Alatke iz kuhinje

Evo ovako
ja sam tek danas stigla da ga isprobam
,doduse mutila sam samo slag ,ja sma zadovoljna kako je umutio ,jeste da nije brz kao moj kenwood ali dobro muti ,bar sam ja zadovoljna ,meni rade dva miksera istovremeno jedan muti jedno drugi nesto drugo a ja trece,tako da mi brzina ne znaci bas mnogo .Ja sam se dugo raspitivala i od par zena koji ga imaju dobila informaciju da je dobar ,narocito za belanca.I jos nesto jako bitno bilo koji bosh da kupite jaci ,sa dodacima skuplji bice iste brzine ,jel su svi Bosh aparati tako pravljenji sporiji ali jaki i izdrzljivi.
 
E a bosch je sve, samo nije brz. Daca_Su nema vremena, ali konkretno njeno misljenje me je odvratilo od kupovine ovog miksera.:( Dugo smo sinoc pricale telefonom i ja sam ukapirala da je to ipak presporo za tempo moje rerne i plitkih plehova da sam na kraju odustala. Jer po njenoj prici koliko vremena mu treba da umuti 8 belanaca to kod mene ne bi islo nista brze nego sa rucnim. Tako da sam ja odustala.
 
Meni je dobar. Doduse ja imam nesto drugaciji model, 48R1, ali nije to tolika razlika. Ta sporost bi mi smetala kad bih ja imala 4 ruke. A posto ih nemam jos uvek :) onda mi je ok da on muti belanca, a ja sa svoje dve ruke i jednim rucnim fil. A i nije to bas tako strahotno spor :) Mislim da sam ti ZD i napisala vreme za koje je umutio belanca, moram sad da nadjem to. Ja svakako sa svojim rucnim mikserom nisam mogla da umutim vise od 5 belanaca kako treba, bar ne sa jajima koje ja koristim, a u njemu mutim 10 extra, a moze i 12 ali to mu je stvarno max.
 
Meni je dobar. Doduse ja imam nesto drugaciji model, 48R1, ali nije to tolika razlika. Ta sporost bi mi smetala kad bih ja imala 4 ruke. A posto ih nemam jos uvek :) onda mi je ok da on muti belanca, a ja sa svoje dve ruke i jednim rucnim fil. A i nije to bas tako strahotno spor :) Mislim da sam ti ZD i napisala vreme za koje je umutio belanca, moram sad da nadjem to. Ja svakako sa svojim rucnim mikserom nisam mogla da umutim vise od 5 belanaca kako treba, bar ne sa jajima koje ja koristim, a u njemu mutim 10 extra, a moze i 12 ali to mu je stvarno max.

Jesi napisala koliko dugo muti belanca, i to se meni cinilo ok, ali me Daca sa svojim iskustvom bas pokolebala. Sinoc smo 56 minuta pricale telefonom,vagale za i protiv,i eto ja sam prelomila da ga ipak ne uzmem.


Jer prevelike su to pare za mene, a da se ispostavi da ja nisam zadovoljna. I njoj sam sinoc rekkla da kod mene od februara nastupa mrtva sezona, pa sve tamo do oktobra, i do tada cu tih par torti koje budu porucene odraditi rucnim kao i do sada. A onda za jesen cu videti sta cu.
 
Pa Koko koja bi bila tvoja preporuka za nas "sitne ribe" u ovom poslu?

Sto je najgore, nemam preporuku :( Kad god udjemo u prodavnicu bele tehnike, isprobamo sve miksere i izadjemo skroz razocarani. I nama treba neki rucni ali brz, da moze da umuti nekoliko belanaca ili slag, slatku pavlaku, onda kada nam zatreba samo jedna torta od neke vrste, a to nikako ne moze u onom velikom. Mi sada imamo neki gorenje ultramoderan, a nikakav kvalitet, ali je brz. Vec se jednom kvario, pa su nam ga zamenili u garanciji :))) I tako stalno. Radi mesec dana, pokvari se, odnesemo na servis, oni ga zamene.....
Sada gledamo neke italijanske. Trebale ste da zamolite zenske koje idu u Rimini da malo procunjaju, jer izgleda da su oni kvalitetniji. 300-400 evra su u proseku ti rucni s posudama, bar ono sto smo mi gledali, ali ja se plasim da narucim, da dam toliko para, a da to na kraju ne bude dobro :(... Niko ne ume da nam kaze kolika mu je brzina, tj koliko obrtaja u minuti.
 
