Adolf Hitler

Karamazov

Ističe se
Poruka
2.450
Da li je istorija dala svoj konacan sud o Adolfu Hitleru? Ko je bio ovaj covek? Bolesnik? Definitivno. Medjutim, to ovde nije vazno. Posebno je zanimljivo da je Hitler nakon neuspelog puca resio da sasvim pravno i legalno dodje na vlast. U tome je uspeo. Odneo je ubedljivu pobedu na izborima i odrzao svoje predizborno obecanje: zaposlio je preko 70% do tada nezaposlenog stanovnistva- u vojnoj industriji. Neverovatnim politickim pritiscima i dobrom taktikom je naterao ostale politicke opcije da mu se polako ili prikljuce, ili da mu se sklone sa puta. Pitanje je, da li je to sve bila Hitlerova zamisao i da li je on ovakve igre umeo da vodi ovako, sa puno takta i strpljenja, posto je poznato da je bio impulsivan, nestrpljiv i zeljan vlasti. Izgleda da je on otkrio da se tako ne moze, pa je resio da posao obavi zaobilaznim putem. Takodje je zanimljivo da je bio okruzen uticajnim ljudima, ali svi su oni bili na nizem nivou od njega, najpre fizicki, a potom i psihicki. Da li je to bio deo njegovog plana? Da li se svesno i namerno okruzio upravo takvim ljudima, kojima je mogao da upravlja bez problema? Zatim, njegovi rasni zakoni, pazite zakoni, sto je van svake pameti; time je poceo da vraca prirodnopravne teorije u epicentar desavanja- pocelo je propovedanje o krvi, o tlu, o potrebi za vazduhom, prostorom... Upravo tako je stvoren put za jedan nov rezim- sasvim totalitarni, bez pardona. Tu su svakako tvrdnje da je u blizini firera uvek bilo napeto- svi su ga se plasili. Pitam se, kako je moguce da ih je sve zaveo, kako je moguce da se pojavila samo jedna manja grupacija koja je rizikovala da ga likvidira i u tome nazalost nije uspela... Nabacao sam ovde svega cega sam se trenutno setio... Ali, sta mislite o tome... Da li je mali brkati kreten ipak bio prosecan, ili nesto vise od toga? Da li je moguce drzati onakve govore, sa onim elementima, tacno predvidjenim, da li je moguce onako politicki delati kako je to on cinio a kako sam gore naveo- da li je to sve moguce ako je on bio samo prosecan moler, kako su to neki navodili...? Da li i danas ima uticaja od strane Hitlera? Evo, skoro se opet podigla prasina- jedan beogradski hotel ima sobu posvecenu malom brkatom cudovistu...
 
:lol:hitler je istorijska licnost.....a ne kultna..!
..mada i istorija nije to sta se misli...
..kakav sam sok doziveo kad sam shvatio da vecina naroda ima" svoju " istoriju...tacnije za jedan iti dogadjaj djaci u skolama uce sasvim razlicite verzije....od drzave do drzave....
..cak sam i opkladu izgubio ...prvo sam hteo da tuzim profesora itorije,skolstvo....a anda shvatim da je i njima tako...i oni su izmanipulisani...
...zato zamlacivanje istorijom je gubljenje vremena....jer su istorijske informacije "filtrirane"...
 
ajd od pocetka

prvo....hitler nije ubedljivo pobedio na izborima...vec je imao trecinu poslanika....doduse bili su najbrojniji....ali nesto poput radikala u nasem parlamentu....znaci od recimo,na primer 300 podslanika...imao je 100
e sad...sta je radio...minirao je rad parlamenta non stop,dok nije tim remecenjem rada,stalnim napustanjem parlamenta,izboksovao kod ludendorfa mesto kancelara
jednostavno,bili su isuvise politicki agresivni,za tadasnje politicke prilike
jednom recju...za ledenbdorfa...coveka iz 19 veka...hitlerovi principi politike 20 veka su bili prejaki,i popustio je

tako je postao kancelar...tj premijer

napravio je par trikova,i pomocu njih uveo par zakona koje je dranije zeleo...tj zabranio rad rugim partijama

e sad...mene cudi...sta vama tu nije bilo jasno???????

