Anksioznost

Ne , ne , u pravu si .
Prvi put kada sam se izvlacila iz depresije , volontirala sam u azilu i to mi je mnogo pomoglo .Sada imam svoje pse koji su mi dobra terapija .Ne moze se vreme provedeno sa njima meriti ni sa jednim psihoterapeutom ili lekovima .
 
За депресију су пси добри, заиста.

Ja ( barem) mislim da nisam depresivna osoba, mada svaki covek na ovom svetu ima tako neke depresivne
periode u svom zivotu. Moje je laicko misljenje da je neki okidac za depresiju i osecaj da covek nikome nije
potreban, da sam sebe muci nekim filozofskim pitanjima oko smisla zivota ( uglavom svog), ali je onda
najbolja terapija neka obaveza, a pas je obaveza, a usput covek ima s njim i trenutke radosti pa i srece.
 
Sretan badnji dan i Bozic svim pravoslavnim na ovom forumu, svako dobro. Evo me opet posle UZ srca koji je bio u redu nisam razmisljao vise ali me jedno muci zasto kada legnem imam osecaj da mi srce lupa u lopatici, ili kad stavim ruku na njega osetim da lupa? To mi se desava kada sam najopusteniji mislim nisam ni razmisljao o bolestima i drugim stvarima ali to se konstatno desava i ne znam pocinjem da sumnjam na koksaki. Jos uvek imam onaj osecaj (ne znam da li preskoci ili sta vec) ali kao da zastane i nesto me zagolica u grlu. Sta bih mogao dalje da radim?
 
To su tzv. palpitacije, varijanta onoga što naš narod zove "lupanje srca", kada srce udara jače, da se tako pojednostavljeno izrazim. Javlja se u svakodnevnim uslovima najčešće zbog konzumacije kafe, nikotina i kod stresa i anksioznosti. U najvećem broju slučajeva su bezazlene, često se javljaju kod potpuno zdravih ljudi a u retkim prate neko srčano oboljenje. Kod tebe su ona faktički isključena jer si bio kod kardiologa tako da je očito da su drugi faktori u pitanju. Da se možda malo više pozabaviš načinom života kako bi regulisao napetost i stres?
 
Sretan badnji dan i Bozic svim pravoslavnim na ovom forumu, svako dobro. Evo me opet posle UZ srca koji je bio u redu nisam razmisljao vise ali me jedno muci zasto kada legnem imam osecaj da mi srce lupa u lopatici, ili kad stavim ruku na njega osetim da lupa? To mi se desava kada sam najopusteniji mislim nisam ni razmisljao o bolestima i drugim stvarima ali to se konstatno desava i ne znam pocinjem da sumnjam na koksaki. Jos uvek imam onaj osecaj (ne znam da li preskoci ili sta vec) ali kao da zastane i nesto me zagolica u grlu. Sta bih mogao dalje da radim?

A ako ti kazemo da to sve ima barem 1/5 svetske populacije, ukljucujuci i mene :D
To je benigno, nema potreba da mnogo razmisljas, ali jeste neprijatno jer neki cudan rad srca
uvek izaziva uzasan strah. Preskace, naravno da i preskace pa se covek jos vise uplasi.
Moj ti je savet ( ali zaista laicki, ne bih ni smela da to ovako javno pisem) da uzmes u tim situacijama
najmanju dozu betablokatora. Recimo Presolol od 50 mg, kasnije ga prepolovi pa uzmi 25 mg, ali
ga uzimaj samo kad osetis tu nelagodu oko srca. Meni to ( najverovatnije) psihicki pomaze,,
cim ga uzmem meni to prodje, a sam lek nije jos ni poceo da deluje.
Mozes za svaku sigurnost i lekara da pitas da li je to Ok da bi bio sigurniji.
Probaj u tim situacijama da izmeris pritisak, sada ima onih aparata koji pokazuju i nepravilan
rad srca, mada ti to nista nece pomoci. Dodje to, traje nekoliko meseci, pa dve godine
i zaboravis i da si imao.
 
