BANNED & DISTURBING Movies 18+

@ dragonfly - apsolutno se slazem za recenziju (sad mi se opet gleda :) ) :)

@ $queen - ne znam koliki je tvoj prag gadljivosti, ali meni je pre par godina bio prilicno gadan, a imam jak zeludac... veoma... sta znam... probaj da ga pogledas... ali napomenucu da je to jedan od omiljenih mensonovih filmova :whistling: :cool:

@ mr.masacre - aj bacicu i ja opet pogled na begotten, pa sta bude :)
a taj drugi nisam gledala, ali mi deluje zanimljivo... mada nisam ljubitelj filmova vezanih za vampire/zombije/vukodlake and other creatures...
ali moram priznati da je plan nine from outer space jako zabavan film :mrgreen:
oh, i laughed! :D

Zavisi sta je u pitanju.Mnogo se gadim na hranu ili kad vidim da jedu nesto,sto nije preporucljivo :mrgreen: U principu,ne mogu da gledam gadne stvari.Posle se setim,pa mi bude muka.
 
Ejsss,niko jos nije spomenuo "Cannibal Holocaust".Ccccc.
Da film deluje maximalno realisticno govori i cinjenica da su ga nakon premijere proglasili "snuff" filmom,misleci da su glumci zaista ubijeni pred kamerama :D
Takodje je banovan u preko 50 zemalja.Verovatno najkontroverzniji film svih vremena.

cani.jpg
 
Pa necemo sve odjednom ...poalako ,tek smo poceli ;) !

Welcome to the jungle

4xw3prk-1.jpg


Google udario cenzuru pa ne mogu da nadjem nista od slika :confused: ,btw ovo je jedan od filmova u nizu koji je verovatno pravljen ( podsvesno ) da lici na HC ...i zamalo da im uspe ,ima jedno 2 ,3 zgrazavajuce scene
( devojka na raznju - je*i ga ,nema slike )
ali to naravno nije nista prema originalu ...
 
Fora je u tome da pronadjemo sto vise "obicnih" filmova koji mogu da se ubroje u ovu grupu ...za Salo svi znamo ...Cannibal Holocaust ,I spit on your grave ,Pink Flamingos ,Beggoten ,Last house on the left ( original iz '72. ) ,pa mozda cak i madjarski film - Taxidermia ...su klasika zabranjenih i uznemirujucih ...valjda :think: !
 
Poslednja izmena:
Ejsss,niko jos nije spomenuo "Cannibal Holocaust".Ccccc.
Da film deluje maximalno realisticno govori i cinjenica da su ga nakon premijere proglasili "snuff" filmom,misleci da su glumci zaista ubijeni pred kamerama :D
Takodje je banovan u preko 50 zemalja.Verovatno najkontroverzniji film svih vremena.

cani.jpg



Cannibal Holocaust svakako jeste jedan od najkontraverznijih filmova.

Deodato je nakon snimanja uhapšen jer je neko film okarakterisao kao snuff,
govoreći da su glumci zaista ubijani na setovima. :confused:

Scene nasilja su izuzetno realistične te je Deodato na sudu morao dokazivati
da žena nabijena na kolac nije zaista mrtva.

Zanimljivo je da je Sergio Leone bio impresioniran filmom iako znajući
da će Deodato imati mnogobrojnih problema.

Glavni glumac, Robert Kerman, pre ovog ostvarenja, izgradio je zapaženu karijeru
u "filmovima za odrasle" (Debbie does Dallas). :lol:
 
E'o vidis,i sam si preskocio nekoliko klasika,sto implicira da nisu svi "prosvetljeni" kad su ovol'ko explicitni filmovi u pitanju.
"Man Behind The Sun"

"Quadrilogy",iz koje prednjace-nadasve-prvi deo,zatim i cetvrti(radio ih je isti lik).Radnja....svakakve gnusne stvari su Japanci sprovodili nad Kinezima za vreme Drugog svetskog rata.Od biohemijskih istrazivanja,pa do masovnih,brutalno-fatalnih silovanja.

3990482e35b46b0fb.jpg


Treba napomenuti da su filmovi kineske produkcije,i samim tim pristrasni,ali isto tako se tvrdi da su Japanci radili i mnogo grotesknije stvari od onih prikazanih u ovom serijalu.
Spekulise se da su se u pojedinim scenama koristila prava ljudska tela.

o_wDqfyCNRECvSHHH.jpg
 
Poslednja izmena:
Fora je u tome da pronadjemo sto vise "obicnih" filmova koji mogu da se ubroje u ovu grupu ...za Salo svi znamo ...Cannibal Holocaust ,I spit on your grave ,Pink Flamingos ,Beggoten ,Last house on the left ( original iz '72. ) ,pa mozda cak i madjarski film - Taxidermia ...su klasika zabranjenih i uznemirujucih ...valjda :think: !

obicnih?:think:.. oces reci uderground...ok, mada mislim da dosta njih koji dolaze ovde nije nikad culo ni za ove "komercijalnije" filmove kamoli za neke manje poznate ali dobro..

