Ajmo još stereotipa =)

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Dakle, žene se lože na moć?

Primetih da će malo koja ovo poreći..... aj da vidimo šta je za vas moć, recimo, u ovoj zemlji?

Pošto drugu verovatno, kao i ja, nemate?!

Koliko ste tih moćnih u životu srele i molim vas da ne bude kao za "sigurnost", pa da se unapred ogradim da se ovde ne radi o ljudima sa "moćnom alatkom", "moćnog izgleda", "moćnih prodornih očiju", "moćne gestikulacije", "moj je mile najmoćniji", već se misli na MOĆ, uticaj, koji je najuže, opet, povezan sa novcem, ali nije obavezno od njega satkan.

"Ložite" li se na takve muškarce, da li vam to prija, da li potajno maštate o njima :per: ili nešto već..... i na osnovu čega je potvrđeno takvo opredeljenje, morali ste sretati takve ljude, gde ste ih sreli u ovoj zemlji da ih sretnem i ja? :p
 
Poslednja izmena:
Da odgovorim prva, ja sam se ložila na moć u pubertetu, ali na svoju. Tj. na ideju da budem moćna i uticajna :per: to mi zvučalo onako baš superkul. Nikad nisam ni razmišljala o moćnom muškarcu, da jesam možda bih se i ja ložila na njih :think:
 
...Lexo,sretala i srećem "moćne"...Ona narodna:Daj čoveku moć i pare pa ćeš videti kakav je- je tačna da tačnija ne može biti...Vrlo malo njih je "normalno", ma šta god pod tim neko podrazumeveo...Ili možda nisu ni bili normalni pre nego što su postali silni...Seronje, uglavnom, a na seronje se nikad nisam ložila.Ni kao tinejdžerka a kamoli u ovim godinama...
 
Баш сероње, што каже Маринац.

Мени је битно да мушкарац није кукавица- да преузима одговорност за своје поступке и да не дозвољава ником да га кињи и онако, да буде мало опасан.:lol:
Да ми клецну колена од његове мушкости. :rumenko::lol:
 
Mocne osobe koje ja poznajem mahom se mogu svrstati u pripadnike srednjih godina, vrsnjaci mojih roditelja recimo a na njih ne mogu da se lozim jer su mnogo stariji od moje generacije. Da, jako mocnih, uticajnih, da ne kazem "opasnih" ljudi tu ima, otac mog najboljeg druga je takav covek, niko nikada nije znao koliko para ima i kakve veze poseduje, veoma uspesan, zakonski cist covek na visokom polozaju punih, prepunih dzepova. On je za mene sinonim moci jer mu je i polozaj u drustvu visoko pozicioniran. Posteno govoreci, od svoje seste godine ja sam se njega plasila, nije mi ulivao neko poverenje ni kao detetu ni danas. Moze se reci da zazirem cak i kada ga slucajno sretnem. Svi ostali su sitna boranija spram njega.
Inace dobro poznajem advokate, one mlade japijevce koji ne znam koliko su mocni, mislim da nisu uopste ali vole da ostave utisak moci...oni su jos pilici, moraju da porastu pa ce se tek tada videti ko je mocan, ko uspesan a ko samo lepo odeven:lol:

Inace moc povezujem sa uticajem a ne sa novcem, zavrsenom skolom, polozajem...moc je sposobnost da se uticajem dodje do koristi.
 
Žalosno je to što su moćni muškarci ili nikakvi ili zauzeti.
Ovi nikakvi, zahvaljujući moći zavedu po neku seljančuru kojoj je važno samo da bude viđena, okićena, mažena-pažena. Kako li joj ga duša hoće, to mi nikad nije bilo jasno. Trpe uvrede, prevare, nikad nisu načisto kad će biti zamenjene novom kokoškom za pokazivanje.
Ovi lepi, uglavnom su toliko glupi da ih obavezno zavede neka rugoba koja ih vodi kroz život, i njih druge ne zanimaju. Za njih važi da iza svakog uspešnog muškarca stoji žena.

