American Staffordshire Terrier

Pa ima kucicu sa pokrivacima i stvarima i ima kucu koja je je zatvorena (grubi radovi) gde se skloni kad mu je hladno. Ne znam mislim da je u pitanju stvar misljenja i mozda rase. Maltezer bi se razboleo. Ja nisam za drzanje zivotinja u kuci, jednstavno mislim da sve sto je priroda namenila je najbolje za njih. Ja sam za umerenost, nisam za tretiranje ljubimaca kao da su deca, da im tutkam najbolju hranu, da spavaju po krevetima, a jos sam vec protivnik vezivanja za lanac ispred kucice i blejanje po boxu. Takodje mislim da ipak zivotnji fali nesto ako je vezana za stan.Izuzetak su malecne rase.
 
nisam ni ja pristalica zivotinje u krevetu...
ipak ide po ulici i sve...i linja se...sad treba jos i u krevetu da mi spava...ima svoj jastuk i to joj je dovoljno...
ako se psu omoguci shetnja redovna i duga,nije problem da bude u stanu...mislim ne mora bas da sheta 10 sati dnevno ali minimum tri sata aktivnosti...napolju...dnevno
takodje,mislim da kratkodlaki psi nisu za dvoriste.....al opet ne svi...ima kratkodlakih koji nemaju problema u dvorishtu(hladnoca).....ali psu sa dlakom kao sto je lesi ili sharplaninac i nisu bas za stan....al opet kada bih imala psa u dvoristu,bilo koje rase,smeo bi da ulazi u kucu ako zeli....
 
jel mu hladno zimi kada stegne minus?
ne znam,ja sam imala dvorishte pa je pas opet bio unutra...napolje je izlazila samo kada zeli

Ovo zavisi od psa do psa... Recimo moj muzjak kad stegne minus ne ulazi u kucicu uopste, samo jurca po dvoristu, a zna i da legne na sneg i tako da spava! Ja sam se blago receno sokirao kad sam ga prvi put video tako u snegu, mislio sam da je mrtav... Kad sam ga pomahnitalo protreso on se trgo i pogledo me u fazonu, alo bre koji ti je vrag, pusti me da spavam. I tako sam ja naucio da ga pustim da radi sta hoce, hvala bogu ne razboljeva se zimi a ako voli da spava u snegu neka spava, mozda ima neki psihicki problem pa misli da je haski... A opet ova nova zenkica koju sam uzeo, polako pocinje da drhti kako pada temperatura, pa ne znam kako ce to izgledati na zimu...
 
da li bi bilo nekih posledica kada bi staford ostao duže vremena sam(npr.ceo dan) kod kuće.znam da nijedan pas ne voli da nije sa gazdom ali me zanima koliko bi stafordu ovo smetalo.da li bi postao živčan ili nešto slično?...

P.S. izvinjavam se ako smaram sa (možda) dosadnim pitanjima ali stvarno želim da naučim puno o ovoj rasi :)
 
da li bi bilo nekih posledica kada bi staford ostao duže vremena sam(npr.ceo dan) kod kuće.znam da nijedan pas ne voli da nije sa gazdom ali me zanima koliko bi stafordu ovo smetalo.da li bi postao živčan ili nešto slično?...

P.S. izvinjavam se ako smaram sa (možda) dosadnim pitanjima ali stvarno želim da naučim puno o ovoj rasi :)

Bilo bi posledica po tvoj namestaj! Staford nikad nije zivcan...
 
Ovo zavisi od psa do psa... Recimo moj muzjak kad stegne minus ne ulazi u kucicu uopste, samo jurca po dvoristu, a zna i da legne na sneg i tako da spava! Ja sam se blago receno sokirao kad sam ga prvi put video tako u snegu, mislio sam da je mrtav... Kad sam ga pomahnitalo protreso on se trgo i pogledo me u fazonu, alo bre koji ti je vrag, pusti me da spavam. I tako sam ja naucio da ga pustim da radi sta hoce, hvala bogu ne razboljeva se zimi a ako voli da spava u snegu neka spava, mozda ima neki psihicki problem pa misli da je haski... A opet ova nova zenkica koju sam uzeo, polako pocinje da drhti kako pada temperatura, pa ne znam kako ce to izgledati na zimu...