za politicke prilike prve polovine 20 veka...hitler je bio najobicniji,najprosecniji politicar

sto videh na slikama....a pojasnicu vam,principe rada....prvo...tadasnji model politicara..je izneo tita,staljina,hitlera,cercila i oca svih modela ...mussolinija

nacini govora,koje je hitler imao,sa tim zestokim urlikanjem,mahanjem ruku,grimassama...je u potpunosti iskopiran musolinijev nacin govora....cak su im i pozdrav ukrali,i jos gomilu obelezja
musolini je cesto pravio grimase,padao u vatru,granao rukama,a hitler se samo ugledao na njega

rasni principi.....sta reci za ameriku tih godina...pa sve do 1960-tih...i to skoro da nekazem 70-tih...pritom je amerika bila i jos je bastion slobode i demokratije

zar nije tito sebe proglasio dozivotnim predsednikom,a rad drugih politickih stranaka zabranio??
zar se nije i on sikao onako sa masom,u kolima...zar nije i on imao pomocnike oko sebe...nazovi nesposobne

hitlerovi pomocnici nisu bili ni glupi,ni naivni,ni mentoli, ni nesposobni
gering je bio covek izuzetne inteligecije,gebels mag propagande,i dan danas se kaze za neku propagandu da je gebelsovska...nebih pominjao vreme i mesto :):)

himler je oformio sa hajdrihom,schelembergom,kaltenbrunerom,millerom najjacu tajnu policiju toga vremena u svetu sd i gestapo.......jesu oni losi...ali ni nkvd ni udba ni cia nisu bolji...po cemu se razlikuju...osim sto je gestapo u to vreme bio 10 puta organizovaniji nego ostale sluzbe

mislim...toliko o glupim oko njega...to da se svi cepe vladaru...i dan danas je aktuelno...pa pogledajte ljude oko slobe...milutinovica,bulatovica,lilica...u cemu je tu problem...sta je tu nejasno

svi predsednici toga vremna su bili na isti kalup manje vise....iz iste skole....moja je teorija i da su ih postavljali na to mesto neki isti ljudi iz senke,koji su ih ranije negde bucavali...i tita i hitlera i celu tu ekipu

dali ste znali kolika je masinerija iz sveta stajala za hitlera??dai ste znali da je sve to bilo dogovoreno?dali ste znali da je nemoguce da jedna zemlja koja je toliko duboko u krizi,kao nemacka tada,odjednom grune..i to samo vojnu industriju..naravno,ne za prodaju vec za svoje potrebe,znaci nema zarade....dali je moguce da desetine hiljada mladica dobije braon uniforme,i da se setka u tim uniformama po gradu,ne radeci nista,a da su za to placeni?dali ste znai da je nemacka avijacija radjena u ruskim fabrikama?dali ste znali da se tacno znalo sta se pravi po nemackim fabrikama..bukvalno,jer su spijuni redovno slali nacrte oruzja u englesku?dali ste znali da je staljin tacno znao kada ce biti napad na sssr?da se znao dan napada na kraljevinu jugoslaviju.....da su saveznici uleteli u francusku tek kad su rusi stigli do nemacke granice...da bi spasili ostatak evrope od komunisticke sape...ali ste znali da su saveznici znali za ausvic i imali snimke iz vazduha....da su i drugi ubijali i proganjali jevreje pre hitlera...cak i u vecim razmerama...recimo u sssr

tako da...ovo su pitanja koja su nejasna...meni nije jasno,sta je nejasno u vezi hitlera...sta je tu cudno
 
:lol:hitler je istorijska licnost.....a ne kultna..!
..mada i istorija nije to sta se misli...
..kakav sam sok doziveo kad sam shvatio da vecina naroda ima" svoju " istoriju...tacnije za jedan iti dogadjaj djaci u skolama uce sasvim razlicite verzije....od drzave do drzave....
..cak sam i opkladu izgubio ...prvo sam hteo da tuzim profesora itorije,skolstvo....a anda shvatim da je i njima tako...i oni su izmanipulisani...
...zato zamlacivanje istorijom je gubljenje vremena....jer su istorijske informacije "filtrirane"...

