Audi 80 b4

Slazem se. Nije da imam nesto protiv opela, do sada me kadet sluzio, svaka mu cast...Ali za ovakvu vektru da dam 4200, nema sanse, narocito kad mogu za te pare uzeti mozda koju godinu stariji audi ili mercedes.
I mene kadet fino služu. Posle njega bih uzeo Audi 100, W124 ili Volvo 850, ali nije do mene, tako da će verovatno pasti Panda 1.3mjtd :mrgreen:
 
Ma kadet je zver od auta. Taj auto mi je bio potez zivota. Nazalost, godine su godine, a ja cesto idem na duze puteve, pa ne bi da se kockam.
Tako i kod mene. Mnoge sam cele zime palio na kablove, retko ko veruje da nije sipan benzin godinama. Ne sećam se da li je nekad pravio veće probleme. Posebno motor. Kod mene je oko 8-9 godina, a uskoro ide na doboš.
Jedino mu je karoserija loša. Doduše, nju sam uradio. Rubove, pragove, ali opet na nekim mestima pokazuje.
 
Slazem se. Nije da imam nesto protiv opela, do sada me kadet sluzio, svaka mu cast...Ali za ovakvu vektru da dam 4200, nema sanse, narocito kad mogu za te pare uzeti mozda koju godinu stariji audi ili mercedes.

Pa evo ti malo da pogledas to za te pare koju godinu starije+sto se krade+sto ima jedan od najlosijih trapova+sto su presli ko zna koliko jer se Audi vozi.
http://www.polovniautomobili.com/pu...&tag_218_to=1999.00&region=0&country=0&=Traži
@llmd
Vozis Opel a pricas da Audi prelazi 500k km vise? Jel ti to zbog reputacija? Ako nisi znao ovaj 1,8 motor moze da predje vise od 500k km sto znaci da Audi moze 1000k km? Tesko,jako tesko!
Ponekad mi zaista niste jasni,kao da hocete unazad umesto u napred! Zivela Srbija!
Ustvari vi i idete unapred jer vozite te nazadne kad malo bolje razmislim! :-) Ali ne valja odmah odskociti da vas ne presece nego treba voziti te malo mladje krseve sa preko pola miliona km!
Kako je Euro 4 motor? Lako cim ima oznaku Z u motoru a to sto nasi lopovi u BG uzimaju pare da bi ti napisali da je Euro 3 to je nesto drugo!Mozes da uzmes i Euro 10 oni ce ti svejedno napisati da je Euro3.
 
A Vektra se parkira u dvorište u gleda se? Posebno karavani, koji su prešli 110 000 km

A ti si vozio Vektru 500 000 km, pa pričaš o tome?
Brat vozio Audi 100 2.3 i jedan rođak Audi 100 2.0 i znam kako ih je služio taj auto.

Nismo unazadni. Lako je tebi kada imaš pare i kada se pokvari nešto, lako platiš. Ivan je lepo napisao da ne želi često kod majstora i hoće da uzme kvalitetan auto, a Audi je kvalitetniji od Vektre 10 puta. Samo pogledaj neku Vektru od 400 000km i Audi 100 od 400 000 km. Neka su oba pravilno održavana i koji će izgledati bolje?
 
Ja sam imao svojevremeno od Izvrsnog Veca Vojvodine nekoliko Vectri kao i moj bivsi gazda i uglavnom su presle izmedju 400 i 500k km i sve su radile kao sat! A te se sigurno nisu stedele i vozilo se to momacki!
A sto se tice kvaliteta audijevih delova to ne sporim ali za nove a za te koji su prestali da se prave pre 15 godina i za koje su delovi prestali da se prave pre 8 godina mogu da mislim kakav je kvalitet jer ih je pravio turcin ili bugarin ili Pera iz Futoga!:hahaha:
Imam negde sliku Vectri gde stoji 5 komada jedna pored druge na auto placu na kom sam radio a kad nadjem kacim.
Ovde se vodi polemika o autu starom skoro 20 godina i da me neko ubedi da je to sad auto jednostavno ne moze! Pa i ja sam do pre par godina vijao jednu Celicu sa 40k km i tada davao coveku 5000 eura a sad ne znam dali bi mu dao 2000 je kad vidim kakva kola sad mogu da uzmem za 5k eura -:eek:
Kao npr. onaj BMW 320CI 2001 koji je auto jedino sto je preko 2000 ccm pa ga nisam uzeo.
 
