Asocijalnost

SpooPeRstAr

Mislim da ti treba da pocnes da volish sebe mnogo vishe , da se borish za sebe mnogo vishe i da postujesh sebe mnogo mnogo vishe.
I da budes i bezobrazna ako treba u svemu tome.

Kad postavish sebe u centar i pocnesh da radish za sebe i da tebi bude bolje a ne drugima , onda ce stvari poceti da se menjaju.Ti ces biti zadovoljnija sobom , i ostali oko tebe ce to osetiti.I sve ce krenuti na bolje.
Drugim recima grizi i bori se,jer niko to za tebe nece umeti da uradi.

Sto se tice psihijatra i psihologa , dobro je otici i cuti njihovo misljenje , ali ti morash da procenish da li oni tebi odgovaraju i da li su uopste rekli smislenu stvar.


Npr ja sam otishla kod psihijatra zbog jakih glavobolja.Ona je mene pitala da li se ja puno nerviram , odgovor je naravno bio potvrdan.Kratko smo proshli kroz uzroke.I njen savet je bio da ja raskinem s deckom koji mi je bio jedini luft u celoj situaciji (zato sto se on mojim roditeljima bash i ne svidja i jer nije zavrshio fax) , i da uzimam po 1mg lorazepama ujutro i uvece.I ja sam otishla i kupila lorazepam uzela ujutro 1mg i prespavala ceo dan.Uvece uzela opet i prespavala i celu noc.Toliko o tome...

A ceo problem je bio u tome sto su mi moji nabijali na nos kako ja nikad necu poloziti ispite.Zavrshiti fax i sl,i sl...i kad sam ja dve nedelje pred ispit otishla jedan dan na bazen , cale se toliko drao na mene i malo je falilo i da me bije , devojku od 20god zbog toga.Na kraju sam na 5 dana pobegla kod decka i tamo ucila...dok mi je keva plakala na telefon da se vratim.
Elem ubrzo po povratku polozila sam fiziku,matematiku i hemiju u jednom roku.Tri najteza ispita koje ljudi vuku i do 3godine , i u septembru sam ocistila prvu godinu.
Od tada su stvari pocele drasticno da se menjaju.Izborila sam se za sebe i sada smo prilicno ok.Ali migrene su mi ostale, i verovatno ce ostati za ceo zivot...jer zivci se NE REGENERISHU i kad ih jednom izgubish nema povratka.
Zato ne dozvoli da izgubish svoje zivce time sto ces misliti na nekog drugog pre nego na sebe.
 
Poslednja izmena:
Uh to je banja. Pa onda posle mesec dana kad dodjes kuci pa ste svi srecni sto se vidite, pa ti josh polozila ispite pa te caste...

Decko mi je u toj situaciji pa znam...
Njegovi ni ne znaju da je dva dana pred ispit koji je polozio 9kom ispijao votku na zurci i da su ga ortaci nosili do sobe...:mrgreen:
Samo znaju da im sin vredno uci i redja dobre ocene i on im je primer za ponos za ceo komshiluk.:lol:
 
U pravu si za to.Mnogo bolje zvuci i ne bode oci.Mada,nekad se covek zanese pa u brzini i ne primeti sta je napisao;)

@Sevilja,jer moze jedan vic:p;)
Dok je mladi hirurg izlazio iz operacione sale zaustavio ga član porodice
"Doktore kako je prošla operacija"?
"Operacija? U **** te, ja mislio autopsija..."
:D Хирурзи не личе ни на кога од медецинара!:) Није да имам нешто против њих, али за мој укус сувише тестостерона тамо где не треба и кад не треба!

Узвраћам виц:

Дошао Холанђанин у Србију, чуо да може да купи јефтино мозак од доктора.

Дође код неуролога и пита га: ''Пошто продајеш свој мозак?'''
Неуролог: 200 евра!
Холанђанин: ууу, много, ја чуо да може и јефтиније да се нађе

Оде од неуролога код интернисте.
Холанђанин: ''Пошто продајеш свој мозак?'''
Интерниста: 500 евра
Холанђанин: па скупљи си од неуролога, одох да тражим даље!

И тако Холанђанин заврши код височанства Хирурга!

Холанђаних: ''Пошто продајеш свој мозак?'''
Хирург: 10 000 евра!
Холанђанин::shock: Ало човече, па чему толика цена. Неуролог продаје за 200, интерниста за 500, а твој толико.
Што је тако скуп?

Хирург: Чуј што? Па није коришћен!
 
Vidi, ti si trenutno takoreci u bedaku......ili jos bolje u bunaru u kome je voda i taj bunar ima glatke i klizave ivice i ko jednom upadne nema mu izlaza.............znacu ako ostanes dugo - udavices se. Ti se vec davis ali si odustala od pokusaja da izadjes jer si videla da ne vredi. Neko ti mora baciti konopac da izadjes ali - niko ne ide! I sta sad...........ti moras da vices. I ako budes dovoljno glasno i dugo vikala neko ce te cuti i izbaviti...........


Malo metafore da objasni sta moras da radis ;))))))
Puno srece u vikanju ;)))))))
 

Back
Top