историју пишу победници, а губитници се правдају тако да је мало ту истине остало
 
:lol:hitler je istorijska licnost.....a ne kultna..!
..mada i istorija nije to sta se misli...
..kakav sam sok doziveo kad sam shvatio da vecina naroda ima" svoju " istoriju...tacnije za jedan iti dogadjaj djaci u skolama uce sasvim razlicite verzije....od drzave do drzave....
..cak sam i opkladu izgubio ...prvo sam hteo da tuzim profesora itorije,skolstvo....a anda shvatim da je i njima tako...i oni su izmanipulisani...
...zato zamlacivanje istorijom je gubljenje vremena....jer su istorijske informacije "filtrirane"...

Hm, istorijska jeste... ali i kultna takodje...:razz:
 
Spustala bih se na "njegov nizak i jadan nivo" kad bi bila rasista i nacista ko doticni...al moram da kazem...da ON nije vredan cak ni pomena.....jadan je,za zaljenje...ne bi mu ni svecu upalila.....
 
Spustala bih se na "njegov nizak i jadan nivo" kad bi bila rasista i nacista ko doticni...al moram da kazem...da ON nije vredan cak ni pomena.....jadan je,za zaljenje...ne bi mu ni svecu upalila.....

Slažem se da je bio na neki način za žaljenje zbog robovanja glupim i fiks idejama,kao na primer osvajanje celog sveta ili eugenika,odnosno rasizam,ali,isto tako,mora se priznati da je bio jedan od najvećih govornika u istoriji i osvajač "masa",kad je svojom zapaljivom i nacionalističkom retorikom uspeo da pridobije većinu da ga sledi u njegovom ludačkom pohodu.

Dakle,bio je ludak i zločinac,ali mu se ne može zameriti da je bio nesposoban kad je uspeo da ugrabi svoju priliku i osvoji vlast u Nemačkoj iz totalne anonimnosti,a potom režira najkatostrafilniji rat u istoriji čovečanstva,odnosno rat,koji je odneo najviše ljudskih života u istoriji.
 
nacini govora,koje je hitler imao,sa tim zestokim urlikanjem,mahanjem ruku,grimassama...je u potpunosti iskopiran musolinijev nacin govora....cak su im i pozdrav ukrali,i jos gomilu obelezja
musolini je cesto pravio grimase,padao u vatru,granao rukama,a hitler se samo ugledao na njega

Ne slažem se s ovim.Pre će biti upravo obratno:Musolini je kopirao Hitlera.Hitler je držao takve govore još u pivnici u Minhenu kao potpuno anoniman političar.

dali ste znali kolika je masinerija iz sveta stajala za hitlera??dai ste znali da je sve to bilo dogovoreno?dali ste znali da je nemoguce da jedna zemlja koja je toliko duboko u krizi,kao nemacka tada,odjednom grune..i to samo vojnu industriju..naravno,ne za prodaju vec za svoje potrebe,znaci nema zarade....dali je moguce da desetine hiljada mladica dobije braon uniforme,i da se setka u tim uniformama po gradu,ne radeci nista,a da su za to placeni?dali ste znai da je nemacka avijacija radjena u ruskim fabrikama?dali ste znali da se tacno znalo sta se pravi po nemackim fabrikama..bukvalno,jer su spijuni redovno slali nacrte oruzja u englesku?dali ste znali da je staljin tacno znao kada ce biti napad na sssr?da se znao dan napada na kraljevinu jugoslaviju.....da su saveznici uleteli u francusku tek kad su rusi stigli do nemacke granice...da bi spasili ostatak evrope od komunisticke sape...ali ste znali da su saveznici znali za ausvic i imali snimke iz vazduha....da su i drugi ubijali i proganjali jevreje pre hitlera...cak i u vecim razmerama...recimo u sssr

Sve je moguće od ovoga što je napisano.Opšte je poznata stvar da su druge zemlje zauzele potpuno ignorantski stav prema usponu i jačanju fašizma u Nemačkoj i Italiji...

