Analgetici i ostalo

LastDay

Leptirica
Poruka
5.577
Dejstvo nekoga leka je individualno.
Nekome će pomoći , dok će ga neko drugi popiti i neće osetiti nikakav boljitak.

To svi znamo.
Ali otvaram ovu temu da bih možda čula za neka "pomoćna sredstva" za koja ne znam.

Da ipak razmenimo malo neka iskustva, mada smo svi svesni da je od organizma do organizma.
Šta vi koristite kada bol neće da popusti sama od sebe, kada divlja i prisutna je po ceo dan?

Fokusiraću se na stomačne bolove.Spazme, grčeve.
Buscopan su bombonice za mene, dok sam čula od mnogih da im pomogne.
No spa, Spasmex-druga vrsta bombonica.
Neko kaže da je popio čaj od mente i stomak se smirio.
Meni je to nepojmljivo.Čajevi na mene nikada delovali nisu.


Dakle....
 
Dejstvo nekoga leka je individualno.
Nekome će pomoći , dok će ga neko drugi popiti i neće osetiti nikakav boljitak.

To svi znamo.
Ali otvaram ovu temu da bih možda čula za neka "pomoćna sredstva" za koja ne znam.

Da ipak razmenimo malo neka iskustva, mada smo svi svesni da je od organizma do organizma.
Šta vi koristite kada bol neće da popusti sama od sebe, kada divlja i prisutna je po ceo dan?

Fokusiraću se na stomačne bolove.Spazme, grčeve.
Buscopan su bombonice za mene, dok sam čula od mnogih da im pomogne.
No spa, Spasmex-druga vrsta bombonica.
Neko kaže da je popio čaj od mente i stomak se smirio.
Meni je to nepojmljivo.Čajevi na mene nikada delovali nisu.


Dakle....
Мене често од лекова које пијем боли стомак, црева, и то, али погледај са апотекарима да ли можеш и смеш да га користиш. Мени је одмах помогао, и помаже ми идаље. То је у исто време колико знам и пребиотик, и пробиотик, и антибиоти

Зове се колосал. Colosal

Назови и консултуј се да ли смеш то да користиш
 
Мене често од лекова које пијем боли стомак, црева, и то, али погледај са апотекарима да ли можеш и смеш да га користиш. Мени је одмах помогао, и помаже ми идаље. То је у исто време колико знам и пребиотик, и пробиотик, и антибиоти

Зове се колосал. Colosal

Назови и консултуј се да ли смеш то да користиш
Colosal je za želudačnu kiselinu, vraćanje kiseline, je li tako?
 
Colosal je za želudačnu kiselinu, vraćanje kiseline, je li tako?
Па нисам сигуран, мислим да је јако широке примене, мени су га дали кад су ме зезала црева и имао баш јаке болове. И апотекарка ми је рекла да је лек само такав, да га попијем када ме боли стомак

Ништа тњ не кошта, окрени број апотеке и питај за колосал
 
Па нисам сигуран, мислим да је јако широке примене, мени су га дали кад су ме зезала црева и имао баш јаке болове. И апотекарка ми је рекла да је лек само такав, да га попијем када ме боли стомак

Ништа тњ не кошта, окрени број апотеке и питај за колосал
I ja imam sa crevima problem.
 
I ja imam sa crevima problem.
Ма ја пијем доста оних антидепресива анксиолитика и тих ср*ња и то све утиче и онда сам имао јаке нападе болова поготово на празан стомак...па у ургентном завршио пар пута. И то су ми дали два пута.

А што се бускопана тиче то су ми дали тамо одма против болова, ал то ми је помагало само делимично.

Пробај и јело мало да коригујеш тј да једеш виш ствари које потичу добро варење а мање ствари које га зај*бу... И то је битно доста
 
Пробај и јело мало да коригујеш тј да једеш виш ствари које потичу добро варење а мање ствари које га зај*бу... И то је битно доста
Hrana mi je toliko iskorigovana, da više nema šta da se koriguje.

Ма ја пијем доста оних антидепресива анксиолитика и тих ср*ња и то све утиче

Znam, ista priča.Samo što ih ja više ne pijem.

