Quantcast

Ateisti pitaju vernike

bakonja

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.463
:)

Kaze se da ima vecnog zivota za sve , ali i da "je mnogo soba u Domu Boga nasega" ...

Samo je pitanje na kojoj ce se ko naci od mnogobrojnih adresa boravka ...

Tamo "gde je vecno podne " ili tamo "gde je plac i skrgut zubica i crv koji ne prestaje da rovari ..."...

Sizif

Buduća legenda
Poruka
27.061
Ja licno bih zelela da ti Bog podari vecni zivot pa da mu verujes vecno :)
За темпоралног човека, вечни живот би био највећа замислива казна. Предност већине верника је што не знају уопште о чему причају када причају о вечности, стога овај мит да је вечност нешто добро може да опстане.

А у позадини свега је само обичан страх од смрти.

svesnaglista

Legenda
Poruka
53.806
@Tema: Kome ćete se žaliti i kako ako se ne obistini ovo obećanje o ponovnom životu posle smrti? :think:
Ko će se žaliti? :think:

За темпоралног човека, вечни живот би био највећа замислива казна. Предност већине верника је што не знају уопште о чему причају када причају о вечности, стога овај мит да је вечност нешто добро може да опстане.

А у позадини свега је само обичан страх од смрти.
Ili je u pozadini svega strah od života? Neznanje, nepoznavanje onoga što jesmo i što život jeste.
Pa smrt onda nalikuje na nekakav izlaz.

Sve su ti opcije na raspolaganju, pa koju izabereš, tako će ti i biti. I kome bi onda trebao da se
žališ?
Ko je Moni kriv što juri ka armagedonu?

svesnaglista

Legenda
Poruka
53.806
Мона, ти, ја, будисти, ЈС, муслимани.... сви ћемо ми после смрти бити на истом месту... на истом оном на ком смо били 1851-ве.
Ou. A što sve nas vodiš tamo? :sad2:
S nešto malo svoje volje, ja ipak ne bih krenula. Osim ako ćeš vremeplov
da osmisliš pa da se šetkamo kroz prošlost i budućnost. To bi moglo da bude
zabavno.

Okamenjeno ništa i okamenjeno jedno te isto šta god bilo, u čemu je razlika?

bakonja

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.463
Objasni mi to večno podne, kako to funkcioniše?

Za tebe , iz sveta PC - ija , recimo ovako nekako : ti imas PC makinu koja se ne kvari i koja je vrh ; a neki "koji nisu bili dobri" - ne ..

Da li bi bio zadovoljan ili ne , u toj i takvoj situaciji ...?

Da ne budem materijalista i da "implkiciram" , da si jedan ili cak i jedini , od retkih na tom prostoru koji se bavi "opravkama" i da "uredno kaplje ili kapljucka" , da te ne grdi Velja "selja" ...

- - - - - - - - - -

Ou. A što sve nas vodiš tamo? :sad2:
S nešto malo svoje volje, ja ipak ne bih krenula. Osim ako ćeš vremeplov
da osmisliš pa da se šetkamo kroz prošlost i budućnost. To bi moglo da bude
zabavno.

Okamenjeno ništa i okamenjeno jedno te isto šta god bilo, u čemu je razlika?

A "okamenjena Nirvana ispod baobaba" ...?

hogarius

Veoma poznat
Poruka
14.712
Koliko neznanje sazeto na malom prostoru. Bog naredjuje "..... i nemoj imati drugih bogova osim mene." On je samo za Jevreje jedan bog, a i drugi narodi su imali svoje bogove. Doduse, sto se mene tice, nema bogova, oni su izmisljeni i vernici zive u iluzijama. Takodje, iluzija je da postoje,tzv. bog sin i bog sveti duh. Bozijeg sina je izmislio imperator Konstantin Veliki na Prvom nikejskom saboru.Popovi su odlucili da jevrejski mesija dobije bozansku prirodu. Ovo govoori koliko je popovima lako zaludjivati lakovernu pastvu koju nemilosrdno "sisaju".

Sizif

Buduća legenda
Poruka
27.061
Za tebe , iz sveta PC - ija , recimo ovako nekako : ti imas PC makinu koja se ne kvari i koja je vrh ; a neki "koji nisu bili dobri" - ne ..
Da li bi bio zadovoljan ili ne , u toj i takvoj situaciji ...?
Био бих задовољан пар година док компјутер не застари, онда бих га бацио у ђубре и купио нови. Али у твојој метафори нема бацања у ђубре, осуђен си да вечито радиш на старој крнтији која се не квари.

УЖАС.