AYUSA

ne znam sta tacno da ti kazem. ok su i nisu. mislim da su sve agencije slicne. razlikuju se u sitnicama koje nisu toliko bitne. ja sam dobila ok porodicu. ali moja drugarica koja je u istoj drzavi kao ja, pennsylvania, ona je dobila katastrofa porodicu i ludi od njih. imaju 2 dece (ona je naglasila u aplikaciji da nece u kuci malu decu). takodje imaju neke apartmane, tako da ona mora tamo da radi. ova zena sto je zaduzena za nju ne pomaze joj preterano. doduse, ja sam cula samo jednu stranu price. sto se tice popunjavanja aplikacije, nemoj da te hvata panika. oni u ayusi naprave veliku frku oko toga ali nije nista strasno. porodica bira ucenika preko interneta. odnosno mogu da vide samo osnovne podatke, kako se zoves, odakle si, par reci o tebi i sliku. tek kada te izaberu dobiju sve tvoje podatke. mozes da trazis drzavu, region gde zelis da budes, ali ne ispunjavaju sve zelje. bitno je da pre nego sto dodjes ovde ne ocekujes ostvarenje svih tvojih snova. moguce je da ces mrzeti sve u pocetku, ali kasnije je ok. kuca, porodica i prijatelji ce ti nedostajati konstantno. taj osecaj nece nestati, jedino mozes da se naviknes na to. sto se tice engleskog, nije strasno ako ne znas dobro. ovde su profesori mnogo drugaciji nego kod nas, imaju razumevanja i sigurni ce ti pomoci. ako znas engleski - super! meni ovo nije najbolje zezanje u zivotu i ne znam kakva bajka ali mi je definitivno drago sto sam iskoristila priliku da zivim u drugoj zemlji. sto se tice dobijanja vize ayusa to sve sredi, samo treba da odes tamo jedan dan i da im predas papire i mozda odgovoris na neko pitanje. isti dan se dobija viza. za ambasadu je vazno da imas sve sredjene papire. avionsku kartu sama kupujes, odnosno to dodaj na cenu. uf, ja sam se raspisala. pozdravljam te! nadam se da sam odgovorila barem na neka tvoja pitanja. ako te jos nesto zanima :?: :idea: , pisi. :D
 
posto vidim da si upucena u neke stvari
' zanima me da li znas nesto vezano za au pair' dali poznajes nekog ko je otisao na tu foru i kako se proveo
unapred hvala
Anonymous:
ne znam sta tacno da ti kazem. ok su i nisu. mislim da su sve agencije slicne. razlikuju se u sitnicama koje nisu toliko bitne. ja sam dobila ok porodicu. ali moja drugarica koja je u istoj drzavi kao ja, pennsylvania, ona je dobila katastrofa porodicu i ludi od njih. imaju 2 dece (ona je naglasila u aplikaciji da nece u kuci malu decu). takodje imaju neke apartmane, tako da ona mora tamo da radi. ova zena sto je zaduzena za nju ne pomaze joj preterano. doduse, ja sam cula samo jednu stranu price. sto se tice popunjavanja aplikacije, nemoj da te hvata panika. oni u ayusi naprave veliku frku oko toga ali nije nista strasno. porodica bira ucenika preko interneta. odnosno mogu da vide samo osnovne podatke, kako se zoves, odakle si, par reci o tebi i sliku. tek kada te izaberu dobiju sve tvoje podatke. mozes da trazis drzavu, region gde zelis da budes, ali ne ispunjavaju sve zelje. bitno je da pre nego sto dodjes ovde ne ocekujes ostvarenje svih tvojih snova. moguce je da ces mrzeti sve u pocetku, ali kasnije je ok. kuca, porodica i prijatelji ce ti nedostajati konstantno. taj osecaj nece nestati, jedino mozes da se naviknes na to. sto se tice engleskog, nije strasno ako ne znas dobro. ovde su profesori mnogo drugaciji nego kod nas, imaju razumevanja i sigurni ce ti pomoci. ako znas engleski - super! meni ovo nije najbolje zezanje u zivotu i ne znam kakva bajka ali mi je definitivno drago sto sam iskoristila priliku da zivim u drugoj zemlji. sto se tice dobijanja vize ayusa to sve sredi, samo treba da odes tamo jedan dan i da im predas papire i mozda odgovoris na neko pitanje. isti dan se dobija viza. za ambasadu je vazno da imas sve sredjene papire. avionsku kartu sama kupujes, odnosno to dodaj na cenu. uf, ja sam se raspisala. pozdravljam te! nadam se da sam odgovorila barem na neka tvoja pitanja. ako te jos nesto zanima :?: :idea: , pisi. :D
 
ja zavrsavam drugu godinu gimnazije i trebalo bi da cetvrtu zavrsim u americi pa zelim da pitam devojku koja je trenutno u USA kako joj je bilo u pocetku,da li je brzo savladala jezik,koliko predmeta ima u skoli,da li je tesko?takodje zelim da znam od cega zavisi u kom cu gradu biti? molim te odgovori mi jer mi je veoma vazno! Hvala!
 
