Amerika , Engleska i Nemacka veciti neprijatelji Srbije i srpskog naroda

Vidi Tihi, moze se desiti da takvim razmisljanjem pravis neuklopljiv scenario.

Danas svet obikuju cetiri snage Nemacka/EU, Kina i njeni saveznici (ukljucujuci Rusiju koja vise nije samostalan igrac), islamski svet i anglosaksonci. Imas i neke neutralne igrace kao sto je Indija (ali ona ima 1000000000 stanovnika).

Imali ste srbijanske vlade u zadnjih 20 godina i zapitaj se od devedesete do danas koliko je zemlja prosperirala, poredi sa drugim zemljama u svetu (Evropi, Aziji, LA i td.).

Cinjenica je da se Nemacka danas kao lav bori da zavede red u Evro zoni i da se od svih zemalja sveta (uz Kinu), najbolje snasla u ekonomskoj krizi.

Sada, jedna od mera koju Nemci predlazu je uvodjenje nadzora nad vladama, zar nije dobro da vlada koja je neodgovorna, predje dozvoljeni limit i ne prodje test kompetitivnosti bude sankcionisana.

Tema: Nemacka urgira za nadzornike vlada zemalja Evrozone i sankcije za prekomerno trosenje

http://forum.krstarica.com/showthre...ja-Evrozone-i-sankcije-za-prekomerno-trosenje

Nemacka ce zavrsiti posao u neko dogledno vreme i biti lider EU superstate u kojoj ce se znati rad, red i disciplina, i sami Kinezi ovih dana ekonomski podrzavaju kreiranje te superstate jer shvataju da mogu da imaju dobrog partnera za njihovu zahuktalu industriju.

Ako ne zelis da budes deo EU superstate u kojoj dominira Nemacka, alternativa su ti ostale tri grupacije koje sam spomenuo, ali koliko je realno da Srbija bude deo islamskog, anglosaksonskog ili azijskog sveta?

Овако мали Ђокица замишља ЕУ.

Можда би био у праву да се та ЕУ држи међународног права које је једина заштита малих држава. Али не, ЕУ се не зове Сједињене европске државе, већ је ЕУ држава региона. То је и слепцу јасно да се иза свега крије тежња за прекрајањем граница. Лако је замислити регион: Аустрија, Мађарска, Војводина, Трансилванија и јужна Словачка. Или Источна Србија, Бугарска и Македонија, или западна Србија Косово и Албанија. Ти региони ће имати већи суверенитет него државе чланице. Државе чланице ЕУ ће имати мањи суверенитет него било која држава у САД.

Ако ти ово није јасно, онда када добијеш жељу да пишеш о ЕУ а ти изађи у шетњу.
 
Овако мали Ђокица замишља ЕУ.

Можда би био у праву да се та ЕУ држи међународног права које је једина заштита малих држава. Али не, ЕУ се не зове Сједињене европске државе, већ је ЕУ држава региона. То је и слепцу јасно да се иза свега крије тежња за прекрајањем граница. Лако је замислити регион: Аустрија, Мађарска, Војводина, Трансилванија и јужна Словачка. Или Источна Србија, Бугарска и Македонија, или западна Србија Косово и Албанија. Ти региони ће имати већи суверенитет него државе чланице. Државе чланице ЕУ ће имати мањи суверенитет него било која држава у САД.

Основни смисао постојања ЕУ.
 
Pa kako da drzis distancu kad ne mozes. Ako drzis ce umres od gladi,nema para za penzije,plate,a na kraju kerajeva trebalo bi svi da budemo
istrajni u tome tako sto necemo piti koka kolu,koristiti njihova medicinska dostugnuca, ali moracemo i bez interneta i kompova da zivimo.

Eto, ja ne mogu tako da zivim

Zaboravih i na kamione,avione,automobile. Pa i tvoji Rusi sve to od njih pazare, a i njima su bili uvek neprijatelji.

