Audi 80 b4

Ivan_91

Zainteresovan član
Poruka
112
Pozdrav svima

Unapred se izvinjavam ako tema vec negde postoji, ali imam pitanje. Resio sam da kupim kola i nekako najbolje resenje je ispalo Audi 80, 92,3,4 godiste, kakav vec nadjem. Sad, zanima me sledece:

1. Koliko je takav auto isplativ (za noviji nemam, u kredit mi se ne uvaljuje)?
2. Kakva su vasa iskustva s istim (cene odrzavanja, pouzdanost)?
3. Benzinci vs. dizeli (plin ne dolazi u obzir) s obzirom na cene popravaka, i slicno?

Dakle, pisite svoje iskustva, dajte neki savet, ili mozda ideju za neku bolju investiciju ako imate. Sve sto kazete, dobro ce mi doci posto se bas i ne razumem najbolje u kola :)
 
Pazi, baratam s ravno 4000 evra...s tim da za sam auto dajem maksimalno 3, da ostane za servise. Nasao sam nekoliko primeraka unutar te cene koji dolaze u obzir. Sad cekam da vidim sta ce malo iskusniji od mene reci.
 
A zasto se svi odmah hvatate za godiste? :dontunderstand: Ja bih uvek pre vozio takav 80 u fantasticnom stanju, nego nesto tek onako, samo zato sto je mladje. Po mom misljenju, 3 soma za zaista odlican primerak svakako vredi dati.
Pricao sam vec, drugar je iskesirao ne bas tako malu cifru za Audi 100 C4, iako je za te pare mogao da uzme jedno 7, ako ne i 10 godina mladji auto. Ali, kako kaze covek - "Vozis se kao gospodin, a i dalje je stara skola, bez problema mozes sam da ga odrzavas."
 
A zasto se svi odmah hvatate za godiste? :dontunderstand: Ja bih uvek pre vozio takav 80 u fantasticnom stanju, nego nesto tek onako, samo zato sto je mladje. Po mom misljenju, 3 soma za zaista odlican primerak svakako vredi dati.
Pricao sam vec, drugar je iskesirao ne bas tako malu cifru za Audi 100 C4, iako je za te pare mogao da uzme jedno 7, ako ne i 10 godina mladji auto. Ali, kako kaze covek - "Vozis se kao gospodin, a i dalje je stara skola, bez problema mozes sam da ga odrzavas."
+1.
Automobili od 92-3 godine do 95-6 godine su najbolji. W124 široka lajsna, ili audi c4 ili audi 100 a6 ili volvo 850. Trenutno Master vozi W124 i sem sijalica, ništa menjao nije.
 
Problem je naci star auto u bas dobrom stanju. A jos veci problem, vlasnik koji je zamaskirao neke skupe probleme i tvrdi da je auto u perfektnom stanju. I zamisli puknes pare za takav, a onda ulozis 1000eu u popravke. I sta si uradio?

Ja bih dao te pare pa i vise za star auto, ali samo ako sam skroz siguran da je stvarno bez greske, a to ponekad ni majstor ne moze sa sigurnoscu da kaze. Zato je manji rizik kupiti noviji auto.
 
A dobro, podrazumeva se da dobro poznajes to sto hoces da kupis, odnosno da znas da prepoznas korektan primerak. Al opet - sta ako je vlasnik zamaskirao skupe probleme na novijem autu? Ako uzmemo konkretno taj Audi B4, ako nije lupan, tj. ako je fabricka zastita netaknuta, sto mozes da vidis, nece istruliti nikad, znaci sto se tice limarije si miran. Enterijer - nisi blesav, ako je dobar dobar je. A mehanika, pa, sve i da je u potpunom rasulu, za 1000 evra mozes da uradis motor, menjac, ogibljenje, ma sve. A ne verujem da bi u slucaju recimo Lagune ili Stila 1000 evra trajalo dugo.
 
@IImd, upravo tako,
Mali motor a velika karoserija, a ako racunamo da je normalni godisnji prosek 10000 predenih kilometara, ovaj ga je preterao zestoko
sto ukazuje da se ne radi o porodicnom autu, nego ili je firmin ili ga je vozio neko ko je puno putovao, pitanje kakav je i motor, jer
ako je pri kraju remont dizelasa je jako skup.
Kako god ipak je ovo auto prek'o dvadeset godina..
 
