Anketa o pomeranju sata

Pomeranje sata


  • Ukupno glasova
    24
Ma zezam se,meni generalno ne smeta,zadnjih 12-13 godina menjam vremenske zone svakih nekoliko meseci,od +1 do +10 u odnosu na Srbiju...Navikne se.
Ali ima ljudi koji su osetljiviji i tesko im pada.
Meni samo nije jasno kako ce EU da regulise ako jedna zemlja resi da zadrzi letnje ,druga zimsko vreme...Bice papazjanija,nece se znati tek onda koliko je gde sati.
 
Ma zezam se,meni generalno ne smeta,zadnjih 12-13 godina menjam vremenske zone svakih nekoliko meseci,od +1 do +10 u odnosu na Srbiju...Navikne se.
Ali ima ljudi koji su osetljiviji i tesko im pada.
Meni samo nije jasno kako ce EU da regulise ako jedna zemlja resi da zadrzi letnje ,druga zimsko vreme...Bice papazjanija,nece se znati tek onda koliko je gde sati.

Neka bacaju kockicu ako hoce, meni tesko pada pomeranje.
Narocito kada radim vikendima pa se pogodi tada, sat spavanja manje i sat duze na poslu prosle godine. Taj sat mi nisu platili :evil:
 
Pomeranje sata nije niciji cef, vec logicna mera, iako i meni tesko pada da se naviknem i po desetak dana.
Sada po letnjem vremenu svice tek oko 6.30, da nema promene vremena u decembru bi se razdanjivalo tek negde oko 8.00.
I kontra, da se u prolece sat ne pomera napred, u junu kada je dan najduzi bi se razdanjivalo vec oko 3.30, a mrak padao u 20.00.
 
Pomeranje sata nije niciji cef, vec logicna mera, iako i meni tesko pada da se naviknem i po desetak dana.
Sada po letnjem vremenu svice tek oko 6.30, da nema promene vremena u decembru bi se razdanjivalo tek negde oko 8.00.
I kontra, da se u prolece sat ne pomera napred, u junu kada je dan najduzi bi se razdanjivalo vec oko 3.30, a mrak padao u 20.00.
To je bilo korisno u 19 veku,danas nema nikakve svrhe :)
 
To je bilo korisno u 19 veku,danas nema nikakve svrhe :)

Ima, jer mislim da bi malo ko voleo da se leti razbudi vec negde oko 4.00-4.30 (kada bi se vec uveliko razdanilo), pa da dokon ceka 2-3 sata do odlaska na posao (ako bi usvojili da se vise ne prelazi na letnje racunanje vremena, kao sto je nekada bilo). U svakom slucaju, sa ovim pomeranjima ipak se obdanica racionalnije koristi. Kapiram da ima "nocnih ptica" kojima je svejedno, ali covek je ipak po prirodi preodredjen da danju bude aktivan, a da se nocu odmara.
 
Ima, jer mislim da bi malo ko voleo da se leti razbudi vec negde oko 4.00-4.30 (kada bi se vec uveliko razdanilo), pa da dokon ceka 2-3 sata do odlaska na posao (ako bi usvojili da se vise ne prelazi na letnje racunanje vremena, kao sto je nekada bilo). U svakom slucaju, sa ovim pomeranjima ipak se obdanica racionalnije koristi. Kapiram da ima "nocnih ptica" kojima je svejedno, ali covek je ipak po prirodi preodredjen da danju bude aktivan, a da se nocu odmara.

Код мене Сунце током зиме излази око 8.
Лети изађе пре 5.

Померање сата више нема смисла.
 
Иста временска зона као Србија, само сам мало северозападно.

То померање ми је увек сметало јер нема потребе за тим.
Нема уштеде енергије а ко се буди са изласком сунца не треба му сат да му каже када да устаје.
 
Treba da uvek imamo letnje vreme, tj. ono koje važi od marta do oktobra. Da zimi ne pada mrak već oko četiri, a da leti pada ranije nego obično. U Grčkoj je još jedan sat kasnije, pa tamo mrak još kasnije pada, što je svakako bolje. A i ne vidim da se neko tamo buni zbog toga.

Odličan komentar sa portala Danasa:

Screenshot.jpg
 
Treba da uvek imamo letnje vreme, tj. ono koje važi od marta do oktobra. Da zimi ne pada mrak već oko četiri, a da leti pada ranije nego obično. U Grčkoj je još jedan sat kasnije, pa tamo mrak još kasnije pada, što je svakako bolje. A i ne vidim da se neko tamo buni zbog toga.

Odličan komentar sa portala Danasa:

Pogledajte prilog 786747

Везано за то, Бугари и Грци су у истој зони. Можда и треба да будемо у истој зони као и они.
А ту је и САНУ, ваљда могу они да нађу право решење.
 
Zimsko racunanje vremena je nase staro vreme,pre nego sto je uvedeno to glupo pomeranje satova.
To što je staro ne znači uopšte da je bilo dobro a naročito da je dobro za nas danas sa našim današnjim navikama i ritmom života. Ne vidim šta ima dobro u tome da dan bude konstantno kraći. Zimsko jedino u slučaju da pređemo na +2 vremensku zonu.
 
Poslednja izmena:
Ma zezam se,meni generalno ne smeta,zadnjih 12-13 godina menjam vremenske zone svakih nekoliko meseci,od +1 do +10 u odnosu na Srbiju...Navikne se.
Ali ima ljudi koji su osetljiviji i tesko im pada.
Meni samo nije jasno kako ce EU da regulise ako jedna zemlja resi da zadrzi letnje ,druga zimsko vreme...Bice papazjanija,nece se znati tek onda koliko je gde sati.
Upravo to, treba mi dva tri dana da potpuno uđem u +- 6 sati ritam barem dvaput godišnje a sad se kao nešto potresam zbog +-1 isto dvaput godišnje.
 

Back
Top