Apartman na moru, kao ulaganje

jbm li ga,ja već godinama imam neku oročenu štednju u Srbiji,sećam se da sam potpisao ugovor na 5% kamate tada,a posle godinu ili dve su ga sami izmenili i spustili na 0.01%,i rekli da mogu da prekinem kad god hoću,da je situacija sada takva.
Ne bih se nikada više upuštao u to.

Уговор ти је био орочен на годину дана. За тих годину дана си добио 5 %.

После истека уговора, новац се пребацује на други рачун где нема камете (осим те минималне).

Требао си да закључиш нов уговор о штедњи (или да закључиш на више година. Две или три. Тада је и већа камата на годишњем нивоу.

Додуше, опет, углавном, испод инфлације.

Уговор ти је био орочен на годину дана. За тих годину дана си добио 5 %.

После истека уговора, новац се пребацује на други рачун где нема камете (осим те минималне).

Требао си да закључиш нов уговор о штедњи (или да закључиш на више година. Две или три. Тада је и већа камата на годишњем нивоу.

Додуше, опет, углавном, испод инфлације.
Ma sad nije ni važno,bio sam posle tih godinu dana da produžim ugovor,sve banke su prestale bile da daju kamatu,osim minimalne,onda znaš koliko godina to ima
Samo mi pošalju neki email da je reoročeno na 0.01%
Ma ko ga ebe,sada ćemo dići i to i dati za more

Sve provizije su fiksne što se tiče Grčke, tako da je prevara isključena. Ali ako ne planoraš izdaješ i to moraš preko agencije ne isplati ti se da kupuješ jer moraš porez da plaćaš. Jedino ako ne planiraš tamo da živiš kada budeš penzioner. A sa jednim apartmanom nećeš zaraditi neke velike pare za godinu dana. Neka je aprtman preko agencije 50 evra tebi će agencija dati 30. 30×30×3 meseca, tako oni računaju, oko 3000 evra godišnja zarada. Plati porez i struju za godinu dana. Toliko bi uzeo da staviš 50 000 evra u banku negde na godinu a ne cimaš se uopšte.
Najjaca kamata 4% na godinu dana.
50000e=2000e kamate.Na 2000e platis porez 15%.
Znaci 1700e za godinu dana kamata na 50000e.

Eto juče sam odjurio malo na more i to nekih 300 km južno od Slovenije.
Imam neku kintu što mi već dugo stoji i gubi vrednost bezveze.
Razmišljao sam da kupim neki stan u Novom Sadu koji bih iznajmljivao i tako to.
Medjutim juče mi se svidi tamo dole na moru.
Odem na net,pogledam malo i nadjem neki apartman sa pogledom na more.
Zovem tu agenciju,dama fenomenalnog izgleda i manira mi se javi i odemo da vidimo dva komada.
Jedan je 100 metara od plaže,balkon sa pogledom na more i Velebit,a drugi je prvi red do mora,ali bez balkona.
Sad razmišljam,što to ne bih kupio,cene će ići svakako gore,sve je poskupelo i biće sve skuplje.
Takav stan uvek mogu prodati lako,i vratiti uložene pare,u EU je znači vredeće samo više u nekom budućem periodu.
Sad sam u pregovorima sa tom damom iz agencije.
Nemam baš puno iskustva,ali sam gledao neke filmove.
U cenu provizije mislim da po zakonu spada i snošaj sa agenticom,tako je bar bilo u tim filmovima.
Pravićemo naverovatnije ugovor ovih dana,da li taj deo treba da stavim kao aneks ili se to podrazumeva?
Ljubota ulaganje u fondove nema alternativu..kakve nekretnine pogotovo na Balkanu.

Zovem tu agenciju,dama fenomenalnog izgleda i manira mi se javi i odemo da vidimo dva komada.
Jedan je 100 metara od plaže,balkon sa pogledom na more i Velebit,a drugi je prvi red do mora,ali bez balkona.
Sad razmišljam,što to ne bih kupio,cene će ići svakako gore,sve je poskupelo i biće sve skuplje.
Takav stan uvek mogu prodati lako,i vratiti uložene pare,u EU je znači vredeće samo više u nekom budućem periodu.
U cenu provizije mislim da po zakonu spada i snošaj sa agenticom,tako je bar bilo u tim filmovima.
Pravićemo naverovatnije ugovor ovih dana,da li taj deo treba da stavim kao aneks ili se to podrazumeva?
Izvino ljubota mozes li mi reci o kom gradu/mjestu je rijec?
I uzmi sa balkonom obavezno.
I jeb* agenticu.

Ја још нисам гледао филм у коме одеш у банку, метнеш 50 000 евра у исту, и банкарка ти да сношај.

Ако неко има, нека проследи елементе за проналажење преко гугл претраживача.
Kako nisi gledao, koliko njih su banke izjebale.

Za to ti je bolja grčka, ja prodajem to što imam u hr jer je neperspektivno čitaj kameno doba turizma.

Za to ti je bolja grčka, ja prodajem to što imam u hr jer je neperspektivno čitaj kameno doba turizma.
Ja mislim obrnuto. Ne kažem, možda sam se i zaebo, vreme će pokazati. Hrvatska je u EU i blizu je svih glavnih zemalja u istoj. Plate su sve veće, ali i cene isto tako, što znači da novac gubi vrednost. Preko interneta pratim već neko vreme cene nekretnina tamo i potražnju iste. Kupio sam apartman 100 metara od plaže, sa balkonom i sa pogledom na more. Mislim da će iduće godine u ovo vreme vredeti bar 10% više. Opet, to je moja procena, nisam stručnjak i moguće da grešim. Jbg, ja zaradio ja kupio. Ćerka vesela i trenutno to je najvažnije.

Back