Bahatost

Motrisa Adams je dete vise nego sto je Marge dete. :D Kad pomenem Adamsove mislim na one crno bele Adamsove, cula sam da su se pojavili neki novi Adamsovi, ali nisam gledala tu novu seriju.
 
topmodelsica:
Motrisa Adams je dete vise nego sto je Marge dete. :D Kad pomenem Adamsove mislim na one crno bele Adamsove, cula sam da su se pojavili neki novi Adamsovi, ali nisam gledala tu novu seriju.
Crno beli Adamsovi... :wink: :wink: :wink:
A ovi novi... samo krenula da gledam,... i savetujem ti da ne napravis istu gresku.
 
Devojcicia je uzela bombone jer su joj se jele. Ona je jos dete, nema predstavu sta znaci uzeti iz humanitarne pomoci, nema predstavu sta znaci neimastina za decu kojoj prikupljate pomoc.
Mozda joj niko nije objasnio neke stvari, mozda je zelja bila jaca od samokontrole?

Lepo je pozoves u stranu i popricas s njom. To sto je rekla da je nije briga za decu mislim da je vise iz bunta i osecaja krivce nego sto tako misli.

Secam se bila sam mala, mozda ranija osnovna skola, i otisla sam kod drugarice. Jela sam narancu. Drugarica me je pitala da joj dam malo narance a ja sam odgovorila da ne mogu jer imam samo malo!!! Nije prosao minut ona me nudi cokoladom. Ja uzmem. Tu je bila njena mama i ona mi kaze "Vidis kako ti nisi dala Ani komad narance a ona je tebi dala cokoladu". Zena je to rekla jako prijatno, blago bez prekora ali meni je ostalo urezano citavog zivota. Shvatila sam zapravo da je to bila sebicnost i promenila sam se. Nekad neke stvari jednostavno ne naucimo ili nam treba mala pomoc da uvidimo greske.
 
Pa, sto se tice imanja ili me,anja predstave o humanitarnoj pomoci, ne bih se bas slozila. Ona sa svojih 15 godina mora da zna sta treba, a sta ne treba da uradi, ili sta sme, a sta ne sme da uradi!
Btw, ovih dana mi se drug koji je takodje pomagao u slaganju tih paketa, pohvalio da je uzeo neke markere da bi se potpisivao po vratima WC-a. E sad, jel sam ja luda sto mi je to neobicno, ili su oni nevidjeno bezobrazni i bahati :confused:
Inace, oboje imaju sve sto pozele i lovarni su ...
 
Verovatno pati od nedostatka paznje i ljubavi.Njoj nije do bombona sigurno.Zeli da skrene paznju na sebe,mozda joj se roditelji ubijaju od posla pa nemaju vremena za nju.I jednim delom svoje podsvesti oseca ljubomoru prema toj deci o kojoj brine cela drzava.Mislim da je sustina u tome.
 
gost2004:
Pa dobro prijavi ih ako smatras da im treba lekcija.

Nego sta ti je drug odgovorio kad si mu rekla da je nevidjeno bezobrazan i bahat? :wink:
Nisam mu rekla da je bezobrazan i bahat, sami sam mu rekla da je budala sto je to uradio i da bi nekoga to obradovalo kao sto bi njega obradovalo da mu neko sagradi kule i gradove. Da, rekla sam mu i da ce da dobije od mene kutiju markera za rodjendan, a ona sto je htela da mazne bombone ce da dobije paket istih ;)
 
Marge:
Skoro je u osnovnim skolama bila akcija prikupljanja skolskog pribora, odece, igracaka i slatkisa za decu sa Kosova. U mojoj skoli je nekoliko nas pomagalo da se sve te stvari spakuju i popisu. Jedna moja prilicno imucna drugarica je uzela kesu u kojoj je bila kesica gumenih bombona, iz nje izvadila te bombone i strpala ih u dzep. Kad sam je pitala sta ce joj to, ona je rekla da joj se jedu bombone i da je bas briga za tu decu...

Da li je moguce da neko bude tako bahat????? Ili je to u danasnje vreme normalno? Ja kad sam to videla, nisam mogla da verujem svojim ocima i usima... :arrow: Da li je problem u njoj, njenim roditeljima ili u danasnjem drustvu??? :?:

Ko mnogo ima jos vise hoce...
To ti se odvija po principu "pozitivno-povratne sprege" !
 
Marge:
Nisam mu rekla da je bezobrazan i bahat, sami sam mu rekla da je budala sto je to uradio i da bi nekoga to obradovalo kao sto bi njega obradovalo da mu neko sagradi kule i gradove. Da, rekla sam mu i da ce da dobije od mene kutiju markera za rodjendan, a ona sto je htela da mazne bombone ce da dobije paket istih ;)

Sve je to kucno vaspitanje. Videces Milice...kad porastes...mnogo je ljudi, onih odraslih, koji ce do cilja da idu preko leseva. Gledaju samo sebe i svoj interes. Drugi ih se ne ticu. Mnogo je ljudi cija je humanost usmerena samo prema njima samima. Treba li se truditi da ispravis sve njihove greske? Hmmm? Pokusaj da promenis nesto kod sebe i videces kako je uzaludno pokusavati da promenis drugoga. Mukotrpan je to posao. Opet...ni jedna tvrdjava nije neosvojiva ukoliko pronadjes pravu taktiku.
Ono sto su oni uradili pokazuje samo stepen njihove sebicnosti i bezosecajnosti. Pokazuje nesposobnost da razmisljaju dalje od sopstvenih zelja. Veoma je nisko to sto su uradili. Neko je od srca dao poklon deci koja nemaju, a oni su to ukrali. Ukrali od sirotinje! Bedno! Nije opravdanje to sto su deca. Uopste nije. To ce jednoga dana biti ljudi. U sta ce oni da odrastu?
 

Back
Top