Anoreksija i bulimija

Ja zaista ne znam sta mi je.

Isto kao i Ghetto, sto je pisao na prvoj strani, tripujem da imam neku pantljicaru xDD

Imam 62,3 kile, i to ne mrda nikako. Ustvari, zavisi, nekad padne na 60, ali uglavnom je tu 62.
Jedem sve zivo. Doduse nekad se desi da preskocim neki obrok, ali retko, i jedem neredovno, u smislu, dorucak, kad ustanem oko 12 sati. Rucak kad se vratim iz skole oko 9. Vecera kad i ako stignem. Evo recimo sad oko 2 ujutru.
A jedem dosta toga. Cak mi se i drugovi cude kako jedem toliko a ne gojim se. E, ali imam brz metabolizam.
Ne znam stvarno sta mi je.
Inace, za moju visinu(180), nisam mrsav, ali ipak, nisam ni taman.

za ovo 'nisam mrsav' ti fali jos 10 kila
 
Ne znam iz kog razloga,ali ne mogu da ti posaljem privatnu poruku,a besmisleno je imati ikakvu komunikaciju preko ovog foruma.Zato ako hoces probaj ti meni da posaljes,posalji mi e mail.Pozdrav :)
Pozdrav svima, nova sam ovde. Registrovala sam se samo da bih mogla svoje probleme da podelim sa ljudima, a da ipak ostanem anonimna. Naime, imam 16 i po godina i čini mi se da sam na začetku jednog ozbiljnog problema, mada, možda i grešim. Početkom ove 2011. godine počeo je da mi smeta višak kilograma. U januaru sam na svoju visinu od 172 cm imala 79,4 kg, što je zaista bilo previše. Posetila sam nutricionistu, te sam dobila određeni režim ishrane kojim bi za neki malo duži vremenski period mogla da skinem višak, koji se neće vratiti. Do polovine februara izgubila sam samo 1kg, i to saznanje sam veoma teško podnela. Olučila sam da na svoju ruku izbacim neke obroke, a da mama ne primeti. Rezultati su odmah bili vidljivi. Međutim, želela sam još brže da to sprovedem, jer dolazi proleće. Na internetu sam pronašla izvesnu UN dijetu, koja je medicinski potvrđena (bla, bla). Ima već mesec dana kako držim, sada imam 74kg. Dakle, pomoglo je. U toj dijeti postoji dan ugljenih hidrata, kada je po programu testo za ručak, a slatkiši za večeru. Tu se javlja problem. Poslenjih 15ak dana kad god pojedem makar nešto malo slatko (tipa štangle čokolade) imam potrebu da to izbacim iz sebe. Tako je, počela sam nasilno da povraćam. Na početku sam povraćala samo posle slatkiša, a sad povraćam posle svakog obroka. Plašim se da ne odem predaleko. Izuzetan sam đak, i svesna sam do čega sve može doći. I dalje ne mogu da verujem da se meni ovo dešava, a ne da čitam o nečijim problemima. Ali ja jednostavno nemam alternativu. Uzgred, imam poveći problem sa srčanim zaliscima, pa mi je zabranjena svaka vrsta sporta ili bržeg kretanja. Jedino one preparate za mršavljnje nisam probala, mada, mislim da je sve to šarena laža. Ako neko ima ideju, ili sličan problem, neka odgovori. Pomoć mi je zaista potrebna. Ne znam šta dalje.

P.S. Moja ciljna težina je 65 - 67kg. Hronično sam nezadovoljna i bojim se da ovo ne preraste u psihički problem. Kvalitetno sam dete, što bi se reklo, roditelja intelektualaca. Perfektan đak, omiljena u drštvu.. Ali to me toliko tišti da sam čak prestala da izlazim u grad! Molim vas za pomoć. HITNO!

P.P.S. Ne pišite mi da se obraćam starijima, uvek se digne enormna huka i halabuka i oko najsitnijih stvari. Ne mogu i sa tim da se nosim. Unapred se izvinjavam zbog mogućih gramatičkih grešaka, nisam spavala danima.

Unapred zahvalna, M.
 