Ne, ne ložim se na moćne muškarce. Nekako su me uvek privlačili proleteri, bez igde ičega. Više se trude ( ko ružna žena, koja za svaki sex misli da joj je poslednji :))
 
...moj stric je najmocnija osoba koju poznajem, zavrsio je atomsku fiziku a sad trguje obojenim metalima i ima milione u evrima... i zena mu je mocna, direktor je banke... jednom sam je videla kako krpi muzu carape pa sam pomislila da su bankrotirali...zive skromno, ne razmecu se... i deca su im skromna...hteli su da ih posalju napolje da studiraju ali nisu hteli da odu... sin im je poginuo na trecoj godini i oni su osnovali neki fond iz koga se stipendiraju siromasni studenti....jednom sam bila sa njim i tatom u nekom kaficu i neka valjda sponzorusa, ih smekala... oni se zahebavali i kad je htela da sedne za nas sto su je mrsnuli
 
Moć se uglavnom vezuje za novac,tako i jeste.Dakle,sto veći racun u banci,to je moć izrazenija.Rekla bih da su svi ti veliki "moćnici",u većini slucajeva i svesni svog jedinog novcanog aduta.Prilike u kojima zivimo,pruzaju takvima izuzetno primitivnu prezentaciju moći koju mozemo sresti na svakom koraku.Poznajem par njih,ali svakako se ne uklapaju u moj pojam moćnog muskarca.Moć intelekta,šarma,casti i hrabrosti je nešto za šta glasam u svakom slucaju i izboru.:)
 
Dakle, žene se lože na moć?

Primetih da će malo koja ovo poreći..... aj da vidimo šta je za vas moć, recimo, u ovoj zemlji?

Pošto drugu verovatno, kao i ja, nemate?!

Koliko ste tih moćnih u životu srele i molim vas da ne bude kao za "sigurnost", pa da se unapred ogradim da se ovde ne radi o ljudima sa "moćnom alatkom", "moćnog izgleda", "moćnih prodornih očiju", "moćne gestikulacije", "moj je mile najmoćniji", već se misli na MOĆ, uticaj, koji je najuže, opet, povezan sa novcem, ali nije obavezno od njega satkan.

"Ložite" li se na takve muškarce, da li vam to prija, da li potajno maštate o njima :per: ili nešto već..... i na osnovu čega je potvrđeno takvo opredeljenje, morali ste sretati takve ljude, gde ste ih sreli u ovoj zemlji da ih sretnem i ja? :p
:rotf::rotf::rotf:
 
Dakle, žene se lože na moć?

Primetih da će malo koja ovo poreći..... aj da vidimo šta je za vas moć, recimo, u ovoj zemlji?

Pošto drugu verovatno, kao i ja, nemate?!

Koliko ste tih moćnih u životu srele i molim vas da ne bude kao za "sigurnost", pa da se unapred ogradim da se ovde ne radi o ljudima sa "moćnom alatkom", "moćnog izgleda", "moćnih prodornih očiju", "moćne gestikulacije", "moj je mile najmoćniji", već se misli na MOĆ, uticaj, koji je najuže, opet, povezan sa novcem, ali nije obavezno od njega satkan.

"Ložite" li se na takve muškarce, da li vam to prija, da li potajno maštate o njima :per: ili nešto već..... i na osnovu čega je potvrđeno takvo opredeljenje, morali ste sretati takve ljude, gde ste ih sreli u ovoj zemlji da ih sretnem i ja? :p

Voli jake muškarce... jake fizički i jake psihički...
Volim muškarca koji ume da reši problem, koji stoji sa obe noge na zemlji...
Volim muškarca koji zna ko je i šta je i tako se i nosi...

