amoralna zanimanja ?

Da li su zanimanja ovog virtuelnog medija moralna???
Moderatora,supermoderatora,administratora?
Ne pitam lično,nego baš kao zanimanja...
Propusti i zloupotrebe (mada ih ja nisam primetio-možda pokoji propust...) me
u ovom pitanju ne zanimaju-čisto kao struka ili posao...???
 
kad tako pametno pitaš,
p.jpg

mogao si navesti u čemu počiva tvoja dvojba.
 
već dugi niz godina sporadično razmišljam o takvom pitanju, osobito s pogledom na vlastito zanimanje (tipografija). nekad sam zastupao razmišljanje da je kuhar na gusarskom brodu u jednakoj mjeri kriv kao i svaki drugi član posade, bez obzira na funkciju. u međuvremenu razmišljam da li krivica uopće postoji i na koji način se prema njoj (ili što se pod tim podrazumijeva) treba postaviti – osobno i u procjeni drugog.
:think:
 
Kriv je onaj s išijasom...:mrgreen:
Onaj što je na sudu kriv je proglašen od nekog sličnog kretena, majmunske vrste rase čovek,takvim...
Inače-šta je učinjeno-nepovratno je učinjeno-predvideti i preduprediti neželjeno...:lol:
 
u potrazi za uzrokom najrazličitijih devijacija, u 90 % slučajeva nasukam se na koristoljublju i predodžbi da čovjek posjeduje stvaralačku snagu, što me je dovelo u sukob s kršćanima, apostolima koristoljublja. ja sam, naime, mišljenja da je čovjek samo pojava, poput svih drugih.
pa kao kod kuhara na gusarskom brodu, bez obzira na bilo kakvu krivicu i socijalprognozu (hehe), takvi će propasti zajedno i na isti način kao ostatak posade.
to je prirodna pravda.
hippie7.gif
 
Poslednja izmena:
u potrazi za uzrokom najrazličitijih devijacija, u 90 % slučajeva nasukam se na koristoljublju i predodžbi da čovjek posjeduje stvaralačku snagu, što me je dovelo u sukob s kršćanima, apostolima koristoljublja. ja sam, naime, mišljenja da je čovjek samo pojava, poput svih drugih.
pa kao kod kuhara na gusarskom brodu, bez obzira na bilo kakvu krivicu i socijalprognozu (hehe), takvi će propasti zajedno i na isti način kao ostatak posade.
to je prirodna pravda.
hippie7.gif
To mi zovemo prirodnim redom,ali ga samo mi ljudi takvim vidimo jer smo tako opićeni...
Inače,entropija ne pravi red več od haosa još veći haos (ako može veći:mrgreen:)
Ali ne tvrdim ja to decidno-jer mi jasno da tome svemu i ne trebaju ni uzroci ni pokretači...
 
eh da, trebao sam umjesto pravde napisati moral. dakle, ... prirodni moral.
što se kaosa tiče, taj je samo u umu korisnika.
jednom kaos počinje prije, drugom nikad, ovisno o subjektivnoj potrebi kontrolirati situaciju.
 
već dugi niz godina sporadično razmišljam o takvom pitanju, osobito s pogledom na vlastito zanimanje (tipografija). nekad sam zastupao razmišljanje da je kuhar na gusarskom brodu u jednakoj mjeri kriv kao i svaki drugi član posade, bez obzira na funkciju. u međuvremenu razmišljam da li krivica uopće postoji i na koji način se prema njoj (ili što se pod tim podrazumijeva) treba postaviti – osobno i u procjeni drugog.
:think:
Beži, bre!!!
 
postoje li uopce amoralna zanimanja i koja bi to bila ?:think:

u zavisnosti od shvatanja i tumachenja pojma morala, koji je nametnuta ali prihvacena drushtvena norma i vrlo je varijabilnog karaktera u skladu sa ljudskom prirodom koja je tkdj promenljiva i nestalna kategorija podlozna preispitivanju shto od strane svesti svoje shto od strane kritike jedinki oko sebe..
osh josh :lol:

joj shto meni tvoje teme ne leze, sve nekako pojednostavish , lupish tupish i zivish ..
aj zdravo.
 
u zavisnosti od shvatanja i tumachenja pojma morala, koji je nametnuta ali prihvacena drushtvena norma i vrlo je varijabilnog karaktera u skladu sa ljudskom prirodom koja je tkdj promenljiva i nestalna kategorija podlozna preispitivanju shto od strane svesti svoje shto od strane kritike jedinki oko sebe..
osh josh :lol:

joj shto meni tvoje teme ne leze, sve nekako pojednostavish , lupish tupish i zivish ..
aj zdravo.
Zadavi ga, bre!!! :lol:
 
u zavisnosti od shvatanja i tumachenja pojma morala, koji je nametnuta ali prihvacena drushtvena norma i vrlo je varijabilnog karaktera u skladu sa ljudskom prirodom koja je tkdj promenljiva i nestalna kategorija podlozna preispitivanju shto od strane svesti svoje shto od strane kritike jedinki oko sebe..
osh josh :lol:

joj shto meni tvoje teme ne leze, sve nekako pojednostavish , lupish tupish i zivish ..
aj zdravo.
Kako ne znaš ša je nemoralno zanimanje-pa to je bar lako:
ono koje te ne zanima-nije moralno...ne mora se...:mrgreen:
 
Ne postoje amoralna zanimanja vec amoralni ljudi.Sve je u tome kako obavljas svoj posao.
Vidis,mi na javnoj sceni imamo gomilu voditeljki,manekenki,pevacica koje su na veoma amoralan nacin postale poznate i postale neke VIP licnosti.I svi to znaju i ispada da zbog tih nekoliko individua imamo misljenje da su,recimo,sve malo zgodnije pevacice kurave i da se bave elitnom prostitucijom.Sto je veoma nepravedno prema onima koje svoj posao rade profesionalno i koje su uspele zahvaljujuci svom radu i talentu.
Dakle sve su to neke zablude...kao sto je da su svi policajci glupi,taksisti olosi,trgovci lopovi,...
 

Back
Top