Berlin

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
44.063
link ka staroj temi

https://forum.krstarica.com/threads/berlin.738026/

Pošto je stara nažalost automatski zaključana...da krenemo ponovo.

Napokon nakon godinu ipo dana mogao sam kao turista ponovo u Nemačku.
Jesam imao zaobilazni put iz Mađarske pa sam ušao bez ikakvih provera i potvrda ali ko ide direktno po svedočenju umeju da budu jako detaljni pa morate imati testove ili potvrde o vakcinaciji koje oni priznaju i naravno iznos novca,potvrdu o smeštaju i sl. Dešavalo se da vrate dosta ljudi.
 
Elem, situacija danas u Berlinu je sasvim ok.
Na ulicama ne morate nositi maske ali u zatvorenim prostorijama da. Od metroa ili bilo kog prevoza do prodavnica.
Posebno u slučaju da želite da uđete u restoran ili kafić potrebno je da imate aplikaciju https://www.coronawarn.app/en/ i skenirate bar kod na ulazu i prijavite se. Kada izlazite potrebno je odjaviti se.

Malo smoreno ali to su pravila i bez toga vam neće dati da uđete.

U baštama sa druge strane možete sedeti slobodno.

Takođe skoro svuda piše na ulazu da se insistira na ffp2 maskama ali prolazile su i ove obične svuda tj niko nije zaista insistirao.

Koliko sam primetio prilično su disciplinovani oko nošenja maski u zatvorenom, jako je retko videti da neko krši to.
 
Generalno sve je manje više isto kao kada sam bio poslednji put, vajb je i dalje tu, i opet se i pored svega čovek oseća prijatno. Koliko sam primeto kafići i pabovi su puni, sve radi normalno. Ne znam za noćne klubove pošto sam se iz te priče penzionisao :mrgreen:
 
Ono što je dobro je da su na svakom koraku test centri za brze testove koji su potpuno besplatni za sve i gotovi za 15 minuta. Dobijate bar-code apdetujete aplikaciju i praktično imate ulaznicu za sve.
Takođe validni su za aerodrome,što je odlično alo putujete dalje(EU negativan test ipak ima jaču težinu nego naš sertifikat o vakcinaciji)
 
20210703_173628.jpg


20210703_174316.jpg


20210703_174845.jpg
 
link ka staroj temi

https://forum.krstarica.com/threads/berlin.738026/

Pošto je stara nažalost automatski zaključana...da krenemo ponovo.

Napokon nakon godinu ipo dana mogao sam kao turista ponovo u Nemačku.
Jesam imao zaobilazni put iz Mađarske pa sam ušao bez ikakvih provera i potvrda ali ko ide direktno po svedočenju umeju da budu jako detaljni pa morate imati testove ili potvrde o vakcinaciji koje oni priznaju i naravno iznos novca,potvrdu o smeštaju i sl. Dešavalo se da vrate dosta ljudi.
Берлим и се посебно свиђа.
Посебно инфраструктура.
И Боје.
Мада швабе су ти то... зајебала их и њих ко и нас глобализација! Хоћемо петицију за укидање!
 
Da ne ponavljam sada slike i zapažanja sa stare teme...sve građevine su tu :mrgreen:, muzeji rade uz ove mere i polako se stvari vraćaju u normalu.

Ovaj put sam iskoristio za posetu ZOO kao "novitet", pa ću to dodati kao nastavak teme.

Ulaz U ZOO se nalazi pored (istoimene) Zoologischen Garten stanice na ulazu u veliki Tiergarten Park iz Kudamm-a. Ko želi da vidi ovu atrakciju obavezno neka on-line uzme kartu jer su redovi i pre-podne radnim danom prilični. Uzimate termin od 4 sata po cenui od 16€, i ako uzmete termin recimo 11-15 sati potpuno je nebitno kada uđete dok je u tom periodu. Realno najmanje sat vremena vam treba a ako idete sa decom verovatno mnogo više.

20210706_122153.jpg


Red oko podneva
 
Poslednja izmena:
Ovo je drugi ulaz pošto mi je bio bliži, glavni je sa druge strane parka....ulazite sa bar kodom koji dobijete na mejl nakon kupovine karte

Odmah na ulazu imate plan koji uzmite jer iako nije najveći zoološki vrt ipak je prostran,naročito poredeći sa beogradskim pa će vam dobro doći čisto da znate kuda se krećete.

Putokazi su svuda i neće biti problem ipoak su deca primarne mušterije. Kolica sa sladoledima imate svuda, par nekih kafića i restorana od kojih pola nije radilo. Klupica za odmor zaista ima bezbroj...tako da ni to nije problem da se nađe mesto u hladu i odmori malo.
Nažalost akvarijum im je bio zatvoren zbog rekonstrukcije i deo sa velikim mačkama.
U zatvoenim objektima(majmuni,nilski konji....) morate nositi masku i postoji brojač na ulazu koji dozvoljava određeni broj ljudi istovremeno.
 

Back
Top