Prosle zime napadao sneg, ja izasla u dvoriste i trazim Snupija, vidim zakljucana kapija njega nigde, ziva se isprepadala, kad ja videh on lepo utabao sneg uvio se i spava, al on jeste haski-bretonac i nije mi jasno zasto to radi.
A sestrin decko ima stafa, kao mali bio je u kuci, kad je napunio nekih godinu dana on ga je izbacio napolje, ima lepu kucicu sa duplim daskama a izmedju stiropor, pas je sasvim ok, s tim sto ponekad udje i u kucu!
 
da li bi bilo nekih posledica kada bi staford ostao duže vremena sam(npr.ceo dan) kod kuće.znam da nijedan pas ne voli da nije sa gazdom ali me zanima koliko bi stafordu ovo smetalo.da li bi postao živčan ili nešto slično?...

P.S. izvinjavam se ako smaram sa (možda) dosadnim pitanjima ali stvarno želim da naučim puno o ovoj rasi :)

Pa ponasaju se kao i sve ostale rase kad ostanu same bez gazde a pogotovo kad su razmazeni.A nisam cuo da postanu zivcani ali su jako vezani i ucinili bi sve za gospodara.Svaki pas je tuzan kad ostane bez gazde to je kod svih rasa ja znam vlasnike dobermana a i staforda koji su par puta ostavljali pse na kratko(pola dana) nasamo a oni su "demolirali" prostoriju u kojoj su ostali ali to iz ljubavi,tuge prema gazdi:D

pozz
 
moj mina nikada nista nije unistila. samo kad je bila beba papuce i tako mekane stvari (jednu patiku, jedan brushalter, jednu majicu). ali ume da zavuce nos u kantu za djubre, pa da izvuce ponesto, ali to resimo tako sto prospemo pikavce na kraju, jer ne podnesi cigare, pa onda kantu preskace. ume kad je bas ljuta da nas casti vrsenjem nuzde u hodniku. ali to je reseneo sa cascavanjem tpa 'budi dobra brzo dolazim' i dobije poslasticu, a kad se vratimo ako je bila dobra dobije opet. a ono grdnja batine i sl, ne pali bas najbolje. tada ume jos i da se naljuti pa da danima pravi sranje ili da nas ignorise. ili kad joj dodje veterinar, sutradan obavezno nadjem paketic na sred hodnika! ali ona je mnoooogoooo razmazena. mnogo!! osim ovoga, sve slusa.

a da, ne slusa za lizanje, tu ti nema spasa ako te dohvati, i to sto svima hoce da sedi u krilu, a ljudi (poneki) to bas ne vole jer teska je (35kg), i usut lize i koprca se. bas moram da dreknem na nju da odustane.
 
da li bi bilo nekih posledica kada bi staford ostao duže vremena sam(npr.ceo dan) kod kuće.znam da nijedan pas ne voli da nije sa gazdom ali me zanima koliko bi stafordu ovo smetalo.da li bi postao živčan ili nešto slično?...

P.S. izvinjavam se ako smaram sa (možda) dosadnim pitanjima ali stvarno želim da naučim puno o ovoj rasi :)

