Američka viza

Imam 36 godina, supruga 30 i troje dece. Rodjena sestra mi je americki drzavljanin. Dva puta sam bio u USA 2002 i 2008 i sve rokove sam ispostovao, cak sam 2008 god dobio vizu 3 god.Imam zavrsenu visu skolu. Mislio sam da konkurisem za F4 vizu ali vidim da se mnogo ceka. Kako bih mogao najlakse da odem da radim i kasnije da povucem porodicu?
 
Pitanje:

Pri popunjavanju DS 160 da li je neophodno popuniti sva polja? Na pitanje na kojoj cu adresi biti dok sam tamo ne znam sta da popunim. Plan mi je samo da udjem u USA pa posle palim u Severnu Dakotu gde bih imao posao na crno, dok mi je prica da kao student idem u Nju Jork da ispratim NBA plej of. Posto tamo nemam nikoga, ne znam koju bih adresu stavio u formularu jel ima neko neku preporuku kako to da zavrsim?
 
Cao svima,

Zanima me jel ima na forumu neko da je nedavno upisao studije u USA i dobio F1 vizu.
Ja sam upisala Master u Severnoj Karolini, pre nekoliko dana mi je stigao I20 formular od Univerziteta. Planiram u julu da putujem za USA, a u junu da idem u ambasadu da apliciram za vizu. I iskreno, bas me je strah.

Prosle godine sam aplicirala za turisticku vizu i odbijena sam. Nisam radila, nisam imala nekretnine i jos sam luda bila iskrena i rekla da zelim da posetim verenika (nas covek koji studira tamo). I naravno odbijena sam.

Eto, ove godine uspela sam da upisem Master na super fakultetu pa cu ici da apliciram za F1 studentsku vizu.

Ako ima neko koje prosao nedavno kroz ovaj proces, nek se javi. Zanima me kakav je proces u ambasadi - sta pitaju, sta traze, kolike su sanse da te odbiju za ovu vizu... Da li to sto sam odbijena za turisticku moze da mi napravi problem kod F1 vize?
 
Poslednja izmena:
Cao svima,

Zanima me jel ima na forumu neko da je nedavno upisao studije u USA i dobio F1 vizu.
Ja sam upisala Master u Severnoj Karolini, pre nekoliko dana mi je stigao I20 formular od Univerziteta. Planiram u julu da putujem za USA, a u junu da idem u ambasadu da apliciram za vizu. I iskreno, bas me je strah.

Prosle godine sam aplicirala za turisticku vizu i odbijena sam. Nisam radila, nisam imala nekretnine i jos sam luda bila iskrena i rekla da zelim da posetim verenika (nas covek koji studira tamo). I naravno odbijena sam.

Eto, ove godine uspela sam da upisem Master na super fakultetu pa cu ici da apliciram za F1 studentsku vizu.

Ako ima neko koje prosao nedavno kroz ovaj proces, nek se javi. Zanima me kakav je proces u ambasadi - sta pitaju, sta traze, kolike su sanse da te odbiju za ovu vizu... Da li to sto sam odbijena za turisticku moze da mi napravi problem kod F1 vize?
Prvo i osnovno, ne plaši se...msm ne treba da se vidi, a ti se plaši u sebi kolko oćeš:cool:i20 ti dodje ko garancija da ideš tamo na fax,vezanost za mat.zemlju opet treba kao garancija da ces da se vratiš posle studija,osim ako ne upišeš doktorske ili šta vec...msm da odbijenica nema veze, ona je po drugom osnovu...prikupi sve, ama baš sve od papira što te vezuje za zemlju i ponesi sa sobom...razgovor je bitan, neka bude opušten sa tvoje strane...neko je vec pisao, kad vide tu neku zabrinutost i uplašenost to im je signal da tu nešto ne štima...srecno!
 
Hvala ti puno! Samo nikako ne mogu da skontam kako se vrsi placanje? I da li si ti slala jos neki izvestaj o identifikaciji od nase policije i kopiju vize americke? Ja sam zapocela proceduru za kanadsku iseljenicku vizu i advokat mi je rekao da ce mi trebati jos i ti papiri uz otiske prstiju a na sajtu FBI nisam to nigde procitala.
 
Hvala Oranz! Potrudicu se da budem sto smirenija.. Mislim nista ne muljam nista, sve je po ps-u! Al otkud znam... Sta mislis ako me pitaju gde cu tamo da budem kad stignem u USA, sta da kazem? Ne bih spominjala verenika opet, u slucaju i da me pitaju (ako imaju taj podatak - a imaju zbog prethodnog intervjua) reci cu da smo raskinuli. A da cu privremeno, prvih nekoliko nedelja spavati kod drugarice.
 
Hvala ti puno! Samo nikako ne mogu da skontam kako se vrsi placanje? I da li si ti slala jos neki izvestaj o identifikaciji od nase policije i kopiju vize americke? Ja sam zapocela proceduru za kanadsku iseljenicku vizu i advokat mi je rekao da ce mi trebati jos i ti papiri uz otiske prstiju a na sajtu FBI nisam to nigde procitala.

