Ako zelis da ostvaris snove....

Ne mogu da citam vase postove,izvinjavam se... :)

Ali dacu svoje vidjenje na naslov ove teme....

Jedno sto ne treba raditi kada zelis da ostvaris svoje snove a to je da

gazis po drugima da bi dosao do svog cilja.

Sta treba raditi da bi ih ostvario..biti uporan i posten u svojoj zelji.
Ostalo samo dodje...
 
Ne mogu da citam vase postove,izvinjavam se... :)

Ali dacu svoje vidjenje na naslov ove teme....

Jedno sto ne treba raditi kada zelis da ostvaris svoje snove a to je da

gazis po drugima da bi dosao do svog cilja.

Sta treba raditi da bi ih ostvario..biti uporan i posten u svojoj zelji.
Ostalo samo dodje...

Можда...У суштини је тако, јер углавном у неким сновима имаш конкуренцију, однсоно неко има исти или сличан сан, за којим стреми.

Е сада неко је спреман да да све и да учини, а неко ипак има границу (или није превише амбициозан), тако да све зависи од остваривача снова и његове личности.

Циљ оправдава средство.

Поједини се служе овим јако примитивним геслом.
 
Ne mogu da citam vase postove,izvinjavam se... :)

Ali dacu svoje vidjenje na naslov ove teme....

Jedno sto ne treba raditi kada zelis da ostvaris svoje snove a to je da

gazis po drugima da bi dosao do svog cilja.

Sta treba raditi da bi ih ostvario..biti uporan i posten u svojoj zelji.
Ostalo samo dodje...
Ovo vazi kad su ti ciljevi tako blizu mediokritetskog ili upravo mediokritetski....pa se ovakvim ponasanjem stavljas u red za cekanje....i to upravo i znaci ovo biti uporan i posten u svojoj zelji....znaci samo stani u red i desice se redom....

Nalik nasem zdravstvenom sistemu za obicne ljude...stani u red i posle 6 meseci ces imati spremno i laboratoriju i ehoabdomena i bris i ostale potrebne preglede da bi otisao kod specijaliste za neku prostu boljku....npr triper.....tesko da ces zavrsiti proceduru za manje od 6 meseci, a koliko ja znam urolozi traze sve ove i jos neke verovatno analize...

Medjutim to apsolutno ne dovodi do cilja ako zelis lecenje ili dijagnozu neke manje uobicajene (manje mediokritetske) bolesti...
Najlaksa varijanta je da ce rezultati posle upucivanja npr urologa kod nekog drugog urologa specijaliste ili nekog drugog specijaliste, biti zastareli...
Pa ce onda opet trebati 6 meseci za pribavljanje svih rezultata itd....

Ovim primerom sam pokazao i izreceno da covek lako otkrije sta nije resenje, ali teze sta jeste resenje za ostvarivanje snova....
zatim kako razuman covek shvata da mora da uvede precice ili ce sam sebi izgledati kao budala....
I na kraju u nekim slucajevima dovodi do zakljucka da je pametan SAMO onaj koji te precice i iskoristi....jer u protivnom je mrtav....ili izgubi uopste sansu za ostvarenje sna...
Ili prestari za svoj san.....
 
Vrlo je relativna ta recenica, ili floskula, kako si rekao...
Mnogo toga zavisi od nasih snova. Kakvi su nasi snovi? Da li su ostvarljivi? Ako jesu, da li planiramo da ih ostvarimo ili samo sanjamo? Da li su nam snovi ujedno i ambicije? Pa ponovo, kakvi su nasi snovi?
Kad sebi postavis ova pitanja i dodjes do nekog razumnog odgovora, klupko vezano za pravila pocinje da se odmotava...
Nekad je snove moguce ostvariti pritom ne krseci pravila (moralna, zakonodavna, eticka, profesionalna...) koja vaze u tom momentu. Sreca ima uticaj takodje.
Sa druge strane, ukoliko svoj san smatras ispravnim, vrednim, "onim necim" za cim zudis, neka pravila vredi izbeci.
Da li znas da je Sekspir u svom pisaniju krsio sve ustaljene norme tadasnje knjizevnosti?
Da li znas za period u okviru knjizevne epohe srednjeg veka - Bajronizam? Po Lordu Bajronu, koji je takodje izbegavao da pise stilom i o materiji koja je za to vreme smatrana pozeljna kao inspiracija, vec je svoj san o putovanjima, ljubavi, ceznji opisao jednim sasvim novim stilom.