t e a:
ja zavrsavam drugu godinu gimnazije i trebalo bi da cetvrtu zavrsim u americi pa zelim da pitam devojku koja je trenutno u USA kako joj je bilo u pocetku,da li je brzo savladala jezik,koliko predmeta ima u skoli,da li je tesko?takodje zelim da znam od cega zavisi u kom cu gradu biti? molim te odgovori mi jer mi je veoma vazno! Hvala!

cao... pa ovako, u pocetku je bilo zeznuto. bacete negde, ne znas nikoga,ne znas nista, osecas se usamljeno... ali sve to dodje na svoje. sto se jezika tice, ja sam znala engleski pre nego sto sam dosla ovde, tako da mi nije bio problem. upoznala sam jednu devojku iz belgije... ona nije znala recenicu da sastavi. i snasla se. profesori su super, imaju dosta razumevanja i pomogli su joj. kada si u sredini gde moras da pricas engleski, dodje to nekako na svoje. nemoj da se brines sto se toga tice. u skoli imam 8 predmeta i super je sto vecinu mozes da biras. moraces da imas us history. i to ces verovatno biti najstarija u razredu jer se to ovde uzima u 3 godini. moraces da uzmes gym ili dance class. science - to moze da bude biologija, fizika, hemija, earth and space (sto ja ne preporucujem - dosadno)... i engleski. ostale predmete biras. vecina skola nudi strani jezik (spanski, nemacki, francuski, italijanski, japanski), ne znam da li te to zanima...sto se smestaja tice, ti mozes u agenciji da zahtevas u kom ces delu da budes, ali to ne znaci da ces 100% dobiti. porodica kod koje sam trenutno bira decu tako sto se konektuju otvore fajlove raznih studenata i izaberu ko im se svidi. znaci moze da te izabere porodica iz bilo kog dela usa. ne bi bilo lose da u pismu porodici napises koji kraj zelis (to pismo je obicno on line) pa te valjda nece uzetio neko ko je na totalno drugo j strani. ako imas jos pitanja pisi... moram da idem, zvonilo mi je za kraj casa...
 
Cao! Hvala ti sto si odgovorila,mnogo si mi pomogla! Htela sam da te pitam koliko ti je otprilike para potrebno za jedan mesec? Cula sam za neki test koji se polaze u agenciji pre polaska-sta je to ustvari?Joj meni je tako frka zbog svega toga,najvise zbog jezika!Ja znam engleski (imam 5 u skoli,isla sam na neki kurs) ali mi se sve to cini tako malo kada pomislim da ja sa tim mojim znanjem trebam da pratim nastavu,da pricam sa ljudima... :cry: Jel se tebi tu zavrsila skola?Kad ides kuci? Jer planiras da studiras tu?

p.s. Ja sam Tea i drago mi je sto sam te nasla! :D
 
Cao! Sto se para tice... zavisi od porodice. U principu porodica treba da placa sve za tebe (smestaj i hranu), tako da ti treba samo da kupujes garderobu ako zelis ili tako nesto. Prva porodicu u kojoj sam bila je uzasno siromasna tako da sam morala svaki dan da kupujem hranu i td. Program je zamisljen da ti pare samo trebaju za dzeparac i mislim da je $200 mesecno dovoljno (ne znam koliko volis da trosis). Sto se slanja tice, preporucujem ti da ovde otvoris racun (nije bitno koja banka, samo da je neka blizu mesta gde stanujes) i da ti tvoji salju od kuce. Slanje se placa ali je mnogo jeftinije nego da tu imas racun pa da ovde koristis karticu. Sto se tice testa ja ga nisam polagala u mojoj agenciji. Neke agencije daju ali mislim da je to cisto formalnosti radi. Nemoj toliko da se brines oko engleskog. Sigurno znas vise nego sto mislis, i plus kada zivis ovde i da ne znas rec engleskog moras da naucis jako brzo. Skola mi je gotova. Danas imamo graduation. Kuci idem za 5 dana, jedva cekam!! Sta god da te zanima pisi.... Masa
 