Murder Collection V.1.. meni se licno nije nesto posebno svideo.. ali za neistrenirane umove, moze da bude jako, hmm.. "zanimljiv"..

The Gateway Meat ...snuff
 
obicnih?:think:.. oces reci uderground...ok, mada mislim da dosta njih koji dolaze ovde nije nikad culo ni za ove "komercijalnije" filmove kamoli za neke manje poznate ali dobro..

Murder Collection V.1.. meni se licno nije nesto posebno svideo.. ali za neistrenirane umove, moze da bude jako, hmm.. "zanimljiv"..

The Gateway Meat ...snuff

E vidis ...to je daleko od mog vidjenja "obicnog" ...a nije ni klasik ...to je prava bolestina !
 
E vidis ...to je daleko od mog vidjenja "obicnog" ...a nije ni klasik ...to je prava bolestina !

pa zar nisi trazio u pocetnom postu... "gore ,krvave i brutalne scene ...dok se poseban efekat nekada postize i scenama explicitnog sexa i nasilja ." ....filmovi koje sam postavio apsolutno ispunjavaju sve navedene kriterijume..

mislim, odluci se sta hoces od svoje teme, da ne bude posle da spamujem..
 
Kakav spam ?! Opusti se ;) !

Ja sve sto napisem pisem na osnovu svojih licnih stavova ( ponesto i prepisem od pametnih ljudi :p ) ...tako sam i taj tvoj predlog prokomentarisao ...i nijednom recju nisam insinuirao da mu nije mesto ovde ,kao sto ni u tom pocetnom postu nisam stavio direktne smernice sta ovde moze da se napise a sta ne ...
Nista licno ,OK ;) !? Ako sam rekao da je film koji si naveo bolestina ,to ne bi trebalo da te pogadja ...osim ako nisi ucestvovao u njegovoj izradi :cool: !

PS.
Tema nije moja ...ja sam je samo otvorio .
 
Kakav spam ?! Opusti se ;) !

Ja sve sto napisem pisem na osnovu svojih licnih stavova ( ponesto i prepisem od pametnih ljudi :p ) ...tako sam i taj tvoj predlog prokomentarisao ...i nijednom recju nisam insinuirao da mu nije mesto ovde ,kao sto ni u tom pocetnom postu nisam stavio direktne smernice sta ovde moze da se napise a sta ne ...
Nista licno ,OK ;) !? Ako sam rekao da je film koji si naveo bolestina ,to ne bi trebalo da te pogadja ...osim ako nisi ucestvovao u njegovoj izradi :cool: !

PS.
Tema nije moja ...ja sam je samo otvorio .

ma opusten sam ja, veruj mi i vise nego opusten
smiley44.gif
zato se nismo ni razumeli..

a to sto si reko da je bolestina, nikako me ne pogadja, ja to vidim vise kao kompliment..
 
Apsolutno prihvatam kritiku :ok: !

A sto se Japanaca tice ,opste je poznato da su oni malo manje gadljivi od ostatka sveta


...znam za slucaj ,ne znam za te filmove !


Moram priznati da sam prvo cuo za film,pa se onda informisao o dogadjaju :P

No,idemo dalje:Cannibal,Man i treci koji,po meni,cini "sveto trojstvo" kad su "most distrurbing,shocking" itd.filmovi u pitanju.

Nemacki "Nekromantik"

post-22-1259363939.jpg


http://2.***************/_e3BsDt7_O88/SR0edVGt-jI/AAAAAAAAcpA/jFkM8VS3pDE/s400/nekromantik2_eshot2l.jpg

Centralna tema - nekrofilija;takodje banovan u brojnim drzavama.

 
Poslednja izmena:
Moram priznati da sam prvo cuo za film,pa se onda informisao o dogadjaju :P

No,idemo dalje:Cannibal,Man i treci koji,po meni,cini "sveto trojstvo" kad su "most distrurbing,shocking" itd.filmovi u pitanju.

Nemacki "Nekromantik"

post-22-1259363939.jpg


http://2.***************/_e3BsDt7_O88/SR0edVGt-jI/AAAAAAAAcpA/jFkM8VS3pDE/s400/nekromantik2_eshot2l.jpg

Centralna tema - nekrofilija;takodje banovan u brojnim drzavama.



nekromantika sam skinula pre skoro godinu dana al mi je stajao na hardu i nikako da ga pogledam... te sam ga izbrisala...
 
Pa sad.. bojim se da nisam devijantan u smeru dosadasnjih filmova..
Sklonosti su ipak nesto.. drugacije :mrgreen:..

087df81c.jpg


La pianiste


InaGlassCage.jpg


Tras el cristal

Solo_contra_todos.jpg


Seul contre tous

1258693210_533aad62c1a7d4dc88168d14a7d3255f.jpg


Kimyô na sâkasu

anatomie_enfer.jpg


Anatomie de l'enfer

Pig_1.jpg


Pig

shoujyo1rq5.jpg


Shoujyo

Za neki.. pocetak :D..
Ipak je lista.. dugacka. Kontam da Pig mozete mozda i izostaviti..
Ostalo je obavezno stivo :mrgreen:..
 

Back
Top