Beograd vs Podgorica

Iluvatar:
Liberal:
jan bibijan:
Liberal:
liberalka:
Viđi jane, nemaš nikakvo pravo da nas tako nazivaš to neka ti bude jasno, ni nas ni bilo koga ko želi i hoće svoj dom, svoju kuću. I da rasčistimo zdravo je misliti svojom a ne tuđom glavom,sloboda mišljenja.. :wink:
Zašto misliš da je nezdravo otcjepljenje Crne Gore od Srbije? Mi vas ne mrzimo, nismo kako kažete srbomrzci mi samo želimo svoje

Kome pricas jadna nebila, pricas krvolocnoj zivotinji koja krije svoje pravo lice ispod maske velikoga patriote.
Pricas gnjurcu koji nizasto drugo ne zna sem za ideju velike Srbije
Pricas pristalici pokvarene politike Slobodana Milosevica ili Seselja... itd itd
Ne zamaraj se Liberalko ja cu ubrzo da dignem ruke od ovog foruma a vrijeme ce ucinit svoje na kraju ce se vidjet ko je bio u pravu mi ili oni.
Pozdrav

E VIVA MONTENEGRO
Ti majmune trebas da dignes ruke od bilo kakve vrste javnog iznosenja misljenja.Seljo tupavi.Seljo tupavi.

Gadi mi se od likova kao sto si bolestinjo jedna nesposobna pakosna budalo pun si mrznje u sto se svi mogu uvjerit.
E VIVA MONTENEGRO
pa ne mogu da verujuem da se jos raspravljate oko ovoga...aj malo da pricamo o tome kako je Kotor najlepse mesto na Jadranu,jel moze? :D

Nemoguce je prec preko svih ovih uvreda Iluvatore jeßiga kad bolesni umovi posjecuju forum svadje su neminovne, ja iskreno zalim ovok bolesnog Jana zelim mu brz oporavak. Zato Jane bratski ti porucujem potrazi neku ljekarsku pomoc, javi se psihijatru vidi sto nije u redu pa se javi.
Pozdrav :lol:
 
[quote="Liberal
E VIVA MONTENEGRO[/quote]Ti majmune trebas da dignes ruke od bilo kakve vrste javnog iznosenja misljenja.Seljo tupavi.Seljo tupavi.[/quote]

Gadi mi se od likova kao sto si bolestinjo jedna nesposobna pakosna budalo pun si mrznje u sto se svi mogu uvjerit.
E VIVA MONTENEGRO[/quote]
pa ne mogu da verujuem da se jos raspravljate oko ovoga...aj malo da pricamo o tome kako je Kotor najlepse mesto na Jadranu,jel moze? :D[/quote]

Nemoguce je prec preko svih ovih uvreda Iluvatore jeßiga kad bolesni umovi posjecuju forum svadje su neminovne, ja iskreno zalim ovok bolesnog Jana zelim mu brz oporavak. Zato Jane bratski ti porucujem potrazi neku ljekarsku pomoc, javi se psihijatru vidi sto nije u redu pa se javi.
Pozdrav :lol:[/quote]Pa gde si bre seljak.Ti si toliko glup da sada ,u nedostatku ideja ,ponavljas tudje reci.Ti preporucujes,sta ti jadan preporucujes?Tupavi malogradjanin poturica.
 
jan bibijan:
Chan Shaolin Si:
Iluvatar:
Chan Shaolin Si:
Iluvatar:
liberalka:
sjetices se iduce godine na ljeto kad ti bude potreban pasosˇ sˇta to ima u Pg.. :lol:
Podgorica is the best
ma ja vama zelim,ljudi,sve najbolje,a to da li ce nama trebati pasos ili ne to cemo tek da vidimo...necemo da se ljutimo sad valjda?
nego vi prvo sredite to da lici na glavni grad neke drzave,pa se onda lupajte u prsa

Podgorica je super grad sta joj to fali recite mi, u PG sam citavih 20 god, dobro malo dolje malo ovamo i tu mu je ali za to vrijeme koliko sam zivio u Podgorici nijednom mi nije prisao starac od 65-70 god da me pita da mi ispushi **** kao sto mi se desilo u Beogradu na zeljeznickoj stanici. Beograd je prljav grad nemam nista protiv njega i ljubazan je narod ali vala nije ni primac Podgorici.
zbog jednog sumanutog starca je Pdgorica bolja?!?!?!
:lol: :lol: :lol:
pa vi ste potpuno poludeli!
OK,svadjajte se sami sa sobom...pridavati vama znacaj isto je sto i boriti se da pingvini polete,pa se necemo vise razgovarati...
dovidjenja i sve najbolje

Svakome je svoj grad najbolji i najljepsi pa tako i meni moj a to sa ovim pederom starim ti je samo jedan od mnogobrojnih primjera.
Kakve su vam ribe zeljne su qrca ka Sibir sunca kad dodju na more non stop se karaju sa djeticima to vam je jedino dobro znas ne trebas puno vremena gubit odma je mozes vodit u stan i karat do mile volje.
Iz svake recenice koja je napisana na ovom forumu jasno se vidi da su za odcepljenje Crne Gore najneobrazovanije i najnekulturnije osobe koje posecuju forum.Umno poremecena Liberalka i vulgarni provincijalac turskog porekla Chan Shaolin Si najbolji su dokaz kakav drustveni sloj zeli da rastavi normalne ljude zeljne mira i prosperiteta.Zato pozivam ludu Libelarku i selju Chan-a da sto vise pisu,jer ce svaka recenica koju oni napisu samo potvrditi da najveci sljam ljudski zastupa ideju o nezavisnoj Crnoj Gori.
 
jan bibijan:
jan bibijan:
Chan Shaolin Si:
Iluvatar:
Chan Shaolin Si:
Iluvatar:
liberalka:
sjetices se iduce godine na ljeto kad ti bude potreban pasosˇ sˇta to ima u Pg.. :lol:
Podgorica is the best
ma ja vama zelim,ljudi,sve najbolje,a to da li ce nama trebati pasos ili ne to cemo tek da vidimo...necemo da se ljutimo sad valjda?
nego vi prvo sredite to da lici na glavni grad neke drzave,pa se onda lupajte u prsa

