Anemia

Slazem se sa Sofijom za konjsko meso,ali jos jedan savet.
Pored preparata gvozdja,koji se uzimaju, potrebno je uzimati vitamin C,zato sto on omogucava resorpciju gvozdja u zeludcu.
 
Probala sam i sa sokom, i vodom a i bez razblaživanja. Sada pije Legofe, juče je počela, cele noći se budila povraćala, žalila se na bolove u stomaku, i danas je ceo dan preležala.
 
Samo bih naglasila da definitivno konjsko meso utice na poboljsanje hemoglobina,nikakvi drugi preparati.Zavaravamo se ako mislimo da nam mogu pomoci spanac,cvekla i sl.To je povrce koje samo protrci kroz organizam ali se ne zadrzava u krvi kao konjetina.Pozz svima!
 
Ja sam vegan već 10 godina, intenzivno se bavim sportom i često kontrolišem krv. Hemoglobin mi je 175-180, Gvožđe 25, eritrociti 5.8... Nikakve posebne preparate ne uzimam.
Kada uzimate HGB i Fe iz 'konjetine', to je kao da zidate kuću od šupljih blokova- rezultati su brzo vidljivi, ali nisu ni blizu čvrsti kao kad slažete ciglu po ciglu... Takva je razlika i između konjetine i biljnih izvora Fe.
 
Ja sam vegan već 10 godina, intenzivno se bavim sportom i često kontrolišem krv. Hemoglobin mi je 175-180, Gvožđe 25, eritrociti 5.8... Nikakve posebne preparate ne uzimam.
Kada uzimate HGB i Fe iz 'konjetine', to je kao da zidate kuću od šupljih blokova- rezultati su brzo vidljivi, ali nisu ni blizu čvrsti kao kad slažete ciglu po ciglu... Takva je razlika i između konjetine i biljnih izvora Fe.
Tako je, 'ajmo svi u vegeterijance. :rtfm:
 

Back
Top