Staf voli da je sa ljudima, nije problem da bude sam svaki dan u radno vreme (8-10 h na dan) ali da ostatak vremena provede kvalitetno sa gazdom.
Oni su dosta vezani za svoje ljude i najbolje se osecaju u njihovom drustvu. Nije problem i da nekad budu sami i ceo dan, ali ne da to bude jako cesto. To nisu psi koji mogu da samuju u dvoristu vecinu vremena kao npr. sarplaninci, tada pate.
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi od temperature, naravno da su zimi vecinu vremena u kuci, ali kad bi bilo sve kako oni zele morali bi da skakucemo svaki min da otvaramo i zatvaramo. Ja npr da nemam dvoriste ne bih mogla da odvajam 3 sata za setnju imam previse obaveza. Zato i ne bih nikada drzala u stanu psa. Hladnocu odlicno podnosi ali npr maltezer mnogo voli da je napolju po kisi kao prava budala. Odmah se prehladi, muka ziva sa njim uterati ga u kucu, svi se sklanjaju sa kise sem njega, a tek kad padne sneg e tad je ludnica....Ni pingvin mu nije ravan.
Eto sad za vikend sam ga dva puta pustila (staforda) da mi zaspe u krilu i vec treci put sam skace na stolicu.
Andrea ako ga lepo vaspitas nema sanse da ti napravi ikakav problem u kuci dok je sam. Istina je da mnogo vole da budu u drustvu njegovih voljenih. Ja i decko cim sednemo u kola ili krenemo da se prosetamo 5 min , a pritom skoro uvek je neko u kuci on zavija, laje i kuka kao da ga ostavljamo samog u nekoj sumi. Vratimo se za 5 min on skace i raduje se kao da nas nije bilo 20 dana.
E sad ne znam da li je ovo kod svih staforda ali kod mog jeste, mnogo voli da lovi bube. Neke jede, neke ne. Ali ose,strsljenove, pcele, gospode boze, ne moze da prezivi u dvoristu samo da je vidi. Tako preko leta je stalno kao onaj bik Ferdinand is crtaca sa njuskom u cvecu, vreba pcele. A skakavci su posebna poslastica. Pored njega nam ne treba nikakav raid ili ostala hemija za bube:) nalazili smo sitne zivotinje po dvoristu ali njih ne jede, tipa mis ili guster. Samo mi je bas bilo zao pre mesec dana kada smo nasli jeza ispred garaze:( ne znam kako je uspeo da ga ubije a da se ne povredi jer je jezu falilo dosta bodlji na ledjima.
Mi npr uvek znamo ako je nesto zgresio kad se vracamo, tada nas ne docekuje nego sedi sa pognutom glavom kod garaze i lupka repom.
Ja bih njega stvarno volela da setam, ali ne smem. Ima mnogo, mnogo lutalica u ulici, ako se skupe u cuporu napali bi, ja da ga pustim ne smem, pojeo bi ih. Da li bi napao drugog psa ne znam, a ne zelimo ni da saznamo. On je odrastao sa carksim pekinezerom i dok se gradila kuca, ubili su ga komsijski psi a on je to gledao vezan. Kazu kao mislili su da je zec. Posle mesec, tako nesto kad su majstori sazidali ogradu on je izbio betonski blok i napao je te pse, muzijaka je unakazio (placene su operacije ali dzaba, uginuo je), a zenku nije hteo mnogo, imao je tada oko godinu dana. Iako je bila osveta u pitanju posle toga ne dolazimo u rizik sto se toga tice. Mada stence 100% ne bi dirao.
@Sandra
Imamo isti problem za lizanje i krilo, show!
 
Poslednja izmena:
Staf voli da je sa ljudima, nije problem da bude sam svaki dan u radno vreme (8-10 h na dan) ali da ostatak vremena provede kvalitetno sa gazdom.
Oni su dosta vezani za svoje ljude i najbolje se osecaju u njihovom drustvu. Nije problem i da nekad budu sami i ceo dan, ali ne da to bude jako cesto. To nisu psi koji mogu da samuju u dvoristu vecinu vremena kao npr. sarplaninci, tada pate.

ovo mi je baš pomoglo!
 
najnovije...
stav1-1.jpg

front1-1.jpg

polufront1-1.jpg


Tex, kako napreduje tvoja malecka?
 
