam vise ljudi samo se tako istripuju da udju na trku i osvoje neke medalje,puno ljudi vozi sa 60-70 godina svaki dan te ture,pre par godina udjem u kosutnjak sa bas dobrim bajkerima i uspem da ih ispratim
 
Pa vidi kad sam bio mladji i laganiji pedalirao sam do 100km po gasu prosek preko 30/h 26" bajs,a da sam ranije imao to iskustvo bilo bi i bolje,da sam isao dalje ture ne samo u tom krugu km,pa kad uzmes njihovu kilazu 10-20 manje,duplo lakse bajseve,profi treninge ,pripreme i ishranu eto na cemu su,pricao sam vise ljudi samo se tako istripuju da udju na trku i osvoje neke medalje,puno ljudi vozi sa 60-70 godina svaki dan te ture,pre par godina udjem u kosutnjak sa bas dobrim bajkerima i uspem da ih ispratim
Tri nedelje sa prosečnim brzinama preko 35 km-h je nenormalno. Npr danas po onim brdima u Pirinejima 34,5 prosečna brzina:eek:

....................
Poznati anonimni svetski biciklista tvrdi da je 90% navuceno na doping.
Sada je valjda u modi nekakva metoda micro-dopinga,a od preparata koriste epo,transfuzije krvi,stereoide itd.
............
Pre ili kasnije dobra vecina tih najboljih zavrsi sa nekakvom aferom oko korišćenja dopinga. U novijoj istoriji Amstrong,Lendis,Hinkapi,Vinokurov,Kontador,Cipolini,Slek?,Nibali,Frum.....
 
Pa da ali ne pricamo samo o top biciklistima nego svakom ko izvozi te ture,jos jedna bitna stvar je da je to ekipni sport i da se mnogo stede medjusobno,zato ti kazem duplo im je sve lakse od obicnog rekreativca koji stigne na more za 3 dana,tako sam svaki dan vozio minimum 80km i taj gas kad treba da se da ne predstavlja problem
 
Pa da ali ne pricamo samo o top biciklistima nego svakom ko izvozi te ture,jos jedna bitna stvar je da je to ekipni sport i da se mnogo stede medjusobno,zato ti kazem duplo im je sve lakse od obicnog rekreativca koji stigne na more za 3 dana,tako sam svaki dan vozio minimum 80km i taj gas kad treba da se da ne predstavlja problem
Meni je to sport koji neverovatno smrdi na doping isto kao i tenis.
..........
Ne bi me začudilo da za par godina Pogacar,Van Aert ili ovaj Danac koji je eksplodirao na turu završe sa nekom aferom oko dopinga.
 
Ma ko ih sisa ,samo zdravlje boze da mi zaraste brzo noga vracam se bajsu,poceo sam sa vezbama za ruke kliknulo mi nesto ,nema vise dangube nego svaki trenutak lepog vemena u prirodu,svakom biciklisti kazem dok su mladji da cepaju dalje ture i destinacije bar do mora a moze i evropa se sad obidje imaju auto puteve od staza
 
1658732936971.png
 
Ja sam lomio nogu pa sam morao da uzmem elektricni,oko 3000km prosle godine,morao sam da rasteretim nogu a na spd da je razradim prijalo mi,ionako duga pauza od 6 godina pa sve kilavo,dupe da se navikne i kardio najbitnije ,pa polako koliko budem imao vremena da ubacujem obican
 

Back
Top