Podgorica je super grad sta joj to fali recite mi, u PG sam citavih 20 god, dobro malo dolje malo ovamo i tu mu je ali za to vrijeme koliko sam zivio u Podgorici nijednom mi nije prisao starac od 65-70 god da me pita da mi ispushi **** kao sto mi se desilo u Beogradu na zeljeznickoj stanici. Beograd je prljav grad nemam nista protiv njega i ljubazan je narod ali vala nije ni primac Podgorici.
zbog jednog sumanutog starca je Pdgorica bolja?!?!?!
:lol: :lol: :lol:
pa vi ste potpuno poludeli!
OK,svadjajte se sami sa sobom...pridavati vama znacaj isto je sto i boriti se da pingvini polete,pa se necemo vise razgovarati...
dovidjenja i sve najbolje

Svakome je svoj grad najbolji i najljepsi pa tako i meni moj a to sa ovim pederom starim ti je samo jedan od mnogobrojnih primjera.
Kakve su vam ribe zeljne su qrca ka Sibir sunca kad dodju na more non stop se karaju sa djeticima to vam je jedino dobro znas ne trebas puno vremena gubit odma je mozes vodit u stan i karat do mile volje.
Iz svake recenice koja je napisana na ovom forumu jasno se vidi da su za odcepljenje Crne Gore najneobrazovanije i najnekulturnije osobe koje posecuju forum.Umno poremecena Liberalka i vulgarni provincijalac turskog porekla Chan Shaolin Si najbolji su dokaz kakav drustveni sloj zeli da rastavi normalne ljude zeljne mira i prosperiteta.Zato pozivam ludu Libelarku i selju Chan-a da sto vise pisu,jer ce svaka recenica koju oni napisu samo potvrditi da najveci sljam ljudski zastupa ideju o nezavisnoj Crnoj Gori.

Stetan si po okolinu zato bih te zamolio da se gubis sto dalje od svega sto je vezano za Crnu Goru rdjo jedna glibava, glibezu cetnicki, cifto usmrdjela izrode glupi kad god posjetim ovaj forum vidim da si ti pljuvao pa Crnoj Gori, daj govedo oladi malo. Bljuj vatru tamo dje si naucio i dje ti se moze ostavi Crnu Goru na miru i ti i svi tvoji istomisljenici.
Pozdrav za sve Crnogorce.

E VIVA, E VIVA, E VIVA MONTENEGRO!!!
 
Chan Shaolin Si:
Stetan si po okolinu zato bih te zamolio da se gubis sto dalje od svega sto je vezano za Crnu Goru rdjo jedna glibava, glibezu cetnicki, cifto usmrdjela izrode glupi kad god posjetim ovaj forum vidim da si ti pljuvao pa Crnoj Gori, daj govedo oladi malo. Bljuj vatru tamo dje si naucio i dje ti se moze ostavi Crnu Goru na miru i ti i svi tvoji istomisljenici.
Pozdrav za sve Crnogorce.

E VIVA, E VIVA, E VIVA MONTENEGRO!!!
Pa gde si iskompleksirani malogradjanine turskog porekla.Nadji mi samo jednu recenicu gde sam nesto lose rekao o Crnoj Gori i obecavam ti da se vise necu pojavljivati na ovom forumu. Posto je ocigledno da si ti taj ,bezumni potomak krvavog kolena,koji se zalaze da Crna Gora postane muslimanska drzava,ja bih te zamolio da ostavis mene i moju bracu pravoslavne Crnogorce da se lepo o svemu dogovorimo.Tvoje je da sedis u luckoj selendri W.... i ako zelis slobodno turisticki poseti nasu prelepu drzavu SCG.Sto se tice politickih odnosa Crne Gore i Srbije ,to bi tebe trebalo da zanima isto kao i mene odnosi Pakistana i Saudijske Arabije.Pozdrav brate zli seljo Chanuline.Turcine.A tebe tupava Liberalko ne zelim da udostojim bilo kakvim odgovorom na mudrost izrecenu u predhodnom postu.
 
liberalka:
Haha. pa on stvarno postaje smijesan vidis liberalu da ne umije svezat dvije no ponavlja textove..ma budala nemoj se nervirat zbog takvih aivana jer nisu vrijedni :?

Eh mnogo muke i znoj traba da bi mene neko iznervirao Liberalko ne smeta meni neka baljezga gnjida drugo i ne znaju sem da baljezgaju. On se bori za ocuvanje zajednice, zar to nije smijesno svega ti? On se bori za veliku Srbiju sta njega briga zajednica **** sa takvim ljudima ka sto je on svesce Srbiju na Beogradski pasaluk.
Pozdrav Liberalko
 
Liberal:
liberalka:
Haha. pa on stvarno postaje smijesan vidis liberalu da ne umije svezat dvije no ponavlja textove..ma budala nemoj se nervirat zbog takvih aivana jer nisu vrijedni :?

Eh mnogo muke i znoj traba da bi mene neko iznervirao Liberalko ne smeta meni neka baljezga gnjida drugo i ne znaju sem da baljezgaju. On se bori za ocuvanje zajednice, zar to nije smijesno svega ti? On se bori za veliku Srbiju sta njega briga zajednica **** sa takvim ljudima ka sto je on svesce Srbiju na Beogradski pasaluk.
Pozdrav Liberalko
Da li bi gispodin "politicar kriticar",mogao da nam kaze koje su dobre strane razdvajanja SCG.
 
jan bibijan:
Chan Shaolin Si:
Stetan si po okolinu zato bih te zamolio da se gubis sto dalje od svega sto je vezano za Crnu Goru rdjo jedna glibava, glibezu cetnicki, cifto usmrdjela izrode glupi kad god posjetim ovaj forum vidim da si ti pljuvao pa Crnoj Gori, daj govedo oladi malo. Bljuj vatru tamo dje si naucio i dje ti se moze ostavi Crnu Goru na miru i ti i svi tvoji istomisljenici.
Pozdrav za sve Crnogorce.