Pa posto svi volite da pricate kako su ova kola iz uvoza koja su stara 4-5 godina presla po 300-400k km koliko onda mislite da je presao auto star 20 godina?
I pritom ne zaboravite da auto ne cini samo motor i da postoji zamor materijala vozio ti njega ili ne!
Drugaru se pre par meseci usred preticanja otkacio tocak na 405 sam od sebe a da nikakve znakove pre toga nije davao i covek je napravio saobracajku za novine!
Za 4000 eura ja bih 10 puta pre uzeo ovakvo nesto sa opremom nego auto gde za koji dan treba i dva puta godisnje da idem na tehnicki pregled.
167qjwx.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1055343/opel_vectra_18_16v/
 
Poslednja izmena:
Dule, nemoj da se ljutis, ali dokle vise sa reklamiranjem?! Sto ne uzmes tu Vectru nego drndas Yuga ili Punta, sta god?
Daj ******, malo pricaj o automobilima a ne samo kako imas vrhunske primerke, kako su ljudi bagra jer nece da ih plate i kako si eto, bas taj auto hteo da ostavis za sebe. Ja sam bre iz Sapca, cuo sam sve moguce price milion puta, pa nije niko sisao veslo majku mu.
 
Sta fali plinu?! Ja imam plin vec 5 godina, do sada nije bilo nikakvih problema, niti ulaganja u popravke, jedino sto je menjano je filter i membrane u isparivacu. B4 je dobar auto, delovi nisu skupi, a nije nesto preterano komplikovan za odrzavanje. Jeste malo star, ali je definitivno kvalitetniji od dosta modela novijih automobila, npr. od vectre koju nudi Dule, ima kvalitetniju limariju, video sam nekoliko vectri c sa trulim rubovima, kao i nekoliko astri g koje su pocele da trule, a video sam i astru h sa cije desne sajtne je oljustena farba od rizle, i krenula je da rdja!
 
Dule, nemoj da se ljutis, ali dokle vise sa reklamiranjem?! Sto ne uzmes tu Vectru nego drndas Yuga ili Punta, sta god?
Daj ******, malo pricaj o automobilima a ne samo kako imas vrhunske primerke, kako su ljudi bagra jer nece da ih plate i kako si eto, bas taj auto hteo da ostavis za sebe. Ja sam bre iz Sapca, cuo sam sve moguce price milion puta, pa nije niko sisao veslo majku mu.

Prvo i osnovno pogledaj dobro moj post i dali sam negde hvalio ovaj auto?
Drugo,sad je po tebi bolji 10 godina stariji auto? Ne lupaj gluposti!
Trece,ja vozim ono sto stignem a ne ulaze mi se mnogo u auto za mojih par hiljada godisnje a pogotovo leti kad vozim motor i ne znam sta je auto!
@botr
Video si one Vectre ispod 2000 godine a ove su mnogo bolje odradjene.
Da zavrsim -da su ova dva modela bila u istoj godini proizvedena i ja bih uzeo pre Audi ali jedino da je stajao u garazi svo vreme kod babe kojoj je deda umro pre 15 godina i da ima na satu 50-100k km! Taj Audi nema ni pola opreme kao ova Vectra a kako vas gledam uglavnom patite da auto sto vise opreme ima za novac koji dajete! (mislim o kupcima)
 
Sta fali plinu?! Ja imam plin vec 5 godina, do sada nije bilo nikakvih problema, niti ulaganja u popravke, jedino sto je menjano je filter i membrane u isparivacu. B4 je dobar auto, delovi nisu skupi, a nije nesto preterano komplikovan za odrzavanje. Jeste malo star, ali je definitivno kvalitetniji od dosta modela novijih automobila, npr. od vectre koju nudi Dule, ima kvalitetniju limariju, video sam nekoliko vectri c sa trulim rubovima, kao i nekoliko astri g koje su pocele da trule, a video sam i astru h sa cije desne sajtne je oljustena farba od rizle, i krenula je da rdja!

Pa fali kod nas koje cega. Evo, bas citam o tome kako je kod nas u prodaji neki PBS, a ne Autogas LPG, i kako je trebalo od pocetka ove godine da na nase trziste krene prodaja tog kvalitetnijeg, ali opet nista od toga zbog Nis-a, koji nisu u stanju da proizvedu taj kvalitetniji, pa se zbog njih to oteze. Inace, u normalnim zemljama LPG ima i najmanje 86 oktana, sto kod nas ne vazi i ne proverava se (a trebalo je vec od ove godine). Bas me interesuje koliko je oktana ovaj sto sad sipamo. I da, pominju neke sumpore i ostatke kojih nema u kvalitetnom LPG, a u ovom sto i dalje sipamo ima i kazu da ipak steti motoru manje ili vise.
 
