Akcije BAS-a

Jerotije,
danas je prodato samo 5 akcija po 2950, a to ti je promet neke osrednje trafike, ništa to ne znači. Potražnja jeste povećana, ali po ceni nižoj od 2500.
Mene lično ne zanima varijanta sa poklanjanjem i ne znam kako to uopšte ide. Ja sam navikao da ono što hoću da kupim lovim po najboljoj mogućoj ceni, a rekoh...BASB mi ne spada u neke prioritete.
Ako ste se dogovarali za 5000 onda lepo držite tu cenu, pa će verovatno, jednog dana, doći i ona na red.
Kada? To niko ne zna.
 
Ma ovo sa semom poklanjanja te pitam onako informativno a za cenu cemo videti. Mozda se i ja povampirim pa prodam. Nikad se nezna sta nosi dan a sta noc. Sigurnije su mi pare u dzepu nego na papirima. Ja sam laik sto se tice tog ponuda-potraznja. Neznam ko trazi ni za koliko bi pazario i na osnovu cega se odredjuje bas ta cena od 2.950 din ? Sta je tu parametar ? Onaj koji nudi ili onaj koji trazi ?
 
jerotije:
Ma ovo sa semom poklanjanja te pitam onako informativno a za cenu cemo videti. Mozda se i ja povampirim pa prodam. Nikad se nezna sta nosi dan a sta noc. Sigurnije su mi pare u dzepu nego na papirima. Ja sam laik sto se tice tog ponuda-potraznja. Neznam ko trazi ni za koliko bi pazario i na osnovu cega se odredjuje bas ta cena od 2.950 din ? Sta je tu parametar ? Onaj koji nudi ili onaj koji trazi ?

Akcijama BASB se trguje po metodu preovladjujuće cene. Znači našli su se na ceni od 2950 jedan koji prodaje 5 akcija po toj ceni i jedan koji ih kupuje po toj ceni.
Sve ostalo ostaje nerealizovano.
Parametar je, u principu, da svaka akcija vredi onoliko koliko je neko spreman da plati za nju. Ni dinar manje - ni dinar više:wink:
 
Mogu da vidim sledeće:
prva ponuda, na višem nivou od današnje cene na kojoj se trgovalo je 100 akcija po 2700 dinara, iza toga ima još 1237 akcija koje se nude po ceni većoj od 2700.
Potražnja danas je bila 100 akcija po 2500 dinara, a neko ponudio 16 akcija po toj ceni i to predstavlja današnji obim trgovanja.

Postoji mogućnost da se, za nešto više novca, vidi dubina ponude i potražnje (10 ponuda i 10 potražnji), ali meni taj program neće da radi na kompjuteru koji mi je na poslu, pa ga ne koristim.
 
Nije problem, pa da krene ovako:

vzashc5.png


:-D
 

Back
Top