E VIVA, E VIVA, E VIVA MONTENEGRO!!!
Pa gde si iskompleksirani malogradjanine turskog porekla.Nadji mi samo jednu recenicu gde sam nesto lose rekao o Crnoj Gori i obecavam ti da se vise necu pojavljivati na ovom forumu. Posto je ocigledno da si ti taj ,bezumni potomak krvavog kolena,koji se zalaze da Crna Gora postane muslimanska drzava,ja bih te zamolio da ostavis mene i moju bracu pravoslavne Crnogorce da se lepo o svemu dogovorimo.Tvoje je da sedis u luckoj selendri W.... i ako zelis slobodno turisticki poseti nasu prelepu drzavu SCG.Sto se tice politickih odnosa Crne Gore i Srbije ,to bi tebe trebalo da zanima isto kao i mene odnosi Pakistana i Saudijske Arabije.Pozdrav brate zli seljo Chanuline.Turcine.A tebe tupava Liberalko ne zelim da udostojim bilo kakvim odgovorom na mudrost izrecenu u predhodnom postu.
 
jan bibijan:
Liberal:
liberalka:
Haha. pa on stvarno postaje smijesan vidis liberalu da ne umije svezat dvije no ponavlja textove..ma budala nemoj se nervirat zbog takvih aivana jer nisu vrijedni :?

Eh mnogo muke i znoj traba da bi mene neko iznervirao Liberalko ne smeta meni neka baljezga gnjida drugo i ne znaju sem da baljezgaju. On se bori za ocuvanje zajednice, zar to nije smijesno svega ti? On se bori za veliku Srbiju sta njega briga zajednica **** sa takvim ljudima ka sto je on svesce Srbiju na Beogradski pasaluk.
Pozdrav Liberalko
Da li bi gispodin "politicar kriticar",mogao da nam kaze koje su dobre strane razdvajanja SCG.

Kako ne, kako ne bre sve za tebe junace.

1.Bez vas cemo se brze razvit.
2.Bez vas cemo brze u Evropu
3.Bez vas ce se lakse disat
4.Zbog vas i nas svijet mrzi i smatra nas glavnim huskacima svih zvjerstava na Balkanu
5.Zbog vas smo pali ovako nisko

Ima jos dosta toga ´´brate´´ Srbine, jos dosta toga vjeruj mi koji ce te nam **** ne znam
Crna Gora je multietnicka drzava koja je otvorena za sve narode i nacije za razliku od Srbije koja jednostavno ima za cilj etnicki cistu drzavu kao sto Albanci zele etnicki cisto Kosovo isti ste nema razlike ka vi ka Albanci (cast izuzecima i s´ jedne i s´ druge strane) Imate svoju drzavu pa u njoj pravite nerede Crnu Goru ostavite na miru jednom za svagda. Vase pravo lice ste pokazali ´99-te god. kad ste opsadirali Cetinje to vam crnogorci nikad, nikad ama bas nikad zaboravit nece znaj, pi*ka li vam lijepa materina a zelite zajednicu, vas cilj je jasan zna se sta vi zelite to cio svijet zna, zna se koliko ste cijenjeni u svijetu sve se bre zna. Necemo shvati bre jednom pa nijesmo mi sisali vesla necemo mi d ispastamo zbog vasih zvjerstava eto vam tamo pa se sami borite.

Montenegro Independent LSCG Forever
 
Program

Liberali se zalažu za;



Slobodu Mišljenja

Imaš pravo da misliš što hoćeš.

Vjeroispovjesti

Imaš pravo da vjeruješ u ono što ti je volja. Država nema pravo da podržava niti da se protivi bilo kojoj vjeri.

Govora

Imaš pravo da izražavaš svoje stavove, bez obzira na to kakvi su oni. Istina se može javiti samo na slobodnom tržištu ideja.


Gradjanska Prava


Svi ljudi su jednaki pred zakonom. Bilo koji oblici diskriminacije zasnovani na rasi, nacionalnosti, religiji, invalidnosti, seksualnoj orijentaciji ili polu su nemoralni i nisu u skladu sa slobodnim i građanskim društvom.


Opšte Javno Obrazovanje

Jednake šanse za sve znače da svim građanima treba da bude dostupno osnovno obrazovanje koje će im omogućiti da budu aktivni članovi društva.


Tolerisanje Razlika


Zbog toga što smo svi posebni na svoj način (sposobnosti, potrebe, želje...), moramo uvažavati životni izbor drugih ljudi, sve dok njihov izbor ne ugrožava prava koja pripadaju drugim građanima.


Mrežu Socijalne Sigurnosti


Na naše živote nekada uticu okolnosti koje ne možemo sami kontrolisati. Zbog toga osnovna socijalna sigurnost treba da bude garantovana onima koji je trebaju, ali ne kao trajni životni stil, već kao ruka pomoći dok se ne stane na sopstvene noge.


Prava Zaposlenih


Najveći dio svog života provodimo radeći. Rad je osnov ekonomije i glavni faktor održavanja ljudske zajednice. Zaposleni i poslodavci su ravnopravni poslovni partneri i zbog toga zaposleni imaju pravo da kolektivno pregovaraju o uslovima rada.


Zaštitu Životne Sredine


Suprotno nekim mišljenjima, moguće je, u isto vrijeme, i čuvati životnu sredinu i ostvarivati održivi ekonomski rast. Mi podržavamo preduzimanje svih razumnih i odgovornih koraka ka zaštiti životne sredine i biljnog i životinjskog svijeta u njemu.



Odgovornost

Sa pravima dolazi i odgovornost Upražnjavati prava znači preuzeti odgovornost za naše postupke i za posljedice koje naši postupci mogu imati po druge ljude.


Slobodno Preduzetništvo


Tržišni ekonomski sistem je najefikasniji poznati način za zadovoljavanje ljudskih poteba i želja. U njemu država ima ulogu regulatora, a ne kontrolora i svaka regulacija mora da bude za dobro društva u cjelini, a ne za privilegovane pojedince i grupe.


Vladavinu Prava


Zakon je okvir u kojem društvo funkcioniše. Društvo ne može opstati bez pravde, a pravda znači da onaj ko učini krivično djelo mora za njega da odgovara, kao i da je krivični zakon pošteno i mudro sačinjen. Kada kriminalne radnje prolaze nekažnjeno, slabi vjera u zakon. Zakon se primjenjuje na sve, uključujući sve državne službenike.


I Najvažnije
PROGRES


Progres je ono što je u suštini liberalizma - moralni, ekonomski i socijalni progres za dobrobit cijelog čovječanstva. To je put ka boljem svijetu. Liberalizam je optimistička filozofija!



Mislim da ce ti Jane sad bit jasnije neke stvari, pogledaj i uvjeri se za sto se LSCG zalaze pa nijesmo mi gnjide ka ti jado jadni.
 
Liberal:
jan bibijan:
Liberal:
liberalka:
Haha. pa on stvarno postaje smijesan vidis liberalu da ne umije svezat dvije no ponavlja textove..ma budala nemoj se nervirat zbog takvih aivana jer nisu vrijedni :?

