alergija na ujed pcele ili ose

Moj sin je alergican na ujed ose.Svaki put kada ga ujede,mesto ujeda se zacrveni i otekne.Nema gusenje,ali otok se prilicno rasiri za vrlo kratko vreme,(10-15 min) pa moramo do zdravstvene ustanove gde dobije injekciju,i terapiju antihistaminikom u narednih 7 dana.Posto za 3 dana krecemo na put,zanima me sta da uradim u slucaju da ga ujede osa a u blizini ne postoji lekar.
Ima li neko iskustva sa ovakvom ili slicnom situacijom? Svako iskustvo je dobrodoslo...

A sto ne uzmes jednostavno te injekcije i poneses.Mislim bar problem nije lekove nabaviti posto je medicina mnogo napredovala zadnjih godina.
Ako neces tako onda kupi sredstvo protiv insekata ... a mozes i ronilacko/apolo space odelo.

Slusaj mene,ja imam iskustva jer me je jednom ujeo komarac.:)

Ozbiljno gde ti alergicni ljudi nalaze ose - mene kada sam bio mladji za 8 godina intenzivnog rada van grada nikada nijedna nije ujela.

A npr ozbiljnije zverke kao sto su strsljeni ujedu npr 1 na 100 coveka godisnje.Sto znaci kada te jednom ujede -sledecih 100 godina nece osim ako ne privlaci ose svojim mirisom.Ali to je tema za studiju --- nisam expert za urologiju ;);) koliko sam expert u drugim oblastima.
 
Poslednja izmena:
A sto ne uzmes jednostavno te injekcije i poneses.Mislim bar problem nije lekove nabaviti posto je medicina mnogo napredovala zadnjih godina.

Нисам читао упутство за употребу баш те инекције, али неке инјекције морају да се чувају искључиво у фрижидеру. Уосталом и да се чувају на собној температури, није препоручљиво да се вуку по плажи на + 40 у торби.:)
 
A sto ne uzmes jednostavno te injekcije i poneses.Mislim bar problem nije lekove nabaviti posto je medicina mnogo napredovala zadnjih godina.
Ako neces tako onda kupi sredstvo protiv insekata ... a mozes i ronilacko/apolo space odelo.

Slusaj mene,ja imam iskustva jer me je jednom ujeo komarac.:)

Ozbiljno gde ti alergicni ljudi nalaze ose - mene kada sam bio mladji za 8 godina intenzivnog rada van grada nikada nijedna nije ujela.

A npr ozbiljnije zverke kao sto su strsljeni ujedu npr 1 na 100 coveka godisnje.Sto znaci kada te jednom ujede -sledecih 100 godina nece osim ako ne privlaci ose svojim mirisom.Ali to je tema za studiju --- nisam expert za urologiju ;);) koliko sam expert u drugim oblastima.


gle sad akciju:
cela prica je bila aktuelna letos...na Krfu...u situacijama brckanja na nedostupnim plazama do kojih stignes tako sto iznajmis camac...
dakleM,tesko izvodljivo sve od gorenavedenog u tvom postu,koji je by the way duhovit,zaista...;)

sto se onog drugog dela posta tice...to se i ja uvek pitam...mislim za sve moje godine osa me ujela jednom...a mog tinejdzera,od kad smo pre par god.utvrdili da je alergican,ujela je bar 8 puta:dash:...pa ti sad vidi:eek:
 
ja sam alergicna na ujed ose...poslednji put kad me je ujela zavrsila sam u hitnoj..ujela me za butinu na bazenu(od toliko ljudi bas mene)i cela noga mi utrnula a srce samo sto nije iskocilo iz grudi,isto tako sam alergicna na sve vrste metala(zlato,srebro,bronza..)ne nosim prstenje,narukvice,ogrlice,mindjuse,kaiseve,satove...sve sto ima metal a ide u dodir sa kozom...sto bi se reklo bila bih sjajna devojka-mo's samo slatkise da mi poklanjas:dash:
 
ja sam alergicna na ujed ose...poslednji put kad me je ujela zavrsila sam u hitnoj..ujela me za butinu na bazenu(od toliko ljudi bas mene)i cela noga mi utrnula a srce samo sto nije iskocilo iz grudi,isto tako sam alergicna na sve vrste metala(zlato,srebro,bronza..)ne nosim prstenje,narukvice,ogrlice,mindjuse,kaiseve,satove...sve sto ima metal a ide u dodir sa kozom...sto bi se reklo bila bih sjajna devojka-mo's samo slatkise da mi poklanjas:dash:

to ti bas kazem...;)
:rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Molim Vas da mi pomognete.
Ujela me je pcela za kapak od oka prije pet dana. Prva dva dana nisam imao problema, malo bilo otoka, ali nikakvih drugih problema. Drugi dan uvece me dobro zasvrbilo pa am protrljao oko i tad su naglo nastali problemi. Oko mi je odjednom strasno pokrvavilo, ne mogu da pogledam ni na jednu stranu, strasno me boli. Boli i kad je otvoreno i kad je zatvoreno oko. Isao sam kod oktora, ali samo opste prakse jer u mom mjestu nema specijaliste i prepisali su mi mast "Hloramfenikol" 2x1 i kapi "Dexamethason-neomycin" 3x1 i evo dva dana to upotrebljavam, ali skoro da nema promjene. Udarilo mi je u citav zivot pa samo sto moram da spavam. Najlakse mi je kad spavam jer nicim ne mrdam pa me ne boli. Oko je i dalje jako krvavo i boli na svako pomjeranje. Imam utisak kao da mi je oko puno trunja.
Molim Vas da mi pomognete ako ikako mozete, ako ovo cita neki specijalista za oci da mi kaze sta da radim.
Hvala velika.
rmd44.
 
Ubola me juče osa...2 puta. Bolelo jeste, ali i nateklo nekih 5 cm u prečniku. Danas taj otok porastao duplo. Jel to normalno, dokle će taj otok da raste ? Ne boli me više tako jako, malo i svrbi i malo je crveno. Uzela sam da pijem presing juče i danas.
 
Па није баш нормално да се повећава протоком времена.
Требало би да сплашњава.
Иди ти до др-а да он то види. У крајњој линији да ти погледају и закључе јеси ли у категорији оних који су алергични.
 
GORNJI MILANOVAC – Petar Nikolić (62) iz takovskog sela Drenova preminuo je u porodičnoj kući posle ujeda dva stršljena po glavi i vratu, rečeno je danas agenciji Beta u bolnici u Gornjem Milanovcu.

Načelnik Internog odeljenja Jovan Miljević rekao je da je Nikolić brzo dovezen u bolnicu, ali da su lekari samo mogli da konstatuju smrt.

Kako je rodbina ispričala, Nikolić je juče otišao u šupu da uzme daske, a tamo su ga ubola dva stršljena.

Posle povratka u kuću, on se požalio da mu je muka, a odmah potom je izgubio svest.

Poslednjih dana na području Takova došlo je do najezde stršljenova koji u rojevima napadaju pčele čim izađu iz košnica.

Leglo stršljenova blokiralo je i zvonik na crkvi brvnari u Takovu, gde sveštenici s mukom zvone jer se tada diže pravi roj tih velikih osa.

Skinuto sa vesti Krstarice danas.
 

Back
Top