Kazem ti opet, sve je to relativno...
 
Vrlo je relativna ta recenica, ili floskula, kako si rekao...
Mnogo toga zavisi od nasih snova. Kakvi su nasi snovi? Da li su ostvarljivi? Ako jesu, da li planiramo da ih ostvarimo ili samo sanjamo? Da li su nam snovi ujedno i ambicije? Pa ponovo, kakvi su nasi snovi?
Kad sebi postavis ova pitanja i dodjes do nekog razumnog odgovora, klupko vezano za pravila pocinje da se odmotava...
Nekad je snove moguce ostvariti pritom ne krseci pravila (moralna, zakonodavna, eticka, profesionalna...) koja vaze u tom momentu. Sreca ima uticaj takodje.
Sa druge strane, ukoliko svoj san smatras ispravnim, vrednim, "onim necim" za cim zudis, neka pravila vredi izbeci.
Da li znas da je Sekspir u svom pisaniju krsio sve ustaljene norme tadasnje knjizevnosti?
Da li znas za period u okviru knjizevne epohe srednjeg veka - Bajronizam? Po Lordu Bajronu, koji je takodje izbegavao da pise stilom i o materiji koja je za to vreme smatrana pozeljna kao inspiracija, vec je svoj san o putovanjima, ljubavi, ceznji opisao jednim sasvim novim stilom.

Kazem ti opet, sve je to relativno...
Sreća u smislu slučajne koincidencije ne postoji. Sve je uzročno-posledično povezano.
 
Ali ako sam ne hvatas uzroke i posledice, a obicno i ne mozes da sagledas sve promene dovoljno brzo, onda je to na neki nacin sreca....

A plus sto jos ima veze i sa slucajnim nalazenjem nekih osoba, pa je i to sreca...
Pa i trenutak kad se nalaze te dve osobe je bitan....
Cak i kad si nemilosrdan pa znas da iskoristis svaku priliku....
 
Ali ako sam ne hvatas uzroke i posledice, a obicno i ne mozes da sagledas sve promene dovoljno brzo, onda je to na neki nacin sreca....

A plus sto jos ima veze i sa slucajnim nalazenjem nekih osoba, pa je i to sreca...
Pa i trenutak kad se nalaze te dve osobe je bitan....
Cak i kad si nemilosrdan pa znas da iskoristis svaku priliku....
E, ali njihovo nalaženje nije slučajno. Uzrok njihovog nalaženja su njihove misaono-fizičke radnje koje podliježu strogim zakonima. Jedino je problem što čovjek nije svjestan da zakoni djeluju i na fizičke i na misaone radnje. A i ne zna pravu prirodu tih zakona i prave posledice koje će iz njih proizaći. Verom se mogu naslutiti, pa i spoznati. Matriks. Sve je u Matriksu.
 
Poslednja izmena:
Ali to nema veze sa nalazenjem , upoznavanjem u nekom odredjenom trenutku ....
To je kao grejanje prostorije...To gde je grejalica je manje bitno....to i ti kazes ovim tvojim primerom , jer ce tempreratura biti koliko nabiflamo...
Ali to uopste nije nebitno za plasticnu kesu koja se nalazi negde u sobi...
 
Ima! Misli su dovele dvije osobe da se sretnu kao slučajno u nekom trenutku. Dakle, ono što izgleda apsolutno slučajno i nije baš tako slučajno. Iza svega ima pozadina.