Eh mnogo muke i znoj traba da bi mene neko iznervirao Liberalko ne smeta meni neka baljezga gnjida drugo i ne znaju sem da baljezgaju. On se bori za ocuvanje zajednice, zar to nije smijesno svega ti? On se bori za veliku Srbiju sta njega briga zajednica **** sa takvim ljudima ka sto je on svesce Srbiju na Beogradski pasaluk.
Pozdrav Liberalko
Da li bi gispodin "politicar kriticar",mogao da nam kaze koje su dobre strane razdvajanja SCG.

Kako ne, kako ne bre sve za tebe junace.

1.Bez vas cemo se brze razvit.
2.Bez vas cemo brze u Evropu
3.Bez vas ce se lakse disat
4.Zbog vas i nas svijet mrzi i smatra nas glavnim huskacima svih zvjerstava na Balkanu
5.Zbog vas smo pali ovako nisko

Ima jos dosta toga ´´brate´´ Srbine, jos dosta toga vjeruj mi koji ce te nam **** ne znam
Crna Gora je multietnicka drzava koja je otvorena za sve narode i nacije za razliku od Srbije koja jednostavno ima za cilj etnicki cistu drzavu kao sto Albanci zele etnicki cisto Kosovo isti ste nema razlike ka vi ka Albanci (cast izuzecima i s´ jedne i s´ druge strane) Imate svoju drzavu pa u njoj pravite nerede Crnu Goru ostavite na miru jednom za svagda. Vase pravo lice ste pokazali ´99-te god. kad ste opsadirali Cetinje to vam crnogorci nikad, nikad ama bas nikad zaboravit nece znaj, pi*ka li vam lijepa materina a zelite zajednicu, vas cilj je jasan zna se sta vi zelite to cio svijet zna, zna se koliko ste cijenjeni u svijetu sve se bre zna. Necemo shvati bre jednom pa nijesmo mi sisali vesla necemo mi d ispastamo zbog vasih zvjerstava eto vam tamo pa se sami borite.

Montenegro Independent LSCG Forever
1,2Ti si poslednji koji bi mogao to da garantuje 3.Ti ces tesko disati citavog zivota zato sto si zao 4.To sto si ti poturcenjak i odgovara ti jednostrana propaganda koju je svet vodio protiv nas ,da bi opravdao svoje ciljeve,ne znaci da su samo Srbi cinili zlocine za vreme ratova.Ipak, posto si ti musliman fanatik razumljivo je da si protiv svih hriscana sa ovog podrucja{neka se posteni muslimani ne naljute jer se ovo odnosi samo na fanatike}. 5.Ja Crnogorca nikada nisam cuo da se jada.Posto si ti poturica malogradjanin,i u sebi nosis gene kukavica,razumljivo je da jedino znas da cvilis i kukas.Daj boze da se u tebi javi dobro i da jednom u zivotu ustanes i postanes covek. Ti si musliman fanatik,zbog toga ne razumes kakav odnos imaju potomci casnih crnogorskih porodica prema Srbiji.Kao sto sam ti vec rekao nije tvoje da raspravljas o politici SCG,ti kod nas mozes da dodjes samo na odmor,i to fino da se ponasas da te ne isteramo i ne zabranimo ti ulazak u zemlju.
 
Liberal:
Program

Liberali se zalažu za;



Slobodu Mišljenja

Imaš pravo da misliš što hoćeš.

Vjeroispovjesti

Imaš pravo da vjeruješ u ono što ti je volja. Država nema pravo da podržava niti da se protivi bilo kojoj vjeri.

Govora

Imaš pravo da izražavaš svoje stavove, bez obzira na to kakvi su oni. Istina se može javiti samo na slobodnom tržištu ideja.


Gradjanska Prava


Svi ljudi su jednaki pred zakonom. Bilo koji oblici diskriminacije zasnovani na rasi, nacionalnosti, religiji, invalidnosti, seksualnoj orijentaciji ili polu su nemoralni i nisu u skladu sa slobodnim i građanskim društvom.


Opšte Javno Obrazovanje

Jednake šanse za sve znače da svim građanima treba da bude dostupno osnovno obrazovanje koje će im omogućiti da budu aktivni članovi društva.


Tolerisanje Razlika


Zbog toga što smo svi posebni na svoj način (sposobnosti, potrebe, želje...), moramo uvažavati životni izbor drugih ljudi, sve dok njihov izbor ne ugrožava prava koja pripadaju drugim građanima.


Mrežu Socijalne Sigurnosti


Na naše živote nekada uticu okolnosti koje ne možemo sami kontrolisati. Zbog toga osnovna socijalna sigurnost treba da bude garantovana onima koji je trebaju, ali ne kao trajni životni stil, već kao ruka pomoći dok se ne stane na sopstvene noge.


Prava Zaposlenih


Najveći dio svog života provodimo radeći. Rad je osnov ekonomije i glavni faktor održavanja ljudske zajednice. Zaposleni i poslodavci su ravnopravni poslovni partneri i zbog toga zaposleni imaju pravo da kolektivno pregovaraju o uslovima rada.


Zaštitu Životne Sredine


Suprotno nekim mišljenjima, moguće je, u isto vrijeme, i čuvati životnu sredinu i ostvarivati održivi ekonomski rast. Mi podržavamo preduzimanje svih razumnih i odgovornih koraka ka zaštiti životne sredine i biljnog i životinjskog svijeta u njemu.



Odgovornost

Sa pravima dolazi i odgovornost Upražnjavati prava znači preuzeti odgovornost za naše postupke i za posljedice koje naši postupci mogu imati po druge ljude.


Slobodno Preduzetništvo


Tržišni ekonomski sistem je najefikasniji poznati način za zadovoljavanje ljudskih poteba i želja. U njemu država ima ulogu regulatora, a ne kontrolora i svaka regulacija mora da bude za dobro društva u cjelini, a ne za privilegovane pojedince i grupe.


Vladavinu Prava


Zakon je okvir u kojem društvo funkcioniše. Društvo ne može opstati bez pravde, a pravda znači da onaj ko učini krivično djelo mora za njega da odgovara, kao i da je krivični zakon pošteno i mudro sačinjen. Kada kriminalne radnje prolaze nekažnjeno, slabi vjera u zakon. Zakon se primjenjuje na sve, uključujući sve državne službenike.


