Амерички Блумберг: Путинова Русија пуни 20 година и јача је него икада!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.411
Амерички Блумберг: Путинова Русија пуни 20 година и јача је него икада!

Током двадесет година у власти руски председник Владимир Путин успео је да поврати значајан део утицаја који је нестао након распада СССР, пише „Блумберг“.
Како наводе аутори чланка — руски лидер је успео да ојача везе са Кином, прикључи Крим Русији, промени ситуацију у Сирији, прода оружје Турској, која улази у блок НАТО-а. Агенција је нагласила да је Путин успео да зада тон самиту „нормандијске четворке“ у Паризу.

1119735059.jpg


Главно достигнуће руског председника „Блумберг“ назвао је његову способност да повећа геополитички утицај при скромном буџету. Агенција је тиме подсетила да САД за одбрану троше два пута више новца него Русије за целу војску.

„Русија је поново постала главна сила на Блиском истоку и проширила је утицај на Африку“, наводи се у тексту.

Осим тога, опрез Москве у финансијским питањима након украјинског конфликта створио је финансијску равнотежу у земљи која је постала „једна од најздравијих у свету“, закључио је „Блумберг“.

https://rs.sputniknews.com/rusija/2...ja-puni-20-godina-i-jaca-je-nego-ikada-putin/


Amerikanci kazu - Rusija nikad nije bila jaca.

Sta kazu *******i na to?
 
Kaze: „Русија је поново постала главна сила на Блиском истоку и проширила је утицај на Африку“, наводи се у тексту.

Da, jesu nedavno svim Afrikancima oprostili drzavne dugove u zamenu za nista.

Mogli su bar od tih africkih zemalja traziti da ih podrze kod glasanja u medjunarodnim institucijama, kao WADA na primer, a ne da popiju sankcije na svim sportskim takmicenjima.

Toliko o tom silnom "uticaju" u Africi.
Svasta covek da procita...
 
To je sigurno istina- no što s tim?

Jači no ikada, no slabiji od Kine, o SAD da i ne govorimo....

А и нису јачи него икад.

Наиме, у Русији прогресивно опада животни стандард од 2011.
 
А и нису јачи него икад.

Наиме, у Русији прогресивно опада животни стандард од 2011.


Americki blumberg tvrdi drugacije

Da su finansije Rusije uravnotezene i da im americke sankcije nista ne mogu.

Citaj bloomberg tekst.
 
Americki blumberg tvrdi drugacije

Da su finansije Rusije uravnotezene i da im americke sankcije nista ne mogu.

Citaj bloomberg tekst.

Наравно да нећу да читам неки текст са спутник.ссср, кад чињенице говоре за себе.
 
А и нису јачи него икад.

Наиме, у Русији прогресивно опада животни стандард од 2011.

Je li čaša do pola puna ili prazna?

Ima više varijabli, po nekima su jači, po nekima slabiji.

Svejedno mi je, želim im-kao i drugima- sve najbolje, no ne vidim što ima u tom nadgornjavanju..

I naravno da su mi Rusi bliži od Kineza, no eto, što je tu je...
 
Je li čaša do pola puna ili prazna?

Ima više varijabli, po nekima su jači, po nekima slabiji.

Svejedno mi je, želim im-kao i drugima- sve najbolje, no ne vidim što ima u tom nadgornjavanju..

I naravno da su mi Rusi bliži od Kineza, no eto, što je tu je...

Јачи су по томе што су превазишли хаос у војсци који им је владао још од 1980их, и што су од 2015. приказали солидну војну моћ и могућност да пројектују утицај ван свог "блиског иностранства" нпр. Украјине.

Слабији су у томе што им је економија буља.ссср

Проблем је што гомила људи у СРЈ и даље види неку алтернативу цивилиацији у Русији, а она је само Мексико са добром војском.
 
Јачи су по томе што су превазишли хаос у војсци који им је владао још од 1980их, и што су од 2015. приказали солидну војну моћ и могућност да пројектују утицај ван свог "блиског иностранства" нпр. Украјине.

Слабији су у томе што им је економија буља.ссср

Проблем је што гомила људи у СРЈ и даље види неку алтернативу цивилиацији у Русији, а она је само Мексико са добром војском.


Pre Putina rusija je uvozila psenicu jecam ovas

Danas su najveci svetski proizvodjac i izvoznik

SILA
 
Pre Putina rusija je uvozila psenicu jecam ovas

Danas su najveci svetski proizvodjac i izvoznik

SILA

Зато ћеш онда да се згранеш кад се опет распадну на 16 република.

И опет ће да буде "Масло Сороша".

То је зато што ви прво осмислите паралелну стварност која нема везе са чињеницама и реалношћу,

а онда тражите магично решење кад доживите болно отрежњење.
 
Јачи су по томе што су превазишли хаос у војсци који им је владао још од 1980их, и што су од 2015. приказали солидну војну моћ и могућност да пројектују утицај ван свог "блиског иностранства" нпр. Украјине.

Слабији су у томе што им је економија буља.ссср

Проблем је што гомила људи у СРЈ и даље види неку алтернативу цивилиацији у Русији, а она је само Мексико са добром војском.

Znam da su ovi retardirani, no mislim da i ruski nacionalisti ponekad pogode, bar djelomično.

I znam da su linkovi ponešto stari, i da sam ih već dao, i da je dio projekcija autora sa svim neobičnostima, no svejedno...

https://www.unz.com/akarlin/10-ways-russia-better-than-usa/

10 Ways Life in Russia Is Better Than in America

https://www.unz.com/akarlin/10-ways-usa-better-than-russia/

10 Ways Life in America Is Better Than in Russia
 
Znam da su ovi retardirani, no mislim da i ruski nacionalisti ponekad pogode, bar djelomično.

I znam da su linkovi ponešto stari, i da sam ih već dao, i da je dio projekcija autora sa svim neobičnostima, no svejedno...

https://www.unz.com/akarlin/10-ways-russia-better-than-usa/

10 Ways Life in Russia Is Better Than in America

https://www.unz.com/akarlin/10-ways-usa-better-than-russia/

10 Ways Life in America Is Better Than in Russia

Русија никад не може да буде боља за живот од земље са јаким демократским традицијама, јер чињеница да је Московски Метро леп не може да надомести чињеницу да неко живи у комунистичкој диктатури, где не постоји владавина закона или иједно људско право.
 

Back
Top