У праву си све може да се пазари, и на томе нека остане.
Да ли си толико наивна да мислиш да ће ЕУ издржавати наше пензионере и сиротињу? Не, морамо да радимо, а како су нам уништили привреду нама остаје ропски рад мотиком и ашовом. Како смо до тога дошли? Просто, упали смо у замку верујући, као ти, да је у ЕУ све мед и млеко.
 
У праву си све може да се пазари, и на томе нека остане.
Да ли си толико наивна да мислиш да ће ЕУ издржавати наше пензионере и сиротињу? Не, морамо да радимо, а како су нам уништили привреду нама остаје ропски рад мотиком и ашовом. Како смо до тога дошли? Просто, упали смо у замку верујући, као ти, да је у ЕУ све мед и млеко.

Nemci nama unsitili privredu? Ili to bejahu neki nasi tajkuni,sankcije,Milosevic, Rusi koji ne stavise veto na sankcije?

Nisam ja ni nevina ni naivna,,ponajmanje blesava i retardirana, nego sam sve to dozivela, a pravo da tu kazem ja ne razumem zasto bi ta motika bila nesto
jako ponizavajuce. Inace,kako se radi poljoprivreda? Kako covek gradi svoju kucu? Ceka da mu sve padne s neba?
 
To nije točno. Ni Srbima ni Hrvatima nije potreban neprijetelj (i nemaju ga). Dovoljni su sami sebi.
Vanjski neprijatelj je stvar kulture bazirane na bajkama i mitovima, a ne realnog postojanja.

Ono što je uništilo privredu je degenerična turska kultura* (nad kojom se i originali zgražaju). Budući da pišem knjgu "Turad na tlu Hrvatske!" (preko 60% stanovništva) tematiku sam razradila do kraja. :p

Kultura obiteljskih hijerarhija. Osim što je totalno srušila Ex Yu Order nakon sultana Titiše Malog, to je kultura aposlutne stagnacije. Danas se manifestira tako da možeš izmisliti nadsvjetlosni pogon, doći u poduzeće da ti se to realizira, ali...nisi član turskog klana. Znači da si glup. Ako slučajno i počneš raditi tu, šef ti je ABU taj i taj tj. prvorođeni sin koji i nije morao ići u školu, ne treba mu (što je istina), no reći će ti kako da napraviš nadsvjetlosni pogon i biće kako on kaže. Dakle - ništa!

Ako sjedimo za stolom i 4 su šnite kruha, pod obvezno pripadnici turske kulture uzimaju tvoj preko stola. (Radila sam im klopke da vidim kako će reagirati - proučavam ih 10 godina).

* Turska kultura znači turska kultura, a ne religija!

Kako svaka kultura ima svoj sustav vrijednosti, logično je da je šljaker niža vrsta u okvirima te kulture i da neće zaorati jer time gubi dostojanstvo i samopoštivanje.

U RH imamo fenomen muških sela (jako me zanima podatak za Srbiju). Naime - žene su jednostavno otišle!Nema doslovno niti jedne. O njima s vremena na vrijeme ide reportaža, stoje "dečki" iz sela (svi prešli 40-u) i nadugačko i naširoko raspravljaju kako bi se rado oženili, ali žene su.......nema šanse da vide kako je problem u njima, a ne u ženama. Dosta zabavni dokumentarci. :)

Nema vanjskih neprijatelja. Ovo je smrt (bogu hvala) jedne potpuno promašene kulture koja je mogla egzistirati samo u doba despota Titiše Malog. Proces uvijek mora ići do samog kraja. Tako će i biti. Apsolutni raspad sustava i vanjski Beg.
 
Poslednja izmena:
Pa ti smrdljivi nemci su bili inicijatori tih sankcija - uveli bi nam ih oni i danas ali sad je Putin na vlasti i vec im je rekao da opet kao i kod priznavanja kosova da ulozi veto !!
:heart:

A dobro,nisam ja to znala.