I Najvažnije
PROGRES


Progres je ono što je u suštini liberalizma - moralni, ekonomski i socijalni progres za dobrobit cijelog čovječanstva. To je put ka boljem svijetu. Liberalizam je optimistička filozofija!



Mislim da ce ti Jane sad bit jasnije neke stvari, pogledaj i uvjeri se za sto se LSCG zalaze pa nijesmo mi gnjide ka ti jado jadni.
Sjajan program.Problem je u tome sto se, samim ti sto se ti krijes iza ovog humanog programa,kod ljudi javlja sumnja u realizaciju programa po dolazku opozicije na vlast.U sustini svi politicki programi se u vecini stavova podudaraju.Ti bi prvo trebao da naucis da se izrazavas pa tek onda o bilo cemu da polemises.
 
jan bibijan:
Liberal:
jan bibijan:
Liberal:
liberalka:
Haha. pa on stvarno postaje smijesan vidis liberalu da ne umije svezat dvije no ponavlja textove..ma budala nemoj se nervirat zbog takvih aivana jer nisu vrijedni :?

Eh mnogo muke i znoj traba da bi mene neko iznervirao Liberalko ne smeta meni neka baljezga gnjida drugo i ne znaju sem da baljezgaju. On se bori za ocuvanje zajednice, zar to nije smijesno svega ti? On se bori za veliku Srbiju sta njega briga zajednica **** sa takvim ljudima ka sto je on svesce Srbiju na Beogradski pasaluk.
Pozdrav Liberalko
Da li bi gispodin "politicar kriticar",mogao da nam kaze koje su dobre strane razdvajanja SCG.

Kako ne, kako ne bre sve za tebe junace.

1.Bez vas cemo se brze razvit.
2.Bez vas cemo brze u Evropu
3.Bez vas ce se lakse disat
4.Zbog vas i nas svijet mrzi i smatra nas glavnim huskacima svih zvjerstava na Balkanu
5.Zbog vas smo pali ovako nisko

Ima jos dosta toga ´´brate´´ Srbine, jos dosta toga vjeruj mi koji ce te nam **** ne znam
Crna Gora je multietnicka drzava koja je otvorena za sve narode i nacije za razliku od Srbije koja jednostavno ima za cilj etnicki cistu drzavu kao sto Albanci zele etnicki cisto Kosovo isti ste nema razlike ka vi ka Albanci (cast izuzecima i s´ jedne i s´ druge strane) Imate svoju drzavu pa u njoj pravite nerede Crnu Goru ostavite na miru jednom za svagda. Vase pravo lice ste pokazali ´99-te god. kad ste opsadirali Cetinje to vam crnogorci nikad, nikad ama bas nikad zaboravit nece znaj, pi*ka li vam lijepa materina a zelite zajednicu, vas cilj je jasan zna se sta vi zelite to cio svijet zna, zna se koliko ste cijenjeni u svijetu sve se bre zna. Necemo shvati bre jednom pa nijesmo mi sisali vesla necemo mi d ispastamo zbog vasih zvjerstava eto vam tamo pa se sami borite.

Montenegro Independent LSCG Forever
1,2Ti si poslednji koji bi mogao to da garantuje 3.Ti ces tesko disati citavog zivota zato sto si zao 4.To sto si ti poturcenjak i odgovara ti jednostrana propaganda koju je svet vodio protiv nas ,da bi opravdao svoje ciljeve,ne znaci da su samo Srbi cinili zlocine za vreme ratova.Ipak, posto si ti musliman fanatik razumljivo je da si protiv svih hriscana sa ovog podrucja{neka se posteni muslimani ne naljute jer se ovo odnosi samo na fanatike}. 5.Ja Crnogorca nikada nisam cuo da se jada.Posto si ti poturica malogradjanin,i u sebi nosis gene kukavica,razumljivo je da jedino znas da cvilis i kukas.Daj boze da se u tebi javi dobro i da jednom u zivotu ustanes i postanes covek. Ti si musliman fanatik,zbog toga ne razumes kakav odnos imaju potomci casnih crnogorskih porodica prema Srbiji.Kao sto sam ti vec rekao nije tvoje da raspravljas o politici SCG,ti kod nas mozes da dodjes samo na odmor,i to fino da se ponasas da te ne isteramo i ne zabranimo ti ulazak u zemlju.
 
jan bibijan:
Liberal:
Program

Liberali se zalažu za;



Slobodu Mišljenja

Imaš pravo da misliš što hoćeš.

Vjeroispovjesti

Imaš pravo da vjeruješ u ono što ti je volja. Država nema pravo da podržava niti da se protivi bilo kojoj vjeri.

Govora

Imaš pravo da izražavaš svoje stavove, bez obzira na to kakvi su oni. Istina se može javiti samo na slobodnom tržištu ideja.


Gradjanska Prava


Svi ljudi su jednaki pred zakonom. Bilo koji oblici diskriminacije zasnovani na rasi, nacionalnosti, religiji, invalidnosti, seksualnoj orijentaciji ili polu su nemoralni i nisu u skladu sa slobodnim i građanskim društvom.


Opšte Javno Obrazovanje

Jednake šanse za sve znače da svim građanima treba da bude dostupno osnovno obrazovanje koje će im omogućiti da budu aktivni članovi društva.


Tolerisanje Razlika


Zbog toga što smo svi posebni na svoj način (sposobnosti, potrebe, želje...), moramo uvažavati životni izbor drugih ljudi, sve dok njihov izbor ne ugrožava prava koja pripadaju drugim građanima.


Mrežu Socijalne Sigurnosti


Na naše živote nekada uticu okolnosti koje ne možemo sami kontrolisati. Zbog toga osnovna socijalna sigurnost treba da bude garantovana onima koji je trebaju, ali ne kao trajni životni stil, već kao ruka pomoći dok se ne stane na sopstvene noge.


Prava Zaposlenih


Najveći dio svog života provodimo radeći. Rad je osnov ekonomije i glavni faktor održavanja ljudske zajednice. Zaposleni i poslodavci su ravnopravni poslovni partneri i zbog toga zaposleni imaju pravo da kolektivno pregovaraju o uslovima rada.


Zaštitu Životne Sredine


Suprotno nekim mišljenjima, moguće je, u isto vrijeme, i čuvati životnu sredinu i ostvarivati održivi ekonomski rast. Mi podržavamo preduzimanje svih razumnih i odgovornih koraka ka zaštiti životne sredine i biljnog i životinjskog svijeta u njemu.