A,recimo,ovo da su neki delovi za nemačku avijaciju rađeni u SSSR-u,to je potpuno poznata stvar,jer su SSSR i Nemačka potpisale pakt o nenapadanju,a sve do 1941. kad je Nemačka napala SSSR,i jedna i druga su učestvovale u podeli okupiranih teritorija.Tako je istočni deo Poljske pripao Staljinu posle napada Nemačke na Poljsku iz 1939.,i bilo je tako sve do 1941.,naravno...

Ne bih rekao da je sam Staljin znao da će ga Hitler napasti.Jedini nije hteo da veruje u to,a bio je diktator,tako da je njegova bila zadnja.:-( Svi istorijski podaci govore da sam Staljin nije verovao do zadnjeg momenta da će ga Hitler napasti (nije hteo da veruje da se to dešava čak i kad ga je Hitler napao),iako je ruska obaveštajna služba tačno znala da će Hitler napasti SSSR,znala tačno kad će to biti,ubeđivala Staljina u to,ali ovaj nije hteo da veruje...
 
ajd od pocetka

prvo....hitler nije ubedljivo pobedio na izborima...vec je imao trecinu poslanika....doduse bili su najbrojniji....ali nesto poput radikala u nasem parlamentu....znaci od recimo,na primer 300 podslanika...imao je 100
e sad...sta je radio...minirao je rad parlamenta non stop,dok nije tim remecenjem rada,stalnim napustanjem parlamenta,izboksovao kod ludendorfa mesto kancelara
jednostavno,bili su isuvise politicki agresivni,za tadasnje politicke prilike
jednom recju...za ledenbdorfa...coveka iz 19 veka...hitlerovi principi politike 20 veka su bili prejaki,i popustio je

tako je postao kancelar...tj premijer

napravio je par trikova,i pomocu njih uveo par zakona koje je dranije zeleo...tj zabranio rad rugim partijama

e sad...mene cudi...sta vama tu nije bilo jasno???????

za politicke prilike prve polovine 20 veka...hitler je bio najobicniji,najprosecniji politicar

sto videh na slikama....a pojasnicu vam,principe rada....prvo...tadasnji model politicara..je izneo tita,staljina,hitlera,cercila i oca svih modela ...mussolinija

nacini govora,koje je hitler imao,sa tim zestokim urlikanjem,mahanjem ruku,grimassama...je u potpunosti iskopiran musolinijev nacin govora....cak su im i pozdrav ukrali,i jos gomilu obelezja
musolini je cesto pravio grimase,padao u vatru,granao rukama,a hitler se samo ugledao na njega

rasni principi.....sta reci za ameriku tih godina...pa sve do 1960-tih...i to skoro da nekazem 70-tih...pritom je amerika bila i jos je bastion slobode i demokratije

zar nije tito sebe proglasio dozivotnim predsednikom,a rad drugih politickih stranaka zabranio??
zar se nije i on sikao onako sa masom,u kolima...zar nije i on imao pomocnike oko sebe...nazovi nesposobne

hitlerovi pomocnici nisu bili ni glupi,ni naivni,ni mentoli, ni nesposobni
gering je bio covek izuzetne inteligecije,gebels mag propagande,i dan danas se kaze za neku propagandu da je gebelsovska...nebih pominjao vreme i mesto :):)

himler je oformio sa hajdrihom,schelembergom,kaltenbrunerom,millerom najjacu tajnu policiju toga vremena u svetu sd i gestapo.......jesu oni losi...ali ni nkvd ni udba ni cia nisu bolji...po cemu se razlikuju...osim sto je gestapo u to vreme bio 10 puta organizovaniji nego ostale sluzbe

