Amerika ili Rusija

Amerika ili Rusija???

  • Amerika

  • Rusija


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
"А били смо најпре у недоумици! Исток је мислио
да смо Запад, а Запад да смо Исток. Неки од нас
су погрешно схватили наше место у овом сукобу
струја, па су викали: Ми нисмо ни једна ни друга
страна; а неки да смо ми искључиво једна или
друга! А ми смо Срби, кажем ти Иринеју,
судбином предодређени да будемо Исток на
Западу и Запад на Истоку, и да признајемо изнад
себе само небески Јерусалим, а на земљи - никога!"

Овако је о улози Срба и Србије игуману
Иринеју далеке 1221. године говорио
Свети Сава - Растко Немањић.


Мислите о томе!
 
A i taj mi je Tesla neki "sumljivi Srbin".Rodjen u Smiljanu,skolovao se u Gospicu,Karlovcu,Gracu da bi na kraju otisao u Ameriku.Pa taj bre nikad nije ni krocio na tlu Srbije a toliko se mi njim hvalimo.E,moj Branko jer ti je rekla Mamica da ucis i da pazis na casu?

on je rođen u Srbiji, školovao se u Srbiji...itd....da ti ne objašnjavam.......samo:
VELIKA SRBIJA!!! eto.....
 
"А били смо најпре у недоумици! Исток је мислио
да смо Запад, а Запад да смо Исток. Неки од нас
су погрешно схватили наше место у овом сукобу
струја, па су викали: Ми нисмо ни једна ни друга
страна; а неки да смо ми искључиво једна или
друга! А ми смо Срби, кажем ти Иринеју,
судбином предодређени да будемо Исток на
Западу и Запад на Истоку, и да признајемо изнад
себе само небески Јерусалим, а на земљи - никога!"

Овако је о улози Срба и Србије игуману
Иринеју далеке 1221. године говорио
Свети Сава - Растко Немањић.


Мислите о томе!
Treba zaista ispitati njegove veze sa Vatikanom,koje su po svemu sudeći postojale i brižljivo izbrisane od strane kojekakvih dušebrižnika, pošto to što je opisao ''Istok Zapada i Zapad Istoka''' savršeno odgovara poziciji koju već duže vreme zauzima najveća univerzalna svetska crkva8)
 
Treba zaista ispitati njegove veze sa Vatikanom,koje su po svemu sudeći postojale i brižljivo izbrisane od strane kojekakvih dušebrižnika, pošto to što je opisao ''Istok Zapada i Zapad Istoka''' savršeno odgovara poziciji koju već duže vreme zauzima najveća univerzalna svetska crkva8)

A koja ti je to "univerzalna svetska crkva"?

Mada, opet, univerzalni i jedinstveni jesu po progonima i istrebljenjima svakoga ko ih ne prizna za gospodare.
 
S obzirom da mu je otac bio srpski pravoslavni sveštenik, ne vidim na koji način je mogao biti nešto drugo, pogotovo što se i sam jasno izjašnjavao kao Srbin.
Zaboravio sam da je to on Tebi uvek govorio!
Mislim njegovog Oca Brat se zvao JOSIP TESLA(ako nisi znao da je JOSIP pravo Srpsko ime kao i Josip Broz;))Inace je Tesla pri rodjenju imao Austrijsko Drzavljanstvo(od 1856 do 1867)A Brat(koji mu je poginuo u 12 godini) se zvao opet cisto "srpski"-DANE TESLA!Je...e sve sami Srbi-kao Bodiroga,VLADE pa jos DIVAC itd...Mani ti price pogledaj cinjenice.Ja na pricama mogu da imam pola Monaka...
 
Zaboravio sam da je to on Tebi uvek govorio!
Mislim njegovog Oca Brat se zvao JOSIP TESLA(ako nisi znao da je JOSIP pravo Srpsko ime kao i Josip Broz;))Inace je Tesla pri rodjenju imao Austrijsko Drzavljanstvo(od 1856 do 1867)A Brat(koji mu je poginuo u 12 godini) se zvao opet cisto "srpski"-DANE TESLA!Je...e sve sami Srbi-kao Bodiroga,VLADE pa jos DIVAC itd...Mani ti price pogledaj cinjenice.Ja na pricama mogu da imam pola Monaka...

Nije JosiP nego JosiF. Dane je srpsko ime.

I nije on meni govorio nego kumu svom i zemljaku, a mom prađedu Dušanu Lončaru, bogatom industrijalcu u Ohaju.
 
Nije JosiP nego JosiF. Dane je srpsko ime.

I nije on meni govorio nego kumu svom i zemljaku, a mom prađedu Dušanu Lončaru, bogatom industrijalcu u Ohaju.
Kako se ono bese zvao?
Slika 1)Pajo Mandic(brat tesline majke)
Slika2)JOSIP Tesla(brat teslinog oca)
@Pobedonoscev
Pitam se da li si Ti Srbin?
 

Prilozi

  • family_tesla_12.jpg
    family_tesla_12.jpg
    41,6 KB · Pregleda: 2
haha. jel anketa neka šala, pa da si stavio bilo koju zemlju umesto rusije i na drugoj strani ameriku, ja bih opet glasao za tu drugu zemlju, nebitno koja je, a ne pa kad su rusija vs amerika....

samo, čak 25% ljudi je glasalo za ameriku i to u kontekstu pf politika, time je faktički podržalo američku politiku.... šokantno kakvih kreatura bez imalo samopoštovanja, kao komponentne kolektivne svesti, imamo ovde na forumu....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top