Anketa: Da li ste za nacionalizaciju NIS?

Da li ste za nacionalizaciju NIS?

  • DA

    glasova: 12 42,9%
  • NE

    glasova: 16 57,1%

  • Ukupno glasova
    28
Лепо је видети тобож '' љуте противнике'' снс картела како се у овој теми залажу за НАЦИОНАЛИЗАЦИЈУ НИС-а од стране Србије

Тобож против су лоповске власти и корупције а сада навијају за то да се под овим договореним притисцима са уса (игра уса и нашег издајничког система) део руског капитала тј својине ПРЕБАЦИ У ВЛАСНИШТВО ДРЖАВЕ под овом власти!


Паметном доста :)


Ако бисмо упитали огорман део грађана србије а поготово оних који са студентима протествују против корупције и лоповске издајничке власти да ли су за то да се НИС НАЦИОНАЛИЗУЈЕ под оваквом влашћу , шта мислите какав би био одговор ???

Далеко било!



А кад се сруши тај лоповски систем , е онда ок...

пс
сад испада да се сизиф @Sizif и слични његовом писању - ставовима, залаже за тo да комплетан нис пређе под контролу СНС КАРТЕЛА тј тобож ''Србије'' ...

СВЕ ЈАСНО И ЗАШТО!
 
Poslednja izmena:
Ne krade se baš stalno. Uvek punim pun rezervoar i isti stil vožnje. Punim barem 3 puta mesečno do čepa i prelazim 750-800km uvek nekad i prebacim 800 i onda po neki put jedva sastavim 650km isto sa punim. Pritom relacije sve iste, klima se isto koristi, isti stil vožnje. A na pumpi u Ljubičevu na ulazu u Požarevac je bio onaj čuveni slučaj da je čovek sipao pun rezervoar plina, znači napunio bocu i nije ni stigao do Golupca jer se ugasio.
2000.se vracao iz C.G.sa mora.Napunio rezervoar i krenuo.Pogledam poslije pola sata i umjesto punog rezervoara vec kazaljka pokazuje malo vise od dvije trecine rezervoara.Stanem i vidim da je oko cepa rezervoara izlazio benzin.Nisam dobro zavrnuo cep.Tako i taj sto nine stigao do Golupca ne mora da znaci da mu nije nasuto koliko je trebalo.
 
2000.se vracao iz C.G.sa mora.Napunio rezervoar i krenuo.Pogledam poslije pola sata i umjesto punog rezervoara vec kazaljka pokazuje malo vise od dvije trecine rezervoara.Stanem i vidim da je oko cepa rezervoara izlazio benzin.Nisam dobro zavrnuo cep.Tako i taj sto nine stigao do Golupca ne mora da znaci da mu nije nasuto koliko je trebalo.
Nije im se to desilo jednom na toj pumpi. Od 2010 do neke 2018 bilo barem desetak slučaja. Pričaš o 2000 godini kada je to bio Jugopetrol i neka druga priča gde su pumperi krali više nego sama firma. Od kada su došli Rusi samo Nis krade i to organizovano kao firma. Radnici su pod monitoringom i ne mogu ništa oni sami niti im se bilo sta toleriše.
 
Poslednja izmena:
Руси ће сваки одговор Србије осим тихог пристајања на санкције схватити као непријатељски гест и поступати складно томе.

Нису никад овладали вештином компромиса, а и нису пријатељи Србије.
:mazi: :rotf:


под један :
Санкције НИС-у
од стране САД нису случајне ни изоловане. То је директан притисак на Србију – економски и психолошки – са циљем да се приближи западном блоку, односно да уведе санкције Русији и окрене леђа традиционалном савезништву са Москвом.

под два :
Русија није у позицији
да Србији помаже као 1914. или чак 2015. – јер је у средишту глобалног конфликта. Али, није Русија та која врши притисак на Србију. Русија није та која тражи признање Косова, уценама, кредитима и медијским наративима. То ради Запад.

под три :
Српски народ је до сада најважнија препрека увођењу санкција Русији
. И власт то зна – иначе би већ било готово. Запад је тога свестан, па зато сада иде на индиректни напад: путем НИС-а, медија, јавне свести и стварања разочарања у Русију.


у случају да треба да ти се нацрта и детаљно појасне она три става горе наведено ...

Запад је овде дуже од 20 година правио систем у коме су медији, НВО, политичари и институције под њиховим утицајем. Али није освојио душу народа. Зато сада морају да иду на "финту" – да народ сам изгуби поверење у Русију и тако олакша властима увођење санкција.

НИС није само економија, већ симбол
сарадње Србије и Русије. Ударањем на НИС шаље се порука: "Руски интереси нису безбедни у Србији, а ни Срби не могу да се ослоне на Русију." То је и економска и психолошка операција.

Идеја да Србија откупи НИС од Руса под овом влашћу је опасна по два основа:

-Даје могућност СНС картелу да препрода западним корпорацијама (нафта, гас = геополитика).


-Дефинитивно кида везу са Русијом јер НИС више не би био руски интерес.

Нирко нормалан у Србији сигурно не жели да се ови лопингери снс картел, докопају комплетног ниса зар не ? мало нам је пример како се убрѕао распад епса и спремање за продају уз наравно као и у око свега добар део за снс картел...

- Запад користи све алате да убрза избор: кредите, санкције, притиске, медије, чак и уништавање привреде ако треба.

-Русија не може да одговори истом мером јер је у изолацији и у великом рату, али није непријатељ Србији.


