Audi

fenix1:
Moze da se preradi bez problema, samo trebas naci pravog mmajstora! Pozdrav!
Hvala sefe,ajde jos neko,ima neki savet?
Gledam u oglasima,razlika u ceni izmedju Audija 80 1991 i Audija 80 B4 1992-93 je oko 1.000 eura,koliko mi se cini ista je i tabla,verovatno B4 ima neke sminke dodatne ali to je isti auto u sustini.
 
Može da se preradi da liči, sve ostalo je neisplativo. B4 u odnosu na B3 je duži za oko 100mm, a međuosovinsko rastojanje je takođe veće, nemam tačnu dimenziju pri ruci. Znači platforma se dosta razlikuje...
 
Strajder:
Može da se preradi da liči, sve ostalo je neisplativo. B4 u odnosu na B3 je duži za oko 100mm, a međuosovinsko rastojanje je takođe veće, nemam tačnu dimenziju pri ruci. Znači platforma se dosta razlikuje...
E to brate,to me i u sustini i interesuje,znaci propala ideja.OK thanks.
 
Ako ste vlasnik jednog ovakvog auta zamolio bih vas da mi kazete kako ste zadovoljni sa njim,odrzavanjem,ceni delova,kvalitetu.ali za modele od 97'do 02'.Unapred hvala!
 
Ja imam A4 1999 2.4ccm, 6 cilindara, 150 KS
Ide kao metak, zadovoljan.
Naravno odrzavanje nije bas jeftino, ali ako zelis da imas neki pristojan auto, nemozes ocekivati da ces delove kupovati na trafici. Medjutim, ako ga redovno i kako valja odrzavas, nema nekih posebnih troskova.
Sto se modela koji ja imam tice, malo je skupo i osiguranje, registracija, kasko. Trosi mi oko 8.5 u proseku, jer ga nesto ne stedim na otvorenom (do 140). Preko 140 vec pocinje ozbiljno da pije. Koliko sam mogao da izmerim, na prosek od 180 trosi oko 11 litara. (50 kilometara grckim autoputem ove godine)
Sve to naravno zaboravljas kad se udobno, bezbedno i brzo provezes gde i kada ti treba. Ja cesto zapucam Beograd-Atina-Korint u jednom cugu (1500km sa stajanjem na carinama i kafu,rucak...) i kad stignem bez problema jos odem odmah na kupanje pa uvece na provod.
Dobar auto
 
Pa održavanje je relativna stvar, zar ne?

Inače, čuo sam za taj A4 da je jedan od neuspelijih modela, mislim na motor 2.4L.
 
Da Jomini, izgleda da je tako. Ja se u automobile uglavnom razumem do nivoa sipanja benzina i pranja sofersajbne a suvereno umem da zamenim gumice brisaca :( Medjutim to su mi na par servisa rekli ljudi koji bi trebalo da se razumeju, pa valjda je tako. Ja cak na primer ne znam ni da li imam svecice ili ne :( I ne zanima me, moje je da auto koristim i cuvam da bi me prevezao od tacke A do tacke B. Kraj price :)

Dosta snazan, motor veoma tih i jako elastican, sa 70 cak i u 5-toj strasno ubrzava.

Sto se tice troskova odrzavanja, stvarno ne bih mogao da se setim pa seberem i kazem. Znam samo da me na primer litar ulja kosta oko 1800 - 2000 dinara. Odvezem auto na servis, oni pregledaju, dosipaju, zategnu ako treba drz' nedaj - platim i teram. Tako da ti o odrzavanju ne mogu mnogo reci. A i to odrzavanje se kod mene svodi na zamenu ulja, kontrolu tecnosti, proveru klime i kraj.
Jedina veca isplata je bila kad sam radio na 90000 klinasti kais i tako neke stvari koje se tada rade. Sad je na 120000 pa ima vremena.
Sto se tice registracije osiguranja itd, opet se ne secam ali samo registracija sa osnovnim osiguranjem me dodje negde skoro 30000 din. Druga stvar je jos potpuni kasko koji placam oko 60000 hiljada sa sve popustom (kradja u zemlji i inostranstvu, ucesce 10% sve) Za ovu godinu ne znam kako ce biti, ali sam kurate srece i svake godine taman kad ja treba da registrujem, sve poskupi u pm.... Evo sad cekam juli, poskupece nesto garant :(
 