Ma nije valjda. Skroz pošteno, od korisnika koji posećuju ovaj pdf najozbiljniji kandidat za psihijatra si ti, a ovo pomahnitalo kuče pušteno s lanca kojem se nos beli šes od sedam dana u nedelji je za medicinsku ustanovu i proveru svake vrste, psihijatra, doktora za polno prenosive i venerične bolesti i tako dalje. Obaška što ste se nakačili iz dosade na ovaj topik i mlatite gluposti o stvarima u koje nemate ni najmanji uvid. Jasno o čemu to govori, o vašoj detinjoj površnosti i iritantnoj dokolici.
Još si sebe pronašo merodavnim da odlučuješ ko je za psihijatra a ko ne.
ontopik
Lepota poroka, ukoliko i dalje iščitavaš ovu temu, logično nećeš se obazirati na ove zlurade komentare raspuštene klinčurije. Ukoliko si zaista na samom početku problema nije neophodno da se obraćaš lekaru, ali bi ovo trebalo da shvatiš kao veliki i konačan test sopstvene volje i brige o sebi. Na osnovu uvodnog posta naslućuje se da si ozbiljna i samosvesna cura, pa shodno tome budi odlučna i izaberi bolju opciju od dve, koje si i sama svesna. Problem ovakve vrste obično ne leži samo u nezadovoljstvu fizičkim izgledom, nego pre emotivnim disbalansom. Razmisli u čemu leži tvoje trenutno nezadovoljstvo i kada shvatiš pola problema si rešila. Tebi zapravo ako ova bolest nije uzela maha nije potreban doktor stručnjak za ovu oblast, ne paniči i ne brini. Bolje porazgovaraj sa školskim psihologom ili obrazovanom upućenom osobom u koju imaš poverenja i za koju znaš da će te shvatiti i pružiti ti podršku u čitavoj ovoj za sada sitnoj havariji. Ako si od ovog topika očekivala nešto konkretno, trebalo je bolje da postaviš na pdf zdravlje, no vidim nov si član pa ovi moderatori da ičemu služe odavno bi ocenili koji topik treba premestiti a koji spajati a koji izbrisati, nego eto... Još jedna stvar na koju treba da pbratiš pažnju budući da si se na ovaj način oglasila o svojoj muki; Pazi se onih onlajn udruženja devojaka sa poremećajima ishrane koji se na svojim forumima ''potpomažu'' savetima kako da se što efikasnije izgladnjuju i koje diuretike da piju ko pez bombone da su. Takav jedan sajt je pro ana ili tome slično, ne znam da li i danas postoji ali je ranije postojao i bio opasno popularan. Samo daj sve od sebe jer to za sebe i činiš i neće biti problema :)
 
Ma nije valjda. Skroz pošteno, od korisnika koji posećuju ovaj pdf najozbiljniji kandidat za psihijatra si ti, a ovo pomahnitalo kuče pušteno s lanca kojem se nos beli šes od sedam dana u nedelji je za medicinsku ustanovu i proveru svake vrste, psihijatra, doktora za polno prenosive i venerične bolesti i tako dalje. Obaška što ste se nakačili iz dosade na ovaj topik i mlatite gluposti o stvarima u koje nemate ni najmanji uvid. Jasno o čemu to govori, o vašoj detinjoj površnosti i iritantnoj dokolici.
Još si sebe pronašo merodavnim da odlučuješ ko je za psihijatra a ko ne.
ontopik
Lepota poroka, ukoliko i dalje iščitavaš ovu temu, logično nećeš se obazirati na ove zlurade komentare raspuštene klinčurije. Ukoliko si zaista na samom početku problema nije neophodno da se obraćaš lekaru, ali bi ovo trebalo da shvatiš kao veliki i konačan test sopstvene volje i brige o sebi. Na osnovu uvodnog posta naslućuje se da si ozbiljna i samosvesna cura, pa shodno tome budi odlučna i izaberi bolju opciju od dve, koje si i sama svesna. Problem ovakve vrste obično ne leži samo u nezadovoljstvu fizičkim izgledom, nego pre emotivnim disbalansom. Razmisli u čemu leži tvoje trenutno nezadovoljstvo i kada shvatiš pola problema si rešila. Tebi zapravo ako ova bolest nije uzela maha nije potreban doktor stručnjak za ovu oblast, ne paniči i ne brini. Bolje porazgovaraj sa školskim psihologom ili obrazovanom upućenom osobom u koju imaš poverenja i za koju znaš da će te shvatiti i pružiti ti podršku u čitavoj ovoj za sada sitnoj havariji. Ako si od ovog topika očekivala nešto konkretno, trebalo je bolje da postaviš na pdf zdravlje, no vidim nov si član pa ovi moderatori da ičemu služe odavno bi ocenili koji topik treba premestiti a koji spajati a koji izbrisati, nego eto... Još jedna stvar na koju treba da pbratiš pažnju budući da si se na ovaj način oglasila o svojoj muki; Pazi se onih onlajn udruženja devojaka sa poremećajima ishrane koji se na svojim forumima ''potpomažu'' savetima kako da se što efikasnije izgladnjuju i koje diuretike da piju ko pez bombone da su. Takav jedan sajt je pro ana ili tome slično, ne znam da li i danas postoji ali je ranije postojao i bio opasno popularan. Samo daj sve od sebe jer to za sebe i činiš i neće biti problema :)

ništa preko sajta,odmah kod psihijatra na terapiju

ja imam drugaricu koja je bulimičarka dobre dve godine
to je katastrofa
bukvalno preda mnom ili bilo kim drugim ne stavlja ništa u usta osim zrnevlja,a posle se prejeda
ili npr vidi mene kako se davim nekom mesinom,kad je ponudim neće,a sve vreme me gleda dok jedem
evo skoro je bila do mene i u roku od 2 sata se 3 puta zatvarala u kupatilo i povraćala
i rekli su joj da treba da ide kod psihijatra a ona nikako da ode
 