Mislio sam da uzmem te vitamine pa da vidim jedno mesec dana pa ako ne pomaze krenucu na lekove za srce. Ne znam ne mogu uopste da legnem na levu stranu uvek osetim i na ledjim, i u vratu, tako kad razmisljam imam utisak da mi ceo dan lupa i ne znam da li to moze da bude psihocki posto sam poslednjih mesec dana potpuno opusten, ni razmisljao vise nisam o oboljenjima, sad sam naravno poceo ponovo da guglam kad sam video da to lupanje traje i traje vec nedeljama ako ne i mesecima. Takodje i taj otok na stopalu nije spao, bekad splasne pa se nekad uveca ali je uglavnom prisutan i uvek u skoro istoj velicini.
 
Mislio sam da uzmem te vitamine pa da vidim jedno mesec dana pa ako ne pomaze krenucu na lekove za srce. Ne znam ne mogu uopste da legnem na levu stranu uvek osetim i na ledjim, i u vratu, tako kad razmisljam imam utisak da mi ceo dan lupa i ne znam da li to moze da bude psihocki posto sam poslednjih mesec dana potpuno opusten, ni razmisljao vise nisam o oboljenjima, sad sam naravno poceo ponovo da guglam kad sam video da to lupanje traje i traje vec nedeljama ako ne i mesecima. Takodje i taj otok na stopalu nije spao, bekad splasne pa se nekad uveca ali je uglavnom prisutan i uvek u skoro istoj velicini.

Uzimaj taj vitamin ( pojma nemam sta ce ti), ali taj ti vitamin nece uticati na rad srca.
Ja bih rekla, onako laicki, da tebe muci nesto drugo i da zato obracas toliku paznju na rad srca.
Ti si mlad, svejedno kako srce "kuca" ne bi trebalo od jutra do sutra da ga osluskujes.
 
Ne osluskujem stvarno, nego osetim jednostavno, bas je neprijatno, Ni puls nisam merio, ni nista ali ono kad legnem ne vredi kad iskace iz grudi i preskace. Kako je kod tebe bilo?
Ma pravo da ti kazem ja i ne obracam paznju vise jer znam da to jednostavno nije nista.
I lekari ( kardiolozi) su mi to isto rekli.
 
Isto sam osecao tako jako lupnje srca.mada se meni najvise osecalo u usima,to bubnjanje,ale se meni desavalo da odjednom uspori i onda pocnem da se gubim.I to je nekada trajalo po pola sata,nekadavise nekada manje da nisam u ovom svetu.Nista ne vidim,niti osecam,smocujem ragovore oko sebe.nekad jasno,a nekada ne bas toliko jasno.Moj izabrani lekar me je poslao kod interniste na pregled.Specijalista je iz momenta po mome objasnjeju rekao da je to aritmija,izmerila mi je pritisakkoji je bi ne tako los 150/90,ali otkucaji srca u bili blizu 100.dala mi je Concor za piti.posle izvesnog vremena to se smirlo.Posto sam se osecao bolje nekoliko dananisam pio te lekove i ono je pocelo ponovo da se desava,ali mnogo zesce.kada sam rekao mom lekaru,izbecio se na mene i rekao da nikako ne smem da preskacem tu terapiju.I sada uzimam redovno ujutro pre jela sto kazu nastinu,jer jetako i predvidjeno,nemam vise problema.Ti moras dobro to da ispitas i da ti se uspostavi prava dijagnoza,da bi mogao pravilno da lecis to.znam da jeto malo mucno dok se ne dodje do prave dijagnoze,ali veruj mi da jebolje malo i izmaltretirati se po lekarima dok se ne sazna sta je tacno.Problem sa srcem nikako nije za razmisljanje sta je to,nego teraj dok ne nadju staje da bi mogao to da kontrolises.
 
Ali be znam vise kako i kod koga da idem. Oni samo odrade ekg i gotovo. Da nisam privatno odradio UZ nikad ne bih ni stigao na red u drzavnoj. Stvarno ne znam vise gde i kome da se obratim. Svi govore ne razmisljaj o tome, a stvarno posle UZ nisam razmisljao ali to se desava i desava, cak nemam ni napade panike. Taj kardiolog sto mi je radio UZ rekao mi je sa uzmem te vitamine kao da smirim to smiruje i opusta celo telo. Ne znam...
 
