American Football

Kao sto verovatno (ne)znate, Liga Srbije pocinje u aprilu mesecu.
Za ovu ligu je prijavljeno 11 ekipa koje ce biti podeljene u 2 grupe, Severnu i Juznu
Severnu grupu cine:
1. Belgrade Wolves
2. Sirmium Legionaries
3. Belgrade Blue Dragons
4. Pancevo Panthers
5. Sabac Yeties
6. Novi Sad Dukes

Juznu grupu cine:
1. Kragujevac Wild Boars
2. Nis Steeds
3. Pozarevac Outlaws
4. Vrnjacka Banja Pirates
5. Cacak Mad Dogs

Prvenstvo ce se igrati po dvokruznom sistemu u okviru konferencija a za plejof ce se plasirati prve tri ekipe iz Severa i prve dve ekipe iz Juga, uz napomenu da ce treceplasirani iz Severa i drugoplasirani iz Juga igrati Wild Card mec.

Mislim da nas ocekuje zaista zanimljivo prvenstvo.
Ovom prilikom pozivam sve zainteresovane da dodju da gledaju utakmice. Sve informacije ce biti blagovremeno objavljenje.

Sve informacije mozete dobiti na sajtu www.nfl-yu.info ili na sajtu koji se izradjuje www.safsrbija.com
 
Sto se tice Probowola, ove sezone je oboren rekord u poenima - NFC - AFC 55:52 - pobeda je naravno obezbedjena sutem u zadnjoj sekundi...

A ovo je vec druga sezona uzastopno da se ne pusta ProBowl ....
 
Iskreno,sto se tice Americkog fudbala u srpskom okruzenju,nista ne znam,cisto 5+5=11?Ali,posto sam jos uvek pod uticajem tek zavrsene sezone u Americi,a odusevljena sam istom i ishodom Super Bowla,stvarno se nadam da ce jednog dana i kod nas sve izgledati tako zanimljivo,savrseno,kvalitetno i naravno uspesno.
 
Slazem se sa tobom .Americki je sve popularniji kod nas.Nisam mogao ni da zamislim prosle godine da iko i zna za americki ,a sad imamo cak 11 klubova.Za par godina mozda i oformimo i reprezentaciju!
 
bgd24:
Najveci je problem sto sport jos uvek nije dovoljno popularan pa cemo prvu sezonu igrati bez opreme...ali vec od druge sezone bi sve trebalo da bude kako treba...

Prvu sezonu????? Jesi ti siguran da ce se ona uposte i organizovati?? Nisam pesimista, ali mi drug rece, da je sezona pod znakom :?:,posto par klubova iz Srbije i ne kontaktira savez, a koliko sam cuo Pozarevac se raspao....
Nadam se da ce se Americki fudbal ipak zaigrati kod nas....
 
Liga Srbije u americkom fudbalu ce se ipak igrati.
Igrace samo 6 klubova po jednokruznom bod sistemu, a 4 prvoplasirana tima idu u play-off.
Jedno kolo traje tri vikenda.
Klubovi koji ce igrati su :
- Vukovi Beograd
- Pancevo Panthers
- Sirmium Legionaries
- Novi Sad Dukes
- Kragujevac Wild Boars
- Nis Steeds

Evo rasporeda prvenstva:
I kolo
03.04. Vukovi Beograd - Pan
 
bgd24:
Liga Srbije u americkom fudbalu ce se ipak igrati.
Igrace samo 6 klubova po jednokruznom bod sistemu, a 4 prvoplasirana tima idu u play-off.
Jedno kolo traje tri vikenda.
Klubovi koji ce igrati su :
- Vukovi Beograd
- Pancevo Panthers
- Sirmium Legionaries
- Novi Sad Dukes
- Kragujevac Wild Boars
- Nis Steeds

Evo rasporeda prvenstva:
I kolo
03.04. Vukovi Beograd - Pan襶o Panthers
10.04. Kragujevac Wild Boars - Ni? Steeds
17.04. Sirmium Legionaries - Novi Sad Dukes

II kolo
24.04. Ni? Steeds - Vukovi Beograd
01.05. Pan襶o Panthers - Sirmium Legionaries
08.05. Novi Sad Dukes - Kragujevac Wild Boars

III kolo
15.05. Vukovi Beograd - Sirmium Legionaries
22.05. Ni? Steeds - Novi Sad Dukes
29.05. Kragujevac Wild Boars - Pan襶o Panthers