Odgovornost

Sa pravima dolazi i odgovornost Upražnjavati prava znači preuzeti odgovornost za naše postupke i za posljedice koje naši postupci mogu imati po druge ljude.


Slobodno Preduzetništvo


Tržišni ekonomski sistem je najefikasniji poznati način za zadovoljavanje ljudskih poteba i želja. U njemu država ima ulogu regulatora, a ne kontrolora i svaka regulacija mora da bude za dobro društva u cjelini, a ne za privilegovane pojedince i grupe.


Vladavinu Prava


Zakon je okvir u kojem društvo funkcioniše. Društvo ne može opstati bez pravde, a pravda znači da onaj ko učini krivično djelo mora za njega da odgovara, kao i da je krivični zakon pošteno i mudro sačinjen. Kada kriminalne radnje prolaze nekažnjeno, slabi vjera u zakon. Zakon se primjenjuje na sve, uključujući sve državne službenike.


I Najvažnije
PROGRES


Progres je ono što je u suštini liberalizma - moralni, ekonomski i socijalni progres za dobrobit cijelog čovječanstva. To je put ka boljem svijetu. Liberalizam je optimistička filozofija!



Mislim da ce ti Jane sad bit jasnije neke stvari, pogledaj i uvjeri se za sto se LSCG zalaze pa nijesmo mi gnjide ka ti jado jadni.
Sjajan program.Problem je u tome sto se, samim ti sto se ti krijes iza ovog humanog programa,kod ljudi javlja sumnja u realizaciju programa po dolazku opozicije na vlast.U sustini svi politicki programi se u vecini stavova podudaraju.Ti bi prvo trebao da naucis da se izrazavas pa tek onda o bilo cemu da polemises.
 
jan bibijan:
jan bibijan:
Liberal:
jan bibijan:
Liberal:
liberalka:
Haha. pa on stvarno postaje smijesan vidis liberalu da ne umije svezat dvije no ponavlja textove..ma budala nemoj se nervirat zbog takvih aivana jer nisu vrijedni :?

Eh mnogo muke i znoj traba da bi mene neko iznervirao Liberalko ne smeta meni neka baljezga gnjida drugo i ne znaju sem da baljezgaju. On se bori za ocuvanje zajednice, zar to nije smijesno svega ti? On se bori za veliku Srbiju sta njega briga zajednica **** sa takvim ljudima ka sto je on svesce Srbiju na Beogradski pasaluk.
Pozdrav Liberalko
Da li bi gispodin "politicar kriticar",mogao da nam kaze koje su dobre strane razdvajanja SCG.

Kako ne, kako ne bre sve za tebe junace.

1.Bez vas cemo se brze razvit.
2.Bez vas cemo brze u Evropu
3.Bez vas ce se lakse disat
4.Zbog vas i nas svijet mrzi i smatra nas glavnim huskacima svih zvjerstava na Balkanu
5.Zbog vas smo pali ovako nisko

Ima jos dosta toga ´´brate´´ Srbine, jos dosta toga vjeruj mi koji ce te nam **** ne znam
Crna Gora je multietnicka drzava koja je otvorena za sve narode i nacije za razliku od Srbije koja jednostavno ima za cilj etnicki cistu drzavu kao sto Albanci zele etnicki cisto Kosovo isti ste nema razlike ka vi ka Albanci (cast izuzecima i s´ jedne i s´ druge strane) Imate svoju drzavu pa u njoj pravite nerede Crnu Goru ostavite na miru jednom za svagda. Vase pravo lice ste pokazali ´99-te god. kad ste opsadirali Cetinje to vam crnogorci nikad, nikad ama bas nikad zaboravit nece znaj, pi*ka li vam lijepa materina a zelite zajednicu, vas cilj je jasan zna se sta vi zelite to cio svijet zna, zna se koliko ste cijenjeni u svijetu sve se bre zna. Necemo shvati bre jednom pa nijesmo mi sisali vesla necemo mi d ispastamo zbog vasih zvjerstava eto vam tamo pa se sami borite.

Montenegro Independent LSCG Forever
1,2Ti si poslednji koji bi mogao to da garantuje 3.Ti ces tesko disati citavog zivota zato sto si zao 4.To sto si ti poturcenjak i odgovara ti jednostrana propaganda koju je svet vodio protiv nas ,da bi opravdao svoje ciljeve,ne znaci da su samo Srbi cinili zlocine za vreme ratova.Ipak, posto si ti musliman fanatik razumljivo je da si protiv svih hriscana sa ovog podrucja{neka se posteni muslimani ne naljute jer se ovo odnosi samo na fanatike}. 5.Ja Crnogorca nikada nisam cuo da se jada.Posto si ti poturica malogradjanin,i u sebi nosis gene kukavica,razumljivo je da jedino znas da cvilis i kukas.Daj boze da se u tebi javi dobro i da jednom u zivotu ustanes i postanes covek. Ti si musliman fanatik,zbog toga ne razumes kakav odnos imaju potomci casnih crnogorskih porodica prema Srbiji.Kao sto sam ti vec rekao nije tvoje da raspravljas o politici SCG,ti kod nas mozes da dodjes samo na odmor,i to fino da se ponasas da te ne isteramo i ne zabranimo ti ulazak u zemlju.
 
Na zalost tvoju ja zivim u CG i ostacu odje vjecno znas nidje nikad necu izic da bi trazio bolji zivot jer i odje imam savrsen zivot a kao turista mozda nekad dodjem u Srbiju mada ne vjerujem koji cu **** tamo, ima na planeti zemlji mnogo ljepsih mjesta od Srbije.
Ti ces da polemises o sudbini Crne Gore koji si ti faktor gnjido jedna, ko god ne zivi u CG nema pravo da nam se mijesa ovo je samo nasa stvar samo nas crnogoraca.
MONTENEGRO INDEPENDENT
 
Liberal:
Na zalost tvoju ja zivim u CG i ostacu odje vjecno znas nidje nikad necu izic da bi trazio bolji zivot jer i odje imam savrsen zivot a kao turista mozda nekad dodjem u Srbiju mada ne vjerujem koji cu **** tamo, ima na planeti zemlji mnogo ljepsih mjesta od Srbije.
Ti ces da polemises o sudbini Crne Gore koji si ti faktor gnjido jedna, ko god ne zivi u CG nema pravo da nam se mijesa ovo je samo nasa stvar samo nas crnogoraca.
MONTENEGRO INDEPENDENT

Velis ´´Ko god ne zivi u CG nema nema pravo da se mijesa a´´? E pa eto ja ne zivim u CG al sam emotivno vezan za tu zemlju da je tesko a ne umijesat se. Sto se tice Crne Gore njen jedini pravi put je put ka nezavisnosti i koliko bude u mojoj moci pomoci cu joj njoj i narodu koji u njoj zivi da se oslobodi okova u kojim je okovana od 1918. godine, hocu da se odjecam slobodno dok sam dolje ii zato cu se svim raspolozivim sredstvima borit do kraja.
Zivjela mi Crna Gora.
 
