a kako akademci da se izbore sa neakademcima

Zar gospodo akademci mislite, da titula institucije
daje remek dela, to je glupost!!!
Stvaralacki duh daje BOG a ne akademija!
Vi AKADENCI ONDA PLJUJETE na pravu umetnost [Picasso,
Matis,Van Gogh,....] a divite se njima.
Vas su izgleda vasi profesori [komunisticka gamad] ubedili da ste nesto naucili, a vama su samo mozgovi isprani, i zatrovani mrznjom. Bolje bi vam bilo da zaboravite na uticaj misljenja vasih profesora, mozda se nekome i nesto ostvari u zivotu, sto se tice STVARANJA.,jer takva razmisljanja slikara nisu dostojna da imaju veze sa necim sto BOG odredjuje!
Samo zelim da vas uputim kako da razmisljate!!!
Jer ljubomora i mrznja ne mogu ispunjavati stvaralacki duh. Ne dozvolite da se samo krijete iza zvanja koja su vam dali, i time branite svoj nerad,i svoju bespomocnost.-"Radi" i ostavi nesto za sobom.Nek vam je bog na pomoc ako trazite krivca za svoju "jalovost".
 
stidim se...:
Citajuci ove gore lepe , kulturne i nadasve sasvim intelektualne nazive, nadimke, omalovazavanja, vredjanja samo zato sto neko misli drugacije izaziva u meni jednu veliku dozu gadjenja i ostavlja me u utisku da zaista diplome u vreme bivseg rezima a nesto i pre treba sve ponistiti, jer jezik izrazavanja jednog akademskog gradjanina nije na ovom nivou...Diploma FLU je nesto vise od pukog papira, pa se pitam zar ce takvi koji imaju tako "soficitiran" jezik izrazavanja da nam uce decu kulturi i da budu predavaci...???????????
Bravo! Rasprava je potpuno bespredmetna na način na koji je postavljena. Poznajem puno umetnika "neakademaca" koji znanjem i kvalitetom onog čime se bave mnoge akademce mogu da "namažu na leba". Uz to su daleko lepše vaspitani i ne postavljaju nikakvo pitanje tuče. Jednostavno rade ono što znaju i vole, a tržište je uvek najmerodavnije.
 
Tesko nama koliko mrznje, i koliko negativiteta, na racun bespomocnosti uma da shvati gde je "GRESKA".
Pametnjakovici ne nalazite krivca jedni u druge, problem je mnogo prostiji: Izgleda da jos uvek niste shvstili da je sve promaseno, u ovom drusvu pocev od obdanista pa sve do akademije nauka i umetnisti.
Umesto da se s decom radi u "SIRINI" radilo se po metodi uskracivanja razvoja individue. To je nazalost tako kako je i sve dok nam institucije [obra
zovanja] vode oni koji su nosili CRVENE piomirske marame raspravljacemo jedni o drugima a oni ce opstajati zahvaljujuci svojim "rezultatima"
obrazovanja i vaspitanja novih generacija. I dokle tako?
Zar ne vidite da pokusavaju da opet igraju "KOZARACKO KOLO"!!!!!
 
Anonymous:
gospodo pre nego pocnete da se pravite pametni i obrazovani samo da vam kazem da su i PICASSO i MATISE akademski slikari a sto se tice VAN GOGH-a ucio je kod akademskih slikara pre svega kod ANTOANA MOV-a
Pozdrav od Petrasina
A od koga je ucio Rembrant, Leonardo, Ticijan, Mikelandjelo, Karavadjo,Rubens...mora da je ULUS i njegova cuvena organizacuja imao uticaja na bazu umetnosti....verovatno posto smo mi nebeski narod...
 
Milijan:
Anonymous:
gospodo pre nego pocnete da se pravite pametni i obrazovani samo da vam kazem da su i PICASSO i MATISE akademski slikari a sto se tice VAN GOGH-a ucio je kod akademskih slikara pre svega kod ANTOANA MOV-a
Pozdrav od Petrasina
A od koga je ucio Rembrant, Leonardo, Ticijan, Mikelandjelo, Karavadjo,Rubens...mora da je ULUS i njegova cuvena organizacuja imao uticaja na bazu umetnosti....verovatno posto smo mi nebeski narod...
pa uzmi neku istoriju umetnosti pa procitaj ko su im ucitelji.... recimo leonardo je ucio kod verokija....
itd pozdrav od petrasina
 
stidim se...:
stanrardni:
Nadji i procitaj "ZUDNJA ZA ZIVOTOM" Irvin Stoun,
pa onda komentarisi ko je VAN GOG, ako si citao roman
onda procitaj ponovo. Covek je usao u dusu slikara...
Zatim se javi i napisi sta si zakljucio!!!!!!!!!!
Upravo to....
pa zasto lepo ne procitas pisma koja je van gogh pisao svom bratu teu pa da sam doneses zakljucak ko je on bio, nego to mora da ti kaze stoun? mozda zato sto si glup ili sta?
pozdrav od petrasina
 
