Agresivan macak

e to me zapravo nervira kod machaka
ne znaju gde im je mesto
uskoro cu dobiti machku na 2 meseca, chuvanje prinudjeno
i bio je par puta ovde kao period privikavanja
al totalno ne poshtuje autoritet i voli da grebe i grize
kao zver neka
kad mu kazhem "nemoj da si ogrebo fotelju" ochekujem da poslusha
ili cu da ga izlemam
krsta mi
 
e to me zapravo nervira kod machaka
ne znaju gde im je mesto
uskoro cu dobiti machku na 2 meseca, chuvanje prinudjeno
i bio je par puta ovde kao period privikavanja
al totalno ne poshtuje autoritet i voli da grebe i grize
kao zver neka
kad mu kazhem "nemoj da si ogrebo fotelju" ochekujem da poslusha
ili cu da ga izlemam
krsta mi

Ajoooj pa zavisi koliko je star,moj macak kada grebe i grize,znam da je to igra,mada kada ga uhvati ludilo(hoce devojku)onda grebe mnogooo jako...
A sto se tice autoriteta ne trebas da vices na macku ,nece pomoci,a isto tako ne trebas ni da je bijes,mene je Cal... naucio da kada macku "bijemo",ne treba da je boli dupe,vec ponos...i bio je u pravu...
 
imam kera
i kad keru kazhem "nemoj da radish" on ne radi
s druge strane
machketinu boli uvo
ako ti imash neki metod kako da ga prevaspitam rado cu saslushati

Pa duso,macke i psi nisu isto,macke su tvrdoglave...mada ja imam mackuuu 4 meseca,ali sam ovde mnogo toga naucila uz divne prijatelje <3,jeste du su virtualni ali su divni...
Npr. kada macka nesto prospe ili radi nesto sto ne sme(NIKAKO DA SE PENJE NA RADNU POVRSUNU) kao sto rekoh lupi je malo po guzi i stalno govori nemoj to da radis,istim tonom i istim pokretom ruke,tako da svaki put shvati da je nesto lose uradila a kada te poslusa ti je obraduj nekom novom igrackicom ili lepom poslasticom,tako su me naucili ovde i deluje,mada imas i onu metodu da je prsnes malo vodom kada zgresi,ne da je okupas nego par kapi XD,moj macak od toga bezi kao djavo od krsta...a za grebanje namestaja,pokusaj da nabavis grebalicu za mace i da je naucis tu da grebe...ako sam nesto propustila,dodace nasi drugari XD,nadam se da sam makar malo pomogla:zpozdrav:
 
imam kera
i kad keru kazhem "nemoj da radish" on ne radi
s druge strane
machketinu boli uvo
ako ti imash neki metod kako da ga prevaspitam rado cu saslushati

Prva i najvažnija stvar je da zamisliš situaciju iz ugla mačke.
Ljudi imaju tendenciju da se hvale kako su najinteligentnija bića na planeti, stoga ne bi trebalo da predstavlja neki veći problem emulacija ponašanja mačke. ;)

Psa si morao da naučiš da ne radi određenu stvar kada mu kažeš "nemoj da radiš".
Pas je naučio tvoj značenje tvog govora tela i intonacije, pa mu je jasno šta očekuješ od njega.

Isto važi i za mačku.
Potrebno je da izgradiš sa njom odnos poverenja. To znači da se mačka oseća bezbedno u tvojoj blizini. U tom slučaju je moguća dvosmerna komunikacija.

Što se tiče konkretnog problema sa grebanjem nameštaja isti se rešava veoma lako.
- nabaviš grebalicu i poprskaš je mačjom travom
- kad god mačka počne da troši kandže, tj. da grebe nešto što ne sme, odneseš je do grebalice
- i ti sam grebeš grebalicu; pri tome emuliraj pokrete koje čini mačka

(Nadam se da si primetio da u konkretnom primeru čak ni ne koristim bilo kakvu vrstu kazne.)
Ovaj metod garantovano radi (pod uslovom da si izgradio odnos poverenja sa mačkom). Ja nemam nikakvih problema sa grebanjem i ukoliko bi neko samo po nameštaju sudio, nikada ne bi pogodio da imam ne jednu, nego više mačaka.
Na kraju se sve svodi na to koliko si vremena i energije spreman da uložiš - ukoliko na početku uložiš više, kasnije će ti biti lakše; ukoliko očekuješ od mačke da se instinktivno prilagođava tvojim potrebama, bez ikakvog razloga, imaćeš samo probleme.
 
Juce mi je Carli skocio na noge i poceo da ujeda. Ja se sagnem da ga sljepnem po glavi a on se naljuti i tako me izujeda da je krv tekla i tekla. Ponekad pomislim da je moj macak neka divlja macka. Pre neki dan uzmem u ruke papucu kao samoodbranu od njegovog napada a on iz mesta skoci na papucu i svu ruku mi izgreba. Danas opet divlja. Popeo se na regal i gleda da li moze na plafon. Kad je skakao sa regala slomio mi je stonu lampu. Ni to mu nije dosta dosao kod okicene jelke (stoji na visokoj komodi) i poskidao pola kugli i sad ih vuce po kuci. U mom komsiluku ima dosta macaka koje zive u stanu ali ni jedna nije ovako blesava kao ovaj moj ludi macak. Neda mi mira ni danju ni nocu. Noci se uvlaci pod jorgan i ujeda me za noge ili mi skace po glavi. Ceznem za vremenom kad resi malo da odrema.z:poz:
 
Juce mi je Carli skocio na noge i poceo da ujeda. Ja se sagnem da ga sljepnem po glavi a on se naljuti i tako me izujeda da je krv tekla i tekla. Ponekad pomislim da je moj macak neka divlja macka. Pre neki dan uzmem u ruke papucu kao samoodbranu od njegovog napada a on iz mesta skoci na papucu i svu ruku mi izgreba. Danas opet divlja. Popeo se na regal i gleda da li moze na plafon. Kad je skakao sa regala slomio mi je stonu lampu. Ni to mu nije dosta dosao kod okicene jelke (stoji na visokoj komodi) i poskidao pola kugli i sad ih vuce po kuci. U mom komsiluku ima dosta macaka koje zive u stanu ali ni jedna nije ovako blesava kao ovaj moj ludi macak. Neda mi mira ni danju ni nocu. Noci se uvlaci pod jorgan i ujeda me za noge ili mi skace po glavi. Ceznem za vremenom kad resi malo da odrema.z:poz:

hahaha zasto mi je to poznato...
 

Back
Top