Quantcast

Ana Karenjina

Arnold_Layne

Ističe se
Poruka
2.363
Rujevit:
Ma ospi paljbu po Ani sta ima da se ulizujes.Ostani pri svojim stavovima to ti je najbolje.Tako se brani licnost, mozda ces imati i mali 'rat' mislim diskusioni sa profesorkom, to je tek uzivancija.Joj kad se prime....
upravo to. joj, kad se setim šta sam napisao o Staljinu svojevremeno na kontrolnoj vežbi iz istorije....na tri strane pljuvačina i pljuvačina...

Rujevit

Domaćin
Poruka
3.450
Tp covece.Nikada nisam voleo tipove koji misle jedno, a pisu drugo.Kao zbog ocene(bez uvrede @andja_stay_cool).
To sam najvise mrzeo, reci sta mislis ako si covek.
Sto se tice Karenjine, sta da kazem, protiv nje sam

stefanzemun

Početnik
Poruka
13
Hvala vam ljudi, ja sam odlucio da iskritikujem Anu za njene postupke. Samo sto moja profesorka nije obicna, za nju je Ana bog, pa mislim da nebi bilo dobro da ulazim u raspravu sa njom. Ali u svakom slucaju Ani ne gine more kritika!!!

strong_enough

Zainteresovan član
Poruka
273
E kada smo mi to radili ja sam bila porota,pa smo je ipak odbranili...Ima sta da se kritikuje,ali ipak moze se nadji isto toliko stvari i da se opravda pogotovo ako gledas iz naseg vremena,a malo zazmuris na njihova pravila tada...

andja_stay_cool

Domaćin
Poruka
3.782
ja nisam pisala zbog ocene! ja nju iz sveg sraca branim, naravno opravdanim razlozima, kao sto i drugom delu sastava iznosim sve njene negativne osobine, sa obrazlozenjem za svaku...nijedan sastav nije dobar ako se drzis samo jednog misljenja, ne pokusavajuci da sagledas problem iz drugih uglova, kako na pismenom, tako i u zivotu. . .

dzabi

Primećen član
Poruka
802
ana zaista nije kriva, poenta romana je ljubav i sukob dvije ljubavi, kao sto znas, sin ili ljubavnik. mozda je ona i donijela pogresnu odluku, ali niko nema pravo da je krivi zbog toga sto je ucinila. poenta tvog rada bi upravo to trebalo da bude. ako je kriva, naglasi zbog cega je kriva, iznesi sve cinjenice. mozda je u pitanju njena slaba licnost. svakako, niko ne moze da je krivi zbog toga sto je toliko voljela, i zudjela da bude voljena. kriva je sto je sama sebi presudila.
srecno!!!

Meseceva_kci

Aktivan član
Poruka
1.947
Ja sam prije par dana imala pismeni i dobila sam 4. Tema je bila "Dostojanstvena ljepota je jacha od primitivizma"...a druga tema je bila "Optuzujem!". Nisam je radila iz razloga shto nema shanse da mogu za 45 minuta napisati sve shto mislim o Ani...trebalo bi mi bar 3 sata, tako da sam se ipak odluchila za ovu prvu.
A tachno je da sve profesorke brane Anu i nervira me shto 15 - 20 godina predaju isto i ne prihvataju drugachije mishljenje...pfffft :roll: .

Ben_Adam

Poznat
Poruka
7.842
Slazhem se sa Madonnom(izvini... :D). Vetjina srednjoshkolaca nije dovoljno mentalno zrela da bi mogla da isprati knjigu.
Medjutim, 'caka' je u chitanju u tom dobu, pa kasnije, za deset godina, i uporedjivanju svojih stavova 'sada i ranije', shvatanju mnogih stvari time... ;)

MadonnaGirl

Elita
Poruka
23.625
Slazhem se sa Madonnom(izvini... :D). Vetjina srednjoshkolaca nije dovoljno mentalno zrela da bi mogla da isprati knjigu.
Medjutim, 'caka' je u chitanju u tom dobu, pa kasnije, za deset godina, i uporedjivanju svojih stavova 'sada i ranije', shvatanju mnogih stvari time... ;)
Da, ali koliko njih ce se setiti da je procita posle deset godina? Ionako je vecina ne cita za vreme srednje skole, ili uglavnom im je to "smor",bla, bla...
Mozda bih je, ustvari, pomerila za cetvrtu godinu... Tada bi je mozda vise ucenika citalo, a i shvatili bi je bolje...
Ja, u svakom slucaju, jedva cekam da je radimo...