Ali be znam vise kako i kod koga da idem. Oni samo odrade ekg i gotovo. Da nisam privatno odradio UZ nikad ne bih ni stigao na red u drzavnoj. Stvarno ne znam vise gde i kome da se obratim. Svi govore ne razmisljaj o tome, a stvarno posle UZ nisam razmisljao ali to se desava i desava, cak nemam ni napade panike. Taj kardiolog sto mi je radio UZ rekao mi je sa uzmem te vitamine kao da smirim to smiruje i opusta celo telo. Ne znam...
Ja sam imao da kazem srece dami se to dogodilo jednom kod fizijatra t.j. na terapijama.zavrsio jedne terapije i izasao u hodnik da sacekam pred drugim vratima za sledece terapije.medjutim slosilo mi se,pocelo da bubnji u usima,ne znam koliko dugo.odjednom osetim kao prestanak rada srca i kao sto si rekao,kao da mi je izaslo nesto iz guse.Nije vazduh,a ne mogu da objasnim.Uglavno osecaj kao da nesto izlazi pluca i guse.odjednom sam poceo da se gubim i da propadam u neki bunar bez kraja,pri tome je bilo i jake vrtoglavice.cuo sam klompe i pretpostavio da je medicinska sestra i samo se secamda sam joj rekao da me odvede negde da legnem.Dve sestre su me digle sa stolice i odvele kod doktorke fizijatra i stavile na krevet.Nista nisam video niti osecao,samo veliku slabost.Cuo sam samo doktorku kako vice brojke pritiska.Bilo je gornji 150,a donji je setao od 125 do 130.nakraju sam cuo da je reklada je 150/126 i rekla da me oteraju u hitnu.jedno vreme sa nisam secao nicega.ne znam kako sam stigao do hitne,ali mi se razbistrilo i kada sam otvorio oci video sam sve belo.malo sam se strcnuo i okrenuo polako glavu levo i desno.primetio sam da sam u nekoj prostoriji,da lezim na krevetu i video onu bocu i cevcicu za infuziju.usla je neka sestra i videlada sam budan i rekla,pocela je injekcija da deluje,a bice ti bolje posle infuzije.ne secam se niti sam osetio primanje injekcije.posletoga sam sa timnalazomi objasnjenjem poslat kod interniste,koji je konstatovao aritmiju i dao mi Concor.Inace to se meni desavalo i kod kuce i u mommestu u ambulanti nisu mogli da mi uvek izmere pritisak normalno i kada ga izmere,ovaj donji je uvek bio oko 110 do115.zato kazem da je to donekle i sreca,jer postoje zapisi i nalazi lekara,tako da je to brzo ustanovljeno.Ti moras,kada ti se prvi put to desi,ili da zives hitnu,ne ti vec neko tvoj,da ti dodje kuci,ili da te neko sto pre odveze do ambulante,najblize da ti izmere pritisak.Morao sam malo viseda pisem,ali nadam se da ce ti moj slucaj pomoci da ustanovis dijagnozu,jer bez prave dijagnoze,srce i pritisak ne mogu da se lece.
 