Liberal:
Na zalost tvoju ja zivim u CG i ostacu odje vjecno znas nidje nikad necu izic da bi trazio bolji zivot jer i odje imam savrsen zivot a kao turista mozda nekad dodjem u Srbiju mada ne vjerujem koji cu **** tamo, ima na planeti zemlji mnogo ljepsih mjesta od Srbije.
Ti ces da polemises o sudbini Crne Gore koji si ti faktor gnjido jedna, ko god ne zivi u CG nema pravo da nam se mijesa ovo je samo nasa stvar samo nas crnogoraca.
MONTENEGRO INDEPENDENT
Ako vodis savrsen zivot,sto je tebi stalo da se razdvoje SCG?Verovatno to sto si musliman kome nije stalo nidocega drugog,sem do ujedinjenja Crne Gore sa Turskom.Nego ti mentol,muslimancina malogradjanin i dalabu liberalka ne zasluzujete da se sa vama polemise.Dok se ne javi neki normalniji i inteligentniji "borac" za nezavisnu Crnu Goru,necu se vise pojavljivati na ovom forumu.Bilo je lepo zabavljati se sa vama "luda trojko".
 
Chan Shaolin Si:
Liberal:
Na zalost tvoju ja zivim u CG i ostacu odje vjecno znas nidje nikad necu izic da bi trazio bolji zivot jer i odje imam savrsen zivot a kao turista mozda nekad dodjem u Srbiju mada ne vjerujem koji cu **** tamo, ima na planeti zemlji mnogo ljepsih mjesta od Srbije.
Ti ces da polemises o sudbini Crne Gore koji si ti faktor gnjido jedna, ko god ne zivi u CG nema pravo da nam se mijesa ovo je samo nasa stvar samo nas crnogoraca.
MONTENEGRO INDEPENDENT

Velis ´´Ko god ne zivi u CG nema nema pravo da se mijesa a´´? E pa eto ja ne zivim u CG al sam emotivno vezan za tu zemlju da je tesko a ne umijesat se. Sto se tice Crne Gore njen jedini pravi put je put ka nezavisnosti i koliko bude u mojoj moci pomoci cu joj njoj i narodu koji u njoj zivi da se oslobodi okova u kojim je okovana od 1918. godine, hocu da se odjecam slobodno dok sam dolje ii zato cu se svim raspolozivim sredstvima borit do kraja.
Zivjela mi Crna Gora.
Musliman,tisina bre!
 
jan bibijan:
Liberal:
Na zalost tvoju ja zivim u CG i ostacu odje vjecno znas nidje nikad necu izic da bi trazio bolji zivot jer i odje imam savrsen zivot a kao turista mozda nekad dodjem u Srbiju mada ne vjerujem koji cu **** tamo, ima na planeti zemlji mnogo ljepsih mjesta od Srbije.
Ti ces da polemises o sudbini Crne Gore koji si ti faktor gnjido jedna, ko god ne zivi u CG nema pravo da nam se mijesa ovo je samo nasa stvar samo nas crnogoraca.
MONTENEGRO INDEPENDENT
Ako vodis savrsen zivot,sto je tebi stalo da se razdvoje SCG?Verovatno to sto si musliman kome nije stalo nidocega drugog,sem do ujedinjenja Crne Gore sa Turskom.Nego ti mentol,muslimancina malogradjanin i dalabu liberalka ne zasluzujete da se sa vama polemise.Dok se ne javi neki normalniji i inteligentniji "borac" za nezavisnu Crnu Goru,necu se vise pojavljivati na ovom forumu.Bilo je lepo zabavljati se sa vama "luda trojko".

E zamisli stalo mi je do nezavisne Crne Gore samo zato sto zelim da i ostali gradjani iste zive bolje i srecnije necu da sam sebican da je samo meni lijepo hocu da svi zajedno uzivamo u nasoj kuci pod nasim nebom i nasim suncem.
Ajde ish, ish satano ne posjecuj vise Crnu Goru donosis nam nesrecu, ish sto dalje od CG.
 
posto pratim vasu polemiku vec long long time stvarno nijesam mogao da se uzdrzim vise i da se ne ukljucim iako ne praktikujem nista osim live polemike jer mi zvanje to ne dozvoljava.prvo,da li ste vi ljudi?ako ste vi humana bica neke prosjecne inteligencije kako li se tek izrazavaju oni koji su u vecini?govor mrznje,ogranicenost teritorijom,nacionalna,vjerska i druge smetnje a tek rasprava o drzavno pravnom statusu scg,sta bi jedan normalan lik rekao na sve ovo? sledece:ja sam jedan od prvih liberala u cg.pacifista po opredjeljenju,znaci covjek koji ne voli rat,jedan od prvih mitingasa protiv granatiranja dubrovnika,vukovara,srebrnice i drugih nekadasnjih zajednickih teritorija koje i danas smatram svojim,kosmopolite ne smiju imati hendikep limita,uvijek spreman na razgovor sa dobrim ljudima a prevashodno na oprost i priznanje grijehova jer koliko god je ljudski grijesiti jos vise je ljudski prastati.posto argumente koje iznosite bazirate na nekim fiktivnim pojmovima mala digresija:vidim da poznajete istoriju manje-vise ,svi zaboravljate na fakat da istoriju pisu pobjednici i da sve sto je napisano ne treba shvatiti zdravo za gotovo,jer zamisli da se na nekoj "vrijednoj"tv tipa pink pojavi reklama za covjekov zivot bez vitalnih organa,nasta bi licilo kad bismo hitali na raznorazne klinike kako bi skinuli suvisne organe jer se oni ,prije ili ,kasnije kvare i samo su bespotrebni.e zbog opterecenosti istorijom i pokusaju loseg kopiranja iste,vas speech sadrzi mnogo interesantnih rijeci.posto ne znam vasu intelektualnu sposobnost a ni obrazovanost ne mogu nista da vam kazem jer ne treba iz neznanja uvrijediti nikog a ni uniziti jer je otvorenost jedna od vrlina ljudi.lako je na forumu glumiti nekog ideologa koji bi umro za ovo ili ono a u stvarnosti je jedna obicna kukavica koja ne moze covjeka da pogleda u oci.oko nezavisnosti cg:devedesetih nas je za nezavisnu cg bilo mozda dva posto,ne iz razloga da mi mrzimo nekog vec iz pokusaja da se izvucemo iz ratnog ludila i iz bratoubilastva,jer su ljudi sa ovih prostora jedno,bez obzira na vjeru,imaju isto porijeklo ma kako to zvucalo i ma kako se to shvatilo.tih godina liberali su bili jedina svijetla tacka na prostorima sfrj.
 
