Američka viza

Pozdrav, evo da se javim, zavrsio sam danas interviu i na zalost lose je prosao, tacnije nismo dobili vizu... verovatno iz razloga jer sam na DS-160 napisao da idem na dva meseca tursiticki, a kad su me pitali koliko planiram da ostanem odgovorio sam 3 nedelje... No nije to ni bitno sad, proslo je kako je proslo! Za neka 3 meseca cu pokusati ponovo pa sta mi bog da :) Ono sto sam hteo da kazem jeste to da sam ovde jako jako puno citao o viziranju, o nacinu ispunjavanja aplikacije i mogu da kazem da mi je jako zao ljudi koji dodju ovde i citaju kojekakve netacne informacije!! Na vise mesta sam procitao da ako idete u paru svako ima zaseban interviu sto je sasvim netacno u sta sam se danas uverio... Nemojte da vas zavaravaju sa tim kako neki ovde kazu da kad dodjete tamo, prvo date podatke pa otiske prstiju i tek onda idete na interviu!!! POTPUNO NETACNO !!! Naime cim prodjete kontrolu, pretres i udjete u ambasadu vas interviu pocinje !!! Predajete pasos, sliku i kopiju DS-160. dobijete svoj broj sednete i cekate da se pojavi!! Na prvi salter dodjete, pitaju vas kod koga idete, zbog cega idete.. TO NIJE PRIPREMA ZA INTERIU vec je vas INTERVIU poceo !!! Posle toga vratite se na svoje mesto cekate da se opet pojavi vas broj, nakon toga itede da date otiske prstju ! Ponovo cekate da dodje vas red, tacnije vas broj, kad se pojavite dolazite na 3 salter, tu se vec odprilike zna da li ste dobili vzu ili ne! U mom slucaju pasos je stojao ispred ambasadorke, pitala me je koliko planiram da ostanem,cime se bavim, kolika su mi primanja, moju devojku je pitala cime se bavi i to je to! nakon toga je pruzila pasose i rekla da nismo ispunili sve uslove za vizu i to je to!!! izvadio sam sve i jedan papir sto se tice moje firme, sto se tice bankovnog racuna,devojka sto se tice fakulteta i bankovnog racuna ali to niko nije ni pogledao, niko ni jedan papir nije trazio... najgore od svega je to sto sam ja ovde citao i citao kojekakve gluposti,mislio da sve to sto radim su pripreme za interviu i tek kad sam dosao na 3 salter skontao sam o cemu se radi !!! Mozete vi meni da obrisete ovaj komentar, ili da ga ne objavite ali mislim da od svih ovih 71 strana ovo je jedina poruka koja vam opisuje kako izgleda interviu!!! Da mogu da vratim vreme sa sigurnoscu ne bih ovde dolazio, citao kojekakve gluposti od nekih ljudi koji su culi od nekog kako to izgleda !! Ne kazem da su svi komentari beskorisni ali barem 95% je smece !!! I zalosno mi je sto ovakav forum dopusta da o ovakvim stvarima moze da pise i kurta i murta !!! Sto se tice vize, samo nemojte da lazete, budite pristojni i nasmejani i vizu cete dobiti, ako lazete kao u mom slucaju (iz ne znam kojeg razloga) necete dobro proci :)

Evo ja, na primer, mislim da je tvoj komentar beskorisan i smece. A smece je zato sto trosis prostor opisujuci svoje frustracije. I jos te nije sramota da pises kako si tek na kraju shvatio da se nalazis u ambasadi.
 
Nisam uopste frustriran, besan ili bilo sta drugo! Niti sam napisao da sam na kraju shvatio da sam u ambasadi! Ono sto sam rekao jeste da skoro na kraju razgovora sam skontao da je sve to interviu kako vecina vas pise to je priprema a ustvari... Zato sam drustriran sto ovde neki od vas nisu kompetentni da ista pisu i verujem da pisu jer su culi od nekog! Eto vidis kao sto ti kazes da se javim tek kad mi se nesto promeni u zuvotu! Devojke koje uzimaju papire na vratima su me pitale sta i kakao, sta sam pisao u aplikaciji, dokazi i rekli mi da je najverovatnije zbog vremena kojeg sam napisao... I da mi predlazu da nakon 3-4 meseca ponovo podnesem aplikaciju... Ja kad sam im rekao bas to sto pise na papiru koji sam dobio, rekla mi je da ima mnogo ljudi koji imaju slicnu situaciju bas kao ja i da su dobili vize i da bi firma trebala biti dovoljan dokaz... Ono sto znam i ponovo kazem i predlazem svima da ovde nista ne citaju, nista ne pitaju jer ce samo sebe jos vise zbuniti, biti izgubljeni! Jedino sto trebate da pitate je ako ne nate da ispunite aplikaciju!! A tebi je mozda beskorisno i to me uopste ne interesuje, od svih vasih komentara jedino tu mozede nauciti ista korisno.. U ostalom nije ni bitno!!! Prijatno!
 