Znaci da nama preostaje samo Nadezda u smislu da cemo slaviti Putina i kada se skida go( verovatno uziva kada ga ****** obozavaju),lupeta kojesta,
ne ume da shvati da je Medvjedev predsednik,imitira nekakve dvorske lude, ali vidi cuda Rusija prihvata ove jamericke,nemacke sankcije spram pukovnika.

Nego,to nema veze s Putinom, a i sankcije imaju samo veze sa onim pijanim Jelzinom.
Reci cu ti nesto ,ali ti to ne razumes.

Rusija je jako pouzdan partner svim drzvama na ovom svetu.Nista nije slucajno, pa tako ni veto ili ne stavljanje veta u Njujorku.

Nemoj da podcenjujes i prangijas kao pijana budala po toj drzavi.

Ima mnogo vecih i pametnijih analiticara te drzave i u Rusiji,a narocito po ovom trulom ,tebi omrazenom Zapadu, a ljudima je to profesija,
pa dozvoli mogucnost da se oni bolje od tebe razumeju u Rusiju i rusku diplomatiji od Gromika
do Lavrova. Vi ste za njih dim od one zenske rabote,nikada ih niste ni zanimali niti ce to ikada biti slucaj.
Rusija je imperija,bila i ostala.Tako se i ponasa i tu se zbog dve zamlate iz Srbije nista nece menjati.
 
Poslednja izmena:
Немачка је држава у којој практично не постоји традиционална породица. Праг демографског суноврата достигао је статус иреверзибилности. Ретко које дете има ту срећу да одрасте и сазри у потпуној и здравој породици. Државу воде хомосексуалци, и разне инцестоидне наказе. Немци су срамота за белу расу и требало би их сатрти.

ДЕЧАК ТУЖИО МАЈКУ ПОЛИЦИЈИ ЗБОГ "ПРИСИЛНОГ РАДА"
Понедељак, 15. Август, 2011.| Аутор: Агенција ТАЊУГ
БЕРЛИН - Када је добила позив од 11-годишњег дечака који се жалио да га мајка "присиљава на рад", немачка полиција је случај схватила крајње озбиљно, али је након испитивања установила да је малишан требало само да помогне у распремању и чишћењу куће.

Дечак, за ког се једино зна да је из западнонемачког града Ахена, позвао је полицију, жалећи се да га мајка приморава да "ради по цео дан".

"Морам све време да радим. Немам нимало слободног времена", објаснио је незадовољни малишан.

Његова мајка је касније рекла полицији да се њен син током викенда бунио што мора да помаже у кући и претио да ће је тужити због "присилног рада". Када га је замолила да покупи папире с пода, он је окренуо број полиције.

"По читав дан се игра, а када од њега тражим да среди неред који је направио, он се жали, тврдећи да је то присилан рад", казала је дечакова мајка, преноси АФП.

И такви дегенерици ће да воде тамо неку суперштате :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Немачка је држава у којој практично не постоји традиционална породица. Праг демографског суноврата достигао је статус иреверзибилности. Ретко које дете има ту срећа да одрасте и сазри у потпуној породици. Државу воде хомосексуалци, и разне инцестоидне наказе. Немци су срамота за белу расу и требало би их сатрти.



И такви дегенерици ће да воде тамо неку суперштате

Tacno tako - a zbog te genetske degenerisanosti njima se dogadja ovo :

Mercedes, BMW Cars Burned in Berlin Protests
:
lol:
Aug 17, 2011 10:06 AM GMT+0200

Berlin resident Renate Langanke woke up shortly after midnight to a loud explosion. When the pensioner peeked out her window, she saw flames billowing from two Mercedes-Benz brand cars parked across the street.

“Fire and smoke were everywhere, you could smell burned rubber, it was awful,” said Langanke, who lives in a sleepy area with tree-lined alleys in white-collar western Berlin. “I’ve always felt safe here, now I’m scared.”