Sve zavisi od temperature, naravno da su zimi vecinu vremena u kuci, ali kad bi bilo sve kako oni zele morali bi da skakucemo svaki min da otvaramo i zatvaramo. Ja npr da nemam dvoriste ne bih mogla da odvajam 3 sata za setnju imam previse obaveza. Zato i ne bih nikada drzala u stanu psa. Hladnocu odlicno podnosi ali npr maltezer mnogo voli da je napolju po kisi kao prava budala. Odmah se prehladi, muka ziva sa njim uterati ga u kucu, svi se sklanjaju sa kise sem njega, a tek kad padne sneg e tad je ludnica....Ni pingvin mu nije ravan.
Eto sad za vikend sam ga dva puta pustila (staforda) da mi zaspe u krilu i vec treci put sam skace na stolicu.
Andrea ako ga lepo vaspitas nema sanse da ti napravi ikakav problem u kuci dok je sam. Istina je da mnogo vole da budu u drustvu njegovih voljenih. Ja i decko cim sednemo u kola ili krenemo da se prosetamo 5 min , a pritom skoro uvek je neko u kuci on zavija, laje i kuka kao da ga ostavljamo samog u nekoj sumi. Vratimo se za 5 min on skace i raduje se kao da nas nije bilo 20 dana.
E sad ne znam da li je ovo kod svih staforda ali kod mog jeste, mnogo voli da lovi bube. Neke jede, neke ne. Ali ose,strsljenove, pcele, gospode boze, ne moze da prezivi u dvoristu samo da je vidi. Tako preko leta je stalno kao onaj bik Ferdinand is crtaca sa njuskom u cvecu, vreba pcele. A skakavci su posebna poslastica. Pored njega nam ne treba nikakav raid ili ostala hemija za bube:) nalazili smo sitne zivotinje po dvoristu ali njih ne jede, tipa mis ili guster. Samo mi je bas bilo zao pre mesec dana kada smo nasli jeza ispred garaze:( ne znam kako je uspeo da ga ubije a da se ne povredi jer je jezu falilo dosta bodlji na ledjima.
Mi npr uvek znamo ako je nesto zgresio kad se vracamo, tada nas ne docekuje nego sedi sa pognutom glavom kod garaze i lupka repom.
Ja bih njega stvarno volela da setam, ali ne smem. Ima mnogo, mnogo lutalica u ulici, ako se skupe u cuporu napali bi, ja da ga pustim ne smem, pojeo bi ih. Da li bi napao drugog psa ne znam, a ne zelimo ni da saznamo. On je odrastao sa carksim pekinezerom i dok se gradila kuca, ubili su ga komsijski psi a on je to gledao vezan. Kazu kao mislili su da je zec. Posle mesec, tako nesto kad su majstori sazidali ogradu on je izbio betonski blok i napao je te pse, muzijaka je unakazio (placene su operacije ali dzaba, uginuo je), a zenku nije hteo mnogo, imao je tada oko godinu dana. Iako je bila osveta u pitanju posle toga ne dolazimo u rizik sto se toga tice. Mada stence 100% ne bi dirao.
@Sandra
Imamo isti problem za lizanje i krilo, show!

sa mojom je sve isto tako. posto je stalno u kuci, cim izadje na hladnocu kija i sva se trese. ume i da se prehladi. na kisu ni slucajno gospodjica ne izlazi, osim ako joj je nesto preterano interesantno u dvoristu. cvili i kuka kad izlazimo, ne uvek ali desi se. cim je kriva ponasa se drugacije, spusti usi i sedi ali vrti guzicom, i stenje nekako i razvuce kez preko face. isto tako dva puta je pustimo nesto da uradi, i treci put ona vec sama, kao: pa smem! juri bube, i sve sto je tako malo i interesantno. a lenstina je kao ferdinand. i ja se isto plasim da je setam zbog lutalica! hahah! e koji su to carevi! ali dobra je u sustini i jako poslusna!
 
Tex, kako napreduje tvoja malecka?[/QUOTE]

Malisa je bas mocan, ja u pravilu stenad komentarisem samo obecava ili ne, ali ovaj obecava...

Malecka je odlicno, ja ne praktikujem da slikam stenad, vec iskljucivo odrasle pse, ali
odradim ponekad neku slikicu telefonom pa evo postavicu jednu!
Inace prezadovoljan sam malom, ovih dana cu je slikati i iz profila, pa cu postaviti slike



Chanel3-1.jpg
 
Zove se Kole (Conan the barbarian Evocati) i na slikama ima 5,5 meseci.