Ja sam imao da kazem srece dami se to dogodilo jednom kod fizijatra t.j. na terapijama.zavrsio jedne terapije i izasao u hodnik da sacekam pred drugim vratima za sledece terapije.medjutim slosilo mi se,pocelo da bubnji u usima,ne znam koliko dugo.odjednom osetim kao prestanak rada srca i kao sto si rekao,kao da mi je izaslo nesto iz guse.Nije vazduh,a ne mogu da objasnim.Uglavno osecaj kao da nesto izlazi pluca i guse.odjednom sam poceo da se gubim i da propadam u neki bunar bez kraja,pri tome je bilo i jake vrtoglavice.cuo sam klompe i pretpostavio da je medicinska sestra i samo se secamda sam joj rekao da me odvede negde da legnem.Dve sestre su me digle sa stolice i odvele kod doktorke fizijatra i stavile na krevet.Nista nisam video niti osecao,samo veliku slabost.Cuo sam samo doktorku kako vice brojke pritiska.Bilo je gornji 150,a donji je setao od 125 do 130.nakraju sam cuo da je reklada je 150/126 i rekla da me oteraju u hitnu.jedno vreme sa nisam secao nicega.ne znam kako sam stigao do hitne,ali mi se razbistrilo i kada sam otvorio oci video sam sve belo.malo sam se strcnuo i okrenuo polako glavu levo i desno.primetio sam da sam u nekoj prostoriji,da lezim na krevetu i video onu bocu i cevcicu za infuziju.usla je neka sestra i videlada sam budan i rekla,pocela je injekcija da deluje,a bice ti bolje posle infuzije.ne secam se niti sam osetio primanje injekcije.posletoga sam sa timnalazomi objasnjenjem poslat kod interniste,koji je konstatovao aritmiju i dao mi Concor.Inace to se meni desavalo i kod kuce i u mommestu u ambulanti nisu mogli da mi uvek izmere pritisak normalno i kada ga izmere,ovaj donji je uvek bio oko 110 do115.zato kazem da je to donekle i sreca,jer postoje zapisi i nalazi lekara,tako da je to brzo ustanovljeno.Ti moras,kada ti se prvi put to desi,ili da zives hitnu,ne ti vec neko tvoj,da ti dodje kuci,ili da te neko sto pre odveze do ambulante,najblize da ti izmere pritisak.Morao sam malo viseda pisem,ali nadam se da ce ti moj slucaj pomoci da ustanovis dijagnozu,jer bez prave dijagnoze,srce i pritisak ne mogu da se lece.

Bio je meni par puta povisen pritisak 150 sa 90 ali kod lekara opste prakse bude 110 sa 80 ili 120 tako se vrti sve u svemu normalan. Brate bas deluje jezivo ovo sto si rekao ta propadanja i gubljenje to. Meni ovo moje kad uporedim sa tvojim deluje kao nista ali bukvalno kao nista. Jesi pomogao, hvala brate ziv mi bio.
 
Bio je meni par puta povisen pritisak 150 sa 90 ali kod lekara opste prakse bude 110 sa 80 ili 120 tako se vrti sve u svemu normalan. Brate bas deluje jezivo ovo sto si rekao ta propadanja i gubljenje to. Meni ovo moje kad uporedim sa tvojim deluje kao nista ali bukvalno kao nista. Jesi pomogao, hvala brate ziv mi bio.
Lepo je kad ti neko napise sta su prave muke :D
Onda tebi tvoje dodju kao nista.

Ti nemas visok pritisak ( imas idealan), UZ ti je potvrdio da ti je srce u redu, dali su ti ovaj betablokator koji ti
iz meni nepoznatih razloga ne uzimas. Inace je pritisak uvek visi kod lekara nego sto je stvarno. To je neki fenomen,
ali kod svakog coveka. Moj ti je predlog, da bi bio 110% siguran da je sve u redu, da odes jos jednom kod tog kardiologa
koji ti je radio UZ, da uzmes onaj holter koji 24 sata meri otkucaje srca jer on registruje svaku nepravilnost i na kraju
ces tako i zavrsiti svoju pricu sa kardiolozima:)
 
Bio je meni par puta povisen pritisak 150 sa 90 ali kod lekara opste prakse bude 110 sa 80 ili 120 tako se vrti sve u svemu normalan. Brate bas deluje jezivo ovo sto si rekao ta propadanja i gubljenje to. Meni ovo moje kad uporedim sa tvojim deluje kao nista ali bukvalno kao nista. Jesi pomogao, hvala brate ziv mi bio.
Nema na cemu.Zelim ti da ti se ne desi nista toliko ni blizu,ali moras traziti uzrok svog problema na vise mesta dok se to ne nadje tacno sta jeda bi mogao da lecis,ili terapijama da sredis.
 

Back
Top