Novac naravno lepo leži uz takvog muškarca...;)
 
Upravo. I takvi ljudi su (ako su pošteni, što je skoro nemoguće) za poštovanje ma kog pola bili, samo ne mogu to da povežem sa ljubavlju, zaljubljenošću, mojim muškarcem. I da tražim to pre svega u njemu :eek: malo je i previše, zar ne, šta ja to nudim toliko...
Pitam se da li je to stvarno triger kod nekih devojaka, meni je recimo fora da me zabavi oduvek bila taj triger. I da me ne udavi pričom i da ume da mi bude prijatelj. A to baš i nema neke veze sa ovim "muževnim osobinama" što si ih opisala, zato i pitam.
 
Upravo. I takvi ljudi su (ako su pošteni, što je skoro nemoguće) za poštovanje ma kog pola bili, samo ne mogu to da povežem sa ljubavlju, zaljubljenošću, mojim muškarcem. I da tražim to pre svega u njemu :eek: malo je i previše, zar ne, šta ja to nudim toliko...
Pitam se da li je to stvarno triger kod nekih devojaka, meni je recimo fora da me zabavi oduvek bila taj triger. I da me ne udavi pričom i da ume da mi bude prijatelj. A to baš i nema neke veze sa ovim "muževnim osobinama" što si ih opisala, zato i pitam.

Nudis ono sta njemu fali, zar ne? Pazi samo Lexo da nekog zabavnog, bistrog, zanimljivog ne o'ladis pogledom samo zato sto je situiran sto ga automatski pozicionira visoko kod zenskog roda...moje iskustvo pokazuje da i medju njima ima sirovina koje ne gledaju koga ce zgaziti na putu ali ima i onih visprenih "mangupa" koji uvek znaju koliko ima sati pa tako rangiraju i devojke...bogme takav ce vise ceniti tvoju vrckavost od vecine drugih...
 
slazem se sa Marinom i Sofijom ...
zaista mocni ljudi zive u nekom svom svetu i vide samo sebe( do granica ludila po obicnim ljudima- excentricni posto su jelte to sto jesu :mrgreen:)

sretala sam se zaista sa raznima, od detinjstva ... videla sam i razlicite sudbine, dramaticne i neke malo manje dramaticne, videla sam i osetila kako se zivot promeni u sekundi, kao i koliko ta neka moc znaci u zivotu ...

sreca je isto veoma bitan faktor u zivotu ;)
 
Ja se mocnih muskaraca plasim
Ono sto nude me plasi, ono sto jesu me plasi
Shvatila sam da put do tog mesta koje imaju je znacio mnogo toga sa cim se ja intimno ne slazem
Susret s takvim muskarcem neminovno znaci sukob medju nama
Nije mi to potrebno

Ali mocan muskarac po meni nije isto sto i jak muskarac
Mocan je onaj koji je uticajan, na polozaju, bogat, autoritativan
Jak je onaj muskarac koji je to sto jeste i ide svoj kroz zivot

Volim jake muskarce, a mocnih se plasim
 
Upravo. I takvi ljudi su (ako su pošteni, što je skoro nemoguće) za poštovanje ma kog pola bili, samo ne mogu to da povežem sa ljubavlju, zaljubljenošću, mojim muškarcem. I da tražim to pre svega u njemu :eek: malo je i previše, zar ne, šta ja to nudim toliko...
Pitam se da li je to stvarno triger kod nekih devojaka, meni je recimo fora da me zabavi oduvek bila taj triger. I da me ne udavi pričom i da ume da mi bude prijatelj. A to baš i nema neke veze sa ovim "muževnim osobinama" što si ih opisala, zato i pitam.

Лексо, разни тригери постоје. ;)

Ја имам један тип мушкарца који се одсликава у лику ''Саше'' кога глуми Сргеј Безруков у серији ''Бригада'' (руска серија)...храбар и поштен момак који поштује своју жену и воли је...наравно, он касније одлази у криминал, продају оружја, где се такође одсликава његова абнормална храброст, али с таквим већ мушкарцем ја лично не бих имала храбрости да будем. :)
 
Баш сероње, што каже Маринац.

