alimentacija iz inostranstva

pa naravno da ima!
i mi smo pokrenuli postupak za dveje dece...isti slucaj...
presudom o razvodu je deci dosudjeno 50 posto od minimalca...
sada smo u tuzbi smo trazili 50% ali zato sto smo morali nesto da napisemo...
a kada u toku postupka stigne potvrda o njegovim primanjima preciziracemo koliki iznos trazimo.
tako da je i ta cifra od 200 eura mozda postavljena u nedostatku cinjenica i kreiterijuma na osnovu kojih bi trebala da bude odredjena.
ono sto je sigurno je da se dosudjuje po pravilu od 15-50%.
a da li moze da se odbrani? zavisi od konkretnog slucaja...generalno gledano-naravno da moze...
 
mojra:
naravno da on treba da plati izdrzavanje svom detetu onoliko koje daje i ostaloj deci koja zive sa njim. samo, uopste ne mora da znaci da za njih odvaja vise od 50 evra mesecno. u francuskoj ima vise od 3 miliona domacinstava koja zive sa manje od 1200 evra mesecno. kada od toga odbijes stanarinu, najjeftinju hranu, i racune ostane oko 30 evra po clanu (bez odece, prevoza, lekova, skolskog pribora). najugrozenije monoparentalne porodice zive od socijalne pomoci koja iznosi 180 evra mesecno za majku sa dvoje dece, znaci 60 evra mesecno po osobi za sve troskove. svi navedeni brojevi su objavljeni na sajtu insee-a, (zvanicnog instituta francuske) koji sam jutros pogledala da bih vam iznela tacne podatke i odnose se samo na ljude koji su legalno u zemlji
blizanci to sto tvrdis me pogadja, jer je netacan i ruzan stereotip o imigraciji: slavlja sa narodnim pevacima, gastarbajterske veceri, nekultura, bahato ponasanje, neprestani izlasci u restorane. ljudi "tamo" nisu obavezno bogati sebicni prostaci koji platu trose na sund, cigarete i pevaljke. procentualno ima mnogo vise siromasnih nego onih koji zaradjuju prosecnu platu zemlje u kojoj zive.
Nesto nisi dobro razumela.Nisam rekla da se neko ponasa nekulturno i bahato vec samo da neko npr.moze da baci pare tamo kao i ovde recimo na farmerke koje kostaju 200e ili neku stvarcicu za kucu a da mu je mnogo da da za alimentaciju.Naravno ako je za jedno dete mislim da to nije mnogo ali ako je puta 2 ili 3 to je mnogo.
 
ariela:
MOze li neko ko prati ovu rubriku a razume se u zakon ili ima slicno iskustvo da mi odgovori na ovo pitanje. Tice se placanja alimentacije za vanbracno dete od oca koji je u inostranstvu a dete u Srbiji sa majkom...Sud je pre vise god ocu deteta odredio placanje alimentacije u visini 50 eur. On je to redovno placao za sta poseduje priznanice i oko toga nema spora. Medjutim majka deteta kojem je sad 14 god trazi povecanje od cak 4 puta vece cifre sto iznosi ravno 200 eura. Otac deteta koji u braku kasnije ima jos dvoje dece ne moze to da plati pa me u ime njega zanima moze li ikako da se na sudjenju koje je u oktobru odbrani i tu cifru smanji. I ima li pravo majka deteta da na osnovu zaposlenja oca u inostranstvu trazi povecanje alimentacije ili je placanje isto kao i da je on na teritoriji Srbije gde je i ziveo kad se dete rodilo? U ime svih koji daju odgovor veliko hvala.
JESI LI IMALA SUDJENJE?NEVERUJEM DA MOZES DOBITI VISE OD 150EV MESECNO ALI DA SE UKINE NECE SVE DOK TI DETE IDE U SKOLU.SRECNO
 
mojra:
Otac deteta koji u braku kasnije ima jos dvoje dece ne moze to da plati pa me u ime njega zanima moze li ikako da se na sudjenju koje je u oktobru odbrani i tu cifru smanji. I ima li pravo majka deteta da na osnovu zaposlenja oca u inostranstvu trazi povecanje alimentacije

evo, zbog ovoga se ukljucujem u raspravu, jer ce on pokusati ocigledno da smanji iznos koji sada placa, za sta mozda ima argumente.
DA SE SMADJI MOZE SVE ZAVISI OD NJEGOVE PLATE. IDE 10 DO 15% OD ZARADE.A NA OSNOVU ZAPOSLENJA U INOSTRANSTVU NEMOZES NISTA.
 
Gospođo razumem vas potpuno i ako vam je za neku utehu sudija je mom suprugu naložila da plaća 30%od prijavljenih prihoda-minimalac-za dva deteta.To iznosi celih 4900 mesečno i od mogućih tri rate,platio je dve i uz sve to me je isti sudija gospodin Đurđić navukao da se otkažem od alimentacije za vreme postupka razvoda braka koji je trajao 6 meseci. Pa sad vidite drage dame kako je biti sama žena-majka u ovoj državi!
 
