5 navika natprosečno inteligentnih ljudi

Kao što ti veoma uspešno radiš ovom temom.
A sada izvoli napustiti ovo društvo neinteligentnih.
Te ostani sam u svojoj natprosečnoj pameti.
Biće bolje i tebi i nama.
:ok:


Ti bi da me oteraš sa moje teme? Može, al' juče. Raduje me što će me neki, zna se koji, zbog mojih komentara na ovoj temi zamrzeti jer su se prepoznali u tim komentarima.
 
Ne da razmišljam na glas , nego još znam da tražim da ponovim misao jer nisam dobro čuo :huh:
A o tom indolentnom vašaru , to je posebna priča , plivam u tome kao smudj
Žena jednom složila i ja se pogubio skroz . trebalo mi 10 dana razbacivanja stvari da bi znao gde je šta
e jel si to primetio?
kad dama sredi da je sve na mestu. nikad nista nije na mestu i ne mozes da nadjes, :D
 
5) Kasno idu spavati

Novije studije pokazuju da su 'noćne ptice' zapravo pametnije i kreativnije od svojih kolega koji rano ustaju. Istinska inspiracija u najvećoj se meri budi tokom ranojutarnjih sati, a samo istaknuti pojedinci imaju moć zameniti dan za noć, što takođe doprinosi razvoju nezavisnog i posebnog karaktera kakav imaju samo visokointeligentni pojedinci.
nikola tesla GIF
 
nerad je stvorio coveka. kako? lako. kad nista ne radis imas prostora da razmisljas i osmisljas svasta nesto. kad radis zivis po semi koju su osmislili drugi i to je zacaran krug istote.
Sve što je čovek izmislio od tehnike nije zato što mu se radi već zato da se ne zamara.

Ali avaj sa abakusom je svako umeo da radi i da konvertuje valute (ono kad dodju na kamilama i slonovima) iako sporije a danas dvanaestojezgarni mikroprocesori sa milionskim proračunima u jedinici vremena i to za male pare i ne ume mnogo njih da odštampa piśljivu tabelu što znači da je sve za lenjost i nastalo.
 
Nista od ovoga nije tacno , ali kurir je list za Srbiju , pa hajde..

Inace ko voli da bude sam onda mu sledi da prica sam sa sobom, tesko da ce inteligentan koji je socijalizovan da prica sam sa sobom..

Isto vazi i za urednost, ako si socijalizovan , i tako zadovoljavas sve svoje potrebe, znaci da nema puno lopova oko tebe koji uzimaju kako im se digne onda nema potrebe da sve gomilas u privatnom vlasnistvu te ces naravno biti uredniji jer ces eliminisati ono sto ti nije potrebno da bude u neposrednoj blizini...komoditet...

Idemo dalje, osoba koja je inteligentna i nije ometena, naravno da ce sve prilagoditi sebi , sto znaci nece imati budale oko sebe koji prave buku , guraju nos i imace osobe koje su takodje kreativne, sto znaci da ce forsirati ono vreme kad bolje saradjuju sa drugima, a to je dan...

Ako je u pitanju asocijalna grupa onda je to noc...
Noc se namece iz dva razloga, ako je kampus, tj habitat zauzet prioritetima administrativne prirode u toku dana ili ako se resursi koriste intezivnije u toku dana, sto je stvar ekonomije, ali ako ne postoji ekonomija, tj naguzenje inteligentnijih od strane administratora mreze, vlasnika prostorija i slicno , onda ce inteligentnija osoba prilagoditi sistem rada sebi i aktivno ga promovisati...
A sta to znaci , pa npr ako uzmemo Petnicu , kao jedan realan sistem nadprosecno mudrih , ne inteligentnih , dobicemo da se radno vreme pomera ka jutru , a zasto..
Pa inteligentne osobe uklapaju obrazac rada sa svojim psihickim i umnim sposobnostima tako da im neki drugi resursi lepse pasu...
Podesavanje pocetka rada da ti prvi zamor pada u trenucima kad je u bazenu najbolja zabava ili najtoplija voda ili najugodnije vreme od npr 12h, je jedan detalj..Znaci da radni dan pocinje za nekog u 10 ako moze da radi samo 2h, a za nekog u 7 ako moze da radi u chunku 5h.
Tu je i dorucak koji pocinje u 7h, tako da ce najverovatnije najinteligentniji srednjoskolac pocinjati rad u 7h..

Moguce je pocetak i u 6h pa dorucak pa koordinacija pa rad pa bazen pa tako dalje...

Sve ostalo su price za malu decu...
Tj price onih koji nisu bas inteligentni nego imaju komplekse ili ambicije pa se uklapaju..

Inteligencija ne mora da znaci uklapanje u ekonomicnost drugih...moze biti pazena...
Npr u biznis okruzenju , inteligencija ce izabrati 4h, zasto , zato sto za azuriranje poslovnih aktivnosti jeste potrebno 2h pribavljanja prvih jutarnjih podataka...sto znaci da se aktivnost ugadja sa 2h plus 1h plus nacrtaj se u 7 ili 8h...a usput imas i dorucak i koordinaciju...otud 4+3 +koordinacija i put i eto ga 8h...

Da li ocekivati Srpsku inteligenciju?
Sta to znaci ?
Pa nije Srpska , zezam se, nema puno veze sa Srbima osim u smislu zahteva da se vidi da je neko inteligentan...i da je poseban...prestizan..
Ne, zasto bi mentalitet i karakter jednog naroda koji i nije bas pozitiva mesali sa inteligencijom..

Da pokazem na primeru...Inteligentan nece svoje napore usmeriti ka tome da sto manje radi....to ce uraditi Srpski inteligentan iz dva razloga...da se duva i zato sto je lenj..
A sta ce uraditi neko ko nije Srbin mentalno?
Pa skontace jos kao dete da svakih 2h razmisljanja donosi ubrzanje u pristupu i resavanju problema okruzenja i problema logike i problema razumevanja neke nejasnoce..

Sta to znaci , pa znaci da posle 2h , inteligentna osoba resava problem kao neinteligentna posle 4h....A to znaci da ce za 4h resavati problem prvih 2h kao i ova neinteligentna, a onih 2h ce uloziti da jos brze resava problem...
Sutra, neinteligentna krece da radi opet posao od 4h i zavrsava ga za 4h...a inteligentan ga zavrsava za 1,2h....jer je ulozio onih 2h juce da bi brze resavao problem sutra...

To znaci da ce naravno vise citati , ali i gledati i probati zavisno od kapaciteta dugotrajne memorije ali i kratkotrajne i zavisno od bafer memorije...

Ali ko bi citao tekst kad bi ga pisao neko ko je inteligentan...?
Potrebno je imati neke druge motive da bi to bilo zanimljivo...
 

Back
Top