Evo opet onaj primjer. Ako neko misli zlo, zlo će mu se stvarno događati, jer je to posledica njegovih misli. Ili ti misliš da nije tako?
 
Zato sto sve ima svoj krug delovanja, pa i namera....
Kako god da okrenes , ta tvoja empaticka sudbina nije nezahtevna u vezi znanja i pameti...
E sad ti meni kazes da nema veze sto je takva zahtevnost za pamecu, vec je isti nalet za zloupotrebom bila devojka iz komsiluka ili bila devojka svetski poznata , bogata i prelepa....

Pa da ne sirim dalje na to kako posao, posto u poslu danas nije vazece to tvoje, da se posao zakljucuje sa boljim covekom , vec sa jevtinijom robom...sto je obicno bas suporotno......

Sve u svemu , teorija koja je vazeca za situaciju kad bi svi bili apsolutno dobri hriscani, a danas su svi apsolutno losi hriscani , cak i oni koji misle da su dobri....
Postavi im pitanje o poslu i bice ti jasno da ne favorizuju dobrotu u poslu....vec da su bas odlican primer za trgovce iz biblije....jevrejske trgovce....

Nisam siguran da trebas da budes ubedjen mojim argumentima...
Jer ti si vernik i tako treba i da ostane...znaci ja bih se na tvom mestu odvajao od takvih ideja, jer ne mozes da racionalises i generalises a da ne poljuljas sopstvenu veru....
Zato se koristi metod samo na sebi...pa verujes da menjas vreme, menjas ljude, sudbina ti se podvija sve zbog andjela i dobrote....
 
Zato sto sve ima svoj krug delovanja, pa i namera....
Kako god da okrenes , ta tvoja empaticka sudbina nije nezahtevna u vezi znanja i pameti...
E sad ti meni kazes da nema veze sto je takva zahtevnost za pamecu, vec je isti nalet za zloupotrebom bila devojka iz komsiluka ili bila devojka svetski poznata , bogata i prelepa....
Šta je pisac ovdje htio reći? (Inače se frljakaš izražavanjem). Da je poželjna skromnost (pravednost) ali je primamljivija (neodoljivija) zloupotreba? Zloupotrebe je uvijek bilo i biće je, nezavisno od društvenog sistema. Ali ja smatram da je to negativnost (koja se kad-tad pokaže), a nikako uzor.

Pa da ne sirim dalje na to kako posao, posto u poslu danas nije vazece to tvoje, da se posao zakljucuje sa boljim covekom , vec sa jevtinijom robom...sto je obicno bas suporotno......

Sve u svemu , teorija koja je vazeca za situaciju kad bi svi bili apsolutno dobri hriscani, a danas su svi apsolutno losi hriscani , cak i oni koji misle da su dobri....
Postavi im pitanje o poslu i bice ti jasno da ne favorizuju dobrotu u poslu....vec da su bas odlican primer za trgovce iz biblije....jevrejske trgovce....
Ovo ti tek nema veze s vezom. Sumnjivo mi je tvoje razumevanje hrišćanstva i vernika u opšte. I čini mi se da si ti bivši razočarani vernik, koji veru nije do kraja spoznao zbog prevelike doze sumnje.


Nisam siguran da trebas da budes ubedjen mojim argumentima...
Jer ti si vernik i tako treba i da ostane... znaci ja bih se na tvom mestu odvajao od takvih ideja, jer ne mozes da racionalises i generalises a da ne poljuljas sopstvenu veru....
Zato se koristi metod samo na sebi...pa verujes da menjas vreme, menjas ljude, sudbina ti se podvija sve zbog andjela i dobrote....
Dobro si zaključio da me tvoji argumenti ni malo ne ubeđuju. Ti poznaješ jednu stranu, svetovnu, naučnu (mada si tu prilično skeptičan, ali imaš svoju ličnu nauku) ali drugu stranu, versku (duhovnu) apsolutno ne poznaješ, a ubijeđen si da je poznaješ, čak bolje od samih vernika. Iskreni vernik se nikada neće pokajati što je verovao i nikada neće smatrati da je život uludo proćerdao.
 