Arsonists have set fire to 26 cars in the German capital in the last two days, mainly from Daimler AG (DAI)’s Mercedes, Bayerische Motoren Werke AG (BMW) and Volkswagen AG (VOW)’s Audi, police said today. That brings the total number torched this year in Berlin to at least 138, more than double the figure for all of 2010.

The rise in Berlin car burnings coincides with widespread lawlessness that erupted last week across England. More than 1,500 people were arrested as rioters looted shops, attacked bystanders and burnt autos. In Berlin, far-left extremists are specifically targeting German luxury cars, symbols of the country’s wealth and export prowess, police said.

“The arsonists want to hit what they say are ‘Fat Cats,’” Berlin police spokesman Michael Gassen said. A special unit is investigating the fires as political crimes after the police received letters claiming responsibility that derided globalization, gentrification and rising rents, he said.
Political Discontent

While the attacks are spread out over the year, police usually see a spike during the summer months, Michael Maass, a Berlin police spokesman, said today. Maass declined to comment on how the attacks happened, saying police are seeking to avoid copycat crimes. In the past, arsonists have lit a car’s hood on fire after hosing it with accelerant. No arrests have been made.

The fires come amid worsening economic data and political discontent in the country. German growth, last year the motor of Europe’s recovery, almost ground to a halt in the second quarter. Gross domestic product, adjusted for seasonal effects, rose 0.1 percent from the first quarter, the Federal Statistics Office in Wiesbaden said yesterday.

Almost two years into the European debt crisis that began in Greece, restiveness over Germany’s contribution to rescues is also weighing on Chancellor Angela Merkel’s coalition as voters rebel over providing aid to fellow euro countries.

Merkel’s Christian Democrats have the backing of 32 percent of Germans, while her coalition partners, the Free Democrats, are supported by 3 percent, according to a Forsa poll released Aug. 10. The two parties won the 2009 election with a combined 48.4 percent support.
Luxury Cars

When the country in 2009 experienced its worst recession since World War II, a record 221 autos were torched. A key factor for the unrest is that about 40 percent of German youths are either without a high school degree or a paying job, according to Johannes Becker, head of the Center for Conflict Studies at the University of Marburg.

“In Britain you have the phenomenon that people are predisposed to jumping on the bandwagon,” Becker said. “They see that something is up and want to be part of it, to add some fuel to the fire, as it were. With these cars in Berlin, they are in contrast consciously trying to send a message.”

Berlin also has a history of political protest, where the violent Baader-Meinhof gang staged its first armed attack in the city in 1970, and demonstrators today regularly clash with police during May Day marches.

“It is not necessarily the financial crisis which is the main motivation for these attacks,” said Carsten Koschmieder, a political scientist at the Free University in Berlin. “The perpetrators see themselves as being from the left, and protest against capitalism, globalization and gentrification.”
Moving West

The attacks in the past happened mainly in eastern Berlin districts where more affluent tenants had pushed out squatters who arrived there after reunification in 1990. It’s a “new trend” that arsonists have now moved west, targeting areas such as Westend and its upscale neighbor Charlottenburg, Maass said.

Pensioner Wolfgang Lambrecht inspected a burned-out silver Mercedes yesterday afternoon that was parked next to a tree, its trunk blackened by the fire. Lambrecht, who has lived in a nearby apartment for 16 years, woke up in the middle of the night when the smell of burning tires crept through his open bedroom window.

“In the morning, when I saw all the damage, I was so upset that I told my wife, ‘Let’s pack our bags and get out of here,’” he said. “But that would be giving in to the radicals, wouldn’t it?’

To contact the reporters on this story: Stefan Nicola in Berlin at snicola2@bloomberg.net; Alex Webb in Frankfurt at awebb25@bloomberg.net.

To contact the editor responsible for this story: Chad Thomas at cthomas16@bloomberg.net

EVO DA JA upoznam neinformisanu Rajelu STA JOJ SE DESAVA USRED PRESTOLNICE - KAD VEC ONA NIJE HTELA DA NAM JAVI ... :D
 
Poslednja izmena:
Bio sam u Berlinu pre godinu ipo i to na oko 3 meseca... svapcici koje sam svakodnevno gledao deljuju poprilicno srecno i mnogo vise vaspitano od "SRECNE" Srpske dece !!!