Milijan:
Anonymous:
gospodo pre nego pocnete da se pravite pametni i obrazovani samo da vam kazem da su i PICASSO i MATISE akademski slikari a sto se tice VAN GOGH-a ucio je kod akademskih slikara pre svega kod ANTOANA MOV-a
Pozdrav od Petrasina
A od koga je ucio Rembrant, Leonardo, Ticijan, Mikelandjelo, Karavadjo,Rubens...mora da je ULUS i njegova cuvena organizacuja imao uticaja na bazu umetnosti....verovatno posto smo mi nebeski narod...
a sta je po tebi baza umetnosti? posto si u istu grupu svrstao umetnike koji zive u razlicitim zemljama i pripadaju razlicitim pravcima, ili si ti nebeski nepismen?
Petrasin
 
Anonymous:
stidim se...:
stanrardni:
Nadji i procitaj "ZUDNJA ZA ZIVOTOM" Irvin Stoun,
pa onda komentarisi ko je VAN GOG, ako si citao roman
onda procitaj ponovo. Covek je usao u dusu slikara...
Zatim se javi i napisi sta si zakljucio!!!!!!!!!!
Upravo to....
pa zasto lepo ne procitas pisma koja je van gogh pisao svom bratu teu pa da sam doneses zakljucak ko je on bio, nego to mora da ti kaze stoun? mozda zato sto si glup ili sta?
pozdrav od petrasina
Ovo ti je bas akademski ( glup )...svaka cast akademac...
 
AKO 'NEAKADEMCA"SHVATIM KAO POTENCIJALNOG KUPCA,MOZDA BI SE I ODNOSI POBOLJSALI TJ MOZDA BI TAJ NEAKADEMAC- KUPAC MOGAO PROBUDITI IZ ZLOKOBNE RAVNODUSNOSTI KAD BI IME AKADEMAC ZNACILO NESTO KVALITETNO,[PODJIMO OD PRIJEMNOG ISPITA].DOBRA SLIKA SE RADI VISE OD TRI MESECA,NEAKADEMAC NEZELI DA KUPI SKOLSKE AKTOVE I MRTVE PRIRODE.Ja cu pre da proizvodim slikarski materijal[ugljen ],nego da dozvolim sebi da se potpisem ispod svrljotine,fleke ili ko zna cega i da tu sliku prodam za ok lovu nekom od mnogih [90%]kojima je estetski kriterijum poprilicno oguljen
 
Postujem Akademce,ali se pitam dali ste vi jedan od njih.Sudeci po vasem primitivnom recniku,pitam se: dali su vam i slike istog kvaliteta.Od intelektualaca ocekivao sam malo vise.Od renomiranih svetskih slikara puno je i onih koji nisu Akademski slikari,ali se njihove slike prodaju u milionskim vrednostima.I ja nisam Akademski slikar,ali se trudim da radom dokazem da neki od ( neakademaca )mogu i znaju slikati.Mislim da pravi Akademski slikari nece gubiti vreme i koristiti ovako primitivne reci dabi se dokazali.Izvinjavam se svim Akademskim slikarima ako sam vas uvredio.
Pozdrav Nes27
 
Nes27:
Postujem Akademce,ali se pitam dali ste vi jedan od njih.Sudeci po vasem primitivnom recniku,pitam se: dali su vam i slike istog kvaliteta.Od intelektualaca ocekivao sam malo vise.Od renomiranih svetskih slikara puno je i onih koji nisu Akademski slikari,ali se njihove slike prodaju u milionskim vrednostima.I ja nisam Akademski slikar,ali se trudim da radom dokazem da neki od ( neakademaca )mogu i znaju slikati.Mislim da pravi Akademski slikari nece gubiti vreme i koristiti ovako primitivne reci dabi se dokazali.Izvinjavam se svim Akademskim slikarima ako sam vas uvredio.
Pozdrav Nes27
Nisam hteo da se upustam u ovu diskusiju, jer sam po pisanju i recniku ovih gore koji napadaju ( ne branim neakademce )neakademce smatrao da to nije zaista akademski jezik, jezik kulture, postovanja... Iako sam akademac, dosta toga sam naucio od neakademaca po kolinijama i druzenjima sa njima.. ima ih zaista dobrih koji nisu sputani akademskim kanonima, koji poznaju zanat i sustinu slikarstva, ovde ne govorim o onima koji slikaju iz hobija da bi ubili vreme....
 
Koliko sam razumela vi akademci zelite umetnicko trziste samo za sebe,koliko se ja razumem to je ekonomsko i sociolosko pitanje ,nije na vama da brinete o tome ,radi svoj posao kako treba ako ti je to vec osnovna delatnost i put do profita.Budi dobar u svom poslu i ne brini za druge.Konkurencija je zdrava za tebe ,motivise te da radis.Trudi se da tako razmisljas .
 

Back
Top