mislim...toliko o glupim oko njega...to da se svi cepe vladaru...i dan danas je aktuelno...pa pogledajte ljude oko slobe...milutinovica,bulatovica,lilica...u cemu je tu problem...sta je tu nejasno

svi predsednici toga vremna su bili na isti kalup manje vise....iz iste skole....moja je teorija i da su ih postavljali na to mesto neki isti ljudi iz senke,koji su ih ranije negde bucavali...i tita i hitlera i celu tu ekipu

dali ste znali kolika je masinerija iz sveta stajala za hitlera??dai ste znali da je sve to bilo dogovoreno?dali ste znali da je nemoguce da jedna zemlja koja je toliko duboko u krizi,kao nemacka tada,odjednom grune..i to samo vojnu industriju..naravno,ne za prodaju vec za svoje potrebe,znaci nema zarade....dali je moguce da desetine hiljada mladica dobije braon uniforme,i da se setka u tim uniformama po gradu,ne radeci nista,a da su za to placeni?dali ste znai da je nemacka avijacija radjena u ruskim fabrikama?dali ste znali da se tacno znalo sta se pravi po nemackim fabrikama..bukvalno,jer su spijuni redovno slali nacrte oruzja u englesku?dali ste znali da je staljin tacno znao kada ce biti napad na sssr?da se znao dan napada na kraljevinu jugoslaviju.....da su saveznici uleteli u francusku tek kad su rusi stigli do nemacke granice...da bi spasili ostatak evrope od komunisticke sape...ali ste znali da su saveznici znali za ausvic i imali snimke iz vazduha....da su i drugi ubijali i proganjali jevreje pre hitlera...cak i u vecim razmerama...recimo u sssr

tako da...ovo su pitanja koja su nejasna...meni nije jasno,sta je nejasno u vezi hitlera...sta je tu cudno

Da pokusam redom...:)
Kada se govori o pobedi na izborima jasno je da je vecina koju je Hitler napravio bila ubedljiva s obzirom na prethodnih nekolika izbora koji su prethodili ovima, posle kojih je on postao premijer (kancelar). Da je vrsio pritisak na parlament, to je tacno, ali to nije bilo presudno u njegovoj borbi da dodje na vlast. Upravo agresivnost o kojoj si ovde govorila/o (izvini, ali ne znam pol :p) je to sto je bilo kljucno. Predsednik je resio- bolje mirnim putem, nego nasiljem.
Medjutim, ponzato je da je u svim prvim fazama koje je Hitler preduzimao u bilo kojem poslu- smatran bezopasnim, da bi se vremenom pokazalo koja je njegova moc u stvari i koje su njegove namere. Tako je bilo i na unutrasnjem planu i na spoljasnjem. Trikove sam i sam imao u vidu, i upravo sam o tome govorio- bio je spretan, iako se nikad nije interesovao da se bavi unutrasnjim stvarima- to je resio nacinom vladavine, totalitarizmom, proganjanjem i ubijanjem svakoga ko bi se usprotivio i digao glas. Upravo iz tih razloga se uopste ne slazem da je bio prosecan politicar, mislim da je sasvim suprotno u pitanju.
Kada su govori u pitanju ne znam da li je kopirao Musolinija, ali ga je svakako prevazisao. Evo na primer jednog njegovog govora koji je sasvim klasican:
govor bio pocinjao sasvim lagano, da bi postao sasvim dinamican,eksplozivan (obratite paznju na trenutak 1:41 pa nadalje u klipu koji je originalan deo snimka a kojeg sam postavio gore), da bi se zavrsavao pretnjama, velikom nemackom narodu i potrebi da se osveti i vrati milo za drago.
Sto se tice Hitlerovih pomocnika- nisam rekao da su nesposobni. Daleko od toga. Dovoljno je pogledati jedan Gebelsov govor, shvatiti vestine Geringa. Medjutim, ja sam govorio o odnosu njih i Hitlera. Poznato je da je Gebels bio skoro invalid, citav zivot patio od jakih bolova u nozi. Takodje, Gering je bio tezak narkoman, bolesno ambiciozan. Sto se tice Himlera o njemu necu nista pricati, evo jednog citata: Nemački general Hajnc Guderijan kaže: "Najnejasniji od svih Hitlerovih sledbenika bio je H.Himler. Beznačajan čovek sa znakovima rasne inferiornosti (bio je omalen, debeljuškast, slabovidan, crnokosi nespretnjaković), ponašao se jednostavno. Pokušavao je biti uljudan. Njegov stil života bio je potpuna suprotnost Geringovom. Vodio je spartanski (bez ikakvog luksuza) život, bio je strog prema sebi, a još stroži prema drugima. Himler je, kako kaže From bio tipičan primer analno-zgrtačkog sadomazohističkog karaktera, čije su osnovne karakteristike bolesna urednost i pedantnost te birokratsko ponašanje. Kasnije kada je postao zapovednik SS-a i šef Gestapoa (tajna policija) beležio je svaki predmet koji je ikada dao nekoj osobi.
Dakle, mnogi naucnici, kao i istoricari smatraju da ove njihove fizicke i psihicke mane nisu slucajne, vec da ih je Hitler znao za to, da je znao da moze njima lako upravljati. Da li je to tacno ili nije, ne znam.
Sto se tvog uporedjivanja sa ostalim organizacijama i drzavama slicnih nacistickoj Nemackoj, to sve stoji. :-D
P.S. Pokusacu da pronadjem onaj isti klip koji sam gore postavio samo sa engleskim prevodom. Ako nadjem, postavicu.
 
