amoralna zanimanja ?

ma nije...ti si retrodgradni primerak coveka koji ne shvata ,,vrednosti,, moderne jebachine.....jer je ova jebachina bolja od one u proslosti.....jer je evolucija odradila svoje.....mi smo na putu ....bice ne boj se......svaki ulaz naci ce svoj moralni izlaz....vreme leci sve.....i moral mora biti prevazidjen.....necemo valjda doveka biti ljudi kojima je su potrebna neka satro gistro pravila......za svako delo se ce se naci opravdanje.....i bice ,,moralno,,.....jer je moral produkt ,,naseg,,drustva..a cim je nas samim tim je relativan.......jer moramo da oparavdamo sve nase slabosti u sluzbi progresa......steta sto ce na kraju ,,progresa,, se naci ista ona tacka odakle je progres ,,krenuo,, .....ali nema veze......bitno je da se okrece....:lol:

Fino ti je rekao covjek da nije 'vas'. Kraljevina je 'drustvo' u kojem jedan moralan vlada velikim brojem stoke. Nije on kriv, a ni oni jednaki s njim.
 
Је л теби ово заиста нешто чиме се поносиш?
Кад будеш умирао, ово је нешто чега би волео да се сетиш?
Ne verujem da si baš toliko neinventivna,pre si zlonamerna...:mrgreen:
Prvo,gariša i ja smo hteli da učinimo neko dobro delo (princip:svaki dan po jedno dobro delo makar...) i
drugo:jednostavno,taj primer pokazuje da amoralnost ne bira zanimanja...A čega je dotićna dama
predsednica-ne valja da pominjem,škodilo bi i njenom ugledu ,a time i poslu koji inače veoma dobro obavlja...
A ja baš i nisam neki ponosit-više se stidim svačega...:mrgreen:
 
Ne verujem da si baš toliko neinventivna,pre si zlonamerna...:mrgreen:
Prvo,gariša i ja smo hteli da učinimo neko dobro delo (princip:svaki dan po jedno dobro delo makar...) i
drugo:jednostavno,taj primer pokazuje da amoralnost ne bira zanimanja...A čega je dotićna dama
predsednica-ne valja da pominjem,škodilo bi i njenom ugledu ,a time i poslu koji inače veoma dobro obavlja...
A ja baš i nisam neki ponosit-više se stidim svačega...:mrgreen:
Ti da se stidiš bio bi davno na čelu Slovenačke asocijacije znaosti i umjetnosti! ;) Al te Ješe ebaju. :mrgreen:
 
I pravna praksa poznaje amoralno postupanje građanina i naziva ga: "Zloupotreba službenog položaja." Dakle LJUDI a ne zanimanja.

KRIVIČNI ZAKONIK ("Sl. glasnik RS", br. 85/2005, 88/2005 - ispr., 107/2005 - ispr., 72/2009, 111/2009 i 121/2012)
Odredbe čl. 21. i 35. Zakona o izmenama i dopunama Krivičnog zakonika ("Sl. glasnik RS", br. 121/2012), odnosno odredbe izmenjenih čl. 234. i 359. prečišćenog teksta ovog zakona, stupaju na snagu 15. aprila 2013. Godine, što znači da je od svih krivičnih dela jedino važenje izmenjenih krivičnih dela zloupotreba službenog položaja i zloupotreba položaja odgovornog lica odložena za 15.april2013.godine.
 
I pravna praksa poznaje amoralno postupanje građanina i naziva ga: "Zloupotreba službenog položaja." Dakle LJUDI a ne zanimanja.

Морал и закон су две различите ствари. Оно што је законито, не мора да буде и морално, нити оно што је морално не мора да буде законито.
Пример који си навео укључује обоје: и незаконистост и неморалност.
 
Muke sa tim moralom. Nadje se jedan ludak i uvede moral onda trojica, opet, ludaka ispravljaju isti, rasprava je u toku medju pametnima sve dok im budala ne kaze da je moral ono sto sami osecaju, a sve drugo je nasilje manjine prema vecini i obrnuto.

Moralnost odredjuje i poslovni moral.
 
Морал и закон су две различите ствари. Оно што је законито, не мора да буде и морално, нити оно што је морално не мора да буде законито.
Пример који си навео укључује обоје: и незаконистост и неморалност.


Napisao sam: "I pravna praksa poznaje amoralno postupanje." Nigdje implicitno nisam naveo da zakonito mora apriori biti moralno ili obratno. :)
 
Svako zanimanje koje u sebi sadrzi etiku i moral moze biti amoralno, novinarstvo nije izuzetak. A najlakse je podleci iskusenju gde je lova velika i gde se lako dolazi do nje :malav: Dobar hirurg moze biti vrhunska kurwa, isto kao i politicar, advokat ili novinar ili salterusa
 
Poslednja izmena:

Back
Top