Мени је битно да мушкарац није кукавица- да преузима одговорност за своје поступке и да не дозвољава ником да га кињи и онако, да буде мало опасан.:lol:
Да ми клецну колена од његове мушкости. :rumenko::lol:


Prepisujem ....!
 
Izbegavam da napravim paralelu ali dok razmisljam sta bih napisala namece mi se ipak jedno. Novac. Novac je oruzje koje cini ljude mocnim. Koje cini da se mnogi problemi resavaju brzo i efikasno, i koje daje integritet coveku koji ga poseduje. E sad mocan je i Sai Baba koji snagom uma savija metalne predmete ali to je neka druga kategorija.:)


A da li se zene pale na to? Moj odgovor je da...Ja se palim.I poznajem dosta njih koje to vole. Mozda cu navesti glup primer ali ja se palim na svog muskarca ( koji je za mene mocan i zato sto ume da me oraspolozi) kada cujem kako setajuci se po stanu resava ozbiljan poslovni problem i od njegove odluke zavisi 400 ljudi.Ja se sve mislim tada...Jeee, blago njemu, kako je to super, taj osecaj i sposobnost.Taj mozak koji donosi odluke- a to je moc. To ne moze svako.
Zene se pale i kada ih taj mocan ogrne necim pufnastim i mekanim, i kada ih stavi na kozno sediste nekog automobila sa sve grejanjem guze.
Ja se eto rekoh palim na tu moc koja se nalazi u glavi i sposobnosti, a ako uz to ide i materijalna moc- nemam zamerki.
 
Da odgovorim prva, ja sam se ložila na moć u pubertetu, ali na svoju. Tj. na ideju da budem moćna i uticajna :per: to mi zvučalo onako baš superkul. Nikad nisam ni razmišljala o moćnom muškarcu, da jesam možda bih se i ja ložila na njih :think:

Udavaco iz interesa.... cisto da ti napomenem da krave debele, ljudi od uticaja ne setaju, nego plasticne cice, barbike , preplanule lepotice, kojima... i traka gore,traka dole... stoji da ostanes bez reci , a ti koliko vidim nemas ni jedan kvalitet za sponzorusu,tako da shuneli ! :cool:
 
Udavaco iz interesa.... cisto da ti napomenem da krave debele, ljudi od uticaja ne setaju, nego plasticne cice, barbike , preplanule lepotice, kojima... i traka gore,traka dole... stoji da ostanes bez reci , a ti koliko vidim nemas ni jedan kvalitet za sponzorusu,tako da shuneli ! :cool:

Polako, bre...gde se zaleces? Zar nisi video njenu sliku? Sta besnis o´ma... :eek:
 
Mozda cu navesti glup primer ali ja se palim na svog muskarca ( koji je za mene mocan i zato sto ume da me oraspolozi) kada cujem kako setajuci se po stanu resava ozbiljan poslovni problem i od njegove odluke zavisi 400 ljudi.Ja se sve mislim tada...Jeee, blago njemu, kako je to super, taj osecaj i sposobnost.Taj mozak koji donosi odluke- a to je moc. To ne moze svako.
.

U ovom delu mi smeta samo jedan stvar, a to je i jasno zasto ja nisam tip zene za takve muskarce - a to je da je on baja od koga zavisi sudbina 400 ljudi, a ja sam pored njega nesposobna pufnica koja je tu da mu prede oko nogu.
Kao da jedino muskarci koriste mozak da bi dosli do novca i napredovali u poslu, ili uopste koriste mozak i donose odluke
To je taj stav zena koji vredja moj intelekt, kao on je taj koji donosi odluke, a ja nisam

I zato sto koristim mozak i donosim odluke, sto imam svoj stav, zato sam vecito u konfrontaciji s mocnim muskarcima
Ako mi je za utehi, koliko se ja plasim njih, plase se i oni mene
 

Back
Top