72. ili 63.

Kako ce te vi jedan drugome stititi ledja u nekom sukobu...lele...ne mogu zamisliti. Salim se, nemojte se prepucavati tako, ipak ste vi kolege koliko primecujem....
Bolje da kazete ostalim forumasima ima li kakvih novosti u Specijalnoj Brigadi, sta se desava tamo...mislim da je to interesantnije nego ko je kome pretio i ostalo.
Pozdrav
 
zanimljivo da neko ko toliko proziva i dalje ne sme da kaze koji je?! Ako si mi se obratio licno i pritom smo poveli pricu o forumu a da ja nisam imao utisak da je ispred mene licno opasni NenadA85 onda to samo govori koliko si jadan...
Ili sam ti neki put ucinio kakvu uslugu pa si me "postedeo straha"?!

Ne *****j, znas ti dobro ko sam! Sto se tice usluge, razmisli ko je kome ucinio!
 
Drzare, tj. Zare, ne mrsi, ok si kad neko prica sa tobom, ali kad te neko nezna ko neka devojcica pricas svasta drugima iza ledja! Nisi paljevina al si sisa! Znas me, pa se javi... To si mi i ti rekao, da znas ko sam ! Sto tad nista nisi reko?! Aj sad posto se zna kakav si zaobidji, sa curicama ne raspravljam nista!!!
 
Kako ce te vi jedan drugome stititi ledja u nekom sukobu...lele...ne mogu zamisliti. Salim se, nemojte se prepucavati tako, ipak ste vi kolege koliko primecujem....
Bolje da kazete ostalim forumasima ima li kakvih novosti u Specijalnoj Brigadi, sta se desava tamo...mislim da je to interesantnije nego ko je kome pretio i ostalo.
Pozdrav

Na moju zalost jesmo kolege! Nista ti ne brini snacicemo se nekako!:) Pozdrav
 
@drzare - nema te danas u teretani ?!??!?!?

@mimi - ok ...vec sam se cuo sa ekipom , trebalo bi sredinom marta da stignu majice i kacketi ... ako si u prolazu svrati do mene

sledece nedelje cu dobiti prvu oznaku 72 IDB-a tako da ce mnogi na forumu moci da vide kako to izgleda
 
Ovo je SRAMOTA ZA NASU VOJSKU
Заставник Радослав Кораћ, вишеструки државни првак и члан падобранске државне репрезентације у скоро свим дисциплинама, остао без пензије јер га је раздруживање затекло у Црној Гори.



Ниш – Један новински текст није довољан да би се у њему исписала професионална војничка каријера заставника Радослава Кораћа рођеног у Савином Селу (општина Врбас) пре 47 година. Заљубљеници у падобранство и небеске висине, али и они авантуристичког духа, рониоци и спелеолози учили су од њега. Међутим, ни све награде и признања, нису била довољна да овај, вишеструки државни првак добије – пензију.

Радослав Кораћ је после завршене средње војне школе у Сарајеву професионалну војничку каријеру започео 1980. године у Загребу, а у Дивуљама код Сплита био је на дужности поморског диверзанта, командира одељења и инструктора падобранства. Припадник 63. падобранске бригаде постаје 1989. године и од тада живи са породицом у Нишу. Прекомандован је, због потреба службе 2002. године, у 82. поморски центар у Црној Гори. Али, по завршетку професионалне војничке каријере суочио се са препреком која је за њега несавладива – параграфима и прописима.

– Раздруживање ме је затекло у Црној Гори. Када је проглашена самосталност, 3. јуна 2006, тако се рачунало, ја сам од тог датума, практично, био у страној војсци, можете ли ви то да замислите!? Породица ми је остала у Нишу, никада се нисмо селили, нити мењали место пребивалишта. Спроведена је анкета уочи тог догађаја и ја сам се изјаснио да желим да наставим свој војнички позив у Војсци Србије – каже Радослав.

Заставник Кораћ био је троструки првак државе у скоковима на циљ, двоструки државни првак у класичним падобранским дисциплинама, првак у дисциплини пара-ски, учесник у обарању четири државна рекорда, члан падобранске државне репрезентације у скоро свим дисциплинама. Он је и међу „Небеским видрама”, то је упамћено, три пута проглашаван за најбољег спортисту падобранца...

Одлуком Министарства одбране државне заједнице Србија и Црна Гора, упркос другачијем опредељењу, био је приморан да остане у Војсци Црне Горе и да сачека да буде разрешен професионалне војне службе. Тек потом могао је да оствари право на пензију и решава свој статус. Имао је више од 30 година пензијског стажа.

– У Србији сам од надлежних добио решење за остваривање права на пензију са напоменом да пензију исплаћује Црна Гора. Од 30. септембра 2006. године сам пензионер и све до августа прошле године примао сам пензију из црногорског фонда. Од 1. септембра 2007. године исплата је обустављена са образложењем да немам пребивалиште у Црној Гори – са призвуком беспомоћности казује нам Радослав.

Он каже још и да никада није имао пребивалиште у Црној Гори, да је држављанин Србије и да жели да тако и остане.

– У Министарству одбране Србије су ми препоручили да се преселим, што је за мене био шок. У Министарству Црне Горе понављају да они исплаћују само оне који имају место пребивалишта на њиховој територији и кажу да су спискови војних пензионера из Србије достављени Фонду за социјално осигурање војних осигураника наше земље, који треба да преузме исплату пензија. Кад сам се обратио надлежнима у Београду, они кажу да о томе не знају ништа. Тако сам ја, ето, колатерална штета братских односа Србије и Црне Горе – јада се овај падобранац.

Радослав каже да је пензија била једини извор прихода за њега, супругу и двоје деце.

– Зову ме да као врхунски падобранац и спортиста наступам за Србију. Зар то није парадокс? Имао сам до сада 4.400 скокова падобраном и 1.000 сати роњења са апаратима за отворени и затворени круг дисања. Ја хоћу да наступам, али одлазак на било какво такмичење захтева припреме, што повлачи трошкове, а ја немам новца за то – прича Радослав.

– Нашао сам се у шуми прописа у којој се не сналазим. А време пролази – завршава причу за „Политику” Радослав Кораћ и показује да је писао многима, од оних у државном врху до својих претпостављених. Разумевања, међутим, ниоткуд. Он преписку наставља. И са Београдом и са Подгорицом.

Тома Тодоровић

www.politika.co.yu
_________________
 
Evo obecao sam da cu pokazati oznake od IDBa ;)

DSC01649-1.jpg
 

Back
Top