Asteroid

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Juce sam na Discoveryu gledao jednu emisiju o buducem sudaru Zemlje sa asteroidom, velicine onoga koji je iskorenio dinosauruse...

Emisija je toliko dobro napravljena da ja vec sumnjam da nam se "nesto" priblizava ali to nece jasno da kazu da bi izbegli paniku.

Naucnici tvrde da je sudar NEMINOVAN...


Na kraju emisije je jasno da ljudske vrsta nece preziveti taj sudar...

Prezivece NEKI insekti, glodari i ptice...

I odatle ce poceti nova spirala evolucije.


Bas me je potresla emisija. :eek:

Odavno nisam nesto slicno gledao.
 
hahaha gledao sam i ja i ne jednu emisiju o tome vec mnogo mnogo i gledao sam kako rade na tehnologiji da preusmere tj asteroid za samo 1% i da sudar moze da se izbegne ali trenutno tu tehnologiju usavrsavaju i rade na razmatranju mnogih ideja kako moze da se preusmeri asteroid a evo i sajt gde moze dosta toga da se procita samo nadji odgovarajuci forum
Kod:
http://www.unexplained-mysteries.com/
 
hahaha gledao sam i ja i ne jednu emisiju o tome vec mnogo mnogo i gledao sam kako rade na tehnologiji da preusmere tj asteroid za samo 1% i da sudar moze da se izbegne ali trenutno tu tehnologiju usavrsavaju i rade na razmatranju mnogih ideja kako moze da se preusmeri asteroid a evo i sajt gde moze dosta toga da se procita samo nadji odgovarajuci forum
Kod:
http://www.unexplained-mysteries.com/

Gledao sam i ja mnoge emisije o tome, ali ova je bila sasvim razlicita.

Ova je bila VRLO REALNA.

Jasno su rekli da je mogucnost razbijanja asteroida ili njegovog skretanja sa putanje jos u domenu naucne fantastike.
 
Оно величине попут узрока Тунгуске катастрофе(вероватнијим се сматра комета него астероид) мало би наудило човечанству све и да падне на Мексико сити, као највећи град на свету.
А за кратко време бићемо у стању да се решимо и онога што је звекнуло на Јукатан пра 60 милиона година и потаманило диносаурусе.
Тако да само лаганезе и без панике.
 
Napravili su teleskop koji moze da vidi asteroide koji su decenijama udaljeni od Zemlje.Takodje su i automatske rakete napravili koji ce da preusmjere asteroid bar 1 cm da promasi zemlju.Te takve emisije gledam ceo zivot prvo 2012 je li istina pa discovery sve je to 50% istina i laz ko cemu znati sad.
 
Napravili su teleskop koji moze da vidi asteroide koji su decenijama udaljeni od Zemlje.Takodje su i automatske rakete napravili koji ce da preusmjere asteroid bar 1 cm da promasi zemlju.Te takve emisije gledam ceo zivot prvo 2012 je li istina pa discovery sve je to 50% istina i laz ko cemu znati sad.

Kojo, prosle godine pored Zemlje je prosao jedan asteroid na razdaljini 1/3 radaljine od Mesca (znaci skoro nas je okrznuo, mogao se lepo videti golim okom!) veoma veliki, a bio je otkriven TEK KADA JE VEC PROSAO!

To je PRAVA ISTNA koliko je nauka uznapredovala.
 
Juce sam na Discoveryu gledao jednu emisiju o buducem sudaru Zemlje sa asteroidom, velicine onoga koji je iskorenio dinosauruse...
Emisija je toliko dobro napravljena da ja vec sumnjam da nam se "nesto" priblizava ali to nece jasno da kazu da bi izbegli paniku.
Naucnici tvrde da je sudar NEMINOVAN...Na kraju emisije je jasno da ljudske vrsta nece preziveti taj sudar...
Prezivece NEKI insekti, glodari i ptice...
I odatle ce poceti nova spirala evolucije.
Bas me je potresla emisija. :eek:
Odavno nisam nesto slicno gledao.

Imas sto dokumentaraca,filmova sa tom tematikom.
Istina je da izgleda od udara asteroida nece biti nista.
 
@tema


Nisam siguran da bi iko mogao da me ubedi da kamicak od, recimo, 1 km precnika moze da izazove takve katastrofalne posledice apokalipticnih razmera. :think:
 
Poslednja izmena:
@tema


Nisam siguran da bi iko mogao da me ubedi da kamicak od, recimo, 1 km precnika moze da izazove takve katastrofalne posledice apokalipticnih razmera. :think:
И не треба.
Јер не може.
Такав каменчић би могао да звекне у рецимо, централни део САД(уопште не бих жалио због тога) и нажалост градови на обе обале Америке би опстали, а камоли ми у Европи.
 
A kolika treba da je ridza? :think:
Зависи не само од масе него и од брзине(и то квадратно), угла елевације, дужине пута кроз атмосферу и места пада.
Али минимално да се енергија удара мери у петатонама(милјарди мегатона ТНТ-а).
 
Poslednja izmena:
Na kraju emisije je jasno da ljudske vrsta nece preziveti taj sudar...

Prezivece NEKI insekti, glodari i ptice...

