O KRFU KONKRETNO

Zanima me kakve su plaze na Krfu? Gde su najlepse, pa shodno tome u kom mestu rezervisati smestaj? Letovala bih negde u septembru, pa me zanima i kakvo je vreme tamo? Cula sam razne komentare, neki hvale, neki kude, pa bih volela da cujem jos necije misljenje. :) I da, smestaj mi nije toliko bitan, vec sam predeo, plaze, more.
 
Zanima me kakve su plaze na Krfu? Gde su najlepse, pa shodno tome u kom mestu rezervisati smestaj? Letovala bih negde u septembru, pa me zanima i kakvo je vreme tamo? Cula sam razne komentare, neki hvale, neki kude, pa bih volela da cujem jos necije misljenje. :) I da, smestaj mi nije toliko bitan, vec sam predeo, plaze, more.

Plaže su na zapadnoj obali odlične, od najjužnijeg dela (ispod jezera) pa do iznad Paleokastrice. Nažalost kod nas se taj deo slabo nudi, koliko sam video samo južni Agios Georgios a to je teška selendra. Ako ima šanse, Pelekas i Agios Gordis su moja preporuka. Ali zapamti, magija Krfa je njegova raznolikost tako da sedenje na jednom mestu nije ono zbog čega se ide na ovo ostrvo.
 
Pa ne bih bila samo u jednom mestu, nego me je zanimalo jos neko misljenje. Bila sam na Tasosu i dosta mi se svidelo ostrvo, pa bih volela da ako ove godine odem na Krf bude upola od onih plaza na Tasosu, ako ne i vise, ne znam kakvo je ostvro Krf.
 
Zanima me kakve su plaze na Krfu? Gde su najlepse, pa shodno tome u kom mestu rezervisati smestaj? Letovala bih negde u septembru, pa me zanima i kakvo je vreme tamo? Cula sam razne komentare, neki hvale, neki kude, pa bih volela da cujem jos necije misljenje. :) I da, smestaj mi nije toliko bitan, vec sam predeo, plaze, more.

Ja sam bio u Ipsosu, plaža je divna, sitan šljunak. Ipsos je odmah iza Dasije, i na par kilometara od grada Krfa. Išao sam krajem avgusta prošle godine i vreme je bilo ekstra, more toplo, divota.
 
Da li moye neko da mi kaze o higijeni u hotelu Oasis? Zbog loseg iskustva od prosle godine sa jednom agencijom volela bih da saznam sve do detalja... Da li je kupatilo cisto? Da li ima tople vode tokom celog dana?

Unapred hvala!
 
Na onom drugom forumu(izbrisace ime ako stavim naziv)imas dosta o tom hotelu od strane korisnika.Vecina je zadovoljna,jedino kazu,bucni su avioni,pa kome to smeta..ja sam obisla sve to spolja,cisto,fino..malo stesnjeno.Pored samog puta je i tu ne racunas na plazu,ali tamo se i ide da se obilaze razne plaze.A opet-super cena za pp.da ne mislis o hrani.

Uploaded with ImageShack.us
 
Kavos (Summer Fun) ili Sidari (Rapsodi) ? Šta je bolje za zezanje od ova dva mesta? :)

Za zezanje (tipa zurke do zore, opijanja) je bolji neuporedivo Kavos, ali plaza je najblaze receno losa, ali ni u Sidariju nije mnogo bolja plaza, a tamo nocnog zivota skoro i da nema...oba mesta su daleko od prelepe Kerkire, Aqua land-a, dok su dobre plaze smestene duz cele zapadne obale.
 
Jer neko bio u Dasiji u vili Aleksandra,interesuju me detalji vezani za vilu i mesto,Dasiju?
Ja sam letovala 2010.godine preko Eurojeta u vili Aleksandra u Dasiji. Sami apartmani su veoma mali, ali cisti. Prednost ovih apartmana je ogromno dvoriste, koje je ogromno, tako da smo mi vreme koje smo proveli u apartmanu provodili u dvoristu. Cak smo i jeli napolju jer sto i ne moze da stane unutra. Lepsi je ovaj prvi deo apartmana(oni su u nizu), ja sam zaboravila kojim su brojevima oblelezeni. Po meni su bolji ti prvi, tj. deo dvorista koji ima travu i palme. Drugi deo ima asfalt. Plaza je udaljena jedan minut, prodavnica dva minuta, kao i autobuska stanica. Odlican polozaj za grad Krf, o kome ne treba ni pricati. Jedina zamerka je ta sto se ponekad nocu oseca kanalizacija. To nekima nije smetala, meni licno jeste. Cente pristojne, kao i u Beogradu u odnosu na Skijatos koji je papreno skup.
 
