Biblioteka 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Јел' то изјавио пре своје Лолите или после? Својевремено се јавност згражавала над Фројдом јер је изнео на светло теорију и чињенице о сексуалности деце. Али, Набоков је последњи који има право да га грди и осуђује. Ево, Рада може да потврди, професор је.

Ja pored Hambertove mlade da komentarišem, ne zezaj... :lol:
Ali, deca više nisu deca ko što smo mi bili... Danas su deca po rođenju već u pubertetu... Smatram da je hitno potrebno uvesti seksualno obrazovanje u OŠ, možda umesto veronauke, koja ne daje nikakve rezultate... Sve je više kriminalaca i nasilnika, a sve manje pravih vernika.
 
Чекај, Радо, да ли школа данас одобрава сексуално општење ученица шестог разреда (Лолита је тог узраста) са зрелим мушкарцима?!
 
Niko nas ne pita za mišljenje. A znam za jedan slučaj. Moja bivša učenica, Romkinja, udala se za jednog 40-ogodišnjaka i rodila dete. Od VI razreda je bila s njim, roditelji su znali. Bila je u novinama, u hraniteljskoj porodici, u domu, uvek uspela da pobegne, eno je sad s njim...
 
Nabokovljev animozitet prema Frojdu datira jos od njegove Berlin-faze. Dakle, dok je bio mlad covek. Kod tumacenja njegovih dela cesto se pravi greska kada se uporedjuje i povlaci paralela izmedju Nabokova stvarne osobe, univerzitetskog profesora u srecnom, stabilnom braku i njegovih knjizevnih (anti)junaka kakav je npr. Hambert Hambert. Ponavljao je i sam to, no bez uspeha. Vecito su mu prisivali nastranost. Njegov jedini "greh", rekla bih, je taj sto istu temu (ljubavni trougao, efebofiliju) reciklirao iznova i iznova, ali vrlo uspesno svaki put. Prosto, to je bio njegov temat. Kao sto je kod nekih pisaca stradanje Jevreja, emigracija, anatemisanje i sl.
 
Школа дигла руке.
Радо, где си ти данас на предавању о Мики Аласу, највећем србском математичару? Било на Универзитету.
Довече у 20 ч.у Официрском дому има добар коцерт, са хором и оркестром. Изводи се Бородин и Дворжак (Књаз Игор и Из Новог света).
Улаз је слободан.
 
Sutra u 22.30 na Drugom programu RTV Vojvodina biće film "Čovek po imenu Uve" (najava je nešto niže pa morate malo da vrtite kotačić na mišu:D)

http://www.rtv.rs/sr_lat/filmovi

- - - - - - - - - -

Nabokovljev animozitet prema Frojdu datira jos od njegove Berlin-faze. Dakle, dok je bio mlad covek. Kod tumacenja njegovih dela cesto se pravi greska kada se uporedjuje i povlaci paralela izmedju Nabokova stvarne osobe, univerzitetskog profesora u srecnom, stabilnom braku i njegovih knjizevnih (anti)junaka kakav je npr. Hambert Hambert. Ponavljao je i sam to, no bez uspeha. Vecito su mu prisivali nastranost. Njegov jedini "greh", rekla bih, je taj sto istu temu (ljubavni trougao, efebofiliju) reciklirao iznova i iznova, ali vrlo uspesno svaki put. Prosto, to je bio njegov temat. Kao sto je kod nekih pisaca stradanje Jevreja, emigracija, anatemisanje i sl.

Lepa analiza. Hvala lepa:D
 
Школа дигла руке.
Радо, где си ти данас на предавању о Мики Аласу, највећем србском математичару? Било на Универзитету.
Довече у 20 ч.у Официрском дому има добар коцерт, са хором и оркестром. Изводи се Бородин и Дворжак (Књаз Игор и Из Новог света).
Улаз је слободан.
Radila sam. Što ne reče na vreme za koncert? :(
 
Nabokovljev animozitet prema Frojdu datira jos od njegove Berlin-faze. Dakle, dok je bio mlad covek. Kod tumacenja njegovih dela cesto se pravi greska kada se uporedjuje i povlaci paralela izmedju Nabokova stvarne osobe, univerzitetskog profesora u srecnom, stabilnom braku i njegovih knjizevnih (anti)junaka kakav je npr. Hambert Hambert. Ponavljao je i sam to, no bez uspeha. Vecito su mu prisivali nastranost. Njegov jedini "greh", rekla bih, je taj sto istu temu (ljubavni trougao, efebofiliju) reciklirao iznova i iznova, ali vrlo uspesno svaki put. Prosto, to je bio njegov temat. Kao sto je kod nekih pisaca stradanje Jevreja, emigracija, anatemisanje i sl.

Lolita je izuzetno inteligentno napisana knjiga. Ima skandaloznu temu, što znači da je atraktivna, ali prava književna vrijednost su postupak i jezik.
 
Lolita je izuzetno inteligentno napisana knjiga. Ima skandaloznu temu, što znači da je atraktivna, ali prava književna vrijednost su postupak i jezik.
Ово и ја кажем за Љосине Дон Ригобертове бележнице, али видим да се овде та књига никоме не свиђа.
Мени се Лолита није свиђала, додуше читао сам је одавно, али су ми се зато јако тј. много свиђали његови романи Дар и Лужинова одбрана.
Је ли, а каква је његова Позив на погубљење?, ту књигу помиње Улицка у Зеленом шатору.



Имају тако много деце. Бог им дао још више!
 
"Dar" je zreo, "Luzinova odbrana" tematski svez roman. "Poziv na pogubljenje" nisam citala...nisam "Masenjku" i mislim da je to to sto se romana tice.

"Don Rigobertove beleznice" obozavam! Kad se setim da sam citave stranice prepisivala. Dva puta sam je procitala. :-) Ta nezno iscasena opsednutost. Uf!
 
Охо, има нас значи. Како је то леп осећај кад видиш да се неком допада књига коју ти волиш! :D А ја сам, док сам читао Бележнице, упоредо тражио на компу и гледао уметничке слике о којима говори.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top