I odatle ce poceti nova spirala evolucije.

Primetio sam da u zadnje vreme često emituju takve emisije, i to ne samo jednom, već ih veoma često ponavljaju, e sada - koji je razlog za to, ne bih znao.

Jedna od tih emisija koju često vrte je "Život posle ljudi", originalni naslov je Life After People , emitovana prvi put 21. Januara 2008. godine na History Channel.

U emisiji se ne radi direktno o udaru asteroida, već o hipotetičnoj prepostavci šta bi se desilo sa objektima koje je izgradio čovek, kada bi ljudska bića nestala sa planete.

Nemačka televizija N24 je emituje u delovima od 2010. godine, pod naslovom Zukunft ohne Menschen , (budućnost bez ljudi) bilo je bezbroj repriza do sada.

Često se emituju i emisije o asteroidu koji je zbrisao dinosauruse sa lica zemlje, kao i o tome šta bi se desilo sa planetom nakon mogućeg udara asteroida.
 
Poslednja izmena:
Moguće je da treba para za finansiranje jednog takvog projekta odbrane, pa nastoje da tzv senzibiliziraju poreske obveznike i privredu ubede da se na tome može profitirati.
Generalno to mi se čini bolje nego da svetsku javnost senzibiliziraju za kojekakve ratove sa fundamentalistima, osovinama zla isl.
Skok čoveka u svemir, kao i svi prethodni, mora da ima dobar razlog, da bi ga napravila jedna dovoljno velika masa ljudi i novca inače ništa. Kako je Kolumbo smuvao špansku ili beše portugalsku kraljicu da mu da tri karavele? Na lepe oči, možda, ali da joj nije napričao priče o kratkom i bezbednom putu za Indiju i o solomonskom blagu, ne bi mu pomoglo ni da je imao oči Liz Tejlor i Bet Dejvis zajedno. Naravno posle se isplatilo, ali da je u početku bilo idemo svi da istržujemo ne bi bilo ništa. Tako je i danas. Kažem, bolje to nego neko pravedno pljačkanje i silovanje.
 
Juce sam na Discoveryu gledao jednu emisiju o buducem sudaru Zemlje sa asteroidom, velicine onoga koji je iskorenio dinosauruse...

Emisija je toliko dobro napravljena da ja vec sumnjam da nam se "nesto" priblizava ali to nece jasno da kazu da bi izbegli paniku.

Naucnici tvrde da je sudar NEMINOVAN...


Na kraju emisije je jasno da ljudske vrsta nece preziveti taj sudar...

Prezivece NEKI insekti, glodari i ptice...

I odatle ce poceti nova spirala evolucije.


Bas me je potresla emisija. :eek:

Odavno nisam nesto slicno gledao.

a šta je ovde misteriozno i natprirodno? :)

sudar nebeskih kosmičkih tela je uobičajena i normalna pojava u svemiru, a sudari većeg obima se gotovo sigurno dešavaju u određenim intervalima, za nas dugim, ali dovoljno čestim, ukoliko se posmatraju sa naučne tačke gledišta. Takvi veliki sudari u našem slučaju dogodili su se više desetina puta, tako da ova vest nije donela ništa novo i iznenađujuće
 
Kojo, prosle godine pored Zemlje je prosao jedan asteroid na razdaljini 1/3 radaljine od Mesca (znaci skoro nas je okrznuo, mogao se lepo videti golim okom!) veoma veliki, a bio je otkriven TEK KADA JE VEC PROSAO!

To je PRAVA ISTNA koliko je nauka uznapredovala.
To je i dalje ogromna razdaljina. Takodje asteroid te velicine bi najvise sravnio jednu gradsku cetvrt, i to u najgorem slucaju (ako je mala atmosferska vuca, ako je vecinom sacinjen od gvozdja, ugao pada, reaktivni elementi ...) i ako ne izgori/eksplodira u atmosferi. Naravno najvece su sanse da bi pao u more i niko nista ne bi primetio, sem malo vecih talasa. Bio je vrlo mali, zato ga niko nije primetio na vreme Mi 96% asteroida koji nam mogu ozbiljnije pripretiti imamo mapirane, a u sledecim godinama cemo imati 99%. A ovaj 1% koji nemamo se moze na vreme videti jer su veliki. Manji asteroidi su i dalje opasni, ali oni nikako nisu opasnost na globalnom nivou i grad se moze evakuisati na vreme ukoliko se asteroid ne primeti dok je kasno za njegovo skretanje.


Inace, imamo vrlo efektivne metode za odbranu od asteroida.
 
I za Titanik su tako tvrdili da je nepotopiv.

Istina je da i kad bi znali za opasnost od katastrofe , ne bi je obnarodovali već bi se pozavlačili ko pacovi u skloništa .

Naučnici su uglavnom seronje.

A što su umniji , to više su spremni da priznaju da zapravo ne znaju mnogo toga , a i ovo što znaju vrlo lako može se ispostaviti kao poluistina.

I , ne , nemamo apsolutno nikakve odbrane od asteroida sem eventualne pacovske rupe za bogatu elitu.

I možda "run to the hills " za sirotinju
 

Back
Top