Ja sam letovala 2010.godine preko Eurojeta u vili Aleksandra u Dasiji. Sami apartmani su veoma mali, ali cisti. Prednost ovih apartmana je ogromno dvoriste, koje je ogromno, tako da smo mi vreme koje smo proveli u apartmanu provodili u dvoristu. Cak smo i jeli napolju jer sto i ne moze da stane unutra. Lepsi je ovaj prvi deo apartmana(oni su u nizu), ja sam zaboravila kojim su brojevima oblelezeni. Po meni su bolji ti prvi, tj. deo dvorista koji ima travu i palme. Drugi deo ima asfalt. Plaza je udaljena jedan minut, prodavnica dva minuta, kao i autobuska stanica. Odlican polozaj za grad Krf, o kome ne treba ni pricati. Jedina zamerka je ta sto se ponekad nocu oseca kanalizacija. To nekima nije smetala, meni licno jeste. Cente pristojne, kao i u Beogradu u odnosu na Skijatos koji je papreno skup.
hvala puno na informacijam

pozzzz
 
Ja sam bio u Ipsosu, plaža je divna, sitan šljunak. Ipsos je odmah iza Dasije, i na par kilometara od grada Krfa. Išao sam krajem avgusta prošle godine i vreme je bilo ekstra, more toplo, divota.

Ti mora da se salis ili si krajnje zlonameran, ali da ne pricamo mnogo slede slike iz Ipsosa. Neka narod sam odluci kako mu se svidja.

plaza 3_resize.jpg

prilaz plazi_resize.jpg

cistoca plaze_resize.jpg

kabina_resize.jpg

marina_resize.jpg
 
Poslednja izmena:
Ipsos

red voznje_resize_resize.jpg

ipsos 01_resize_resize.JPG

ipsos 02_resize_resize.jpg

oglasna tabla_resize_resize.jpg


Gore postavljene forografije su napravljene u Ipsposu 2010 godine, Ne verujem da se nesto promenilo na bolje. Inace u Ipsosu i ne postoji neka druga plaza, da ne bude zabune. Do malo prljavstine koju vidite na slikama to je cela plaza. Sirina je oko 10-tak metara. Ulica koja se vidi na slici je ujedno i neka vrsta lokalnog puta ka narednim selima koja se naslanjaju na Ipsos kao sto je Pirgi. To vam je jos gora verzija Ipsosa.

Imam fotografije sa vecinu plaza na Krfu, jer nema mesta na Krfu u koje nisam prosao i boravio bar pola sata. Ja sam na plazu isao u Sidari, samo sto vam je Sidari nesto kao penziono odmaraliste za siromasnije engleske penzionere. Meni se svidjalo jer nema mnogo sitne dece da mi skacu okolo, a i razumljivi su kad im se skrene paznja.
Za provod je Kavos stvoren, dodacu ovih dana fotografije iz Kavosa. Cisto da vam docaram izgled. Kerkira je tipican mediteranski grad i nemam bitnih zamerki.
Inace samo jos da dodam, popisam se ja na Krf kao sinbol Grcke kad na celom ostrvu skoro da ne mozete pronaci restoran sa zivom grckom muzikom. Jedva sam nasao jedan u Dasiji. Dasija je pristojna destinacija gledano po polozaju, za nesto drugo ne moze se pohvaliti.

Sve slike mozete pogledati uvecane, prostim klikom na sliku.
 
Poslednja izmena:
jos nekoliko fotografija iz Kavosa

IMG_1089_resize.jpg

IMG_1084_resize.jpg

IMG_1085_resize.jpg

IMG_1086_resize.jpg

IMG_1088_resize.jpg


Ovih dana dodacu jos fotografija iz Sidarija i iz Paliokastrice (ili kako sepravilno izgovara). Malo mi teze ide pronalazenje fotografija na kojima nisam uhvatio ljude ili nekoga od nas, imam stotine fotografija sa Krfa ili Zakintosa, ali na vecini se nalaze ljudi. Ne bih zeleo bez saglasnosti da objavljujem javno necije fotografije.
 
Poslednja izmena:
Da li imate iskustva sa Viva travel agencijom? i sa hotelom Limani u Ipsosu? Dobro mi izgleda ponuda,al opet bojim se da cu se zeznuti,pa ako imate iskustvo puno bi mi znacilo. Isla bih sa deckom,treba nam odmor ali i zabava da nije neko mrtvilo :brus:
 
Da li imate iskustva sa Viva travel agencijom? i sa hotelom Limani u Ipsosu? Dobro mi izgleda ponuda,al opet bojim se da cu se zeznuti,pa ako imate iskustvo puno bi mi znacilo. Isla bih sa deckom,treba nam odmor ali i zabava da nije neko mrtvilo :brus:

Gde god da odes (mislim na smestaj) u Ipsosu zeznuces se. Nema hotela u Ipsosu osim nesto nalik (ali daleko od hotela) je Calypso.
calypso_resize.jpg


Ako zelite provod, onda je moja preporuka Kavos. Ako bas ne zelite tako dobar provod, vec bi zeleli i da malo prosetate po Kerkiri (glavnom grad) onda vam je mnogo bolje da trazite smestaj u Dasiji.

Moram nesto da te pitam. Da li si ti pogledala fotografije tog "Hotela Limani"? To lici na sve samo ne lici na hotel, to je obicna kuca koju grcki prevaranti i nasi snobovi "u pokusaju" vole da zovu "Vila" iako je od vile daleko nekoliko svetlosnih godina.
Ja pod hotele smatram DASSIA CHANDRIS HOTEL u Dasiji, Iberostar Kerkyra Hotel, Grecotel Daphnila Bay ili da ti bude jednostavnije evo linka pa pogledaj, kakvi se hoteli nude i koliko kostaju.http://www.corfu-hotels.us/
 
Poslednja izmena:

Back
Top