Beograd kojeg više nema

Nedostaje mi tramvajska okretnica kod Narodnog Pozorista. I stara stamparija u centru koju su srusili i napravili parking. Nedostaju mi konjska kola koja su isla Knezom kao i Leyland na liniji 26. Orach i jos mnogo drugih bisera ovog grada koje su smradovi unistili, samo da bi ga satro osavremenili.
 
Idi u GSP.... ispod Cara Dusana i zamoli da te puste da ga vidis, ima samo jedan. Sad bili skoro neki ljubitelji starih tramvaja iz Evrope... kad su videli Leyland posvrsavali od srece...:D
Al' okretnica kod Konja od pre II sv. rata ... to je bila lepota.
 
M1_7.jpg


Ovo je Leyland na Malti :lol: Izgleda ih tamo još uvek voze... (Dobro, tramv.okrenica kod Narodnog već nije tvoje sećanje)
 
@IncredibleOne

Nije toliko dugo secanje fala Bogu :D, ali imam arhive i kad god me uhvati depresija sto se tice Beograda, gledam ga kakav je bio pre 50 i vise godina.

Inace Maltezani su istripovani... vole ta stara kultna prevozna sredstva. Neguju ih i cuvaju i to daje smek tom ostrvu... izmedju ostalih stvari....medju kojima je i... :D:D:D
 
kako smo samo preskakali preko rovova i postavljenih krivih dasaka.a kad su je otvorili stampedo.bile marija i ja jedva smo zivu glavu izvukle.da li se secate prvog tramvaja u nbgdu? mahali su zastavama i visili ko ludaci iz njega.bila neka vesela vremena.
 

Back
Top