28m_Octoberfest.jpg
 
Poslednja izmena:
Sami su zakuvali tako da ja koristim svoje demokratsko pravo da ne idem nigde... SLO mi je cak dala da ne moram da sluzim vojsku a vojno sam sposoban ... ETO... MALA LEKCIJA IZ DEMOKRATIJE ;)

Ne pratis "fabulu radnje",isti je qrtz i u Srbiji.
Znaci da ni u Srbiji nema vise "sluzenja vojnog roka".

Drago mi je da se na forumu javljaju i ljudi iz slovenije i Hravtske,nije mi drago za tebe da tebe zapravo Srbiaj i nejna svakodnevnica
uopste i e zanima pa zati i pises sta je tebi tvoja bora dala, a u smislu da si vojnos posoban,ali jbga zivis u savrsenoj
drzavi pa ne moras u vojsku.

Ja,licno,ako se i kada zapljunem da negde pisem,ipak pogledam kako stvari stoje u tom drustvu pa onda pocnem
da mantram kako je u Srbiji sve savrseno.
 
Ne pratis "fabulu radnje",isti je qrtz i u Srbiji.
Znaci da ni u Srbiji nema vise "sluzenja vojnog roka".

Drago mi je da se na forumu javljaju i ljudi iz slovenije i Hravtske,nije mi drago za tebe da tebe zapravo Srbiaj i nejna svakodnevnica
uopste i e zanima pa zati i pises sta je tebi tvoja bora dala, a u smislu da si vojnos posoban,ali jbga zivis u savrsenoj
drzavi pa ne moras u vojsku.

Ja,licno,ako se i kada zapljunem da negde pisem,ipak pogledam kako stvari stoje u tom drustvu pa onda pocnem
da mantram kako je u Srbiji sve savrseno.


Ja zivim u Srbiji trenutno a i imam dva pasosa ;)
 
Немачка је држава у којој практично не постоји традиционална породица. Праг демографског суноврата достигао је статус иреверзибилности. Ретко које дете има ту срећу да одрасте и сазри у потпуној и здравој породици. Државу воде хомосексуалци, и разне инцестоидне наказе. Немци су срамота за белу расу и требало би их сатрти.



И такви дегенерици ће да воде тамо неку суперштате :hahaha:

Ja zivim jako dugo u Nemackoj,licno nemam dece,a li volim decu,svaki se dan susrecem s njima,razgovaram na njihovom decjem jeziku.
Relativno sam i pametna,skepticna,nisam sklona bilo kakvoj euforiji,Deca u Nemackoj nisu ni srecnija ni nesrecnija od dece u Srbiji
ili Francuskoj.Majka je uvek majka, da li je iz Burme,Argentine,Bugarske,Kazakhstana ili Nemacke to stvarno nema nikakve veze.
To je jednostavno nesto sto je uvek postojalo,postoji postotojace. Ljubav,pupcana veza izmedju deteta i majke.
Znam ja za te price da Nemci zapravo mrze svoje decu,kao i Englezi;Amerikanci, shutnu ih jos sa 18 godina njihovih zivota,ne zele kontakt sa decom.
Ali to nije tako. Na zalost,veliku zalost svakoj budali sa Balkana.
 
Ziv covek u Nemackoj nikako ne zeli da preuzima suverenitet drugih naroda,drzava i da ga oni onda uguse ,ubiju svojim nekakvim "way of life": Merkel je jedna politicarka
koja nema ni inteligenciju ni snagu, ali ni viziju velikog politicara. Ona samo kao nekakvi cinovnici presipa iz supljeg u prazno,ima srece da nemacka privreda
dozivljava svoje drugo svetsko cudo, ali nikako zahvaljujuci ni njoj ni bilo kakvim politicarima,ponajmanje ovim budalama iz Brisla tipa Baroso.