Pa i Rimljani osvojili celu Evropu,pa sad kad se prica o raspadu Rimskog carstva pa i o Napoleonovoj Francuskoj,govori se sa dubokim zaljenjem.Ko zna sta ce se govoriti u buducnosti o 3. Rajhu...
 
Pa i Rimljani osvojili celu Evropu,pa sad kad se prica o raspadu Rimskog carstva pa i o Napoleonovoj Francuskoj,govori se sa dubokim zaljenjem.Ko zna sta ce se govoriti u buducnosti o 3. Rajhu...

Činjenica je da je 3. rajh poslednja imperija na teritoriji Evrope.Nekada je to bilo Rimsko carstvo,zatim Napoleonovo carstvo,pre toga Austrougarska i Otomanska imperija...

Pa,uslovno bi mogli reći da je danas EU nekakva poslednja imperija na teritoriji Evrope,ali to je samo uslovno,jer evropskom unijom vladaju njene najmoćnije zemlje i one slabije su donekle zastupljene u vladavini,tako da se može reći da evropskom unijom vladaju njeni narodi,pa stoga nije to baš to...Imperija u smislu vladavine jednog naroda...:roll:
 
Činjenica je da je 3. rajh poslednja imperija na teritoriji Evrope.Nekada je to bilo Rimsko carstvo,zatim Napoleonovo carstvo,pre toga Austrougarska i Otomanska imperija...

Pa,uslovno bi mogli reći da je danas EU nekakva poslednja imperija na teritoriji Evrope,ali to je samo uslovno,jer evropskom unijom vladaju njene najmoćnije zemlje i one slabije su donekle zastupljene u vladavini,tako da se može reći da evropskom unijom vladaju njeni narodi,pa stoga nije to baš to...Imperija u smislu vladavine jednog naroda...:roll:
Hmmm... AU i Otomansko carstvo se teško mogu strpati u isti koš sa Rimom, Napoleonovom Francuskom i Trećim Rajhom. Možda Otomansko, ali njena teritorija u Evropi nije nikad zauzimala povrišine ekvivalentne navedenim, niti je imala toliki uticaj na Evropu.

