ALERGIJA NA FARBU ZA KOSU-STA PREDUZETI

hvala na odgovoru. :) bila sam juce,i dobila uput. a jel u kani nema nikakvih hemikalija kao u farbi (nisam je nikad videla)?
Ovo nikako. Ja sam takodje dobila jaku alergijsku reakciju kada sam koristila tamniju farbu gde sam u sastavu pročitala da sadrži kanu. Dosta ljudi ima alergijsku reakciju baš na to, pa se ja ne bih lično oslanjala na farbanje kanom. Ne znam konkretno šta je kod mene izazvalo reakciju ali oči su mi bile zatvorene, glava, uši i žlezde kod vrata otečene i morala sam da idem na injekcije i pila dve nedelje tablete. Svaki put kada bih oprala kosu bilo bi mi još gore jer se boja skidala i slivala mi se niz vrat, pakao mi je bio. Ja sve to povezujem sa kanom, jer sam jedne godine kao mala otišla na more i uradila privremenu tetovažu koju rade kanom i takodje dobila alergijsku reakciju, iskreno ja samo na to i sumnjam. Još uvek nisam probala da se farbam, ali svakako moj savet je pre farbanja obavezno probati na ruci ili nekom drugom delu tela boju i sačekati 24h da vidite hoće li biti reakcije. Što se tiče boje, mislim da tu ima uticaja jer svaka boja koja je tamnija(crna, smedja) sadrži kanu, kao i crvene boje. Svakako se treba raspitati ali ovo je moj savet❤️ Imam i drugaricu koja je godinama radila balejaž i svetlije boje, a alergijsku reakciju je dobila tek nakon što se ofarbala u tamno smeđe, pre toga dok je bila svetla, nije imala nikakvih problema.
 
:mad: Kada se ofarbam,a to moram 1x mjesecno da radim (dakle ono sto je izraslo)pojave mi se crvene fleke na vratu i lice mi se zacrveni.Osjecam da se lice zateglo i da "pecka",kao i vrat.
Posto sam prilicno osijedila,a ne ide mi se okolo sa bijelom glavom,sta da radim? Da li neko zna neku drugu mogucnost za farbanje kose,a da nije hemija?
Jednom sam se ofarbala kanom i sva kosa koja je bila sijeda,postala je narandzasta.Grozno!Inace sam tamno-baraon po prirodi i tako se i farbam.
Ako je neko imao slicno iskustvo,molim vas javite se!
Hvala unaprijed! :-(


svako daljne farbanje mozhe dovesti do opasnosti po zhivot (anafilaktički šok)


ja sam prestala da se farbam i apsolutno nije strashno shto imam sedih
 

Back
Top