Bezuslovna ljubav

Odnos majka – dete? Hmmmm... možda je to to... možda je to najbliže tome. Mada možda ni to nije to. Ne mogu sad da napišem neke ekstremne primere koji mi se motaju po glavi, ali šta ako je dete neka kretenčina, pa to ni majka ne voli? Ili, štono kažu, voli ko majka ludo dete.
 
dabome. naprimer prema samom sebi.isto tako prema Bogu-istini. prema postojanju. prema lepoti života.

pa, po istom rezonu, prema drugim ljudima. voliš ih a to ne brkaš sa njihovim lošim osobinama, lošim delima, bezveznim pisanjem na forumu...
 
Odnos majka – dete? Hmmmm... možda je to to... možda je to najbliže tome. Mada možda ni to nije to. Ne mogu sad da napišem neke ekstremne primere koji mi se motaju po glavi, ali šta ako je dete neka kretenčina, pa to ni majka ne voli? Ili, štono kažu, voli ko majka ludo dete.
ma vole se i take budale ,mislim da je keva pokojnog ortaka nosila mu u tvorza drogu
 
ovo je zanimljivo što si napisao... sad razmišljam, ono nema razuma (ima li to dete, beba razuma?)... jel to znači da samo nerazumna osoba može voleti bezuslovno...

razum je percepcija, razum pravi lažnu sliku i servira ti je. ti se identifikuješ sa tom slikom i na osnovu te slike kreiraš utisak o njoj.
od tog utiska zavisi da li ćeš je prihvatiti ili odbaciti.

ljubav i razum nemaju ništa zajedničko. ljubav je davanje, a razum prihvatanje.
 
ljubav i razum nemaju ništa zajedničko. ljubav je davanje, a razum prihvatanje.
Coco bill je dodirnuo definiciju Ljubavi ali je nije objasnio u potpunosti... mada ljubav i razum imaju jedno zajedničko; onog koji daje i onog koji prihvata... to je isto Biće. Ono ima kapacitet da daje i da prihvata.


Ali onda, šta je to voljeti?

Obično kažemo volim ovo ili ono, ovu ili onu osobu, njenu ovu ili onu osobinu... ili pak sve to ne volim... Šta to uistinu znači voljeti i ne voljeti???
Da li voljeti i LJUBAV zaista imaju ikakve veze, i ako imaju... kakva je to veza?

- - - - - - - - - -

kakvo seciranje :) eo nzm, nisam o tome razmišljao.


Naučnici, biolozi recimo, su iskreno zainteresovani u strukturu ćelija, tj, svega što im u oko padne... oni recimo seciraju...
Da li to čine iz i zbog ljubavi? :(
 
alles_gut, dakle, kada se daju odgovori na ova dva pitanja, odgovor na tvoje inicijalno pitanje će se sam od sebe objelodaniti. Htio bih da čujem te odgovore. Oni moraju biti kristalno jasni. Oni su ključ tvom pitanju.

- - - - - - - - - -

ljubav prema nauci, saznanju?


Ali gdje je tu ljubav prema objektu seciranja???

- - - - - - - - - -

Iz 'ljubavi' prema nauci fizičari, recimo, su stvorili nuklearna oružja... kakve to veze uistinu ima sa Ljubavlju?

- - - - - - - - - -

Iz toga smo saznali, i oni su saznali, šta su stvorili...
 
alles_gut, dakle, kada se daju odgovori na ova dva pitanja, odgovor na tvoje inicijalno pitanje će se sam od sebe objelodaniti. Htio bih da čujem te odgovore. Oni moraju biti kristalno jasni. Oni su ključ tvom pitanju.

- - - - - - - - - -




Ali gdje je tu ljubav prema objektu seciranja???

- - - - - - - - - -

Iz 'ljubavi' prema nauci fizičari, recimo, su stvorili nuklearna oružja... kakve to veze uistinu ima sa Ljubavlju?

- - - - - - - - - -

Iz toga smo saznali, i oni su saznali, šta su stvorili...

ih, sad malo mešaš jabuke i pomorandže. pa iz ljubavi je moguće da se izrodi i nešto destruktivno, ne razmišlja se o tome unapred? pa i Hitler je rođen, valjda, iz neke ljubavi? ako imaš neke odgovore na ta svoja pitanja, podeli, ako hoćeš.
 
ih, sad malo mešaš jabuke i pomorandže. pa iz ljubavi je moguće da se izrodi i nešto destruktivno, ne razmišlja se o tome unapred? pa i Hitler je rođen, valjda, iz neke ljubavi? ako imaš neke odgovore na ta svoja pitanja, podeli, ako hoćeš.

Da, sve je rođeno IZ Ljubavi ali nije Ljubav. Eto vidiš, kad nam nešto nije jasno onda iz nejasnoće mogu da se donesu bilo kakvi zaključci i da nam oni izgledaju sasvim validni. Ali u SVIJESTI... SVE JEST i sve je apsolutno i kristalno jasno. Tako i Ljubav ima svoju kristalno jasnu definiciju.

- - - - - - - - - -

ih, sad malo mešaš jabuke i pomorandže. pa iz ljubavi je moguće da se izrodi i nešto destruktivno, ne razmišlja se o tome unapred? pa i Hitler je rođen, valjda, iz neke ljubavi? ako imaš neke odgovore na ta svoja pitanja, podeli, ako hoćeš.

Imam, dijelio sam ih i do sada, podijelit' ću, neću ih zadržati za samo sebe. :) Ali želim da navedem na razmišljanje u pravom smijeru, u onom smijeru u kojemu bi smo uvijek trebali biti usmjereni... Istina je u nama, to je smijer.
 

Back
Top