ASPEKT KOJI NAS NAJBOLJE OPISUJE

I kuća - Južni čvor
II, III kuća -prazne
IV kuća - Pluton, Uran
V kuća - Neptun
VI kuća - Jupiter, Mesec
VII kuća - Severni čvor
VIII kuća - Fortuna
IX, X kuća - prazne
XI kuća - Merkur, Sunce, Saturn
XII kuća - Venera, Mars.

Bitno je naglasiti da ti je Mesec blizu vrha 7. kuće i da vrši uticaj i na nju.
Nisam htela da komplikujem, pa ako hoćeš i stepenove prepraviću post.

evo ellin post meni o kucama u mojoj natalnoj...
 
vladar Ascendenta je u T-kvadratu s Uranom i Marsom...

Jako bitan faktor u tumačenju ove karte jeste da ovaj horoskop ima konačnog dispozitora, a to je planeta koja vlada svim ostalim planetama u natalu - što je ovde Merkur u Blizancima...

i ovo je od elle...:D
 
Učlanjen: 02.08.2006.
Poruke: 3.450 Re: MOLBA

--------------------------------------------------------------------------------

Helena, evo ti stepenovi ...

Sunce - 9 st. 53 Blizanaca
Mesec - 14 st. 14 Jarca
Merkur - 4 st. 11 Blizanaca
Venera - 4 st. 24 Raka (retrogradna)
Mars - 11 st. 57 Raka
Jupiter - 6 st. 22 Jarca (retrogradan)
Saturn - 9 st. 57 Blizanaca
Uran - 14 st. 24 Vage (retrogradan)
Neptun - 3 st. 43 Strelca (retrogradan)
Pluton - 29 st. 20 Device (retrogradan)
Sev.mesečev čvor - 28 st. 37 Raka
Fortuna - 23 st. 35 Vodolije

eto i ovo, valjda cesh sad neshto moci da mi kazesh vindex...:)
 
Uran u Skorpiji u 8. u konjukciji sa Venerom u Skorpiji u 7. and Mars u Lavu u 5. u kvadratu sa Venerom u Skorpiji u 7. Je l moze neko da mi objasni?:heart::heart::heart:
Kao što looolita reče, ovo nije tema za takvu analizu aspekata, a osim toga moraš postaviti konkretnije pitanje i biti preciznija jer je ovo suviše široko.
Uopštena tumačenja položaja u natalnoj karti imaš na temama Kako tumačiti natalnu kartu i Osnovi astrologije, pročitaj tamo.

A sad back to the topic ... ;)
 
Pa, može biti i vladar prve ako je stelijum u istom znaku, ali nekad stelijum može biti i u drugom znaku. ;) Naravno uvek se gleda prvo vladar Asc-a ali ako postoji stelijum, bitan je i znak u kojem je kao i njegov vladar jer osoba već samim tim ima naglašen taj znak.

Aha..e hvala. To mi nije bilo najjasnije...mislim sta je vladar stelijuma.Sad je ok..Moze da se desi i da jedna planeta ...prva , pocinje u jednom znaku a da su ostale u drugom i ipak u stelijumu...Znaci gleda se vladar te prve kao vladar stelijuma...
( nije moj slucaj, samo me zanima )
Hvala!
 
Ajoj, al' sam ga uprskala ... :| Ne prve planete nego prve kuće. :lol:

Znači ako je stelijum u istom znaku u kom i Asc, imaju istog vladara, a ako je Asc u jednom znaku a stelijum u nekom drugom (može biti da uopšte nije u prvoj kući nego neko drugoj), gleda se i vladar stelijuma. Kod nekih može da opiše dosta toga vezano za tu osobu.

Jel sad Ok ? :lol:
 
hm...pa u neku ruku ja mislim da jesi u pravu ali u biti nas cijela natalna karta opisuje, a srž nas onoga što jesmo je ipak naše prvo polje, vitalna energija, suština ličnosti itd.

ja bih to ovako rekao, najegzaktniji aspekt koji postoji u našoj natalnoj karti je zapravo i najjače, nameće se nad ostalima pa je to možda ono što drugi prvo primijete kod nas.

ovde niko nije rekao da je ASC nebitan,da je vrlo bitan to i vrapci na grani znaju...Gde ode vladar ASC tu su nasa usemerenja,ali ako vladar ASC pravi aspkete koji su daleko od egzaktnosti,onda ih ne osecamo nesto preterano...evo,dajem primer ,ja sam u podznaku Riba-a moji vladari Ju i Ne otisli su Ju u 12. polju u vodoliji,a Ne u 10. polju u jarcu....Jupi mi radi sve lepe aspekte-sextil sa So,sa Ur,QMe,QVe,QSa....zbog ovog Jupija na vrhu 12. kuce,ja se osecam usamljeno,ali toliku usamljenost ne bih toliko osecala da nemam je...og Saturna u jakoj konjukciji sa Me,u konjukciji sa Ve,i u separacionoj konjukciji sa So...i zbog toga sto taj Sa pravi najjace konjukcije sa Me i Ve,ja se osecam jako usamljeno.pa ipak su u pitanju sve licne planete...poenta je da nas ASC i njegov vladar jako definise,ali najegzaktiniji aspekti prozimaju citav nas zivot,nase ponasanje,nasa intersovanja,zanimanja...neverovatno koliko ljudi izabere profesiju upravo onu koja je predstavljena najegzaktnijim aspketom...
 
interesantno je sve to o cemu se prica ovde, ali... ako me najbolje ac opisuje a moj ac je jarac,a 1. kuca predstavlja mene, a moja 1.kuca pocinje u jarcu i zavrsava se u ribama, ko sam ja? .kako me onda drugi vide? kao jarca, vodoliju, ili ribe? ili me jednostavno dozivljavaju kao tipicnog ovna posto ako gledam koja je planeta dominantna u horoskopu to je ubedljivo mars.... ili kao ribu posto mi je merkur u ribama, ili...
 
ja mislim da se meni planete nalaze bas na lepim mestima : sunce u 2.kuci u ovnu, mars u 2.kuci u ovnu, jupiter i saturn u 8.kuci u vagi, pluton u 9.kuci u vagi, uran u 10.kuci na 29 stepenu skorpije, lilit u 9.kuci u skorpiji , mesec i neptun u strelcu u 11.kuci. eee samo mala smrdljiva venera je u 2.kuci u ovnu, ajd sto je u 2.kuci to je super ali u ovnu... uh ta venera,. . ali ne moze covek sve da ima... vec sam se pomirila sa tim da je venera malefik u mom horoskopu, sto realno i jeste....
 
vec zamisljam kako katapultiram veneru iz suncevog sistema, ah nema je vise bar u mojoj masti, nebo bi bilo lepse bez venere. a mali lepi mars sija i smesi se. oterali smo izdajnicku planetu i sada opet vlada mir i red ... jedini uzrok svih ratova je venera. ne treba ratovati zbog nje, jednostavno nju treba ukloniti. i problemi ce nestati.....
 

Back
Top