Maso, molim te, reci mi preko koje agencije si bila na skolovanje u usa. Ja treba da idem do godine i mnogo toga me zanima. Planiram preko wizantiane, da li si cula za njih? Dacu ti i mail da ti napisem pismo da mi odgovoris na neka pitanja, ako mozes. Molim te ... reci...
 
puno ti hvala!kakav je sistem ocenjivanja tu?da li se rade samo testovi ili ima i usmenog odgovaranja kao kod nas?da li se dobija diploma posle zavrsene cetvrte godine?da li mora da se radi neki prijemni ispit ili tako nesto za upis na koledz kao sto je to ovde? pisi mi ako hoces na mail teai@hemo.net! :D
 
Anonymous:
zanzibel:
posto vidim da si upucena u neke stvari
' zanima me da li znas nesto vezano za au pair' dali poznajes nekog ko je otisao na tu foru i kako se proveo
unapred hvala

Sorry, ne mogu ti pomoci. :oops:

Ja sam dosla u SAD, tacnije Boston, kao Au Pair pe cetiri i po godine. Ja sam dosla preko Crew Agency iz Budimpeste, ali postoje mnoge Au Pair agencije i kod nas. Ja sam dospela u super porodicu i ostala da zivim i radim kod njih tri i po godine. Posle prve godine sam se upisala na fakultet ovde i uspesno studiram i cuvam decu i tako placam skolarinu.
Moje Au Pair iskustvo je vrlo pozitivno, ali ne smes da pristanes da odes kod prve porodice koja ti se javi, samo ako osecas da su stvarno inteligentni, da vole svoju decu i da te nece tretirati kao slugu. :)
 
Zdravo!

Ja sam Jelena i ovde studiram a volela bih da nastavim studije u Sad!
Recite mi,molim vas sto se tice te razmene sta ti je potrebno,tj.da li je potrebno da imas neki odredjeni prosek da bi te primili ili sta je potrebno?
I da li mozes da odes samo na jednu godinu ili mozes da ides da zavrsis ceo fakultet tamo?
I jos me zanima da li moze da se rtadi kad se ode tamo,mislim ako ne dobijes stipendiju da tako placas sebi skolokvanje?

Hvala unapred

Jelena
 
Cao! Ja sam trenutno u USA a dosla sam preko AYUSA-e. Da li ti treba nesto?

Cao.. ja sam se prijavila aupair program preko ayusa, interesuje me kako izgleda taj razgovor sa porodicama koje treba da me zovu, sta pitaju ako bih mogla da mi objasnis onako ukratko?Da li mozda znas da li postoje ponude za cikago i u kom si ti gradu i kako ti je?

Unapred hvala,
Ana
 
zdravo, zainteresovana sam da preko WORK&Travel oragnizacije sa jos jednom drugaricom odem u Californiu, tacnije u mesto Laguna Beach, pa me interesuje da li je neko mozda bi i kakvo je iskustvo sa nalazenjem posla?
 
Pozdrav svima... :) Ja sam zeleo da pitam da li neko zna broj telefona AYUSA agencije i da li ja mogu ici u USA da radim na 3 meseca pa da se vratim u Srbiju na pocetku sledece godine moje skole. Inace sam 90-to god i idem Visoku poslovnu skolu u Sr. Karlovcima. .;) Pa me zanima da li postoji mogucnost da JA :D kao student odem preko ove agencije da radim tamo na 3 meseca, npr za vreme raspusta. Ako neko nesto zna vise o tome, bio bih vam VECNO zahvalan kada bi to podelio samnom, jer sam zainteresovan, unapred HVALA. :)
 
Ja dugo nisam bila na forumu.... evo sad da se oglasim. BIla sam prosle godine preko Ayuse u Californii, tacnije San Franciscu, radila sam u Hard Rock Cafe-u. Zaista imam fenomenalno iskustvo. ako nekoga zanima nesto posebno, moze me kontaktirati
 
I mene zanima da li se placa.. Hteo bih da za prvu god. srednje odem tamo. Smatram da dobro znam engleski, idem na takmicenje.. moji se uglavnom slazu za tu razmenu, ali na sajtu nisam mogao da nadjem nikakve informacije o ceni. ko god moze da kaze nesto o tome, bicu veoma zahvalan. :D
 
Ja dugo nisam bila na forumu.... evo sad da se oglasim. BIla sam prosle godine preko Ayuse u Californii, tacnije San Franciscu, radila sam u Hard Rock Cafe-u. Zaista imam fenomenalno iskustvo. ako nekoga zanima nesto posebno, moze me kontaktirati
zanima me cena smestaja u San Francisku ako nije problem da mi kazes
 

Back
Top