pa i nije relativna stvar!?!
znas sta trebas da menjas i na koliko km to trebas da menjas
na koliko ulje, na koliko kaiseve, plocice,svecice ( ako ih imas ), filtere....
uzimas u ozbir da ti nista nece crci ( ako dobro pregledas auto znaces ) i koliko km prelazis godisnje
moj primer
menjam ulje na svakih 5-6 meseci jer za to vreme predjem oko 10 000 km
uvek koristim isto ulje Mobil S 10 -W 40 polu sinteticko - 5 l - 3000 din
filteri za vazduh, gorivo i ulje uvek Pertini su oko 2000 din, polenski filter kabine menjam svaki drugi put
set kaiseva ( na 30 000 do 40 000 km ) u mom slucaju za oko godinu ili godinu i po voznje su oko 5000 din ( zupcasti, pk, i spaner ), original VW naravno
kocione plocice napred 1500 din ( potrose se nakon godinu do godinu i po dana )

sve zajedno to je oko 150 e koje sam spremio ( i juce pljunuo ) da se auto uradi ( godisnji servis ) a na zimu cu da puknem oko 50 evra kada dodje ulje posle 10 000 km.

Eto, nikakva relativna stvar
 
Imam i ja Audi A4 avant, 1.9 sa long life mashinom,TDI, 2003. godiste i pichi kao metak.
Do sada se nije kvario!Da ne ureknem!
Trosi kao upaljac, startan i siguran!
Toplo preporucujem!
 
Kad_LupimLupim:
@bejbica... a moze i HEMI
Sta znachi tom Audiu Long Life motor? Cenim nesto kao hi-fi izrada, koja garantuje durabilnost? Koliko je on skuplji od std?
Koliko sam ja obavestena i ako smem da se izjasnim pred tolikim muskim auditorijem kao zensko da je to motor koji je prakticki neunistiv i duze traje nego obicne varijante istog motora.
Nadam se da ste shvatili sta je pisac hteo da kaze :-|
 
long life je oznaka za motore ( nije tako prodavan na svim trzistima ) kod kojih je interval servisiranja nesto duzi a preporuka im je kvalitetnije gorivo ( dizel i beznin ). mislim da je oznaka tih motora AAH ( neka bejbica ili code pogledaju u svojim saobracajnim dozvolama, ako im motori nisu kucani, oznaku motora jedan od njih bi trebao da ima ta tri slova ). recimo, kod obicnog tdi, interval menjanja ulja je bio 15 k ( u nemackoj ) a sa navodnim long life 20 k ( recimo )
 
I ulje za long life je skupo kao droga!Znam kad mi je oshinula likusha cifru za dve litre da sam se shlogirala!
Dala sam joj pedeset jevreja, a vratila mi je neku sitju.
 
@Hemi
Dal´ je rano mjenjati remenje na 20.000 km (posebno mikro i filter klime) nisam primjetio da sa klimom nije nešto u redu, nego spremam auto za udaju, pa dad se budući vlasnik ne razmišlja (vrijeme je za ulje pa usput) . I šta je pk?
 
jeste rano na 20 000 km ali ako hoces da prodas auto, pa da izvuces extra pare na to sto je sve sredjeno, onda to uradi. pk kais je onaj koji pokrece agregate motora, klimu, alternator.... uglavnom se menjaju u paru ( sa zubcastim ) a ako ti on slucajno pukne u voznji, nije frka ali ako ti zubcasti cikne dok vozis, najbolje je da ostavis auto i prosetas se do kuce... :D
 
HEMI 426:
long life je oznaka za motore ( nije tako prodavan na svim trzistima ) kod kojih je interval servisiranja nesto duzi a preporuka im je kvalitetnije gorivo ( dizel i beznin ). mislim da je oznaka tih motora AAH ( neka bejbica ili code pogledaju u svojim saobracajnim dozvolama, ako im motori nisu kucani, oznaku motora jedan od njih bi trebao da ima ta tri slova ). recimo, kod obicnog tdi, interval menjanja ulja je bio 15 k ( u nemackoj ) a sa navodnim long life 20 k ( recimo )
Hemi, znas li mozda sta znaci kod mene oznaka ALF ispred broja motora?
Nadam se ne nesto poput "(A)uuuuuu (L)osa (F)inalizacija" ... :(
 

Back
Top