A zasto se svi odmah hvatate za godiste? :dontunderstand: Ja bih uvek pre vozio takav 80 u fantasticnom stanju, nego nesto tek onako, samo zato sto je mladje. Po mom misljenju, 3 soma za zaista odlican primerak svakako vredi dati.

Zato sto po meni je to prevelika cena za taj auto... ne pricam ja o prdavcima 2001-2004 godiste (Punto,Saxo,206,Clio,Corsa,Polo) nego o normalim automobilima godista 96-2000... tipa Lagune,406,Vectre,Mondea... W124 vredi po meni,dok taj nAudi jok...
 
Tamo u tu Nemacku treba otici ,treba negde da se prespava ,treba da se nadje taj auto,treba sa tim ljudima da se cenjkas,treba da jedes i pijes bar za dva dana ,treba da ga spremis za taj prenos ili voznju do nase zemlje i jos puno stvari koje vi nemate pojma sta sve treba da bi se jedan auto doterao do Srbije.Sve to kosta i to u €urima.Svi misle Nemci daju tamo djabe,to najbolje znaju ovi sto doteruju auta,nema tu neka korist a taj hleba je gorak.
 
Tamo u tu Nemacku treba otici ,treba negde da se prespava ,treba da se nadje taj auto,treba sa tim ljudima da se cenjkas,treba da jedes i pijes bar za dva dana ,treba da ga spremis za taj prenos ili voznju do nase zemlje i jos puno stvari koje vi nemate pojma sta sve treba da bi se jedan auto doterao do Srbije.Sve to kosta i to u €urima.Svi misle Nemci daju tamo djabe,to najbolje znaju ovi sto doteruju auta,nema tu neka korist a taj hleba je gorak.

Ma da, Dule i ostali uvoznici rade za dz :hahaha:
Ako imas gde da budes tih 2-3 dana, kod rodjaka, prijatelja... sve to izgleda totalno drugacije. Naravno da Nemci ne daju dzabe, oni su gori od nas, najradije bi uzeli onoliko para kada su kupili taj auto, ali ne moze.
 
***, cene su takve kakve su, uslova da kupujem u Nemackoj nemam. Jeste 3000 puno za taj Audi, 2000 ili 2500 takodje, ali cene su takve kakve su. Nazalost, za manje od toga mogu dobiti jedino bolji stojadin ili totalni krs od Vectre A. Inace, kupio bih ja za tih 4000 € koliko imam neku noviju mrcinu od auta, ali budimo realni, ne moze se naci 100 posto siguran polovni auto, pa treba imati koji evro za servis odmah u startu. I ajde, ako neko moze da mi kaze, kakve su cene odrzavanja za takav audi (dakle, u igri su 100 c4 i 80 b4), ima li neko kakav konkretniji savet od onog: "valja - ne valja", "skup, nije skup" i slicno :)
 
Moj savet ti je da napraviš listu nekih delova i idi u prodavnicu autodelova pitaj koliko je šta:

Diskovi, pločice, filteri, ulje, kaiševi, vodena pumpa, španeri, set kvačila, amortizeri, spone, ramena...
 
E, tako cu i napraviti. Samo bih jos zamolio ako bi mi neko mogao preporuciti sta je pametnije: dizel ili benzin. Ponavljam, lako za potrosnju, zanima me koji su kvalitetnije pravljeni, da se manje kvare i koji su "standardni" problemi na koje bih mogao naici s obzirom na izbor motora :)
 
E, tako cu i napraviti. Samo bih jos zamolio ako bi mi neko mogao preporuciti sta je pametnije: dizel ili benzin. Ponavljam, lako za potrosnju, zanima me koji su kvalitetnije pravljeni, da se manje kvare i koji su "standardni" problemi na koje bih mogao naici s obzirom na izbor motora :)
Oko Audija 100 pitaj MilosB.

Mada, najbolji motor je 2.5TDI R5
 
Davno sam čuo da K glava kod Audija pravi probleme za plin.
Taj dizelaš je proveren. Koristi se danas u Tuaregu, samo 170ks (čini mi se). Koristio se i u Volvou.

Nem problema sa plinom zbog k glave, plin je zaobilazi. Da se ne bi zapusila treba povremeno voziti na benzin i to je to. Registracija za vozila preko 2000 ccm je preskupa, imas benzinca 2.0 sa 140 hp, ne znam koliko prelazis, ali mislim da bi ti registracija za 2.5 tdi pojela ono sto si ustedeo na gorivu, pod uslovom da 2.0 vozis na benz. Sto se tice motora sa 5 cilindra, odlican zvuk, veoma izdrzljivi, kod mene je trenutno na 550.000 km, i za sada nema problema, nije otvaran.