Ja svoje stence cesto slikam, tako imam uvid u njihov napredak i na sta da obratim paznju.:)

U principu to mozda i nije lose, ali opet pitanje je koliko i sta mozes da uradis da bi uticala
na nesto kod stenadi, jer recimo lose uglove, lose stavove i slicno ne mozes ispraviti pa da
ne znam sta radis, zar ne?
U principu, ja pse do 13 meseci drzim maksimalno suvim, koliko je to moguce a da ne izgledaju neuhranjeno i naravno da im ne narusim zdravlje, a hvala bogu u tom periodu nikad nisam imao problema sa psima. Od hrane dobijaju samo RC i nista, ali nista vise do 13 meseci i to je to. Svaki vid treninga izbegavam, sem naravno ring dresure a stenci sami odrede koliko jurcanja po dvoristu im je dosta!
Opet to ne mora nista da znaci, ali video sam i previse upropastenih stenadi zbog tezine ili
ti debljine svejedno. Ljudi kazu pa nisu mu losa ledja, ok ledja nisu, ali dosaplje? Stavovi zadnih nogu i slicno su katastrofa!
Evocati jel imas neku sliku Koletove sestre iz legla?
 
Evo konkretno ovo je moj muzjak! On je bio moj eksperiment kad je u pitanju odgoj steneta.
Mnogi su rekli pa ne dajes mu ovo, ono... Ne radis s njim trening a trebalo bi. A kad su videli psa sa 14 meseci samo su ucutali, pogledali svoje dzukce i dali komentar "znas bio si ti u pravu"...
Ovo je inace Enco! Slika nije neka, ali opet kazem ne slikam previse svoje pse...

Enco-1.jpg
 
Mane koje su urodjene se ne mogu popraviti ali neke stvari mogu, a tempo i nacin razvoja odredjenih delova mogu biti smernica u kreiranju treninga kad pas sazri. Takodje se neke nepravilnosti u razvoju uslovljene ishranom mogu ispraviti, jer iako su kvalitetne gotove hrane dobro izbalansirane ipak su radjene po nekom proseku, a nisu svi stenci isti i nemaju isti metabolizam. i da ozbiljniji treninzi sa psom pocinju tek u uzrastu od 13-15 meseci, do tada samo savladamo poslusnost.

Poslednje slike Koletove sestre koje imam su u uzrastu od 3 meseca, trebalo bi da dobijem i novije pa cu ih tada postaviti.
mini%20cili.jpg
 
Mane koje su urodjene se ne mogu popraviti ali neke stvari mogu, a tempo i nacin razvoja odredjenih delova mogu biti smernica u kreiranju treninga kad pas sazri. Takodje se neke nepravilnosti u razvoju uslovljene ishranom mogu ispraviti, jer iako su kvalitetne gotove hrane dobro izbalansirane ipak su radjene po nekom proseku, a nisu svi stenci isti i nemaju isti metabolizam. i da ozbiljniji treninzi sa psom pocinju tek u uzrastu od 13-15 meseci, do tada samo savladamo poslusnost.

Ok, slazem se sa gore napisanim, s tim da napomenem da ja kad biram stenad, gledam uglove, vrat, glavu i najbitnije kakve stavove stene ima! Konkretno ledja su toliko sklona oscilacijama, da radije gledam stene u pokretu i ako tu slika bude kako treba, to stene cu izabrati! nikad se nevodim velicinom ili obojanoscu psa, to su poslednje stvari na koje obracam paznju... Ocu da kazem da u leglu najcesce bude jedno ili dva steneta koji stvarno imaju izlozbeni potencijal, i kod njih nema potrebe nista posebno raditi i ispravljati, a dehidrat meni radi posao samo tako... Nazalost vecina odgaivaca u srbiji celo leglo prodaje kao da su svi izlozbenog kvaliteta, ali to je samo losa praksa i navlakusa za kupce koji nisu poznavaoci rase.
Ja nisam primetio da kvalitetan dehidrat nekom stenetu prija a nekom ne. U decembru dolaze kod mene jos jedna zenkica i verovatno dva muzjaka pa cu mozda moci nesto konketnije da kazem na tu temu...
 

Back
Top