Fuu-chan

Zainteresovan član
Poruka
321
Joooj, poslednji put kad sam je čitala, pre dve godine, smarala sam se sa njom ceeelo leto... Baš je ne volim.
Šta znam. Mislim da kada je u pitanju delo tog kalibra - a ovaj roman je zaista nešto, bez obzira na to što mi lično ne prija - dakle, mislim da je malo banalno opredeljivati se za ili protiv. Ok, Tolstoj sigurno i jeste imao to na umu u prvom planu kada je pisao roman, ali daleko od toga da se značenje romana iscrpljuje prostim argumentovanim zaključkom o tome da li je Ana nešto kao kriva ili nije.
Mislim, roman jeste naslovljen njenim imenom, ali za mene on više predstavlja kritiku čitavog jednog društva koje je toliko sterilno i okorelo, da u njemu slobodna ljubav predstavlja neoprostiv greh.
I, naravno, to je samo jedan od pravaca koji se može uzeti kao kurs u tumačenju dela.

HELLGIRL

Primećen član
Poruka
534
To je cak i razblazeno napisana knjiga o jednoj tako 'preteranoj' osobi,zeni.
Jako je malo ljudi koji su tako visokosvesni,koji toliko vole,koji se takvih 'stvari' odricu...Ana,voli,pati,rizikuje,zapostavlja,oseca grizu savesti,toliko ambivalentna da se cepa izmedju dve stvarnosti,izmedju dve strane njene licnosti,izmedju dve svoje najvece ljubavi...koje nikako nije mogla da spoji u jednu,jer joj mali,nistavni ljudi to nisu dozvolili,samo zbog svoje prevelike sujete,zlobe,ogranicenosti,slabosti i nemoci.
Njeno srce je preveliko,njena inteligencija preostra,licnost i karakter jaki,dusa i nervi slabo podnose njenu sveobuhvatnu snagu i velicinu i ona dozivljava slom-nervni,i dusevni...Ona je u bunilu,ludilu,jer ne vidi resenje njene situacije koja je ceo njen zivot.Ona je sama u tom svom nistavilu,ne pripada nigde,izgubila je sve,pa i sebe onakvu kakva je nekad bila.Nije se ona ubila tim skokom pod voz,time je samo telesno vizualizovala njenu dugo ubijanu i dokrajcenu dusu.:-(

Neda.euforia

Početnik
Poruka
2
meni zaista nije jasno sto su ljudi od nje napravili egoisticnog manijaka!
i sto se prica o njenoj krivici..pre neki dan su je dve devojke iiz mog odeljenja napljuvale i napravile tako nistavnom..da mi je prosto bilo mrsko da ih slusam-ali ajde postujemo tudje misljenje!

pa ljudi nije ona ni prva ni poslednja koja je prevarila muza anapravili su od nje monstruma i likovi u knjizi i oni koji citaju knjigu.pa tolstoj sam kaze kako je majka vronskog imala ljubavnike svetskog glasa a i ona odvratna betsi je bila neverovatna koketa i preljubnica i jos je huskala karenjina preotiv ane!a on se vrlo brzo iz zrtve pretvorio u predatora...kazu ove moje...on je svetac,on joj je je li oprostio ostavio kod sebe...i jedna kaze najbolje je sto se bacila a druga i to je bio egoistican cin,zelela je da privuce paznju ostavila ljude da pate..
amam zena je jedino zelela da bude srecna da zivi sa nekim koga voli..a to sto i u njega kasnije nije veovala druga je to stvar!
poenta svega je da niko od nas nem apravo da je osudjuje ni nju ni bilo kog jer niko od nas nije bezgresan...a samo cekam da one naprave neko sranje,a hoce...

jos zustrija rasprava je bila kad smo radili Onjegina...