Ja sam razvedena vec 9 god,i iz tog braka imam dvoje dece.Prve tri god je placao po 2000din po detetu,dva puta sam trazila povecanje alimentacije,ali na sudu sam dozivela to da doticnog oca sudija prosto moli da poveca placanje makar za 1000din.I dok platim troskove suda i advokata jedna alimentacija mi ode u nepovrat!Tako sam pre 4 godine i odustala,on niti placa,niti ja vise imam zivaca sa njim da se preganjam po sudovima,jer uvek donese nekakvu potvrdu da radi za minimalac,sto nije tacno,ali ja to dokazati ne mogu!Nemam prava ni na deciji dodatak,jer pored silne dokumentacije traze poslednje tri uplate od alimentacije.Kazem,on ne uplacuje,na to dobijem odgovor,tuzite ga!A radi u elektrodistribuciji gde jos imaju pristojne plate!Tako sam ja digla ruke od budale i psihicki mi je mnogo bolje!A bivsi muz nema druge dece,i nije se vise zenio!


A sto se tice primera postavljaca teme,moj blizak rodjak ima suprotnu situaciju.Bivsa zena i dete mu zive u inostranstvu i oboje imaju inostrano drzavljanstvo.Dete tamo prima deciji dodatak i majka je zaposlena.Otac zivi u Srbiji,ne radi,na Birou Rada je,sebe izdrzava radeci privatno kao zidar u sezoni tih poslova.Sud u Srbiji mu je pri razvodu braka odredio alimentaciju u visini od 50evra.Sobzirom da dete nije video tri godine,jer majka ne dozvoljava,nije placao alimentaciju,a i da je hteo za tu sumu novca transver novca kosta 2400din.Bivsa ga tuzi,i nas sud pod pretnjom zatvora i popisom njegove imovine nalaze mu da kako zna i ume mora platiti tu alimentaciju,Njih ne zanima sto covek ne moze u tim godinama naci stalan posao u Srbiji,ne zanima ih je sto je dete strani drzavljanin,ne zanima ih sto dete nije video tri godine!
 
Da li neko mozda moze da mi pomogne makar malo? Ja sam razvedena 2 godine i imam starateljstvo nad dvoje maloletne dece. Bivsi suprug placa alimentaciju putem administrativne zabrane i to je skroz ok. Ali me interesuje sta bi se desilo kada bih ja odlucila da odem u inostranstvo da zivim, radim i udam se i dobijem strano drzavljanstvo. Da li mi treba neka saglasnost od bivseg supruga da odem sa decom? Da li i onda on placa alimentaciju i na koji nacin? Kako se vrsi njegovo vidjanje dece, da li on dolazi da ih vidi ili bih ja morala da ih dovodim...? Bila bih jako zahvalna ako bi neko mogao makar malo da mi pomogne.
 
Da li neko mozda moze da mi pomogne makar malo? Ja sam razvedena 2 godine i imam starateljstvo nad dvoje maloletne dece. Bivsi suprug placa alimentaciju putem administrativne zabrane i to je skroz ok. Ali me interesuje sta bi se desilo kada bih ja odlucila da odem u inostranstvo da zivim, radim i udam se i dobijem strano drzavljanstvo. Da li mi treba neka saglasnost od bivseg supruga da odem sa decom? Da li i onda on placa alimentaciju i na koji nacin? Kako se vrsi njegovo vidjanje dece, da li on dolazi da ih vidi ili bih ja morala da ih dovodim...? Bila bih jako zahvalna ako bi neko mogao makar malo da mi pomogne.
Au sestro gde iskopa ovo sto sam ja jos 2006. pitala?..Mi smo to sve vec zavrsili a ti si novu temu trebala da postavis...nece ti se ovde mozda adekvatno odgovoriti...
 
mojra ja ne govorim o mesechnoj vecj o nedeljnoj plati.... 1000 x 4 :arrow: ?
daj molim te.... kakva sad ivica egzistencije? da im je tako loshe prvim bi se vozom vratili za srbiju.... znam ja tachno o chemu pricham... jedna chistachica na crno za manje od 12 sati nedeljeno mi uzme $500..... a to je samo za ta 4 sata/3 dana..... samohrana majka, sa dvoje dece.... pa zhivi.... znachi uzevshi u obzir da taj njen ima papire..... ma i da nema.... opet prave ljudi pare.... sigurno da zaradjuje dovoljno da mozhe detetu da poshalje 200E..... mislim.... bwe pa babysitting se placja po $15 na sat ili vecj..... posao za teenagere....

E pa s...s pa se mazes sa tvojim komentarima...4000 evra platu u inostranstvu jedan obican gastarbajter, cistacica za 12 sati nedeljno 500 evra?!?!?!!! Mora da ti je vrana mozak popila ili ga ni nemas!!! Dodji u Bec pa mi nadji posao od 4000 evra mjesecno pa cu platit alimentaciju 500 evra mjesecno i tebi i svoju drage volje ako si toliko pametna!!!
A pored svega ovoga mogu jos da dodam da niko na forumu ne razmislja o tome zbog cega covjek ne moze placati 200 evra??? Da nije mozda u dugovima do grla u koje je se zbog bivse i familije uvalio,krediti, minusi itd pa ga na kraju sutnula ko kera a onda vrati dugove sam,a nju zaboli "lakat" pa pored sve te njegove muke jos mu dere kozu s ledja na takav nacin!?! Kao da on ko otac nebi rodjenom djetetu,vanbracnom ili ne drage volje i vise dao kad bi mogao???!!!
 

Back
Top