Pozdrav svima. Hvala na odgovorima, i ako neko ima jos korisnih informacija neka pise. Ona audi 100tka je odlicna stvar, i to dolazi u obzir. A sad, ova rasprava, da li puci 2500, 3000 evra na taj auto. Nije da nesto patim za audijima, dobar auto je dobar auto, koje god marke bio (vise zavisi od odrzavanja nego od kola). Ali ovo mi se cini nekako najbolje za moje potrebe. Po gradu retko vozim, a svaki cas idem na neki malo duzi put, pa mi treba masina ovakvog kalibra. Drugi razlog zasto bas audi: sta god ja na njemu promenio i koliko god to kostalo, sledecih bar 100 000 km sam potpuno miran po tom pitanju, a to mi je bitno jer nemam ni vremena ni zivaca da trcim majstoru svakih 5 dana. Na kraju, zasto ne plin? Jer mi potrosnja ne igra neku ulogu...Kad imam tocim, kad nemam idem peske, busom ili kako vec. Vazniji momenat su mi cene odrzavanja dizelasa u odnosu na benzince (cuo sam da znaju biti dosta skuplji). Eto, hvala jos jednom i javicu kad kupim kako sam prosao. :)
 
Prvo i osnovno pogledaj dobro moj post i dali sam negde hvalio ovaj auto?
Drugo,sad je po tebi bolji 10 godina stariji auto? Ne lupaj gluposti!
Trece,ja vozim ono sto stignem a ne ulaze mi se mnogo u auto za mojih par hiljada godisnje a pogotovo leti kad vozim motor i ne znam sta je auto!
@botr
Video si one Vectre ispod 2000 godine a ove su mnogo bolje odradjene.
Da zavrsim -da su ova dva modela bila u istoj godini proizvedena i ja bih uzeo pre Audi ali jedino da je stajao u garazi svo vreme kod babe kojoj je deda umro pre 15 godina i da ima na satu 50-100k km! Taj Audi nema ni pola opreme kao ova Vectra a kako vas gledam uglavnom patite da auto sto vise opreme ima za novac koji dajete! (mislim o kupcima)

Ispod 2000.-te, ne znam tacno godiste, jedna od njih je bas bila uzasna. Meni je bitno da ima klimu, el. podizace, i tako neke sitnice, abs, esp sve jedno.

Pa fali kod nas koje cega. Evo, bas citam o tome kako je kod nas u prodaji neki PBS, a ne Autogas LPG, i kako je trebalo od pocetka ove godine da na nase trziste krene prodaja tog kvalitetnijeg, ali opet nista od toga zbog Nis-a, koji nisu u stanju da proizvedu taj kvalitetniji, pa se zbog njih to oteze. Inace, u normalnim zemljama LPG ima i najmanje 86 oktana, sto kod nas ne vazi i ne proverava se (a trebalo je vec od ove godine). Bas me interesuje koliko je oktana ovaj sto sad sipamo. I da, pominju neke sumpore i ostatke kojih nema u kvalitetnom LPG, a u ovom sto i dalje sipamo ima i kazu da ipak steti motoru manje ili vise.

Odlozili su primenu tog pravilnika do sledece godine, jer NIS nije sposoban da ga napravi. Sumpora ima, uglavnom ga vise ima u zimskoj smesi, skini svecice pa ces videti, e sad, da li steti motoru, nemam pojma, iz AMSS kod Mirka su pricali kako ne steti, vec kako produzava vek trajanja motora, ne znam, svako ima neku svoju pricu.
 
Slazem se. Nije da imam nesto protiv opela, do sada me kadet sluzio, svaka mu cast...Ali za ovakvu vektru da dam 4200, nema sanse, narocito kad mogu za te pare uzeti mozda koju godinu stariji audi ili mercedes.
 
Pa posto svi volite da pricate kako su ova kola iz uvoza koja su stara 4-5 godina presla po 300-400k km koliko onda mislite da je presao auto star 20 godina?
I pritom ne zaboravite da auto ne cini samo motor i da postoji zamor materijala vozio ti njega ili ne!
Drugaru se pre par meseci usred preticanja otkacio tocak na 405 sam od sebe a da nikakve znakove pre toga nije davao i covek je napravio saobracajku za novine!
Za 4000 eura ja bih 10 puta pre uzeo ovakvo nesto sa opremom nego auto gde za koji dan treba i dva puta godisnje da idem na tehnicki pregled.
167qjwx.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1055343/opel_vectra_18_16v/
Kako euro 4 motor?
 

Back
Top