Da bi dobro umutio belanca, mikser treba da bude brz, a ne jak. Jaki mikseri su za filove. Za filove je jos vrlo vazno i da imaju pljosnate metlice, a ne zicane (ako me razumete).

bas naprotiv, mikser treba da ih umuti dubinski i na pravi nacin da zadrze strukturu za pecenje i da korica bude meka i vazdusasta, a plus njemu ide kao dodatak i jos dve dodatne metlice, jedna je skroz pljosnata i nju koristim kad mutim margarin, a onda ide duplo manja metlica sa zicama i nju koristim najmanje...ali je taj mikser definitivno stvoren za belanca i korice i za filove...medjutim meni za filove ne odgovara jer mi je dovoljno sto mi margarin umuti kao slag a ostalo radim rucno jer ne moze da stane ... a sto se belanaca tice najvise moze da umuti do osam i plus ako se posle dodaju i zumanca, preko toga nista ne moze....dovoljna je i informacija da u mom gradu radionice koje svakodnevno ispeku preko pet, sest torti tj. preko cetrdeset korica dnevno, a svaka se muti posebno sa tim mikserom...koriste bosh...i ja sam dve godine radila na njemu u profesionalnoj radionici gde je koriscen maksimalno (blaga rec)...i jos uvek radi...:D
 
Poslednja izmena:
Ja se ponovila,nije nesto profesionalno, ali se pokazao dobar.
Imajednu siroku metlicu okruglu,jednu pljosnatu i onu za testo.
Mogu umutiti 12 belanaca odjednom.
Veceras sam napravila i sampitu od 10 belanaca i evo dok ja kuckam:cool: muti mi one bele puslica kore:D
KM260.jpg
 
Ja se ponovila,nije nesto profesionalno, ali se pokazao dobar.
Imajednu siroku metlicu okruglu,jednu pljosnatu i onu za testo.
Mogu umutiti 12 belanaca odjednom.
Veceras sam napravila i sampitu od 10 belanaca i evo dok ja kuckam:cool: muti mi one bele puslica kore:D
KM260.jpg

pa sad...bolje i takav mikser, gde ostavis da on radi svoje a ti zavrsavas druge stvari...mani profesionalizam, bitno je da se poso obavi na vreme i bez veceg cimanja...
 
Moze.
600w
3 metalna nastavka,okrugla metlica,pljosnati nastavak za kremove i spiralni za testa, ja mesila fondan.
metalna posuda od 4.3 litre
kuciste od plastike
21000 din
Postoji jedan slican, ali mnogo bolji, sav je od metala i kuciste i sve ostalo, e taj je 42000din
Uz ovaj sam dobila i blender, sto i nije bilo bitno, ali mi se mnogo dopao, tako volim da pravim vocni jogurt...mmmmm, jos vise da pijem.
 
Poslednja izmena:
Moze.
600w
3 metalna nastavka,okrugla metlica,pljosnati nastavak za kremove i spiralni za testa, ja mesila fondan.
metalna posuda od 4.3 litre
kuciste od plastike
21000 din
Postoji jedan slican, ali mnogo bolji, sav je od metala i kuciste i sve ostalo, e taj je 42000din
Uz ovaj sam dobila i blender, sto i nije bilo bitno, ali mi se mnogo dopao, tako volim da pravim vocni jogurt...mmmmm, jos vise da pijem.

Uh....bolje da nisam ni pitala...;) pusti snovi!! Neka ti je sa srecom i duuuuugo da te sluzi...:ok:
 
E pa odoh onda da spavam, mozda budem i sanjala...:zcepanje: A sada ozbiljno...NEDOSTAJALA SI ovde, bas, bas...:heart:
Spavaj duso i sanjaj mozda jednom i budes budna sanjala:D
Hvala za ono nedostajala:heart:
Kore se osusile dok sam ja cavrljala ovde;), rucak se skuvao za sutra,sad odoh da lalam, ujutru se da ustati rano da zavrsim jos po nesto a onda na posao, pa uvece nastavak, naravno,lepsi uz vas ovde:cmok2::heart:
images
 
Pa treba mi, al' prisutni nemaju rešenje za moje probleme !
A možda ja vama mogu da pomognem ? Ha !

Kad naiđe neko i treba mu nešto što nema u vašim katalozima,
ipak popričajte sa tim nekim,
bolje će vam posao ići.
Psssst !

izvini, nisam ukapirala odmah da stvarno imas problem sa tom stvarcicom, mislila sam da je samo fazon u pitanju kad si pitala za top shop...stvarno nemam veze sa tom firmom, niti imam ambicije ka tom poslu...izvini stvarno jos jednom zbog loseg kapiranja...:bye:
 

Back
Top