To se zove zatucanost....ne sporim....

Moje tumacenje bozijih zakona jeste drugacije od modernog vernika, i to priznajem...
Moja osnovna aksioma je bog deluje kroz ljude, kao religijski osnov....osnov za moje tumacenje religije.

Za prvi navod si dobro zakljucio sta sam hteo da kazem....
Nije mi jasna tvoja religija koja je u ignorisanju i mudrosti i lukavstva i samozastite, nesto nalik onom coveku u poplavi sto ceka da bog zaustavi poplavu umesto da se popne u camac sa ostalima...

Ovo sto ne razumes drugi deo navoda , to mi nije jasno....Jer svaki gest daje tezinu i prevagu nekom nacinu ponasanja...ako gestom promovises lupeze, onda dobijas lupesko drustvo...

Trecim navodom si samo potvrdio ono sto ja kazem da je moranje, a to je da radi svojih uverenja i nada i vere, vernik mora da sebe malo oslepi ili potpuno da otvori oci....na pola puta nece....ne ide....
Ko nece da rusi sve od nule i da sagradi sve na mudrim savetima i tutorstvu, on mora tako...
Ja sam imao srece pa sam imao vernike u okruzenju razlicitih shvatanja sa velikim stazom i puno iskustva...
Njihove razlicite , ali premudre price i saveti su neke vodilje razmisljanjima, ali njihovo ponasanje i emocije su praksa i potvrda da religija i verovanje ne moraju da budu vezani za potpuno zatvoren sistem ili konformnost ....

Vera mora da ima tu osobinu da je svaki vernik najmerodavniji kao vernik....Inace ko je najbolji vernik...?
Ako su u pitanju vladike, visoka svestena lica, onda se tvom tumacenju religije ne pise dobro...jer ja i poslujem sa njima i stalno su odusevljeni tumacenjima koje imam, i jasnocom kojom secem...

Biti najnizi od svih, okrenuti drugi obraz, sve su to usaglaseni metodi pronalazenja dobrote u ljudima, u istim ljudima u kojima ima i zlobe....Meni se cini da ti mesas ili idealizujes da postoje dobri ljudi....
Ne postoje dobri ljudi....postoje casni ljudi ali ih ima mnogo malo, postoje dobri vernici, sto nije isto sto i dobri ljudi...

U najboljem i najlabavijem slucaju mogu da se slozim da je dobrota odnos izmedju dva coveka....nesto nalik dobronamernosti....sa necim visim i vise crno belim , nikako....
 
"Ako zelis da ostvaris snove, moras ponekad da prekrsis pravila...."

Ova floskula otkriva svu nemoc da se prevazidje mediokritet , a to kasnije dovodi do stalne pobede mediokriteta nad kratkotrajnom vladavinom neceg sto se drznulo i iskocilo izvan mediokritetskog....

Ne znam sta je gore, potvrda opsteg mediokritetskog u svima , ugradjena u ovu gore floskulu ili posledica kad istu floskulu krenu da tumace i oni koji iz lenjosti ili pakosti zele opravdanje za svoje mediokritetske i vrlo lako ostvarive ciljeve i snove i uz postovanje svih pravila....

Cega sve ima u ovoj recenici...?

Smrt mediokritetima, kako na forumu, tako i u prawom zhiwotu.
Bog neki tje se smilowati na nas, i datje swom izabraniku motj fizicku, jer je jedina ona objektiwna i jedina dowolna da okoncxa tiraniju. Ali fizicka motj tje biti Bogom dana, pa tje shodno tome, mnogo krwi mediokritetske proliti. Amin
 

Back
Top