Pozdrav, evo da se javim, zavrsio sam danas interviu i na zalost lose je prosao, tacnije nismo dobili vizu... verovatno iz razloga jer sam na DS-160 napisao da idem na dva meseca tursiticki, a kad su me pitali koliko planiram da ostanem odgovorio sam 3 nedelje... No nije to ni bitno sad, proslo je kako je proslo! Za neka 3 meseca cu pokusati ponovo pa sta mi bog da :) Ono sto sam hteo da kazem jeste to da sam ovde jako jako puno citao o viziranju, o nacinu ispunjavanja aplikacije i mogu da kazem da mi je jako zao ljudi koji dodju ovde i citaju kojekakve netacne informacije!! Na vise mesta sam procitao da ako idete u paru svako ima zaseban interviu sto je sasvim netacno u sta sam se danas uverio... Nemojte da vas zavaravaju sa tim kako neki ovde kazu da kad dodjete tamo, prvo date podatke pa otiske prstiju i tek onda idete na interviu!!! POTPUNO NETACNO !!! Naime cim prodjete kontrolu, pretres i udjete u ambasadu vas interviu pocinje !!! Predajete pasos, sliku i kopiju DS-160. dobijete svoj broj sednete i cekate da se pojavi!! Na prvi salter dodjete, pitaju vas kod koga idete, zbog cega idete.. TO NIJE PRIPREMA ZA INTERIU vec je vas INTERVIU poceo !!! Posle toga vratite se na svoje mesto cekate da se opet pojavi vas broj, nakon toga itede da date otiske prstju ! Ponovo cekate da dodje vas red, tacnije vas broj, kad se pojavite dolazite na 3 salter, tu se vec odprilike zna da li ste dobili vzu ili ne! U mom slucaju pasos je stojao ispred ambasadorke, pitala me je koliko planiram da ostanem,cime se bavim, kolika su mi primanja, moju devojku je pitala cime se bavi i to je to! nakon toga je pruzila pasose i rekla da nismo ispunili sve uslove za vizu i to je to!!! izvadio sam sve i jedan papir sto se tice moje firme, sto se tice bankovnog racuna,devojka sto se tice fakulteta i bankovnog racuna ali to niko nije ni pogledao, niko ni jedan papir nije trazio... najgore od svega je to sto sam ja ovde citao i citao kojekakve gluposti,mislio da sve to sto radim su pripreme za interviu i tek kad sam dosao na 3 salter skontao sam o cemu se radi !!! Mozete vi meni da obrisete ovaj komentar, ili da ga ne objavite ali mislim da od svih ovih 71 strana ovo je jedina poruka koja vam opisuje kako izgleda interviu!!! Da mogu da vratim vreme sa sigurnoscu ne bih ovde dolazio, citao kojekakve gluposti od nekih ljudi koji su culi od nekog kako to izgleda !! Ne kazem da su svi komentari beskorisni ali barem 95% je smece !!! I zalosno mi je sto ovakav forum dopusta da o ovakvim stvarima moze da pise i kurta i murta !!! Sto se tice vize, samo nemojte da lazete, budite pristojni i nasmejani i vizu cete dobiti, ako lazete kao u mom slucaju (iz ne znam kojeg razloga) necete dobro proci :)
Nemoj lupati gluposti,ovde na forumu imas korisnih saveta kako da se ponasas tamo.Ja sam dobio vizu pre 3 meseca,jer sam se raspitivao kod nekih ljudi kako da se ponasam tamo.Da si se malo vise raspitivao,ne bi pisao takve gluposti.Meni je na prvom salteru bio nas covek i sta god me je pitao,odmah sam mu odgovorio,bez mucanja i zastajkivanja.Pitao me 2-3 pitanja u vezi puta u USA,nista specijalno.A na trecem salteru ti je glavni intervju.Tu me je svasta ispitivala i gledala u monitor da li sam slagao nesto,posto prati tvoj DS-160.Sledeci put nemoj da lazes,nabaci osmeh i nema greske.Ljudi su spremali brdo papira,a ja sam poneo da sam zaposlen i da imam para na racunu,mada mi nisu ni trebali papiri.Srecno sledeci put ;)
 
