72. ili 63.

Imam nesto i od 63 pdbr. .... nove oznake 63 bataljona nemam ...

DSC01650-1.jpg
 
Otkuda ideja da se kao osnova za oznaku 72 uzmu oznake SOG jedinica? A i ova 4 slova S me po malo bune...

u to vreme svaka jedinica je pravila sevrone onako kako je htela .... te oznake nisu nikad usvojene .....`90ih godina bukvalno svaka jedinica, ceta ,vod ....je imao neku svoju oznaku i obelezje .... danas vise nije tako .....
 
Uspeo sam da nabavim i novi BEDZ SPECIJALNE BRIGADE ( bela pozadina , crna slova )
slikacu ovih dana pa cu postaviti .... ajde pronadjite mi ove 2 oznake





Pozdrav klasicima i kolegama ;)

P.S.

evo nasao sam jos jednu koja mi nedostaje ... imam onu zelenu .VIDI SLIKU GORE ..ali ovu sivu nemam ...

 
Видим да ова Газела стално оживљава тему о пандурским "специјалним" јединицама.
Па ето да обновим тему о специјалним јединицама Српске војске.......
 
Mislim da je 63. jaca.
Konkurisao sam ' 93-e u 72-u, al sam odustao odmah posle razgovora sa bezbednjakom. Covece, takav tekst nisam slusao ni u vojsci. On je penio, pitao je da li ima slucajno nekog iz opozicije. I ako ima, da moze odmah da pokupi pinkle. Podobni su bili samo oni koji simpatisu SPS. Neverovatno, valjda je podoban onaj kome je Srbija u srcu. Smucilo mi se to vece, samo zbog njega sam odustao. Nisam ni danas ni u jednoj partiji.
 
VIDOVDANSKI SKUP VETERANA 63.PADOBRANSKE BRIGADE


Pozivamo te

Da nam se pridružiš na bratskom padobranskom skupu koji se organizuje osmi put povodom Dana veterana 63.padobranske brigade na atraktivnom terenu Ovčarsko-Kablarske klisure (Srpske Svete gore).

Nadamo se da smo kao domaćini pripremili atraktivan program koji će nas podsetiti na stare dobre dane.Mesto - Ovčar banja (Čačak)
Lokalitet - Auto kamp (Planina Ovčar)
Datum - 28.06.2008
Vreme - 09.00 h
Trajanje - 2 (dva) dana
Smeštaj - Šatori (Vreće za spavanje)
Ishrana - Komora i padobranski sto
Oprema - Lični komplet za terenske uslove (2-3 dana)


Od tebe očekujemo:

Kotizaciju (učešće) od 20 eura (u dinarskoj protivvrednosti) na sledeći žiro račun:

155-3400180170978-54 Čačanska Banka a.d Čačak
na ime Diković Predrag ili na licu mesta u dinarskoj protivvrednosti.

Poneti:
- Lični pribor za ishranu
- Bilo kakvu dostupnu tebi kamp opremu (šator, vreću za spavanje, posuđe za spremanje hrane, opremu za kupanje, ribolovački pribor)

Omogućićemo ti da se na ovom skupu učlaniš i postaneš član Udruženja veterana 63.padobranske brigade i zbog toga te molimo da poneseš dve slike i fotokopiju strane 7 i 29 iz vojne knjižice.
Ostale detalje oko učlanjenja možeš videti ovde na našem sajtu.

Na skupu ćeš moći da kupiš majicu veterana po ceni od 500 dinara.PROGRAM

Petak 27.06.2008 Prijem gostiju
Postavljanje kampa

Subota 28.06.2008 Postavljanje kampa
Svečano otvaranje susreta 10.00h
Formiranje i pravljenje ekipa
Orijentacija sa alpinizmom
Forsiranje reke
Ručak (vojnički pasulj)
Prikupljanje i priprema hrane sa terena
Večera
Slobodne aktivnosti

Nedelja 29.06.2008 Doručak
Obilazak manastira Blagoveštenje (Pomen poginulima)
Svečano zatvaranje susreta (Sabiranje utisaka i primopredaja zastave i obeležija sledećem domaćinu)
Slobodne aktivnosti prema mogućnostima.


Organizatori skupa: Knežević Vladimir 064/2948760
Diković Predrag 064/1341022


U nadi da ćeš se odazvati ovom pozivu molimo te da nas o svom učešću obavestiš u što kraćem
 
Verovatno 63.
U 72. sam konkurisao 1993.
I odmah posle lekarskog se pokajao. Dosli smo u kabinet bezbednjaka kome su srp i cekic virili iz ociju. Takodje iz svake reci. Meni je bilo vazno ko koliko voli Srbiju, a ne SPS koji je nudio maltene kao uslov. Odmah ujutru sam pozvao porucnika za kadrove i rekao da odustajem.
 

Back
Top