bastovanstvo - ideje i saveti

gigule:
E lukovica će se razmnožavati bez obzira kako je sadiš, bitno je kada je sadiš i da se pre sađenja cela biljka osušila...naravno, cvet odsečeš najkasnije kad precveta.

...sad se već ponavljam...


Hvala, hvala, hvala
a010.gif
 
krvolok:
gigule:
ja sam imala tako lepe gladiole prošlog leta ali nisam izvadila lukovice...sad imam jednu..
Ma, dosta s' tim prokletim lukovicama !!! I na utakmicu kad odem, već mi se priviđaju LUKOVICE, po terenu, umesto fudbalera !!! :shock:
lukovice lukovice lukovice lukovice lukovice lukovice lukovice lukovice lukovice lukovice lukovice lukovice lukovice lukovice lukovice
 
pop2005:
da li neko mozda zna kako se sade maglnolije?Pokusavam vec nekoliko godina, uvek mi se osusi sadnica. MOji roditelji imaju veliki plac, uspeva sve i svasta od voca do zimzelenog rastinja ali magnolije nikako. Imate li savet? hvala unapred.
mi imamo par magnolija u dvoristu..
pitacu kako se sadi, ali znam da dziglja ko ludo...i da ispod nje nista ne nice :(
i da pravi djubre...ali je lepa brat mog dede ih gaji,mislim da cak i prodaje ...
ako si zainteresovana mogu da pitam.
 
pop2005:
da li neko mozda zna kako se sade maglnolije?Pokusavam vec nekoliko godina, uvek mi se osusi sadnica. MOji roditelji imaju veliki plac, uspeva sve i svasta od voca do zimzelenog rastinja ali magnolije nikako. Imate li savet? hvala unapred.

Nadjes nekog ko ima magnoliju i zamolis ga da jednu granu polozi u zemlju ali da je ne sijece sa drveta.Grana pusti korijenje,odsijeces je od stabla izvadis iz zemlje i zasadis.
 
zendeli:
pop2005:
da li neko mozda zna kako se sade maglnolije?Pokusavam vec nekoliko godina, uvek mi se osusi sadnica. MOji roditelji imaju veliki plac, uspeva sve i svasta od voca do zimzelenog rastinja ali magnolije nikako. Imate li savet? hvala unapred.

Nadjes nekog ko ima magnoliju i zamolis ga da jednu granu polozi u zemlju ali da je ne sijece sa drveta.Grana pusti korijenje,odsijeces je od stabla izvadis iz zemlje i zasadis.
wow,kako bre?pa moje drvo je visoko..mislim da ni jedna ne moze da se spusti do zem;lje...a ako i moze,nema sanse d bi tako i ostala...katapultirala bi mi pola dvorista... :?
 
xpajamacax:
zendeli:
pop2005:
da li neko mozda zna kako se sade maglnolije?Pokusavam vec nekoliko godina, uvek mi se osusi sadnica. MOji roditelji imaju veliki plac, uspeva sve i svasta od voca do zimzelenog rastinja ali magnolije nikako. Imate li savet? hvala unapred.

Nadjes nekog ko ima magnoliju i zamolis ga da jednu granu polozi u zemlju ali da je ne sijece sa drveta.Grana pusti korijenje,odsijeces je od stabla izvadis iz zemlje i zasadis.
wow,kako bre?pa moje drvo je visoko..mislim da ni jedna ne moze da se spusti do zem;lje...a ako i moze,nema sanse d bi tako i ostala...katapultirala bi mi pola dvorista... :?

Nadjes neku granu koja je nisko ili nekog ko magnoliju orezuje na drugi nacin,ko je ne formira u stablo,da ti to uradi.Ima uvijek neka mlada grana koja je nize,nemoj da je odsjeces,ostavi da naraste pa zasadi.Ja sam tako bar 5 mladica oformila.
 
sada je kasno... najbolje je u jesen ili još bolje s proleća...
magnolija traži blagu klimu posebno u početku...toplo mesto u zavetrini,zimi pokrivati mladu biljku...kada ojača, kao starija biljka podneće svaku prosečnu zimu pa čak i našu kontinentalnu...
magnolija voli prostor,plodno tlo i pošto koren leži plitko zaštiti ga od suše...
srećno posebno što su sadnice magnolije skupe... dakle razmnožavanje "zapolaganjem" kako su već devojke ovde napisale je mnogo jevtinije a i nekako slađe da se dođe do nove biljke...prijatelji koji razmenjuju biljke...baš lepo...
 
e super je mesiti hleb, to nije bash bastovanstvo ali jeste od psenice, pa mozda neko to gaji.

mada mozda mi sledeci ence uspeti sad sam svima rekla.

e mene mrzi da gajim cvece mada imam neke saksije u sobi, neko mi poklonio..brat? ok to nije bashta. a imamo mushkatle na terasi, nisu bas ko nemacke, ali puste cvetove. mada nekoliko puta sam radila neku poljoprivredu samo nisam odavno i dobro je
 

Back
Top