Papiri sluze kao dokaz ako traze i zato se i nose
e sad treba sloziti u glavi saobraćaj u dvosmernoj
ulici...dakle dokazi vezanosti za Srbiju+lova na
računu da se vidi da si stvarno turista,opušten
pristup bez previše objašnjavanja i eto vize:D

- - - - - - - - - -

@Mika
veliki pozdrav za tebe,nisi nešto bio prisutan:)
 
Nisam uopste frustriran, besan ili bilo sta drugo! Niti sam napisao da sam na kraju shvatio da sam u ambasadi! Ono sto sam rekao jeste da skoro na kraju razgovora sam skontao da je sve to interviu kako vecina vas pise to je priprema a ustvari... Zato sam drustriran sto ovde neki od vas nisu kompetentni da ista pisu i verujem da pisu jer su culi od nekog! Eto vidis kao sto ti kazes da se javim tek kad mi se nesto promeni u zuvotu! Devojke koje uzimaju papire na vratima su me pitale sta i kakao, sta sam pisao u aplikaciji, dokazi i rekli mi da je najverovatnije zbog vremena kojeg sam napisao... I da mi predlazu da nakon 3-4 meseca ponovo podnesem aplikaciju... Ja kad sam im rekao bas to sto pise na papiru koji sam dobio, rekla mi je da ima mnogo ljudi koji imaju slicnu situaciju bas kao ja i da su dobili vize i da bi firma trebala biti dovoljan dokaz... Ono sto znam i ponovo kazem i predlazem svima da ovde nista ne citaju, nista ne pitaju jer ce samo sebe jos vise zbuniti, biti izgubljeni! Jedino sto trebate da pitate je ako ne nate da ispunite aplikaciju!! A tebi je mozda beskorisno i to me uopste ne interesuje, od svih vasih komentara jedino tu mozede nauciti ista korisno.. U ostalom nije ni bitno!!! Prijatno!

kad nije bitno, ne vidim razlog zasto pises. Da nisi u pravu govori cinjenica da ovaj forum ima preko 500.000 pregleda i 1700 postova, sto ce reci da je jako korstan. Na forumu sede ljudi kojima nije lenjo da pomognu drugima a ti bi odmah u drugom postu da srusis sve jer se nisi snasao na intervjuu. Ovde ima mnogo pitanja i saveta iz kojih si mogao doneti pravilne zakljucke.
 
pa sta i da ti niko nije rekao da je sam ulazak u ambasadu pocetak intervjua, sta si ti to pre razgovora toliko pogresno uradio pa su te odbili? sta si uopste mogao pogresno da uradis? nemoj da pricas gluposti, znaju oni zasto odbijaju, a verovatno i ti znas, nego si ljut zato sto ti nije proslo. i sto si mislio ako ti neko na forumu kaze da bi trebalo da dobijes, ti uveris samoga sebe da je to dovoljno. ocito da nije. uostalom, zasto si napisao da ces da ostanems dva meseca u usa kao turista? i nije istina da MORA da se ide zajedno, moze i odvojeno.
onda da opomenemo ove nove koji citaju, kad podnesete zahtev za vizu shvatite to ozibljno? :D jel stvarno ovo nekom mora da se kaze?
ja stvarno ne kapiram, svi su pisali raspored tacan kako se sta odvija u ambasadi, gde je nastao problem? ne daje krstarica vizu vec americka ambasada. mislim da bi ovu recenicu trebalo zalepiti negde na vrh podforuma za slicne slucajeve.
 
Nasao sam sezonski posao preko leta u Americi, da li gazda mora da salje neko pismo ili formular za mene ili ne? Mogu li da se izbegnu kao posrednik te agencije koje uzimaju brdo para a najcesce se desi neka ispala, plus od papirologije glava boli?

Aplicirao bih za H2B vizu jer nisam student, radim vec 5 godina, prijavljen sam i sve..
 
Pozdrav ljudi, potrebna mi je pomoc u vezi sa apliciranjem za turisticku vizu nakon povratka iz Amerike. Naime, ja sam se pre mesec dana vratila iz Amerike gde sam bila godinu dana kao AuPair na J1 vizi. Ispostovala sam je uredno, kao i J1 (Work and Travel) pre 4 god. Sada me interesuje da li, i koliko vremenski moram da cekam pre nego apliciram za turisticku kako bih isla da posetim porodicu sa kojom sam zivela i radila.