A ako bi i prihvatili listu, onda bi se trebalo zapitati, gde je Špansko carstvo, Britansko, Rusko, Imperijalna Nemačka, Sveto Rimsko carstvo, Vizantija... na toj listi?
 
@Karamazov

Hitler je bez obzira na sve nesumnjivi fascinantan. On i Staljin će npr. kroz nekih 1000 g. biti jedine, kao nekakve opšte poznate stavke XX v.

On sam, odnosno njegova pojava nije nekakva misterija.
Iza njega stoji:

1. totalni karakter WWI (koji ostavlja kao zaostavštinu Evropi bezličnost ratovanja i brutalizaciju dobrog djela njezinog stanovništva);
2. frustriranost jedne velike nacije (izazvanu ratnim porazom);
3. ekonomska kriza,
4. strah od komunizma
i (kao posljednje, ali i nikako ne zato i najmanje važno)
5. cjeloukupna tradicija njemačke desne misli.

Ovo zadnje je meni lično najinteresantnije, s tim što nikako ne želim da kažem da je Hitler neminovan produkt razvoja desne misli, ne on je samo jedan od mogućih pravaca njezine evolucije i to pravac koji se na žalost realizovao u praksi.

Najvažnije problem, koji je ostao nakon Hitlera, je naći odgovor na pitanje koje je postavio Kristijan Centner, urednik časopisa Treći rajh.
U prvom broju je on je rekao da će sva djelatnost uredništva i saradnika žurnala biti usmjerena na to da se pokuša rasvjetliti kako je uopšte bilo moguće da se nacija pjesnika i filozofa pretvori u naciju ubica i kriminalaca?
(...) kako je moguce da se pojavila samo jedna manja grupacija koja je rizikovala da ga likvidira i u tome nazalost nije uspela...
Bilo je mnogo više tih manjih grupacija. Na Hitlera je u toku njegove vladavine bio organizovana ćak 41 atentat, na vojsku otpada samo 5.
 
Да ли би могао објаснити како је дошло до употребе " свастике " и шта је то што га је навело да то употреби.
Svastika je uzeta sa grba društva Tule, koje je osnovao odmah nakon WWI Rudolf fon Zebotendorf. Društvo je propagiralo krajnji nacionalizam, rasnu mistiku, antisemitizam i okultizam.
Članovi društva su bili Ditrih Ekart, Rudolf Hes i Alfred Rozenberg, tako da su vjerovatno i oni znatno uticali na izbor svastike.

Uticaja sigurno je imalo i to što je vodeći njemački geopolitičar Karl Haushofer (Hitler ga je izuzetno cijenio), Hesov učitelj i prijatelj, u svastici vidio jedan od vrhunskih arijevskih simbola u kojem su sjedinjeni grom, vatra i plodnost.

Za Hitlera svastika je prije svega predstavljala simbol stvaralaštva i arijevskog gospodstva.

No ono što je najinteresantnije je to da do danas nisu pronađeni nikakvi dokazi da su germanska plemena imala svastiku među svojim simbolima.
 
Па и он је Индоевропљанин, а свастика није, она је јеврејска. Налази се на три начина употребе; хоризонтална, коса и обрнута. Косу су користили и Авари, због тога што су били у вечитом покрету, као и Хуни, док је јеврејска била обрнута, због писања са десна на лево.
 
vujadin - Па и он је Индоевропљанин, а свастика није, она је јеврејска.
Ma nije jevrejska vujadine.
Ona je skoro pa univerzalna.
Ima je od dalekoistočne Azije pa do Srednje Amerike, preko Mongolije, Indije, bliske i srednje Azije, Grčke, Italije i sjeverne Evrope.
I naravno imali su je i Jevreji, ali najstarija (ako se dobro sjećam) pronađena je u mesopotamskoj Samari i potiče iz petog milenijuma prije Hrista.

Ti si možda vidio nešto ovako pa si zbog toga zaključio da je je ona jevrejska

8fpipog.jpg


Ovo konkretno npr. nema veze sa Jevrejima, radi se o jednom od najraširenijih teosofskih amblema.
 