Anoreksija i bulimija , poremecaji ishrane ....nisu bas tako jednostavni .....i ne dolazi do njih iz bas tako jednostavnih razloga kao skidanje par kilograma koje se dobiju nakon nekih praznika , zime ili slavlja
Nazalost , situacija je mnogo kompleksnija i vuce mnogo dublje korene iz raznoraznih nezadovoljstva koje se desavaju svakome ali nema svako i dobar odbrambeni organizam .
Da se sve svodi na puko izbacivanje hrane ni po jada ali vremenom stradaju mnogi metabolicki procesi u organizmu , hormoni drugacije rade ili u vecini slucajeva prestaju da rade ......jedna kompleksna bolest sa velikom izvesnoscu smrtnog ishoda
Svako , ko pokaze i malo samoinicijative za lecenje ima velike sanse da svoj kompletan zivot vrati pod kontrolu jer ovako misleci da stavlja jedan segment gubi na svim ostalim delovima
 
Lepota poroka, ukoliko i dalje iščitavaš ovu temu, logično nećeš se obazirati na ove zlurade komentare raspuštene klinčurije. Ukoliko si zaista na samom početku problema nije neophodno da se obraćaš lekaru, ali bi ovo trebalo da shvatiš kao veliki i konačan test sopstvene volje i brige o sebi. Na osnovu uvodnog posta naslućuje se da si ozbiljna i samosvesna cura, pa shodno tome budi odlučna i izaberi bolju opciju od dve, koje si i sama svesna. Problem ovakve vrste obično ne leži samo u nezadovoljstvu fizičkim izgledom, nego pre emotivnim disbalansom. Razmisli u čemu leži tvoje trenutno nezadovoljstvo i kada shvatiš pola problema si rešila. Tebi zapravo ako ova bolest nije uzela maha nije potreban doktor stručnjak za ovu oblast, ne paniči i ne brini. Bolje porazgovaraj sa školskim psihologom ili obrazovanom upućenom osobom u koju imaš poverenja i za koju znaš da će te shvatiti i pružiti ti podršku u čitavoj ovoj za sada sitnoj havariji. Ako si od ovog topika očekivala nešto konkretno, trebalo je bolje da postaviš na pdf zdravlje, no vidim nov si član pa ovi moderatori da ičemu služe odavno bi ocenili koji topik treba premestiti a koji spajati a koji izbrisati, nego eto... Još jedna stvar na koju treba da pbratiš pažnju budući da si se na ovaj način oglasila o svojoj muki; Pazi se onih onlajn udruženja devojaka sa poremećajima ishrane koji se na svojim forumima ''potpomažu'' savetima kako da se što efikasnije izgladnjuju i koje diuretike da piju ko pez bombone da su. Takav jedan sajt je pro ana ili tome slično, ne znam da li i danas postoji ali je ranije postojao i bio opasno popularan. Samo daj sve od sebe jer to za sebe i činiš i neće biti problema :)[/QUOTE]

Kao prvo, moram se zahvaliti na opširnim odgovorima i brojnim savetima. Bila sam na putovanju, pa nisam bila u mogućnosti da odgovorim. Sa mobilnog telefona sam čitala vaše postove i to mi je puno značilo. Za dve nedelje koje sam provela sa voljenom osobom i prijateljima uspela sam da prebrodim ovaj problem. Oni su znali šta se sa mnom dešava, te su organizovali putovanje podrške. :) Naravno da se nisam obazirala na komentare tipa `odmah kod psihijatra`, dovljno sam zrela da zaključim da ovo ne zahteva stručnu pomoć, već samo neki vid podrške, koju sam zahvaljujući najbližima i dobila. Iako nisam dostigla željenu kilažu (sad imam 70kg na 172cm visine, a želim 65) na putu sam da to ostvarim. Zajedno sa drugaricama sprovodim nov način ishrane, baš po savetima koje sam ovde dobila. Više šetamo, vozimo rolere, ponovo izlazim u grad, a o povraćanju više ne razmišljam.

Pozdrav, M.
 
Poštovani članovi foruma,

U Udruženju za podršku ljudima sa neurozom HERC je počela grupa za lični rad za osobe sa poremećajima ishrane po principima Geštalt terapije.
Radionica je besplatna, a sve informacije o prijavljivanju možete dobiti na fb stranici Udruženja.

Pozdrav svima
 

Back
Top