Из свих чињеница закључујемо да :

Ово што се дешава није случајност, већ смишљена стратегија.
Запад зна да не може силом да преокрене Србију, па иде на промену јавне свести и емоција.
Србија се налази у историјској тачки – сваки погрешан потез може значити дефинитиван губитак самосталности.
Народ мора остати свестан шта се дешава
, јер је он последња линија отпора.
А власт (било СНС или Ђиласови – исто је) ће увек пратити интерес оних који их држе на власти – а то није народ.

Не – апсолутно не, поготово не под овом влашћу.
То би било као да лисици даш кључеве од кокошињца.
Није проблем ни у томе да ли НИС треба да буде у рукама државе – већ ко је та држава тренутно. :mazi:
 
Руси ће сваки одговор Србије осим тихог пристајања на санкције схватити као непријатељски гест и поступати складно томе.

Нису никад овладали вештином компромиса, а и нису пријатељи Србије.
Svi pametni Srbi znaju da nam Rusi nisu prijatelji vec nato pakt koji nas je najvise volio krajem proslog milenijuma.
 
Руси

Нису никад овладали вештином компромиса, а и нису пријатељи Србије.

Окривљавање Русије као “главног режисера” у Србији

Запад у својим медијима и изјавама годинама приказује Србију (и њену власт) као “руски мостобран” на Балкану.
У стварности:

- Србија није увела санкције Русији (не смеју због народа) – али сарађује са НАТО, узима западне кредите, потписује бриселске споразуме, продаје ресурсе западним фирмама.
- Власт у Србији више се ослања на запад него на Москву: кредити, инвестиције, политичка подршка (чак и изборне победе се често “прогледају кроз прсте” управо због услуга које власт даје Западу).
- Русија нема контролу над српским медијима, НВО сектором, банкама, кредитима, док Запад све то има.

Ипак, западни наратив каже: “Србија је руски играч.”
Зашто?
- Да би легитимисали притисак, санкције, уцене, и да би припремили јавност у ЕУ и САД да прихвати оштрије мере према Србији.
- Да би и српској јавности изгледало као да је власт “про-руска”, па свако ко критикује власт изгледа као да “критикује Русију”.

Двострука игра – најјачи трик за замајавање народа

- Власт у Србији јесте под западном контролом у кључним питањима (Косово, економија, приватизација, кредити, сарадња са НАТО).
- Али се маскира у “неутралност” или “прорускост” кад треба да купи гласове патриотског дела народа.

Запад то пушта, јер је и њему корисно:
- Јавност у Србији мисли: “Добро, барем се ова власт држи Русије.”
- Западна јавност мисли: “Ево их, опет играју за Путина.”
- На тај начин се прави двострука замена теза: власт изгледа “суверена”, а у ствари ради оно што Запад тражи, док Русија испада “крива” што није довољно помогла. :mazi:

Информациона операција у пракси

Ово је класична техника коју користе велике силе:

- Демонтирати непријатеља у туђим очима (Русија = “кривац”).
- Прерушити савезника у непријатеља (власт = “руски играч”), да би се сакрио њихов прави утицај.
- Стварати збрку у народу: да више не знају ко је стварно с ким.

То је већ виђено у Украјини пре 2014:
Западне службе приказивале су тадашњу власт као “проруску”, иако је истовремено узимала кредите од ММФ-а и спроводила западне реформе. Кад је власт пала, Русија је испала кривац иако није контролисала ту власт.
Сличан шаблон покушава се и овде.

Зашто је овај наратив опасан за Србе

- Он гаси поверење у Русију (“ето видите, и ови наши су њихови, а ништа нам не помажу”).
- Он прикрива стварни утицај Запада у Београду (банке, медији, уговори, НВО, кредити, споразуми).
- Он припрема терен за увођење санкција Русији јер се власт може представити као “окретање леђа старом спонзору” – што у стварности Запад већ дуго тражи.

Зато данас већина грађана жели у Србији да смени читав тај систем (позицију и опозицију са нво активистима)

- Власт у Србији није руски играч. Она користи модел ''неутралности'' и “братства” са Русијом да купи време и гласове, а у суштини је економски и политички зависна од Запада.
- Запад свесно пушта да се тај модел одржава како би у правом тренутку рекао: ''Србија се коначно ослободила руског утицаја'' – и тиме продао народу западну агенду као “победу над Русијом.” видели смо касније одлично резултате те титоистичке ''победе'' 1948
-Русија јесте историјски савезник, али тренутно нема капацитет да Србију брани као 1914. – и није она крива што Запад врши притисак на Србију.

:mazi:
 
Poslednja izmena:
Da, mislim da svi resursi, kao i sve te firme i institucije od strateškog značaja kao što su recimo izvori vode, zemlja, šume, parkovi, rudnici, putevi kao recimo i aerodromi, elektro-distribucija, telekomunikacije, pošta, NIS, namenska industrija i ostalo ne smeju nikako biti u vlasništvu privatnog kapitala, pogotovo ne stranog kapitala i tih nekih stranih korporacija.

I drug Lenjin je ovako rezonovao pre 103 godine.
 
Da, mislim da svi resursi, kao i sve te firme i institucije od strateškog značaja kao što su recimo izvori vode, zemlja, šume, parkovi, rudnici, putevi kao recimo i aerodromi, elektro-distribucija, telekomunikacije, pošta, NIS, namenska industrija i ostalo ne smeju nikako biti u vlasništvu privatnog kapitala, pogotovo ne stranog kapitala i tih nekih stranih korporacija.
Ali ako i samo ako pobrojano nije u vlasništvu firmi iz EU, jel da?
 

Back
Top