Moj savet ti je da napraviš listu nekih delova i idi u prodavnicu autodelova pitaj koliko je šta:

Diskovi, pločice, filteri, ulje, kaiševi, vodena pumpa, španeri, set kvačila, amortizeri, spone, ramena...

Diskovi su ti oko 4000 (oba), plocice oko 1500, filter vazduha 500-600, kaisevi, zupcasti oko 1500-2000, klinasti, duplo manje, mozda i vise, vodena pumpa, o tome ne brini :D set kvacila :D ne brini, ako bude dobar kad ga kupis, amortizeri prednji 3000-4000, zadnji su malo skuplji 400-500 din vise, spone dz, posto se menjaju samo krajevi, max 1000 din. itd. Sve u svemu, da je u nekom losem mehanickom stanju, za 300-400e ima da bude kao nov, za taj novac mozes izmenjati hrpu delova.
 
Poslednja izmena:
Ako cemo tako, u Nemackoj ta tvoja Vectra ne vredi vise od 1200-1300 e.

Odlicno, samo ostaje da je nadjes a da moze da se uveze za te pare jer mora da bude Euro3!:D
Zamolio bih te sad da je nadjes za te pare i da das link!
Pa sto su ovde ljudi ludi pa traze preko 4000 eura za limuzine? Hoce da zarade 2000 eura na jednom autu?
@botr
Mogu misliti kakvi su to diskovi za 4000 din i plocice od 1500! Pa za Punto plocice kostaju 2300 din!
Mala poljoprivreda!
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao svojevremeno od Izvrsnog Veca Vojvodine nekoliko Vectri kao i moj bivsi gazda i uglavnom su presle izmedju 400 i 500k km i sve su radile kao sat! A te se sigurno nisu stedele i vozilo se to momacki!
Da li si vozio Vektru svih 500 000 km? Ti si preprodavac automobila. Ti ne znaš prošlost vozila, tako da ne znaš šta je sve rađeno na tom autu u prošlih 500 000 km ili na nekom koji je prešao 200 000 km.
Kao onaj iz Mućki. Koristi jednu metlu 10 godina. Promenio je dršku 25 puta i 15 puta ono čime briše.
 
Sam dokaz kvaliteta je da je ona dogurala do 500k km i da i dalje funkcionise kako treba a kako su ocuvane bile govori cinjenica da smo ih prodali sa 120k km na satu!
To su bila lepa vremena je teniko nista nije pitao i svi su bili zadovoljni!
Cak je jedan ik posle godinu dana dosao da mu ukucam kod u radio jer je menjao akumulator i kad sam ga ja pitao kako je zadovoljan kaze on"Extra ,presao sam 50k km i samo radio mali servis.":)
 
Odlicno, samo ostaje da je nadjes a da moze da se uveze za te pare jer mora da bude Euro3!:D
Zamolio bih te sad da je nadjes za te pare i da das link!
Pa sto su ovde ljudi ludi pa traze preko 4000 eura za limuzine? Hoce da zarade 2000 eura na jednom autu?
@botr
Mogu misliti kakvi su to diskovi za 4000 din i plocice od 1500! Pa za Punto plocice kostaju 2300 din!
Mala poljoprivreda!

Odakle ja znam zasto toliko kostaju diskovi i plocice, mozda su i malo poskupeli, navodno su febijevi proizvodi. Na tehnickom su se dobro pokazali ti diskovi i te , momci sa tehnickog kazu da retko imaju automobile koji tako dobro koce!
Mozda ispunjava euro 3, ima nemacku d4
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/s...ry=DE&export=ALSO_EXPORT&lang=en&pageNumber=1
 
Odlicno, samo ostaje da je nadjes a da moze da se uveze za te pare jer mora da bude Euro3!:D
Zamolio bih te sad da je nadjes za te pare i da das link!
Pa sto su ovde ljudi ludi pa traze preko 4000 eura za limuzine? Hoce da zarade 2000 eura na jednom autu?
@botr
Mogu misliti kakvi su to diskovi za 4000 din i plocice od 1500! Pa za Punto plocice kostaju 2300 din!
Mala poljoprivreda!
Mogu da koštaju i 8000 dinara, ali to ništa ne govori.
Drug koji drži tehnički pregled mi priča da prvi tehnički pregled kod njega rade mnogi koji kupe Punta iz Zastave i kaže da im zadnji točkovi skoro ne koče. Zvali su i inženjera iz Fiata i gledali zajedno i inženjer je rekao da to tako mora i otišao je.
 

Back
Top