101. država priznala Kosovo - El Salvador

Oni imaju legitimnost od onoga dana kada je Srbija izgubila suverenitet tamo.

Govorim o međunarodnom legimitetu, isticanju da većina država svijeta odnosno članica Ujedinjenih nacija stoji uz cilj koji zastupaš.

Ne znam o čemu ti govoriš. Po tebi ispada da čim neka strana izgubi suverenitet, to daje pravo samoopredjeljenja stanovništvu na tom području. Da li to znači da su Čečeni "dobili" legitimnost za svoje ciljeve 1996. godine i "izgubili" legitimnost 1999/2000??? :think:
I to tek nema nikakva smisla, jer legitimnost podrazumijeva odobravanje/podršku od određene stranke odnosno naroda; cijenim da Čečeni nisu odjednom od 2000. godine poželjeli da budu građani Ruske federacije i batalili svoje separatističke tendencije (naprotiv, još dugo godina sve do skora nastavili su aktivno da gerilski i teroristički pružaju otpor).

Ni dvotrećinska većina među članicama nije garant prijema u OUN jer se predlog referiše SB gde Rusi teoretski mogu da ulože veto. Palestinci imaju sličan problem.

Za Srbiju je situacija gde ogromna većina država podržava nezavisno Kosovo veliki poraz bez obzira na formalnosti u OUN.

Da znam; spomenuo sam usvajanje, a ne i nominaciju (koja dolazi samo od SB UN).

Ja bih se više oslonio na Kinu, ta država mijenja svoje spoljno-političke stavove svakih 20-30 godina i spada u najdosljedniju silu kada je u pitanju međunarodna politika na planeti...
 
Govorim o međunarodnom legimitetu, isticanju da većina država svijeta odnosno članica Ujedinjenih nacija stoji uz cilj koji zastupaš.

Ne znam o čemu ti govoriš. Po tebi ispada da čim neka strana izgubi suverenitet, to daje pravo samoopredjeljenja stanovništvu na tom području. Da li to znači da su Čečeni "dobili" legitimnost za svoje ciljeve 1996. godine i "izgubili" legitimnost 1999/2000??? :think:



Da znam; spomenuo sam usvajanje, a ne i nominaciju (koja dolazi samo od SB UN).

Ja bih se više oslonio na Kinu, ta država mijenja svoje spoljno-političke stavove svakih 20-30 godina i spada u najdosljedniju silu kada je u pitanju međunarodna politika na planeti...

Ujedinjene nacije su potpuno nebitne za bilo sta, a posebno za legitimitet. Medjunarodni legitimitet imaju samo drzave zapadne civilizacije. To ostalo nije nikakav legitimitet, nego trpljenje olos drzava, jer ne mozes da im nametnes u potpunosti zapadni sistem vrednosti.

Legitimitet nastaje kada nastaje legitimitet, a suverenitet je samo tehnicka stvar koja omogucuje da ljudi fakticki ostvare svoje legitimne zelje. Kosovska vlast ima legitimitet i bez da joj tamo neka sugava i nebitna UN nesto daje. Naravno da Ceceni imaju legitimitet za svoje ciljeve, narocito kada se uzme u obzir da je Rusija autokratija
 
Poslednja izmena:
Ujedinjene nacije su potpuno nebitne za bilo sta, a posebno za legitimitet.

Legitimitet nastaje kada nastaje legitimitet, a suverenitet je samo tehnicka stvar koja omogucuje da ljudi fakticki ostvare svoje legitimne zelje. Kosovska vlast ima legitimitet i bez da joj tamo neka sugava i nebitna UN nesto daje. Naravno da Ceceni imaju legitimitt za svoje ciljeve.

Ne razumijem. Ti si iznad legitimitet usko povezao sa suverenitetom:

Oni imaju legitimnost od onoga dana kada je Srbija izgubila suverenitet tamo.

To znači da Kosovski Albanci imaju legimitet za jednostrano proglašenu samostalnost od Srbije jer su ga dobili Kumanovskim sporazumom 1999. godine, odnosno u procesu povlačenja koji ga je propratio, te rezolucijom SB UN 1244 (1999).

Još mi je nejasnije kako nema veze šugava i nebitna UN (?!?!?) koja je zapravo preuzimanjem nadležnosti od Beograda čiji je suverenitet suspendovan na neodređeno vrijeme, postala vršilac dužnosti Srbije i SRJ na području Kosova (UNMIK).

Ako je Rusija povratila suverenitet nad Čečenijom 1999. odnosno 2000. godine, a sami Čečeni ga izgubili, kako onda mogu i danas imati legitimitet za separatističke tendencije? :think: Zar ga nisu onda izgubili, zajedno sa gubitkom prethodno suspendovanoga suvereniteta Rusije???
 

Back
Top