IV kolo
28.08. Novi Sad Dukes - Vukovi Beograd
04.09. Sirmium Legionaries - Kragujevac Wild Boars 11.09. Pan襶o Panthers - Ni? Steeds

V kolo
18.09. Vukovi Beograd - Kragujevac Wild Boars
25.09. Sirmium Legionaries - Ni? Steeds
02.10. Novi Sad Dukes - Pan襶o Panthers

Polufinala ce se igrati 17. i 18. oktobra po principu 1-4, 2-3 na terenu boljeplasirane ekipe.
Finale je zakazano za 31. oktobar, a mesto odigravanja ce biti naknadno odredjeno

Ovim putem pozivam i sve ljubitelje americkog fudbala da u sto vecem broju prisustvuju ovim utakmicama.
Hvala unapred

Hvala Bogu da je neko resenje ipak pronadjeno! Da se ja pitam, klubovi koji nisu ispunili svoje obaveze, trebalo bi da snose posledice!!!

Vidimo se na Adi! :wink:
 
Posto se sada vec zna, kada ce se igrati utakmice, i po kom sistemu, mozda bi trebali da pocnemo da se kladimo, na to ko ce osvojiti prvenstvo 8) !

Salu na stranu, ko je po vama najveci kandidat za osvajanje prvenstva :?:

Moj favorit su Vukovi, naravno!! :twisted:
 
Anonymous:
Gomila praznoglavih debila koji se kao veprovi valjaju u blatu. Cisto pomodarstvo, do pre par godina niko nije ni znao sta je to, a sad odjednom svi poceli da prate. Tipicno!

Da li bi voleo da si normalan????
Pomodarstvo mozda jeste, ali tako je i 1900-i neke fudbal dosao kod nas... A ako i malo pratis Americki fudbal, shvatices da je mnooogo zanimljiviji od fudbala koji se igra na nasim prostorima, i uopste od "evropskog" fudbala!!!
A koliko znam, i oni se valjaju po blatu....
 
Ja licno mislim da ovaj sport nece skoro zaziveti kod nas.Pre svega zato sto je to sport medija i nema cvrste osnove za ulaganje u njega.Gledao sam jednu utakmicu na Adi i bilo mi je prilicno tuzno,svaka cast za entuzijazam ali igrati americki fudbal bez kaciga i ostale zastitne opreme je skoro kao igrati ragby.I jos nesto,imao sam prilike da razgovaram sa jednim momkom koji trenira na Adi i koji je suter u svojoj ekipi(verovatno to bolje radi od drugih)i koji kaze da nema pojma kako se lopta sutira,kako se ustvari pravilno izvodi sut.Znaci pre svega uceni,strani,treneri pa onda oprema pa moze da se razmislja o ozbiljnom sportu.
 
Mislim da mi, tj Vukovi, imamo velike sanse da udjemo kao prvi u plejoff. Ipak protiv najjacih rivala igramo na domacem terenu. Necu da potcenjujem Novi Sad, Pancevo i Nis, ali ipak mislim da ce Vukovi, Legionari i Kragujevac voditi glavnu bitku za prvo mesto.
Protiv Legionara imamo skor 2:0 ....a Kragujevac nas je pobedio u prvoj utakmici odigranoj u Srbiji sa 15:14, tako da su stari duznici...
 
Liga počinje kao što je već gore napisano...i ja jedva čekam!!!
A pesimisti koji dolaze kao gosti ovde,mogu da samo sa strane gledaju stvaranje,u najmanju ruku,istorije!!!Da tako je,istorije!!!
Bez opreme do kraja godine,a sledeće sa njom...zapamtite moje reči!!!
A onda neće biti tako-pomodarno,onda će biti onako kako treba da bude,zar ne???
Pozdrav svima i jedva čekam tekme sa KG i BG(dobro ste prošli na žrebanju)i ostalima!!!
#54 Sirmium Legionaries-a
Sirmium Till I Die!!!
 
Registrovao bih se,ali mi traži e-mail tako da neću!!!
A što se tiče lige...tradicije su tu da se ruše,zar ne???
Zamisli neko mi registrovao prvi nick-"Legionar"!!!


p.s.Sa kulturom je lepše "Legionar"!!!
#54 Sirmium Legionaries-a
 

Back
Top