Svastika je uzeta sa grba društva Tule, koje je osnovao odmah nakon WWI Rudolf fon Zebotendorf. Društvo je propagiralo krajnji nacionalizam, rasnu mistiku, antisemitizam i okultizam.
Članovi društva su bili Ditrih Ekart, Rudolf Hes i Alfred Rozenberg, tako da su vjerovatno i oni znatno uticali na izbor svastike.

Uticaja sigurno je imalo i to što je vodeći njemački geopolitičar Karl Haushofer (Hitler ga je izuzetno cijenio), Hesov učitelj i prijatelj, u svastici vidio jedan od vrhunskih arijevskih simbola u kojem su sjedinjeni grom, vatra i plodnost.

Za Hitlera svastika je prije svega predstavljala simbol stvaralaštva i arijevskog gospodstva.

No ono što je najinteresantnije je to da do danas nisu pronađeni nikakvi dokazi da su germanska plemena imala svastiku među svojim simbolima.

eni je mnogo zanimljiviji nacin na koji je on njih iskoristio da bi dosao na vlast, i kako ih se potom resio.... Mislim na "Tulu"
 
eni je mnogo zanimljiviji nacin na koji je on njih iskoristio da bi dosao na vlast, i kako ih se potom resio.... Mislim na "Tulu"
Kako ih je iskoristio i onda i rješio?
Ja znam da je vrh Tule imao kontakte još 1919. sa Drekslerom osnivačem DAP-a i da je kasnije veliki broj članova Tule prešao u DAP-ovu nasljednicu NSDAP.
 
"Thule gesellshaft" је, колико ја знам, фактички престала да постоји после смрти Дитриха
Екхарта 1923 године. Један део чланова је приступио НСДАП, а остали су потонули у анонимност.

Неколико занимљивости и мало познатих чињеница о Хитлеру:

1) Један од два периода његовог живота о коме се мало зна је онај од новембра 1918. до марта 1919. Јан Кершо је мало подробније истраживао тај део и у својој биографији о Хитлеру написао да постоје јаке индиције да је он био члан једног минхенског војничког совјета краткотрајне "Баварске совјетске републике".

2) Када је постао канцелар и фирер рођеној сестри Паули је забранио да користи породично презиме, морала је да се представља као "Паула Волф".

3) Тек од 1942. је дозволио да се воде стенографске белешке са саветовања OKW и то зато што је тврдио да генерали изврћу његова наређења.

4) Само четири човека(ван фамилије) су могла да му се обрате са "ти": већ поменути Дитрих Екхарт, Ернст Рем, пријатељ из бечких дана Аугуст Кубичек и Антон Дрекслер. Још су само Хајнрих Хофман и Егон Ханфштенгл смели да му се обраћају са "хер Хитлер". Сви остали су морали да му говоре "mein fuhrer".
 
eeh moj baba o reily....dok je hica stigao do pivnice...musolini je vec bio formiran drzavnik...na vlast je dosao,mislim,1922,i vec te godine umarsirao sa fasistima u rijeku
njegov su izum crne kosulje,fancy uniforme clanova partije,a hitler...to jest,hitlerovi nalogodavci su sve to prekopirali
veruj mi,hitler je samno bio lutak koji je pravio show,iza njega su stajali vrlo vrlo jaki finansijeri sto iz nemacke,sto iz usa,koji su i omogucili nemackoj da onako volsebno stane na noge....ma cisti trikovi,verujte mi...na kraju ko je kriv...hitler
ko ovde milosevic,tudjman i alija...oni su krivi...a narod je u fazonu...ko nas bre to zavadi...fore....nemacka je samo 20 god ranije pokusala da ucini isto....opet na dve strane,plus balkan,i izgubila...39 je pokusala po 2. put,i opet zakjazala...doduse,ovaj put su dobili adatak,da pod paravanom osvajanja sveta,probaju da slome sssr....cim su zakazali,pojavili su se saveznici
 

Back
Top