Sad sam se zbunio. Tj. ovaj princ od Kosmeta me zbunio.
Ako je on liberal i "Liberal&liberalka" takodje, tu nesto ne stima. Ostavljaju totalno razlicit utisak kod mene.
Princ izgleda, dosta realno govori o svojim (i LSCG) stavovima , dok ovi ostali samo umeju "na buku, dreku, pljuvanje i pevanje".

Ume li ko to objasniti. Uz upotrebu bar, prosto-prosirene recenice(na pr.kao princ) a bez recitacija ,citata i sl.
 
objasnio bih ti otprilike sustinu ali vidim da i ti mozda pripadas vecini,posto si negdje napisao da treba pitati dinosu za tamo nesto.nisam albanac i ne branim dinosu,da me nebi pogresno shvatio iz prethodno napisanog.poslije mojih kritika koje potpadaju,tacno si primijetio,u realne okvire niko mi nije odgovorio sto sam protumacio kao blagonaklonost ili samo obicno prihvatanje gole istine.jos ovo:pisuci o lscg nijesam uspio do kraja da pojasnim neke cinjenice.stranka kao stranka se bazirala na liberalizmu kao globalnom uredjenju,samo je u ratnom haosu zeljela da se distancira od bratoubilastva,jer priznaj iako nas mozda ne vezuje isto ime,vjera ili nacija mi smo nekada imali zajednicke pretke bez obzira kako to izgledalo,usto ubacivsi ideju o nezavisnosti cg.kako nije bila ni prva a ni jedina koja je to htjela ali ne sa namjerom da stvori jednonacionalnu drzavu,ona je unaprijed bila osudjena na propast.mene kao jednog od prvih clanova je povukao cist ljudski program baziran na svim slobodama neogranicavajucim ni u jednom segmentu.kako tada ljudi nijesu mogli shvatiti takvu pojavu na sceni,zahvaljujuci jednoumlju i ratnom vihoru,desavale su nam se barikade u kolasinu,pucnji ,a prijetnje telefonom,presretanja na ulici i pljuvanja ne racunam uopste.kada je nestalo na hiljade ljudi oni koji su sve zakuvali,ne svaljujem krivicu ni nakog ali ni ne generalizujem,dosli su sebi ili je u pitanju nesto drugo ,jer su to za mene bezdusni maloumnici kakve i sada mogu sresti na forumu ali izbjegavam da se junacim nevidljivo,jer sam spreman uvijek na zivo suceljavanje.sto se tice lscg-a sredinom devedesetih je bio na vrhuncu sa nekih 15ak procenata glasackog tijela.mnogi intelektualci su imali clanske karte ove mahom omladinske stranke.kasnije su mnogi kopirajuci njihov program prevashodno zajednicki dps''oklopnici''sa ratnih bojista uspjeli u slamanju kicme i prodaji tudjih ideja.lscg i dalje bitstvuje na crnogorskoj politickoj sceni pokusavajuci da se suprotstavi svima,ne potencirajuci ni zajednistvo sa srbijom kako su im pripisivali poslije saveza sa prosrpski orjentisanim strankama a ni nezavisnost jer i tu ideju propagira neko drugi.na clanstvu je bez ikakvog sugerisanja ostavljen izbor nacionalnog ,vjerskog i drugih identiteta znaci crnogorac si ili srbin,musliman,albanac ne moze niko to da ti ospori.fakat je da su sve to nekada bile stare drzave,jedne od najstarijih u evropi.o sudbini sadasnje pleh drzave odlucice domicilno stanovnistvo obije republike bez ikakvog mijesanja sa strane,ako je to moguce,ne obaziruci se na svakodnevne izjave kvazi eksperata a koristeci samo zdrav razum i duh tolerantnosti sto je najbitnije.mislim da je objasnjenje na mjestu,ocijenite ga bez obzira svidjelo vam se ili ne i pokazite da mozete biti ljudi makar na kratko rjecnikom koji dolikuje njima.toliko.peace
 
Sve je o.k. sto si rekao, svidja mi se pogotovo sto nigde nisam prepoznao zle namere.

Ne znam sta je sporno u vezi mog komentara o Dinoshi.
Isto kao i ti, govorim ono sto mislim. Dakle, stvarno mislim da je provokacija i sramota reci: "Albanci i muslimani ne osecaju Crnu Goru svojom majkom" te zato zahtevaju da se u himni promeni rec "majko" recju "kuco".Pa, koju to oni drugu majku=domovinu imaju???? Ako imaju rezervnu otadzbinu, zar ne bi trebalo biti bar oprezan po pitanju njihovih namera? I ne vidim sta je sporno u ovome sto sam rekao?

Program LSCG sam procitao,tako da znam sta pise u njemu (hvala za Liberala ). Crnogorsku drzavotvornost
ni u ludilu ne bih osporavao (istorijska cinjenica),
jedino je spor,po mom misljenju u vezi crnogorske nacije, crnogorske pravoslavne crkve i maternjeg jezika. Ne znam da li primecujes, ali u sva tri pojma
je izbacena odrednica "srpski" i zamenjena odgovarajucom...Pa jos kada "pomazu" Dinosha i ostali,ne izgleda bas lepo.A demokratija nije falsifikovanje cinjenica.Pretpostavljam da se neces sloziti sa mnom,ali to jeste tvoje pravo.

Ma ko da si imas pozdrav iz Vojvodine. :)
 

Back
Top