Beogradski mali pijac

Paradajz opet po prodavnicama 250 din kilo koji lopovluk

U beškoj paprike akcija sve trulo. Za srbe trula hrana truo paradajz

IMG_20230902_153326.jpg
 
Bio sam jutros na tržnici i rekao bih da su stvari još malo poskupile, i da je neisplativo ići na tržnicu, osim po nekakve namjenske stvari koje drugdje ne možeš kupiti.
Sve jabuke su 1€ po kg
Šljive 2€/kg
Kruške 3€/kg
Mandarine 2€/kg
Mandarine 3kg (pakirane) -5€
Paradajz 2-2.5€/kg
Krumpir 1-1.5€/kg
Krumpir 5kg -4-5€

Sir je ostala ista cijena, svježi domaći (oko 1kg) 4€, kuhani (oko 1.3kg) 8€, vrhnje (oko 250g) 1€.
 
Gornja varoš Zemun, jutros
-ajvar od pečene paprike, upržen, tegla 720gr = 500 d
- sir zreli punomasni, kravlji 600
- mrvljeni sir 400
- slanina, mesnata, sremacka 1100
- pečenica 1100
- kajmak od 900-1200
- palenta 1 kg = 150
- jabuke ajdared 3kg za 100d
- džigernjača 350
- kore za pitu 100
- zimnica - sarena salata, ljute paprike, somborke, na merenje 200 d
- koren rena 600 d/kg
- teglica rena mala 200d
-krompir 80 (džakčić od 5kg)
 
Gornja varoš Zemun, jutros
-ajvar od pečene paprike, upržen, tegla 720gr = 500 d
- sir zreli punomasni, kravlji 600
- mrvljeni sir 400
- slanina, mesnata, sremacka 1100
- pečenica 1100
- kajmak od 900-1200
- palenta 1 kg = 150
- jabuke ajdared 3kg za 100d
- džigernjača 350
- kore za pitu 100
- zimnica - sarena salata, ljute paprike, somborke, na merenje 200 d
- koren rena 600 d/kg
- teglica rena mala 200d
-krompir 80 (džakčić od 5kg)
Ако је поменути сир овај са слике овде https://forum.krstarica.com/threads/beogradski-mali-pijac.287349/post-47748021

... онда то може бити сир који смо ми некада куповали али га нема више на Бајлону. Нисам сасвим сигуран, беше то пре 15 година.
Не идемо по другим пијацама.

Сир који памтим сам могао да купим без пробања. Ваљда се прави на такав начин.
Пуномасни, крављи, није преслан, није кисео.

Све остало што сам пробао није било то. Ја свакако видим да није, али пробам, када већ наваљују (барем су тада наваљивали).
 
Ако је поменути сир овај са слике овде https://forum.krstarica.com/threads/beogradski-mali-pijac.287349/post-47748021

... онда то може бити сир који смо ми некада куповали али га нема више на Бајлону. Нисам сасвим сигуран, беше то пре 15 година.
Не идемо по другим пијацама.

Сир који памтим сам могао да купим без пробања. Ваљда се прави на такав начин.
Пуномасни, крављи, није преслан, није кисео.

Све остало што сам пробао није било то. Ја свакако видим да није, али пробам, када већ наваљују (барем су тада наваљивали).
Preostaje ti da i ti počneš da ideš na ovu 'moju' pijacu. Idemo sledeće nedelje, Pokažem ti kod koga ja kupujem, a i ti malo šnjuraj, pa ćeš sve sam naći po svom ukusu.
 
Ја сир купујем на оној првој пијаци у Првомајској, не знам како се зове. Сиђеш на станици 'Златиборска' и онда зађеш иза радњи и ту је. Тај долази у 11, први ред тезги скроз лево.
Сиреви прва лига, има и свеже млеко и сурутку и коре.
 
Ја сир купујем на оној првој пијаци у Првомајској, не знам како се зове. Сиђеш на станици 'Златиборска' и онда зађеш иза радњи и ту је. Тај долази у 11, први ред тезги скроз лево.
Сиреви прва лига, има и свеже млеко и сурутку и коре.
pijaca 'sava kovačević' ?
tu sam ti opisala da kupujem kafu na kiosku...sad je 130d...jedino ta mi prija...baš planiram u sredu.

A ima tu i radnja Loznička mlekara diskont..tu kupujem najlepše makarone Ženeva...a i mrvljeni sir je ok 330d
 

Back
Top