.па у ургентном завршио пар пута. И то су ми дали два пута.

Meni su krkali injekcije buscopana.Ništa....
 
Dejstvo nekoga leka je individualno.
Nekome će pomoći , dok će ga neko drugi popiti i neće osetiti nikakav boljitak.

To svi znamo.
Ali otvaram ovu temu da bih možda čula za neka "pomoćna sredstva" za koja ne znam.

Da ipak razmenimo malo neka iskustva, mada smo svi svesni da je od organizma do organizma.
Šta vi koristite kada bol neće da popusti sama od sebe, kada divlja i prisutna je po ceo dan?

Fokusiraću se na stomačne bolove.Spazme, grčeve.
Buscopan su bombonice za mene, dok sam čula od mnogih da im pomogne.
No spa, Spasmex-druga vrsta bombonica.
Neko kaže da je popio čaj od mente i stomak se smirio.
Meni je to nepojmljivo.Čajevi na mene nikada delovali nisu.


Dakle....
Za bolove u stomaku koristim grejanje termoforom i "utrpavanje "jastucima.
Za glavu brufen .
Neprolazne bolove pokušavam da ignorišem.Ako je nešto baš agresivno skoknem do hitne ,daju mi koktel protiv bolova i tako...
 
Colosal je za želudačnu kiselinu, vraćanje kiseline, je li tako?

Па нисам сигуран, мислим да је јако широке примене, мени су га дали кад су ме зезала црева и имао баш јаке болове. И апотекарка ми је рекла да је лек само такав, да га попијем када ме боли стомак

Ништа тњ не кошта, окрени број апотеке и питај за колосал

To je faktički probiotik sa nekim dodacima. Koristi se kod sindroma iritabilnog kolona.
 
To je faktički probiotik sa nekim dodacima. Koristi se kod sindroma iritabilnog kolona.
Да, мада мислим да унисто време има и антибиотску и пребиотску намеру. Е сад не разумем се превише ал тако ми рече докторка. Ал мени је баш помогао и сваки пут стомак кад ме заболи попијем га са чашом-две воде и буде боље и то прилично брзо

Свакако ти назови и консултуј се са апотекарима и докторима, ја сам ти само дао предлог :D

@LastDay
 
Да, мада мислим да унисто време има и антибиотску и пребиотску намеру. Е сад не разумем се превише ал тако ми рече докторка. Ал мени је баш помогао и сваки пут стомак кад ме заболи попијем га са чашом-две воде и буде боље и то прилично брзо

Свакако ти назови и консултуј се са апотекарима и докторима, ја сам ти само дао предлог :D

@LastDay
Moram malo da proučim taj lek.
 
Да, мада мислим да унисто време има и антибиотску и пребиотску намеру. Е сад не разумем се превише ал тако ми рече докторка. Ал мени је баш помогао и сваки пут стомак кад ме заболи попијем га са чашом-две воде и буде боље и то прилично брзо

Свакако ти назови и консултуј се са апотекарима и докторима, ја сам ти само дао предлог :D

@LastDay

Moram malo da proučim taj lek.

Nije lek nego pomoćno lekovito sredstvo, a sastav i dejstvo možete izguglati, ima ga svuda.
 
Nije lek nego pomoćno lekovito sredstvo, a sastav i dejstvo možete izguglati, ima ga svuda.
Е не знам сад тачно ал мени је лично помогао, да л је лек ил помоћно средство не знам ал је од помоћи

Да не схватиш да сам нешто малициозно хтео да кажем тиме да је лек, да не буде неспоразума
 
Е не знам сад тачно ал мени је лично помогао, да л је лек ил помоћно средство не знам ал је од помоћи

Да не схватиш да сам нешто малициозно хтео да кажем тиме да је лек, да не буде неспоразума

Ne mislim naravno da je maliciozno :lol:
Nego hoću da podvučem šta je tačno pošto je razlika velika.
 
'оће љута ракија неки пут да отпусти грчеве у желуцу. Не да се пије, него баш да се тргне. Али само за суштински здраве, уз милион ограничења уколико трпаш разне друге лекове. Онда најбоље заобиђи.
 

Back
Top