Niko u Nemackoj ne zeli da prisvaja tudji suverenitet ( pa Marija Terezija je to radila i kako ej bilo na kraju).

Nemacka je bila privredna sila i pre uvodjenja Evra. Barem 60% Nemaca zeli da se vrati DM, a ko zna mozda je i to u nekoj blizoj budcnosti i moguce.
Pa ko pita običnog građanina šta on želi ili ne želi? Ono što je najveći problem, je to, što unutar EU nema elementarne saglasnosti šta bi trebalo uraditi nego se ide na kratkoročne mere koje su donesene pod pritiskom političara i banaka prema kojima ti političari imaju obaveze.

Konačne odluke donose političke vlasti pa je tako i sudbina EU u njihovim rukama. Osnovni problem savremene krize je u činjenici da aktuelna politička "elita" Evrope nema dovoljno kapaciteta za bilo kakve promene a još manje kredibiliteta da donese presudne odluke kako bi se kriza prevazišla. EU je, pre svega, u političkoj krizi jer, nije problem u vrsti odluke, u opciji, nego u elementarnom političkom kapacitetu da se te opcije, vizije, realizuju i da postanu kredibilna politika. U toj svojoj nesposobnosti "politička elita" EU beži od realnosti i nikada kao sada nije bila dalje od stvarnog života stvarnih ljudi, onih koje navodno predstavlja. Simbol te udaljenosti od sopstvenih građana i njihovih interesa, tog enormnog demokratsko deficita, je upravo evro. Na primer, Grčka kao zemlja evro zone nema pravo da odlučuje o svojoj sudbini, njene građane niko ne pita, nego o njihovim životima odlučuju neki drugi, pogotovo oni za koje nikada nisu ni čuli niti su ih videli a kamoli glasali. Taj demokratski deficit je ključni problem EU i na kraju će definisati dalju sudbinu evropske integracije i tok krize. Bez obzira što za mnoge EU “nema alternativu”.
 
Mozes ti i 17 pasosa da imas, ti si boodala.
Jer da nisi,bio bi pismen, pa bi znao da sluzenje vojnog roka ne postoji ni u Srbiji.
I zato batali pisanje na topicima u koje se na razumes.


HAHAHAHAHA hvala na tome sto si mi rekla da sam budala ...

Ja sam trebao da sluzim vojsku u Srbiji cak sam bio na regrutaciji jer tada kada su mene zvali iz vojnog odseka jos nije bila ukinuta vojna obaveza... sreca moja pa sam imao SLO pasos pa sam mogao da se izvadim na foru prijave mesta prebivalista na teritoriji EU ...
 
Na primer, Grčka kao zemlja evro zone nema pravo da odlučuje o svojoj sudbini, njene građane niko ne pita, nego o njihovim životima odlučuju neki drugi, pogotovo oni za koje nikada nisu ni čuli niti su ih videli a kamoli glasali. Taj demokratski deficit je ključni problem EU i na kraju će definisati dalju sudbinu evropske integracije i tok krize. Bez obzira što za mnoge EU “nema alternativu”.

Pa vidi,drivno je da Grcka nikada nije cula za nemacke i francuske banke, za Brisel,neke propise iz te EU centrale.

Ali im je bilo savrseno u redu da decenijama zive na racun ovih iz Nemacke i Francuske,boleo ih je njihov grcki,ponosan,jako potentan qrtz
ko finansira taj ugodan,lagodan zivot. Onomad ( a to je za mene bio kljucni dozivljaj )pravi se neki lonac bez dna gde ce se Grcaka podrzati
i svako iz EU treba da ubaci neku kintu u taj lonac,pa i Slovacka.

Onda slovacki premijer ministar kaze da Slovacka nece dati ni kinte tim sarmantim parazitima jer je prosecna penzija u Slovackoj
300 a u Grckoj 800 evra,.
 

Back
Top