Hvala unapred
 
Zdravo svima, nisam student i zaposlena sam, medjutim nisam prijavljena. Razmisljam da potrazim neki sezonski posao u Americi. Poslodavac mi je obecao dati potvrdu o odsustvu ukoliko bude bilo moguce jer, kao sto rekoh, nisam prijavljena pa je i to upitno. Zanima me da li neko od nasih sugradjana koji vec zive i rade u Americi imaju neke poslove da nam preporuce?? Ja bih zaista radila samo sezonski, nemam namjeru ostajati. pozz :)
 
Zdravo svima, nisam student i zaposlena sam, medjutim nisam prijavljena. Razmisljam da potrazim neki sezonski posao u Americi. Poslodavac mi je obecao dati potvrdu o odsustvu ukoliko bude bilo moguce jer, kao sto rekoh, nisam prijavljena pa je i to upitno. Zanima me da li neko od nasih sugradjana koji vec zive i rade u Americi imaju neke poslove da nam preporuce?? Ja bih zaista radila samo sezonski, nemam namjeru ostajati. pozz :)

Na tvom mestu, prvo bih otisao po vizu a potom se raspitivao za posao.
 
Na tvom mestu, prvo bih otisao po vizu a potom se raspitivao za posao.

Ti si prvi koji tako nesto savetuje. Mozes li da objasnis kako je bolje da prvo ode po vizu pa da trazi posao, pitam jer sam i ja u donekle slicnoj situaciji, samo sto ja imam ko bi me zaposlio i eto imam stalan posao ovde?

Mislim kako to funkcionise, ako ona ode i kaze da oce da radnu vizu a jos nije nasla posao po kojoj osnovi ce joj istu dati? Evo ako je tako ja odo sutra da apliciram..
 
Zdravo svima, nisam student i zaposlena sam, medjutim nisam prijavljena. Razmisljam da potrazim neki sezonski posao u Americi. Poslodavac mi je obecao dati potvrdu o odsustvu ukoliko bude bilo moguce jer, kao sto rekoh, nisam prijavljena pa je i to upitno. Zanima me da li neko od nasih sugradjana koji vec zive i rade u Americi imaju neke poslove da nam preporuce?? Ja bih zaista radila samo sezonski, nemam namjeru ostajati. pozz :)

Uzmi ti prvo vizu,pa onda trazi posao :) Nije lako dobiti vizu kao sto se misli
 
Ti si prvi koji tako nesto savetuje. Mozes li da objasnis kako je bolje da prvo ode po vizu pa da trazi posao, pitam jer sam i ja u donekle slicnoj situaciji, samo sto ja imam ko bi me zaposlio i eto imam stalan posao ovde?

Mislim kako to funkcionise, ako ona ode i kaze da oce da radnu vizu a jos nije nasla posao po kojoj osnovi ce joj istu dati? Evo ako je tako ja odo sutra da apliciram..

Ja sam hteo da kazem da sam jako sumnjicav po pitanju verovatnoce da ce dobiti vizu. Ona je vec naostrila razanj a zec je jos u sumi. Dakle, umesto pitanja koje poslove mi preporucujete pravilno bi bilo kako da dobijem vizu. Nezaposlena, nije student, verovatno neudata... Znaci, moze da nadje sezonski posao najbolji na svetu ali kad dodje u ambasadu nece joj dati vizu.
 
Postovanje g. Mika,
kako sam nov, vidim da mi administrator jos nije (mislim da do sada nije? ) odobrio pocetak disusija, Ako se status promjeni, imam molbu za Vas, naime da li postoji nacin da Vas zamolim za jedan savjet vezan uz spouse I - 130 visu. Prilicno je hitno. Ima li neki nacin da mi odgovorite u pm na moj upit na ?
Hvala puno
 
Poslednja izmena:
Postovanje g. Mika,
kako sam nov, vidim da mi administrator jos nije (mislim da do sada nije? ) odobrio pocetak disusija, Ako se status promjeni, imam molbu za Vas, naime da li postoji nacin da Vas zamolim za jedan savjet vezan uz K/1 visu. Prilicno je hitno. Ima li neki nacin da mi odgovorite u pm na moj upit na ?
Hvala puno

Pitaj slobodno ovde, zato je ovaj forum tu.

Takođe, i pitanje i odgovor (pa i ako su specifični) mogu onda kasnije možda da pomognu nekom drugom.
 

Back
Top