Imaš sve na ovom linku - prvi obrazac je sa tvojim ličnim podacima, drugi je karton sa otiscima prstiju i treći obrazac za plaćanje. Ja sam platila kreditnom karticom, može i money order-om ali ne znam da li se kod nas može kupiti.
Otiske prstiju sam dala u novosadskom SUP-u, bili su jako korektni. Zovi u Kraljevića Marka i traži odeljenje za otiske, nalaze se odmah iza portira. Tražili su da napišem molbu zbog čega mi treba i rekli kada da dođem, ništa se ne plaća. Na tom kartonu će oni uneti deo podataka a ti dopuni ostalo (ta devojka nije znala engleski....).
Šta će ti advokat za Kanadu, čisto bacanje para. Ja sam sve sama odradila.
Inače, otiske možeš i sama da skineš (?!?!) ali se često dešava da ih vrate zbog nečitljivosti, kako tvrde i zato ipak preporučujem MUP.
 
Hvala Oranz! Potrudicu se da budem sto smirenija.. Mislim nista ne muljam nista, sve je po ps-u! Al otkud znam... Sta mislis ako me pitaju gde cu tamo da budem kad stignem u USA, sta da kazem? Ne bih spominjala verenika opet, u slucaju i da me pitaju (ako imaju taj podatak - a imaju zbog prethodnog intervjua) reci cu da smo raskinuli. A da cu privremeno, prvih nekoliko nedelja spavati kod drugarice.
pazi ti sada ideš da studiraš, kakav verenik...ako pitaju niste više u vezi,ne bi ni drugaricu spominjala...potrudi se da rezervišeš neki smeštaj blizu kampusa ili adresa te drugarice, ona ti je stanodavac a ne drugarica,kapiraš...pretpostavljam da je naša, onda kazeš da je ona dala jeftinu ponudu za smeštaj a zti si student.otp. tako...ne treba ti sada bilo kakva veza u Americi...srecno i javi ishod:ok:
 
Deca su nam u Usa, ostali po isteku vize. Kakve su nam šanse nas kao roditelja da trazimo turističku vizu, i da li će oni eventualno imati neke posledoce?

Čekaj, ovo je ozbiljno pitanje? Ostali su na crno posle prekoračenja vize, i ti pitaš "hoće li biti posledica"? Šta tačno očekuješ kao odgovor, ma jok, neće biti posledica uopšte, vole to Ameri kad se radi na crno i prekorači viza? Naravno da će biti posledica kad ih otkriju - istražni zatvor, proterivanje iz zemlje, zabrana ulaska na 10 i više godina, itd.

Pošto su oni tamo na crno i to dokumentovano (prekoračena viza), šanse za vas da legalno, sa vizom odete tamo su, iskreno rečeno, nula.
 
Ja bih sacekao da se legalizuju (zenidbom) i onda kada dobiju zelene karte tada da odete. Druga opcija je da se oni vrate u Srbiju.
Hmm,ja baš ne bih tako javno predlagala opcije...ko god je tamo treba da shvati,da utuvi sebi u glavu da je status najvazniji...tj.kontinuitet...mozeš da uradiš ne znam šta ali prekoracenje statusa se teško prašta...ponekad, retko progledaju kroz prste studentima...
 
Hmm,ja baš ne bih tako javno predlagala opcije...ko god je tamo treba da shvati,da utuvi sebi u glavu da je status najvazniji...tj.kontinuitet...mozeš da uradiš ne znam šta ali prekoracenje statusa se teško prašta...ponekad, retko progledaju kroz prste studentima...

Ma status se resava zenidbom i posle toga nema nikakvih problema. Ako su vec ispali iz statusa onda im je ili resenje zenidba ili povratak.
 
Zdravo,
planiram da otputujem krajem leta u usa na us open. Zaposlena sam , imam dvoje dece 4 i 1 godinu. Put planiram sa starijom cerkom. Moj muz je na teritoriju usa tj otisao je 25 marta i ima pravo da boravi do 25 septembra. Mi i planiramo da se posle turnira vratimo zajedno u Srbiju. Koja je sansa da ja i cerka dobijemo vizu posto je on vec tamo? Da li su mi posao i drugo dete dovoljna garancija da cu se vratiti? Posedujemo i stan koji se vodi na mom suprugu. Hvala, pozdrav!
 
Zdravo,
planiram da otputujem krajem leta u usa na us open. Zaposlena sam , imam dvoje dece 4 i 1 godinu. Put planiram sa starijom cerkom. Moj muz je na teritoriju usa tj otisao je 25 marta i ima pravo da boravi do 25 septembra. Mi i planiramo da se posle turnira vratimo zajedno u Srbiju. Koja je sansa da ja i cerka dobijemo vizu posto je on vec tamo? Da li su mi posao i drugo dete dovoljna garancija da cu se vratiti? Posedujemo i stan koji se vodi na mom suprugu. Hvala, pozdrav!

Mislim da ne bi trebalo da bude problema ako je situacija takva kako kazes :ok:
 

Back
Top